فیلم و سریال

معرفی قاتلان معروف سریال های تلویزیونی +عکس

معرفی 10 نفر از مخوف ترین جنایتکارانی که در سریال های تلویزیونی به ایفای نقش پرداخته اند.

سریال های جنایی و پلیسی همیشه حول محول قتل و جنایت می چرخند. در کنار تمام این جنایت ها، شخصی به اسم قاتل وجود دارد، قاتلی که سازندگان سریال او را معمولا انسانی دارای هوش بسیار معرفی می کنند و اوست که می تواند گاهی اوقات بیینده اش را تا 100 قسمت هم با خودش همراه کند بدون اینکه لحظه ای به قاتل بودنش شک کنند.

 

مروری داشته بر قابل باور ترین قاتلان دنیای تلویزیون. البته بسیاری از این سریال ها آنقدر وحشتناک هستند که در غرب هم با محدودیت سنی روبرو هستند.

 

10- ذهن های جنایتکار (Criminal Minds)
«ذهن های جنایتکار» به بررسی آدمهایی می پردازد که هر کدام به دلیلی دست به قتل زده اند. در این سریال حتی به قاتلان واقعی هم پرداخته می شود اما در این میان قاتلی به نام «ایرل» وجود دارد که به خاطر کودکی سختی که داشته به جرم و جنایت روی آورده است، جنایتی که او انجام می دهد یک نوع خاص از جنایت است. او انسان ها را می کشد و آنها را با دقت تاکسیدرمی می کند. این سریال از سال 2005 پخشش شروع شد و به دلیل حضور شخصیت های جذابی که در این سریال معرفی می شوند، توانست به شهرت زیادی دست پیدا کند. این سریال برای کسانی که به روانشناسی جنایی علاقمند هستند و می خواهند در این خصوص اطلاعات کسب کنند به شدت جذاب است.

 

اخبار , اخبار فرهنگی , مشهورترین قاتلان سریال تلویزیونی

 


9- دکتر هاوس (House M.D)
دکتر «گرگوری هاوس» پزشک متخصصی است که در بیمارستان آموزشی نیوجرسی کار می کند. او به دارو اعتیاد دارد اما پزشک فوق العاده باهوشی است. تنها مشکلش این است که گاهی اوقات برای درمان بیماری های روحی از راه های غیرمتعارفی استفاده می کند؛ راههایی که ممکن است منجر به جنایت شوند.

 

اما در لیستی که برای بدترین قاتلان در نظر گرفته شده است، دکتر هاوس جایی ندارد بلکه جنایتکار این سریال «دنی» است که در این فهرست می توان نامش را دید. او مردی است که قربانیان خود را آنقدر می سوزاند که به قول نویسنده سایت «تاپ تن» بوی شیرین بیان بگیرند. «دنی» یکی از ترسناکترین قاتلانی است که در این لیست وجود دارد.

 

اخبار , اخبار فرهنگی , مشهورترین قاتلان سریال تلویزیونی

 


 

8- بررسی صحنه جنایت (CSI)
سی اس آی (C.S.I) نام یک سریال تلویزیونی پرطرفدار در ایالات متحده آمریکاست. این سریال در سال 2003-2002 نزدیک به 26.2 میلیون بیننده داشت و توانست عنوان پربیننده ترین سریال را در آن زمان از آن خود کند. محور اصلی این سریال در مورد ماجراهایی است که در اداره پلیس شهر لاس وگاس در نوادا رخ می دهد. قاتل مورد بحث در این سریال «قاتل مینیاتور» نام دارد، کسی که بعد از کشتن قربانیانش، آنها را در حالی که به شدت خونریزی دارند، از درخت آویزان می کند.

 

اخبار , اخبار فرهنگی , مشهورترین قاتلان سریال تلویزیونی

 


 

7- هاوایی فایو – او (Hawaii Five-O)
این سریال بازسازی یک سریال قدیمی و پرطرفدار است که سال 1968 در 12 فصل و به مدت 12 سال پخش شد. در این سریال با یک قاتل روبرو نیستیم بلکه قاتلینی که به کشتن آدم ها مشغول هستند، اعضای یک خانواده اند؛ خانواده ای به اسم فرگوسن. این خانواده روانی با یک سطل زباله سفید در دست به شهر می آیند و شروع می کنند به کشتن انسان ها. آنها آدم ها را به قتل می رسانند تا بتوانند پول هایشان را بدزدند. مدتی می گذرد تا اینکه کارآگاه «مک کریت» یک افسر نیروی دریایی که به تازگی پلیس شده، به اوهایو برمی گردد تا پرونده قتل پدرش که به دست این خانواده روانی کشته شده است را بازبینی کند.

 

اخبار , اخبار فرهنگی , مشهورترین قاتلان سریال تلویزیونی

 


 

6- حکاکی کردن (The Carver Nip/Tuck)
«زیبایی یک نفرین در جهان است» قاتلی که در سریال The Carver به ایفای نقش می پردازد و جایگاه شماره 6 این لیست را از آن خود کرده است، یک زن نقابدار است که به همراه برادرش دست به جنایت های دلهره آوری می زنند.

 

او قبل از شروع هر جنایت، ماسک زیبا و سفید رنگی روی صورتش می گذارد و بعد از آزار و شکنجه قربانیان روی صورت آنها با چاقو یک لبخند طراحی می کند. او یکی از هراس انگیزترین قاتلانی است که در سریال های تلویزیونی به تصویر کشیده شده است.

 

اخبار , اخبار فرهنگی , مشهورترین قاتلان سریال تلویزیونی

 


 

5- ذهن خوان (The Mentalist)
رد جان واقعی کیست؟ این اولین سوالی است که به محض اینکه شروع به دیدن سریال منتالیست کنید در ذهن تان نقش می بندد. او قاتل اصلی این مجموعه تلویزیونی است که زنان و دختران بسیاری را به قتل رسانده است.

 

در بین مقتولان، همسر و دختر شخصیت اصلی سریال «پاتریک جین» هم هستند، کسی که رابط پلیس است. او تصمیم می گیرد در پرونده این قاتل سریالی با پلیس همکاری کند تا بتواند به این واسطه انتقامش را بگیرد. پاتریک در هر قسمت از سریال تمام سعی اش را می کند تا به «رد جان» برسد اما هر چقدر بیشتر تلاش می کند، کمتر به نتیجه می رسد و هر بار از دستگیر کردن این قاتل باز می ماند. هر قسمت از این سریال یک کلاس روانشناسی است برای تمام آنهایی که به روانشناسی و مسائلی از این دست اعتقاد دارند.

 

اخبار , اخبار فرهنگی , مشهورترین قاتلان سریال تلویزیونی

 


 

4- سریال دکستر (Dexter)
سریال دکستر یکی از پرطرفدارترین سریال هایی است که در تلویزیون ساخته شده است. این سریال که بیش از 7 سال از شروع پخش آن می گذرد درباره یک قاتل زنجیره ای به اسم «دکستر مورگان» است که به عنوان تحلیلگر اثر خون وارد پلیس میامی می شود. این سریال که توانست جوایزی مانند امی و گلدن گلوب را از آن خود کند چهره مردی را به تصویر می کشد که همه او را دوست دارند.

 

در این سریال قبل از معرفی شخصیت اصلی یعنی دکستر، با زندگی «آرتور میشل» آشنا می شویم؛ کسی که قتل های سه گانه او به مدت 30 سال از چشمان پلیس مخفی نگه داشته شده بود.

 

او شخصیت دوگانه ای داشت. در یک زندگی اش به مردم کمک می کرد و در زندگی دیگر آنها را گردن می زد و با همین رفتار توانست بیش از سه دهه خودش را از دید پلیس مخفی نگه دارد.

 

اخبار , اخبار فرهنگی , مشهورترین قاتلان سریال تلویزیونی

 


 

3- استخوان ها (Bones)
دکتر تمپرانس برنان در زمینه انسانشناسی در موسسه جفرسون در واشنگتن کار می کند و در کنار شغل خود مشغول نوشتن رمان است. «سیلی بوس» مامور FBI از دکتر برنان برای یافتن سرنخ هایی درباره یک جسد دعوت به همکاری می کند. دکتر برنان همراه با تیم خود وارد این قضیه جنایی می شوند و این پرونده، آنها را به جنایت های دیگری می رساند. در این سریال قاتل آدمخواری وجود دارد که دندان ها و استخوان های قربانیانش را از تن آنها جدا می کند و با این سرگرمی هولناک، روزگارش را می گذراند.

 

اخبار , اخبار فرهنگی , مشهورترین قاتلان سریال تلویزیونی

 


 

2- ذهن های جنایتکار (Criminal Minds)
اینکه دو بار سریال «ذهن های جنایتکار» را در لیست آورده اند به دلیل اشتباه نویسنده نیست. خیر. این سریال جزو برترین سریال های جنایی است و قطعا داشتن دو قاتل سریالی در آن دور از ذهن نیست. به غیر از شخصیت «ایرل» که قاتل سریالی شماره 10 را به خودش اختصاص داده است، یک قاتل دیگر هم داریم که در جایگاه دوم است. نام این قاتل فلوید است. او برای مواقع سرگرمی اش، بدن و قطعاتی که از بدن قربانیان خود جدا کرده است را رنگ آمیزی می کند. او نمونه کسی است که واقعا می توان گفت شیطان در ذهن و جانش نفوذ کرده است چون با خونسردی تمام دست به جنایت می زند.

 

اخبار , اخبار فرهنگی , مشهورترین قاتلان سریال تلویزیونی

 


 

1- سریال دکستر (Dexter)
و بالاخره رسیدیم به جایگاه شماره 1 که برای مشهورترین قاتل زنجیره ای در سریال های تلویزیونی در نظر گرفته شده است. با این سریال در جایگاه چهارم آشنا شدیم اما اشاره ای به قاتل زنده آن که از زندگی دوگانه ای بهره می برد نکردیم. در واقع در نظرسنجی های صورت گرفته، جنجالی ترین قاتل سریالی تلویزیون «دکستر» است. مرد محبوبی که هیچکس حتی لحظه ای به این فکر نمی کند که او ممکن است در زندگی دوگانه خود به قتلی بی رحم تبدیل شود. قاتلی که به کشتن عده ای از انسان های بی گناه اعتیاد دارد و از آنجا که در اداره پلیس کار می کند کسی به او مظنون نمی شود.

 

اخبار , اخبار فرهنگی , مشهورترین قاتلان سریال تلویزیونی

 

 

 

نوشته های مشابه