مجله تاپ‌ناز‌

فیلم های بسیار بدی که پوستر جذاب داشتند!

پوستر فیلم

عکس فیلم هایی که چنگی به دل نمی زنند ولی پوستر جذاب دارند

امروزه، بیشتر پوسترهای فیلم چیزی بیشتر از یک سر هم بندی سریع با فتوشاپ نیستند. اما اگر به روزهای پیش از ظهور اینترنت برگردیم، می‌بینیم که این پوسترها بودند که وظیفه داشتند کاری کنند تا فیلم‌ها به فروش بروند.

طراحی پوستر فیلم یک هنر در حال انقراض به شمار می‌رود. امروزه، بیشتر پوسترهای فیلم چیزی بیشتر از یک سر هم بندی سریع با فتوشاپ نیستند. اما اگر به روزهای پیش از ظهور اینترنت برگردیم، می‌بینیم که این پوسترها بودند که وظیفه داشتند کاری کنند تا فیلم‌ها به فروش بروند. بدین معنا که تهیه‌کنندگان می‌بایست طراحان و عکاسان خلاق و با استعدادی را برای طراحی پوستر فیلم‌هایشان استخدام می‌کردند و تا مردم را به سینما بکشانند.

گاهی اوقات، پوسترهای فوق‌العاده‌ سینماروها را به دیدن فیلم‌های خیلی بدی می‌فرستادند…

FRANKENSTEIN UNBOUND

 

اخبار,اخبار فرهنگی ,پوستر فیلم های سینمایی

بازگشت Roger Corman به صندلی کارگردانی بعد از یک غیبت طولانی مدت، با یک فیلم درجه دوم همراه شد. فیلم درجه دویی که با نقش آفرینی ستارگان درجه یکی همچون «رائول جولیا» و «بریدجت فوندا» ارزشمند شده بود. اما فیلم بدی که دارایی آن یک پوستر فوق‌العاده است. نمی‌شد این طرح عالی به جای این فیلم بد خرج کاور یک آلبوم هوی متال شود؟

COBRA

 

اخبار,اخبار فرهنگی ,پوستر فیلم های سینمایی

پوستر این فیلم در واقع مثال بارز حقیقت تبلیغات است. استالونه شلیک می‌کند. استالونه مردم را می‌کشد. استالونه در تاریکی هم عینک دودی می‌زند. استالونه رحم نمی‌کند. استالونه یک خلال دندان روی لب دارد. استالونه موهای خفنی دارد. استالونه حتا از زمانی که «رمبو» بود هم کمتر احساسات به خرج می‌دهد.

BEYOND THE DOOR

 

اخبار,اخبار فرهنگی ,پوستر فیلم های سینمایی

[نویسنده] راستش را بخواهید این پوستر وقتی بچه بودم من را تا سر حد مرگ می‌ترساند. نه فقط این، بلکه «ژولیت مایلز» در این فیلم بازی می‌کرد و همه او را به عنوان بازیگر سریال ترسناک «ننی و پروفسور» در دهه‌ی هفتاد می‌شناختند. پوستر این فیلم طراحی خیلی خوبی دارد ولی خودش واقعا خیلی بد است. جالب این‌جا که این فیلم اینقدر از روی «جن‌گیر» (The Exorcist) کپی کرده است که شرکت فیلمسازی برادران وارنر استودیوی ایتالیایی سازنده را تهدید به شکایت کرده بود.

THE BLACK HOLE

اخبار,اخبار فرهنگی ,پوستر فیلم های سینمایی

در ۱۹۷۹ این فیلم تلاش نافرجام دیزنی برای کسب محبوبیت در میان جمعیت طرفداران جنگ ستارگان بود. بر خلاف داستان تاریک و بدشگونی که پوستر وعده می‌دهد (که شامل یکی از بهترین لوگو-تیترهای تاریخ است) خود فیلم کند، خسته کننده، با بازی‌های وحشتناک و بعضی اوقات به صورت غیر عمد خنده‌دار است. این فیلم اینقدر ایرادات علمی واضحی دارد که حتا یک بچه‌ی کودکستانی هم می‌تواند متوجه شود.

نتیجه اخلاقی این که هیچ وقت از روی پوستر یک فیلم در مورد آن قضاوت نکنید!

مطالب مشابه را ببینید!