مجله تاپ‌ناز‌

قانون انتظار چیست + اطلاعاتی کامل در مورد قوانین انتظار و کاربرد آن

قانون انتظار

قانون انتظار چیست و چه کاربردی در زندگی دارد؟ در ادامه اطلاعاتی کامل در مورد قوانین انتظار را می خوانید و امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار بگیرد.

همه افراد قوانین زیادی را در زندگی خود دیده اند که یکی از قدرتمندترین قوانین، قانون انتظار است و در واقع یکی از اصول مهم زندگی به حساب می آید، به همین دلیل در این مطلب شما را با قانون انتظار بیشتر آشنا می کنیم.

قوانین انتظار یکی از قوانین مهم در زندگی هر شخصی هستند که دائم در حال فعالیت است و در واقع به ما می گوید هر آنچه در دنیا انتظارش را داشته باشیم می تواند به واقعیت تبدیل شود چه در جهت مثبت و چه جهت منفی داشته باشد.

 

قانون انتظار در زندگی

اصل انتظار یا قانون انتظار در کنار ما در حال حرکت می باشد و به انتظارات ما از زندگی پاسخ مثبت می دهد و طبق اصل انتظار اریکسون، هشتاد و پنج درصد آنچه از زندگی انتظار دارید برای شما اتفاق می افتد و نمی توان در آن تقلب کرد و یا فقط با آرزوی یک انتظار آن را به نفع خود تغییر داد، برای درک بهتر از این موضوع مثالی برای شما عنوان می کنیم.

آرزوی برنده شدن در یک مسابقه فقط یک آرزو است نه یک انتظار واقعی زیرا، یک انتظار واقعی به سیستم باورهای شما گره خورده است و وقتی که به میزان کافی مقبت، قوی و تا اندازه ای بزرگ باشید که تمام پتانسیلهای درونی شما را درگیر نماید قادر به دریافت نتیجه ای خوب خواهید بود و در حقیقت ان قانون یک وسیله برای رسیدن به موفقیت و زندگی ایده آل می باشد.

تمرکز روی یک موضوع در حقیقت یعنی استفاده کردن از اصل انتظار است و می توان گفت که انتظار با تمرکز با هم رابطه ای مستقیم دارند ولی سوالی که ذهن افراد را با خواندن این مطلب به خودش مشغول می کند این است که برای استفاده درست از اصل انتظار چه کاری باید انجام دهید؟

 

استفاده اصل انتظار

در ابتدا باید در راستایی که مایل هستید، از این قانون استفاده کنید و به سویی خودتان را هدایت کنید تا بتوانید انتظارات خوبی را داشته باشید و در واقع خواسته ها و مسائل مورد نظر را به زندگی دعوت کنید.

 

تغییر دادن تمرکز

یکی از کانون هایی که جنبه های مختلف زندگی مانند انگیزه، احساسات، باور و … را تعیین می کند کانون تمرکز است و در هر جایی از زندکی که متمرکز شوید در حقیقت از این قانون هم استفاده می کنید.

مصلا اگر انسانی در زندگی روی منفی های زندگی اش تمرکز داشته باشد و همیشه در مورد آنها صحبت کند همین مباحث باعص می شود فرد منفی های زیادتری را در زندگی تجربه کند زیرا، منتظر منفی ها بوده است، پس به صورت کلی می توان گفت دنیا به کانون تمرکز پاسخ می دهد پس استفاده خوب از تمرکز نقش مهمی در زندگی دارد.

مطلب پیشنهادی: قانون جذب چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

تغییر ذهنیت و باور ها

تغییر پیدا کردن باورها و ساختار ذهنی نقش مهمی در زندگی ایفا می کند و چون فرد در ذهن باورهایش انتظار می کشد چه منفی و چه مثبت باشد دنیا همیشه به ذهنیت و باورهایش پاسخ می دهد و از این رو، همیشه داشتن انتظار مثبت از زندگی باعث تجربه کردن واقعیت های تازه ای در زندگی افراد می شود.

 

دنیایی فرکانسی

تغییر فرکانس های زندگی دیگر اصل مهم در اصل انتظار است و وقتی که اقدام به تغییر تمرکز می کنید انتظارات شما از زندگی هم شروع به تغییر می کند و همین تغییرات یعنی تغییر فرکانس زندگی است که در این صورت فرد واقعیتهای تازه ای را تجربه می کند.

 

انتظار نداشتن از دیگران

دیگر نکته مهم در قانون انتظار که باید رعایت شود، انتظار نداشتن از افراد دیگر است که در غیر این صورت زندگی موفقی نخواهید داشت و در واقع هر چه توقعات شما از افراد دیگر کمتر باشد به زندگی ایده آلی ذهنی بهتری نزدیکتر می شود و در نتیجه کمتر نا امید می شوید.

در صورتی که از دیگران انتظار داشته باشید با نارضایتی، بدون امید، حسرت و عدم داشتن هدف، زندگی خواهید کرد پس بهتر است سعی کنید که انتظار داشتن از دیگران را متوقف کنید و این موضوع را بپذیرید.

عوامل بیرونی و تاثیر آن بر زندگی

عوامل بیرونی هر روز در حال زیاد شدن هستند مثلا همین شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام و … به قسمتی از زندگی هر انسانی تبدیل شده است و محتوای ارائه شده در این شبکه های در بیشتر موارد محتوای مناسبی نیستند و مشاهده یک محتوا ممکن است یک باور منفی را در ذهن شما زنده کند و در نتیجه انتظارات اشتباهی را در شما ایجاد می کند، انتظاراتی مانند خیانت دیدن، شکست، از دست دادن رابطه، سختی و زجر کشیدن، پس در زندگی نباید این عوامل را ملاک مشخص کردن انتظاراتی که دارید بدانید.

 

مطالب مشابه را ببینید!