مجله تاپ‌ناز‌

فیلر لب + روش استفاده از فیلر لب برای بزرگ کردن لب و اطلاعات در مورد این روش زیبایی

با روش فیلر لب می توانید لب های نازک خود را حجیم کنید که این روش توسط متخصص انجام می شود و اگر به دست فرد حرفه ای انجام نگیرد می تواند باعث کبودی و عفونت لب شود.
اگر می خواهید که لب های زیبایی داشته باشید باید با روش فیلر لب آشنا شوید. خانم هایی که می خواهند همیشه جذاب به نظر برسند می توانند یک بار این روش را امتحان کنند. افردی که لب های باریک و نازک دارند، به مرور زمان حجم و زیبایی لب های آنها کاهش پیدا می کنید. با توجه به عوارضی که پروتز لب و تزریق ژل دارد پس می توانید روش فیلر را انجام دهید.

روش فیلر لب و نحوه انجام آن

فیلر یکی از روش های حجیم کردن لب ها با تزریق است. فیلرها با کلاژن Collagen یا هیالورونیک اسید Hyaluronic Acid ساخته می شوند. برای حجم دادن به لب ها، فیلر به صورت مستقیم با سوزن مخصوص به لب ازریق می شود. تزریق فیلرها که بر مبنای هیالورونیک اسید تهیه می شود، نقش بهتری بر حجم دادن و زیباتر شدن لب ها دارد؛ زیرا هالورونیک اسید به صورت طبیعی در بدن وجود دارد و بعد از تزریق به خوبی با بافت های لب سازگار می شود.

هیالورونیک اسید باعث حفظ آب بیشتر در لب ها می شود، لب های بعد از تزریق فیلر طبیعی به نظر می رسند.

پزشک پس از تزریق فیلر، مقدار آن را با توجه به این که لب قرار است تا چه اندازه حجم پیدا کند در نظر می گیرد. استفاده از داروهای بی حسی برای این که فرد، درد کمی کمی از تزریق را حس کند متدوال می باشد.

 

مدت ماندگاری

اگر علاقه‌مند هستید که از فیلر لب برای حجیم و زیباتر شدن لب‌هایتان استفاده کنید، حتماً این سؤال برایتان به وجود آمده که مدت ماندگاری فیلر چقدر است. در پاسخ این سؤال باید به این موضوع توجه داشته باشید که به دلیل این که لب نسبت به گونه و… بیشتر حرکت می‌کند و جذب ژل بیشتری دارد، باید هر ۴ یا ۶ ماه یک‌بار تزریق ژل را برای لب انجام دهید.

فیلر لب

چه مدت طول می‌کشد تا نتیجه نهایی تزریق فیلر مشخص شود؟

برخی از افراد به محض تزریق فیلر لب مقابل آینه قرار می‌گیرند و می‌خواهند نتیجه نهایی را مشاهده کنند. توجه داشته باشید که لب‌ها بعد از تزریق مقداری ورم دارند و ممکن است کمی کبودی در این قسمت دیده شود. برای مشاهده نتیجه نهایی تزریق فیلر باید ۲ تا ۳ هفته صبر کنید.

 

موارد مهم

نکات زیادی درباره مزایا و معایب فیلر لب وجود دارد که افرادی که می‌خواهند این کار را انجام دهند درباره آن‌ها بی‌اطلاع هستند. دانستن این نکات باعث می‌شود شما با آگاهی بیشتری نسبت به این کار اقدام کنید و با مشکلاتی مانند بد فرم شدن لب‌ها، کبودی و خونریزی در لب‌ها و … مواجه نشوید. در ادامه برخی از مهم‌ترین مواردی که باید دریافت کننده این خدمات به آن توجه داشته باشند ارائه شده است.
فیلر لب

۱. از متخصص برای انجام این کار کمک بگیرید

همیشه این گونه نیست که تزریق فیلر لب درست انجام شود و شما لب‌هایی زیبا و حجیم پس از تزریق داشته باشید! در صورتی که این کار را به فرد غیر متخصص مانند افرادی که در آرایشگاه‌ها کار می‌کنند واگذار کنید، احتمال این که حجم ژل به خوبی در لب‌ها توزیع نشود و برخی قسمت‌ها بزرگ و برخی قسمت‌ها کوچک به نظر برسد وجود خواهد داشت. همچنین احتمال این که لب‌ها دچار کبودی و عفونت شوند نیز وجود دارد.
قبل از استفاده از فیلر، مطمئن شوید که متخصص زیبایی که درباره نحوه تزریق و حالت‌های مختلف لب آشنایی کافی دارد این کار را انجام می‌دهد. با اهمیت دادن به این موضوع می‌توانید بدون استرس و نگرانی خودتان را به پزشک بسپارید تا وی حجم لب‌هایتان را به بهترین نحو ممکن تغییر دهد، بدون این که درد، کبودی و…در پی تزریق برایتان به وجود بیاید.

۲. تزریق را کم کم انجام دهید

برخی از افراد بدون این که درباره میزان حجمی که فیلر برای لب‌ها ایجاد می‌کند اطلاع داشته باشند تزریق آن را انجام می‌دهند. تزریق فیلر برای لب‌ها ممکن است بیش از حد باشد و فرد دریافت کننده این خدمات، از حالتی که لب‌هایش به واسطه این تزریق پیدا کرده خوشش نیاید.
برای این که با مشکلات مشابه مواجه نشوید، به شما توصیه می‌کنیم فیلر را چند بار و هر بار به مقدار کم روی لب‌ها انجام دهید تا بتوانید حجم لب‌های دلخواهتان را که برای شما متناسب است به دست بیاورید.

۳. در مورد اندازه لب‌هایتان فکر کنید

یکی از مواردی که حتماً قبل از فیلر لب باید به آن توجه داشته باشید بررسی اندازه لب‌ها و تصمیم گیری در مورد اندازه‌ای است که می‌خواهید هر لب پیدا کند. برخی از متقاضیان فیلر علاقه‌مند هستند که لب پایین آن‌ها بزرگ‌تر باشد و برخی دیگر دوست دارند لب بالایی حجیم‌تری داشته باشند. افرادی نیز وجود دارند که می‌خواهند تزریق به نحوی انجام شود که هر دو لب آن‌ها به یک اندازه حجیم شود و متناسب به نظر برسد.
تصمیم گیری درباره این موضوع می‌تواند با توجه به علاقه شخصی یا با مشورت دوستان و پزشک متخصص زیبایی انجام شود. با بررسی این موضوع قبل از انجام فیلر، پس از آن حس این که پول و زمانتان را هدر داده‌اید و نتوانسته‌اید به زیبایی ایده آل که می‌خواستید دست پیدا کنید، نخواهید داشت.
فیلر لب

۴. مراقبت‌های قبل و بعد از فیلر را انجام دهید

قبل و بعد از انجام فیلر لب از مصرف قرص آسپرین، روغن ماهی، ویتامین E، داروهای ضد التهاب، قرص ایبوپروفن، مولتی ویتامین‌ها و مواد غذایی مانند آلو اجتناب کنید. این مواد خون را رقیق می‌کنند و ممکن است پس از انجام فیلر احتمال خونریزی وجود داشته باشد.
قبل و بعد از انجام فیلر روی لب الکل و نوشیدنی‌های کافیین دار مصرف نکنید. استفاده از این مواد در بروز خونریزی، ایجاد کبودی و … در ناحیه لب تأثیرگذار است.
در صورتی که پزشک، دارویی را برای کاهش تورم، خونریزی و حالت کبودی به وجود آمده برای لب‌ها تجویز کرد، تنها از داروی مورد نظر برای برطرف کردن مشکل احتمالی استفاده کنید و به هیچ عنوان دست به مصرف خودسرانه دارو نزنید.

۵. نوع حجم دهنده و میزان آن را به دقت انتخاب کنید

اگر از جمله افرادی هستید که از همان روزهای ابتدایی رواج فیلر لب از این ماده استفاده می‌کنید، احتمالاً کلاژن برایتان نام آشنایی است. این ماده در گذشته بیشتر استفاده می‌شد اما این روزها متداول‌ترین ماده‌ای که برای حجم دادن به لب‌ها و فیلر استفاده می‌شود، اسید هیالورونیک است. این ماده سازگاری بیشتری با بدن دارد و ماندگارتر است. همچنین حساسیت‌هایی که در اثر استفاده از اسید هیالورونیک رخ می دهد نسبت به کلاژن کمتر است.
اگر می‌خواهید لب‌هایتان طبیعی به نظر برسد و حجم مناسبی داشته باشد، بهتر است در هر جلسه به اندازه یک میلی‌لیتر تزریق انجام دهید؛ اما در صورتی که می‌خواهید لب‌های پرتری مانند هنرپیشه‌ها داشته باشید، با مشورت پزشک می‌توانید ۲ تا ۳ میلی‌لیتر از ماده مورد نظر را برای حجم‌دهی لب‌ها دریافت کنید.

۶. این روش سریع‌ترین راه حجم دادن به لب‌ها است

افرادی که فیلر را برای بزرگ‌تر و جذاب‌تر کردن لب‌هایشان انتخاب می‌کنند، حتماً به این موضوع واقف هستند که این راه یکی از سریع‌ترین روش‌ها برای حجم دهی به لب‌ها است. شما می‌توانید یک یا دو هفته پس از تزریق که کبودی‌ها و تورم احتمالی برطرف شده، نتیجه‌ای که فیلر روی لب داشته را مشاهده کنید و از این که چهره شما تغییر کرده هیجان زده شوید.

۷. از کرم بی‌حسی استفاده نکنید

باید این موضوع را بپذیرید که انجام فیلر روی لب‌ها دردناک است و برای زیبا شدن باید این درد را تحمل کنید. در صورتی که برای کاهش درد از کرم‌های بی‌حس کننده استفاده کنید، احتمال این که نتیجه کار با آنچه تصور می‌کرده‌اید متفاوت شود وجود خواهد داشت.
کرم‌های بی‌حس کننده به طور طبیعی سبب بزرگ‌تر شدن و حجم گرفتن لب‌ها می‌شوند، بنابراین ممکن است پس از تزریق از حجم لب‌هایتان راضی باشید و بعد از این که اثر بی‌حس کننده از بین رفت، تازه با اندازه واقعی لب‌ها مواجه شوید!

۸. درباره مشکلات انجام فیلر لب آگاه باشید

اغلب مردم و افرادی که فیلر لب را انجام می‌دهند روی این موضوع تأکید دارند که این کار بی‌خطر است. در صورتی که احتمال بروز واکنش‌های آلرژیک به تزریق وجود دارد. این واکنش می‌تواند منجر به بروز عفونت در این ناحیه شود.
در صورتی که به دلیل سرما خوردگی و … به بیماری‌هایی مانند تبخال و… مبتلا شده‌اید یا این که بدنتان در برابر داروهای مختلف واکنش نشان می‌دهد، حتماً باید درباره تزریق فیلر برای لب با دکتر مشورت کنید و در صورت مضر بودن این کار برای بدن، از انجام آن صرف نظر نمایید.

۹. هزینه انجام فیلر را تخمین بزنید

زیبایی اعتیاد آور است و هیچ کس نمی‌تواند این موضوع را کتمان کند. با توجه به این که تأثیر انجام فیلر روی لب حداکثر تا ۶ ماه ماندگار است، باید برای حجم دادن به لب‌ها مجدداً هزینه آن را پرداخت کرده و فیلر لب را انجام دهید. این کار ممکن است تا سال‌ها برایتان ادامه داشته باشد؛ بنابراین قبل از انجام فیلر روی لب‌ها، ابتدا درباره هزینه‌ای که باید برای آن در نظر داشته باشید تحقیق کنید.

فیلر لب

تفاوت فیلر لب با ژل لب در چیست؟

باید دقت کنید که فیلر یا پر کننده لب، یک مفهوم گسترده‌ از روش‌های تزریق به لب برای حجیم کردن آن است که تزریق ژل لب یکی از این روش‌هاست. در واقع ژل لب یکی از روش‌های فیلر محسوب شده که در آن از ماده «هیالورونیک اسید» استفاده می‌شود، اما همه روش‌های فیلر برای لب، تزریق ژل نیست. روش‌های دیگری همچون «پلی لاکتیک اسید» نیز وجود دارد که در آن به جای پرکردن با ژل، پوست نسبت به تولید کلاژن تحریک می‌شود و نوع نیمه دائمی از فیلر محسوب می‌گردد. حال آنکه فیلر به روش تزریق ژل لب کاملا موقتی است.

 

 

اطلاعاتی در مورد تزریق ژل

چرا تزریق ژل لب

لب یکی از قسمت های صورت است که با افزایش سن حجم لب کم شده ،ارتفاع لب کاهش یافته و بر جستگی آن در صورت کاهش می یابد. تزریق ژل لب می تواند برای رفع این تغییرات و زیبایی صورت بسیار مفید باشد. حجم لب، ارتفاع و برجستگی آن تحت تاثیر سن قرار خواهند گرفت. لب تحتانی به طور طبیعی از لب فوقانی بزرگ تر و حجیم تر است و نیمه راست و چپ هر کدام از لب ها شبیه هم هستند که حجم و تقارن در این دو نیمه بسیار مهم است. در تزریق ژل کاری که انجام می شود این است که حاشیه لب برجسته و حجم داده می شود و بدین ترتیب است که به زیبایی صورت از طریق تزریق ژل لب افزوده می شود.

لب فوقانی از دو قسمت لب سفید و لب قرمز تشکیل شده است که توسط حاشیه لب از یکدیگر جدا شده اند. با تشکیل چروک عمودی و موازی در قسمت سفید لب فوقانی ظاهر نامطلوبی ایجاد می شود و در صورت استفاده از روژلب بصورت خطوط عمودی قرمز رنگ در لب بالا خودش را نشان می دهد. بطور معمول لب تحتانی حجیم تر از لب فوقانی است و کمی جلوتر از آن قرار گرفته است. می توان گفت لب تحتانی حدودا دو برابر لب فوقانی می باشد. در حالیکه لب بالا و پایین نسبت به هم بعنوان خواهر در نظر گرفته می شوند نیمه راست و چپ هر کدام از لب ها بعنوان دو قلو نسبت به یکدیگر تصور می شوند و وجود تقارن در این دو نیمه بسیار مهم و اساسی می باشد. در تزریق ژل لب با حجم دادن و برجسته کردن حاشیه لب جذابیت و زیبایی صورت بیشتر می شود.

نحوه تزریق ژل لب

نحوه تزریق ژل ،در مطلوب‌تر بودن و کم خطرتر بودن آن بسیار مهم است.
پزشک معالج باید اولا” شناخت دقیق و کافی‌ از ساختمان پوست و اجزای صورت داشته باشد. ثانیا” به تکنیک این روش که شامل محل مناسب، مقدار تزریق و قرار دادن این مواد در لایه های‌ مناسب پوستی است کاملا” آشنا باشد.
مقدار ژل تزریق شده و سطحی یا عمقی تزریق شدن آن، بستگی به نوع ماده استفاده شده و نتایج مورد دلخواه از طرفی و عمق و محل چین موردنظر از طرف دیگر دارد.
ترکیبات هیالورونیک اسید به علت جذب آب زیاد در اطراف خود و افزایش حجم حاصل از این امر نیاز به حجم کمتری از ژل ،برای تصحیح چین‌ها و فرورفتگی‌ ها دارد.
بدین منظور پس از بی‌حس کردن موضع و اطمینان دادن به بیمار محل تزریق با محلول ضد میکروبی یا الکل تمیز می شود
سپس به وسیله سرنگ مخصوص و سوزن‌هایی ظریف با زاویه‌ای‌ درست میزان دقیقی‌ از دارو در یکی‌ از لایه‌های پوستی و یا زیرپوستی به نواحی مختلف در سر و صورت شامل دور چشم ها،گونه ها، چین های دور دهان در خلال لبه فک ،در لب ها و به پیشانی تزریق می شود.

چرا تزریق ژل لب

لب یکی از قسمت های صورت است که با افزایش سن حجم لب کم شده ،ارتفاع لب کاهش یافته و بر جستگی آن در صورت کاهش می یابد. تزریق ژل لب می تواند برای رفع این تغییرات و زیبایی صورت بسیار مفید باشد. حجم لب، ارتفاع و برجستگی آن تحت تاثیر سن قرار خواهند گرفت. لب تحتانی به طور طبیعی از لب فوقانی بزرگ تر و حجیم تر است و نیمه راست و چپ هر کدام از لب ها شبیه هم هستند که حجم و تقارن در این دو نیمه بسیار مهم است. در تزریق ژل کاری که انجام می شود این است که حاشیه لب برجسته و حجم داده می شود و بدین ترتیب است که به زیبایی صورت از طریق تزریق ژل لب افزوده می شود.

لب فوقانی از دو قسمت لب سفید و لب قرمز تشکیل شده است که توسط حاشیه لب از یکدیگر جدا شده اند. با تشکیل چروک عمودی و موازی در قسمت سفید لب فوقانی ظاهر نامطلوبی ایجاد می شود و در صورت استفاده از روژلب بصورت خطوط عمودی قرمز رنگ در لب بالا خودش را نشان می دهد. بطور معمول لب تحتانی حجیم تر از لب فوقانی است و کمی جلوتر از آن قرار گرفته است. می توان گفت لب تحتانی حدودا دو برابر لب فوقانی می باشد. در حالیکه لب بالا و پایین نسبت به هم بعنوان خواهر در نظر گرفته می شوند نیمه راست و چپ هر کدام از لب ها بعنوان دو قلو نسبت به یکدیگر تصور می شوند و وجود تقارن در این دو نیمه بسیار مهم و اساسی می باشد. در تزریق ژل لب با حجم دادن و برجسته کردن حاشیه لب جذابیت و زیبایی صورت بیشتر می شود.

نحوه تزریق ژل لب

نحوه تزریق ژل ،در مطلوب‌تر بودن و کم خطرتر بودن آن بسیار مهم است.
پزشک معالج باید اولا” شناخت دقیق و کافی‌ از ساختمان پوست و اجزای صورت داشته باشد. ثانیا” به تکنیک این روش که شامل محل مناسب، مقدار تزریق و قرار دادن این مواد در لایه های‌ مناسب پوستی است کاملا” آشنا باشد.
مقدار ژل تزریق شده و سطحی یا عمقی تزریق شدن آن، بستگی به نوع ماده استفاده شده و نتایج مورد دلخواه از طرفی و عمق و محل چین موردنظر از طرف دیگر دارد.
ترکیبات هیالورونیک اسید به علت جذب آب زیاد در اطراف خود و افزایش حجم حاصل از این امر نیاز به حجم کمتری از ژل ،برای تصحیح چین‌ها و فرورفتگی‌ ها دارد.
بدین منظور پس از بی‌حس کردن موضع و اطمینان دادن به بیمار محل تزریق با محلول ضد میکروبی یا الکل تمیز می شود
سپس به وسیله سرنگ مخصوص و سوزن‌هایی ظریف با زاویه‌ای‌ درست میزان دقیقی‌ از دارو در یکی‌ از لایه‌های پوستی و یا زیرپوستی به نواحی مختلف در سر و صورت شامل دور چشم ها،گونه ها، چین های دور دهان در خلال لبه فک ،در لب ها و به پیشانی تزریق می شود.

توصیه هایی بسیار مهم برای تزریق ژل لب

اخیرا تعداد مراجعینی که قبلا تزریق ژل لب انجام داده اند وناراضی هستند زیاد شده اند.

 • قبل از هر گونه تزریقی باید لب معاینه شود تا اگر اختلال عملکردی وجود دارد مورد توجه قرار گیرد.
 • فرم لب بایستی به سایز اولیه لب، ابعاد صورت و میمیک و دینامیک لب انتخاب شود و در حیطه طبیعی باشد.
 • تزریق دوطرف لب بدون در نظر گرفتن قسمت مرکزی لبها صحیح نمی باشد.
 • طبق اصول زیبایی شناسی، لب بالا بایستی بیست درصد کوچکتر و عقب تر از لب پایین باشد.
 • در برخی مراجعین قبل از تزریق لب نیاز به اصلاحات دیگری مانند افزایش حجم سایز چانه وجود دارد.
 • بهترین انتخاب برای افزایش حجم لب استفاده از ژل های هیالورونیک اسید می باشد البته مارک ژل و کیفیت برند آن هم بسیار مهم است.
 • تبحر و تکنیک پزشک در تزریق ژل لب بسیار حائز اهمیت است.
 • تزریق در لب را می‌توان برحسب نیاز بیمار فقط در خطوط دور لب انجام داده و یا اینکه حجم خود لب‌ها را نیز افزایش داد. در هر یک از این موارد باید میزان مصرف ژل و هزینه بیمار را مدنظر قرار دهیم.

مراقبت های بعد از تزیق ژل لب

بعد از تزریق ژل لب ، چون خون رسانی در آن زیاد است احتمال خون مردگی وجود دارد که برای جلوگیری از این حادثه چند روز قبل از اینکه تزریق ژل را انجام دهید باید از کمپرس یخ استفاده کنید و داروهایی مثل ویتامین ای، ضد انعقاد خون، امگا 3 و مسکن هایی مثل ناپروکسن، آسپرین، ژلوفن، دی پیریدامول را مصرف نکنید. در لب یک شبکه عصبی وجود دارد که بسیار قوی است. برای اینکه به دلیل وجود این شبکه عصبی درد در حین تزریق ژل ، فرد را اذیت نکند از بلوک عصب سه قلو استفاده می کنند. این بی حسی به مدت 45 دقیقه اثر خود را روی لب حفظ می کند به همین دلیل در هنگام خوردن غذا ممکن است دچار گازگرفتگی شوید و به لب آسیب بزنید. در این مدت از خوردن و آشامیدن خودداری کنید تا بی حسی از بین برود.

در روز اول بعد از تزریق ژل لب یک سری نکات هستند که باید رعایت کنید تا لب شما دچار تورم، التهاب و خون مردگی نشود. بعد از تزریق ژل لب از انجام ورزش های سنگین بپرهیزید و در گرمای شدید قرار نگیرید. همین طور مصرف نوشیدنی های الکی می تواند باعث التهاب و تورم شود.

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب این دسته از تزریقات برخی از نتایج را دقیقا پس از تزریق نشان می دهد، اما اثر کامل هنوز قابل مشاهده نیست.

به علاوه، معمولا مقداری تورم نیز پس از تزریق وجود دارد که در روزهای اولیه به صورت واضح مشخص نیست که این تورم ناشی از تزریق و یا نتیجه ورود ژل و پرکننده به لب می باشد . همچنین برای ژل های موقت نیز، مقداری زمان جهت ادغام مواد پرکننده با بافت لب لازم است. به خاطر داشته باشید که پس از تزریق حتما مقدار زیادی آب به صورت روزانه مصرف نموده و دستورالعمل های ویژه پزشک خود را برای مراقبت های پس از تزریق فراموش نکنید.

بنابراین، اگر قصد کاهش چین و چروک ها و بهتر شدن نتایج این دسته از تکنیک های زیبایی را دارید، بهتر است برای رسیدن به نتیجه دلخواه تان حداقل سه هفته صبر کنید.

پیگیری ثانویه تزریق ژل یا پر کننده لب معمولا به ۲ تا ۳ هفته زمان نیاز دارد. معمولا خود فرد نیز مایل است که پس از ۲ تا ۳ هفته بهبود حاصل شود.

پس به صورت ایده آل زمان بیشتری برای مراجعه در دو مرحله – به علاوه مدت زمان بهبود – قبل از یک رویداد مهم نیاز است. ( در واقع ۵ تا ۶ هفته) به خصوص اگر فرد برای اولین بار است که این تزریق را انجام می دهد و یا اینکه مدت زمان طولانی برای مراجعه بعدی تعیین شده باشد. ممکن است که بیمار نیازی به مرحله دوم درمان نداشته باشد اما عموما جلسه دوم، سبب بروز نتایج بهتری می شود.

اگر واقعا برای اولین بار است که تزریق ژل یا پرکننده لب را تجربه می کنید، حتما دستورالعمل هایی را که با لمس و ماساژ لب پس از تزریق همراه هستند، دنبال کنید. این روش ها از به وجود آمدن احتمالی عدم تقارن در لب ها جلوگیری کرده و باعث می شود که لب هایی پر تر و گوشتی تر در عین طبیعی داشته باشید.

حداقل دو هفته یا بیشتر پس از تزریق ژل و هرگونه پرکننده برای صورت، قبل از پرواز زمان نیاز دارید. پرواز پس از گذشت مدت زمان استراحت بعد از این گونه تزریقات که برای درمان چین و چروک توصیه می شود. بدین ترتیب، حتما از پرواز زودتر از مدت زمان دو هفته پس از تزریق جلوگیری نمایید.

بخوانید: بدون جراحی کردن بینی زیبا داشته باشید

مزایای تزریق ژل لب

 • کبودی کمتر: کبودی و ورم تزریق ژل‌های هیالورونیک اسید از بقیه فیلرها کمتر است.
 • ماندگاری قابل قبول نتایج: هرچند نتایج تزریق ژل در لب دائمی نیست، اما ماندگاری رضایت‌بخشی، حدود ۶ ماه دارد.
 • کنترل آسان حجم لب : متخصص به خوبی می‌تواند حجم ژل را کنترل کند و نتیجه دلخواه را به دست دهد.
 • سهولت در از بین بردن و رفع برآمدگی ها : اگر حرکت لب‌ها یا صحبت کردن باعث ایجاد توده یا برآمدگی شود، توده به راحتی حل و مشکل برطرف می‌شود.
 • پایین بودن احتمال بروز واکنش آلرژیک: چون مواد به کار رفته در ژل‌های تزریقی مشابه موادی است که در بدن وجود دارد، بعید است که باعث حساسیت شود. اما اگر به لیدوکائین حساسیت دارید، حتماً قبل از درمان موضوع را به پزشک اطلاع دهید.

عوارض تزریق ژل لب چیست؟

بدلیل خونرسانی زیاد در لب احتمال خون مردگی بعد از تزریق وجود دارد که استفاده از کمپرس یخ و مصرف نکردن داروهای ضد انعقاد خون ، امگا۳ ، ویتامین ایی و مسکن های مثل آسپرین ، ژلوفن، ناپروکسن، دی پیریدامول، چند روز قبل از تزریق از این عارضه جلوگیری می کند. بدلیل شبکه عصبی قوی در لب از بلوک عصب سه قلو برای کنترل درد استفاده می شود بی حسی در این ناحیه ممکن است تا ۴۵ دقیقه باقی بماند و خوردن غذا در طی این مدت ممکن است موجب گاز گرفتگی لب و آسیب به آن شود . بنابراین تا زمان برگشت کامل حس لب خوردن و آشامیدن ممنوع می باشد. در ۲۴ ساعت اول بعد از تزریق گرمای شدید ، ورزش های سنگین و مصرف نوشیدنی های الکلی ممنوع می باشد تا از بروز تورم ، خون مردگی و التهاب بیشتر جلوگیری شود.

گردرهنگام تزریق ژل دچار سرماخوردگی هستید ویادچاراختلالات عصبی وفشارهای شدید هستید انتظاردست یابی به یک نتیجه دلخواه رانداشته باشید.درمورد اینکه چگونه به اهداف خود درمورد زیبایی خواهید رسید با پزشک مشورت کنیدتابهترین راه حل ها را دراختیارتان قراردهد.

چرا تزریق ژل لب

لب یکی از قسمت های صورت است که با افزایش سن حجم لب کم شده ،ارتفاع لب کاهش یافته و بر جستگی آن در صورت کاهش می یابد. تزریق ژل لب می تواند برای رفع این تغییرات و زیبایی صورت بسیار مفید باشد. حجم لب، ارتفاع و برجستگی آن تحت تاثیر سن قرار خواهند گرفت. لب تحتانی به طور طبیعی از لب فوقانی بزرگ تر و حجیم تر است و نیمه راست و چپ هر کدام از لب ها شبیه هم هستند که حجم و تقارن در این دو نیمه بسیار مهم است. در تزریق ژل کاری که انجام می شود این است که حاشیه لب برجسته و حجم داده می شود و بدین ترتیب است که به زیبایی صورت از طریق تزریق ژل لب افزوده می شود.

لب فوقانی از دو قسمت لب سفید و لب قرمز تشکیل شده است که توسط حاشیه لب از یکدیگر جدا شده اند. با تشکیل چروک عمودی و موازی در قسمت سفید لب فوقانی ظاهر نامطلوبی ایجاد می شود و در صورت استفاده از روژلب بصورت خطوط عمودی قرمز رنگ در لب بالا خودش را نشان می دهد. بطور معمول لب تحتانی حجیم تر از لب فوقانی است و کمی جلوتر از آن قرار گرفته است. می توان گفت لب تحتانی حدودا دو برابر لب فوقانی می باشد. در حالیکه لب بالا و پایین نسبت به هم بعنوان خواهر در نظر گرفته می شوند نیمه راست و چپ هر کدام از لب ها بعنوان دو قلو نسبت به یکدیگر تصور می شوند و وجود تقارن در این دو نیمه بسیار مهم و اساسی می باشد. در تزریق ژل لب با حجم دادن و برجسته کردن حاشیه لب جذابیت و زیبایی صورت بیشتر می شود.

نحوه تزریق ژل لب

نحوه تزریق ژل ،در مطلوب‌تر بودن و کم خطرتر بودن آن بسیار مهم است.
پزشک معالج باید اولا” شناخت دقیق و کافی‌ از ساختمان پوست و اجزای صورت داشته باشد. ثانیا” به تکنیک این روش که شامل محل مناسب، مقدار تزریق و قرار دادن این مواد در لایه های‌ مناسب پوستی است کاملا” آشنا باشد.
مقدار ژل تزریق شده و سطحی یا عمقی تزریق شدن آن، بستگی به نوع ماده استفاده شده و نتایج مورد دلخواه از طرفی و عمق و محل چین موردنظر از طرف دیگر دارد.
ترکیبات هیالورونیک اسید به علت جذب آب زیاد در اطراف خود و افزایش حجم حاصل از این امر نیاز به حجم کمتری از ژل ،برای تصحیح چین‌ها و فرورفتگی‌ ها دارد.
بدین منظور پس از بی‌حس کردن موضع و اطمینان دادن به بیمار محل تزریق با محلول ضد میکروبی یا الکل تمیز می شود
سپس به وسیله سرنگ مخصوص و سوزن‌هایی ظریف با زاویه‌ای‌ درست میزان دقیقی‌ از دارو در یکی‌ از لایه‌های پوستی و یا زیرپوستی به نواحی مختلف در سر و صورت شامل دور چشم ها،گونه ها، چین های دور دهان در خلال لبه فک ،در لب ها و به پیشانی تزریق می شود.

 

توصیه هایی بسیار مهم برای تزریق ژل لب

اخیرا تعداد مراجعینی که قبلا تزریق ژل لب انجام داده اند وناراضی هستند زیاد شده اند.

 • قبل از هر گونه تزریقی باید لب معاینه شود تا اگر اختلال عملکردی وجود دارد مورد توجه قرار گیرد.
 • فرم لب بایستی به سایز اولیه لب، ابعاد صورت و میمیک و دینامیک لب انتخاب شود و در حیطه طبیعی باشد.
 • تزریق دوطرف لب بدون در نظر گرفتن قسمت مرکزی لبها صحیح نمی باشد.
 • طبق اصول زیبایی شناسی، لب بالا بایستی بیست درصد کوچکتر و عقب تر از لب پایین باشد.
 • در برخی مراجعین قبل از تزریق لب نیاز به اصلاحات دیگری مانند افزایش حجم سایز چانه وجود دارد.
 • بهترین انتخاب برای افزایش حجم لب استفاده از ژل های هیالورونیک اسید می باشد البته مارک ژل و کیفیت برند آن هم بسیار مهم است.
 • تبحر و تکنیک پزشک در تزریق ژل لب بسیار حائز اهمیت است.
 • تزریق در لب را می‌توان برحسب نیاز بیمار فقط در خطوط دور لب انجام داده و یا اینکه حجم خود لب‌ها را نیز افزایش داد. در هر یک از این موارد باید میزان مصرف ژل و هزینه بیمار را مدنظر قرار دهیم.

 

مراقبت های بعد از تزیق ژل لب

بعد از تزریق ژل لب ، چون خون رسانی در آن زیاد است احتمال خون مردگی وجود دارد که برای جلوگیری از این حادثه چند روز قبل از اینکه تزریق ژل را انجام دهید باید از کمپرس یخ استفاده کنید و داروهایی مثل ویتامین ای، ضد انعقاد خون، امگا 3 و مسکن هایی مثل ناپروکسن، آسپرین، ژلوفن، دی پیریدامول را مصرف نکنید. در لب یک شبکه عصبی وجود دارد که بسیار قوی است. برای اینکه به دلیل وجود این شبکه عصبی درد در حین تزریق ژل ، فرد را اذیت نکند از بلوک عصب سه قلو استفاده می کنند. این بی حسی به مدت 45 دقیقه اثر خود را روی لب حفظ می کند به همین دلیل در هنگام خوردن غذا ممکن است دچار گازگرفتگی شوید و به لب آسیب بزنید. در این مدت از خوردن و آشامیدن خودداری کنید تا بی حسی از بین برود.

در روز اول بعد از تزریق ژل لب یک سری نکات هستند که باید رعایت کنید تا لب شما دچار تورم، التهاب و خون مردگی نشود. بعد از تزریق ژل لب از انجام ورزش های سنگین بپرهیزید و در گرمای شدید قرار نگیرید. همین طور مصرف نوشیدنی های الکی می تواند باعث التهاب و تورم شود.

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب این دسته از تزریقات برخی از نتایج را دقیقا پس از تزریق نشان می دهد، اما اثر کامل هنوز قابل مشاهده نیست.

به علاوه، معمولا مقداری تورم نیز پس از تزریق وجود دارد که در روزهای اولیه به صورت واضح مشخص نیست که این تورم ناشی از تزریق و یا نتیجه ورود ژل و پرکننده به لب می باشد . همچنین برای ژل های موقت نیز، مقداری زمان جهت ادغام مواد پرکننده با بافت لب لازم است. به خاطر داشته باشید که پس از تزریق حتما مقدار زیادی آب به صورت روزانه مصرف نموده و دستورالعمل های ویژه پزشک خود را برای مراقبت های پس از تزریق فراموش نکنید.

بنابراین، اگر قصد کاهش چین و چروک ها و بهتر شدن نتایج این دسته از تکنیک های زیبایی را دارید، بهتر است برای رسیدن به نتیجه دلخواه تان حداقل سه هفته صبر کنید.

پیگیری ثانویه تزریق ژل یا پر کننده لب معمولا به ۲ تا ۳ هفته زمان نیاز دارد. معمولا خود فرد نیز مایل است که پس از ۲ تا ۳ هفته بهبود حاصل شود.

پس به صورت ایده آل زمان بیشتری برای مراجعه در دو مرحله – به علاوه مدت زمان بهبود – قبل از یک رویداد مهم نیاز است. ( در واقع ۵ تا ۶ هفته) به خصوص اگر فرد برای اولین بار است که این تزریق را انجام می دهد و یا اینکه مدت زمان طولانی برای مراجعه بعدی تعیین شده باشد. ممکن است که بیمار نیازی به مرحله دوم درمان نداشته باشد اما عموما جلسه دوم، سبب بروز نتایج بهتری می شود.

اگر واقعا برای اولین بار است که تزریق ژل یا پرکننده لب را تجربه می کنید، حتما دستورالعمل هایی را که با لمس و ماساژ لب پس از تزریق همراه هستند، دنبال کنید. این روش ها از به وجود آمدن احتمالی عدم تقارن در لب ها جلوگیری کرده و باعث می شود که لب هایی پر تر و گوشتی تر در عین طبیعی داشته باشید.

حداقل دو هفته یا بیشتر پس از تزریق ژل و هرگونه پرکننده برای صورت، قبل از پرواز زمان نیاز دارید. پرواز پس از گذشت مدت زمان استراحت بعد از این گونه تزریقات که برای درمان چین و چروک توصیه می شود. بدین ترتیب، حتما از پرواز زودتر از مدت زمان دو هفته پس از تزریق جلوگیری نمایید.

 

مزایای تزریق ژل لب

 • کبودی کمتر: کبودی و ورم تزریق ژل‌های هیالورونیک اسید از بقیه فیلرها کمتر است.
 • ماندگاری قابل قبول نتایج: هرچند نتایج تزریق ژل در لب دائمی نیست، اما ماندگاری رضایت‌بخشی، حدود ۶ ماه دارد.
 • کنترل آسان حجم لب : متخصص به خوبی می‌تواند حجم ژل را کنترل کند و نتیجه دلخواه را به دست دهد.
 • سهولت در از بین بردن و رفع برآمدگی ها : اگر حرکت لب‌ها یا صحبت کردن باعث ایجاد توده یا برآمدگی شود، توده به راحتی حل و مشکل برطرف می‌شود.
 • پایین بودن احتمال بروز واکنش آلرژیک: چون مواد به کار رفته در ژل‌های تزریقی مشابه موادی است که در بدن وجود دارد، بعید است که باعث حساسیت شود. اما اگر به لیدوکائین حساسیت دارید، حتماً قبل از درمان موضوع را به پزشک اطلاع دهید.

عوارض تزریق ژل لب چیست؟

بدلیل خونرسانی زیاد در لب احتمال خون مردگی بعد از تزریق وجود دارد که استفاده از کمپرس یخ و مصرف نکردن داروهای ضد انعقاد خون ، امگا۳ ، ویتامین ایی و مسکن های مثل آسپرین ، ژلوفن، ناپروکسن، دی پیریدامول، چند روز قبل از تزریق از این عارضه جلوگیری می کند. بدلیل شبکه عصبی قوی در لب از بلوک عصب سه قلو برای کنترل درد استفاده می شود بی حسی در این ناحیه ممکن است تا ۴۵ دقیقه باقی بماند و خوردن غذا در طی این مدت ممکن است موجب گاز گرفتگی لب و آسیب به آن شود . بنابراین تا زمان برگشت کامل حس لب خوردن و آشامیدن ممنوع می باشد. در ۲۴ ساعت اول بعد از تزریق گرمای شدید ، ورزش های سنگین و مصرف نوشیدنی های الکلی ممنوع می باشد تا از بروز تورم ، خون مردگی و التهاب بیشتر جلوگیری شود.

گردرهنگام تزریق ژل دچار سرماخوردگی هستید ویادچاراختلالات عصبی وفشارهای شدید هستید انتظاردست یابی به یک نتیجه دلخواه رانداشته باشید.درمورد اینکه چگونه به اهداف خود درمورد زیبایی خواهید رسید با پزشک مشورت کنیدتابهترین راه حل ها را دراختیارتان قراردهد.

مطالب مشابه را ببینید!