مجله تاپ‌ناز‌

طرز تهیه فینگر فود کالباس رولی غذای سریع و خوشمزه

طرز تهیه فینگر فود کالباس رولی غذای سریع و خوشمزه

فینگر فود کالباس در مدل های مختلف تهیه می شود و بسیار خوشمزه است. این فینگر فود ها به خاطر طعم بی نظیر و سایز کوچکی که دارند برای مهمانی ها، تولد و دورهمی سرو می شوند. در این مطلب می خواهیم طرز تهیه یکی از خوشمزه ترین فینگر فودهای کالباس را به شما عزیزان آموزش دهیم. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

طرز تهیه فینگر فود کالباس رولی غذای سریع و خوشمزه

مواد لازم برای فینگر فود کالباس رولی

  • نان لواش یا نان ترتیلا
  • کالباس
  • گوجه فرنگی
  • خیارشور
  • زیتون
  • گوجه گیلاسی
  • فلفل دلمه ای
  • جعفری
  • سس مایونز

 فینگرفود کالباس رولی به روش‌های مختلفی تهیه می‌شود و مواد داخل آن معمولاً به‌دلخواه هستند، به همین خاطر میزان مواد را ذکر نکردیم و بستگی به خودتان دارد.

طرز تهیه فینگر فود کالباس رولی غذای سریع و خوشمزه

مراحل تهیه فینگر فود کالباس رولی

ابتدا باید تمام مواد را خرد کنید و آب آن ها را بگیرید تا نان خیس نشود. پس در ابتدا گوجه ها را به صورت حلقه ای و بسیار نازک برش بزنید. دقت داشته باشید که باید قسمت های آبدار و تخم های گوجه را جدا کنید تا نان را سوراخ نکنند و یا داخل نان را خیس نکنند.

حالا خیارشورها را به صورت نازک و باریک برش بزنید تا به راحتی در نان قرار بگیرند. سپس فلفل دلمه ای ها را نیز به همین روش برش بزنید.

آب جعفری ها را کاملا بگیرید و با استفاده از دستمال کاغذی آن ها را خشک کنید. سپس آن ها را به صورت ریز خرد کنید تا به راحتی بتوانید آن ها را در داخل ساندویچ بگذارید.

مطلب مشابه: طرز تهیه اسنک سوسیس و اسنک کالباس (2 فست فود فول العاده خوشمزه)

طرز تهیه فینگر فود کالباس رولی غذای سریع و خوشمزه

برای این فینگر فود بهتر است از نان لواش تازه و نازک استفاده کنید. نان را روی یک سطح صاف قرار دهید و کمی از حاشیه های نان را خالی بگذارید. سپس بقیه قسمت های نان را به صورت کامل به سس مایونز آغشته کنید اما زیاده روی نکنید تا نان خیس نشود.

حالا نوبت چیدن مواد به صورت ردیفی در داخل نان است. گوجه، خیارشور، فلفل دلمه ای، کالباس و جعفری را داخل نان لواش ردیفی بچینید و ابتدا و انتهای نان را خالی بگذارید تا به راحتی بتوانید آن را رول کنید و مواد بیرون نریزند.

در ادامه نان لواش را به آرامی و با دقت رول کنید و مراقب باشید نان سوراخ و یا پاره نشود. سپس ساندویچ را با یک چاقوی تیز، به صورت حلقه حلقه برش بزنید و قسمت ابتدا و انتهای رول را کنار بگذارید چون ظاهر خوب و منظمی ندارند.

در آخر می توانید با استفاده از زیتون و گوجه گیلاسی فینگرفود ها را تزئین کنید تا زیباتر شوند. برای این کار بهتر است هسته ی زیتون ها را جدا کنید و آن ها را با دستمال کاغذی خشک کنید.

سپس برای هر زیتون و گوجه گیلاسی یک خلال دندان بردارید و روی هر خلال دندان ابتدا گوجه گیلاسی و سپس زیتون را قرار دهید. می توانید خلال دندان ها را در فینگر فودها فرو کنید. فینگر فودهای کالباس رولی حاضر و آماده ی سرو هستند. نوش جان

مطلب مشابه: گراتن کالباس + آموزش طرز تهیه گراتن کالباس خوشمزه در منزل

مطالب مشابه را ببینید!