مجله تاپ‌ناز‌

اطلاعات دارویی قرص هزال و تاثیر آن بر لاغری

در این مطلب اطلاعات دارویی قرص گیاهی هزال و موارد مصرف این قرص برای لاغری و کم کردن وزن و کاهش وزن و همچنین ترکیبات به کار رفته در این قرص را ارائه کرده ایم.

بیشتر افرادی که مشکل اضافه وزن و چاقی دارند به دنبال روش های مختلف برای کاهش وزن هستند. گاهی افراد با انواع رژیم های غذایی سعی می کنند از میزان وزن خود کم کنند، بعضی افراد به انجام ورزش های سنگین و طاقت فرسا می پردازند و بعضی دیگر هم با استفاده از داروهای گیاهی وزن را کاهش می دهند. یکی از داروهای مناسب لاغری، قرص هزال است که در ادامه بیشتر با این دارو آشنا خواهید شد.

افرادی که چربی خون آنها بالا است، افرادی که کبد چرب دارند و افرادی که اشتهای زیادی دارند و مایل هستند بدون آسیب و با حفظ سلامتی وزن خود را کاهش بدهند، مصرف هزال برای آنها مناسب است.

 

اطلاعات کامل درباره قرص هزال

 • قرص برای کم کردن اشتها، کم کردن چربی (کلسترول و تری گلیسرید) استفاده می شود و به عنوان یک قرص چربی سوز شناخته می شود.
 • این قرص های گیاهی بر خلاف داروهای شیمایی مخصوص کاهش وزن (لاغری) تاثیر منفی روی جذب ویتامین ها و مینرال ها ایجاد نمی کند  استفاده از آن روشی ساده برای کاهش وزن است.
 • قرص لاغری هزال آسیب به دیواره های داخلی روده نمی رساند زیرا که این قرص مسهل نیست، به همین دلیل مواد ارزشمند و مفید مواد غذایی را دفع نمی کند.
 • از طریق چربی سوزی باعث آزاد شدن کالری می شود، در نتیجه مصرف کردن این قرص باعث ایجاد حس نشاط و انرژی در افراد می شود.
 • این قرص گردش خون بدن را بیشتر می کند و باعث تقویت معده، رفع تنبلی و سستی آن می شود.
 • این قرص علاوه بر اینکه باعث کاهش وزن می شود، برای افرادی که کبد چرب دارند و برای رفع پر اشتها بودن هم مفید است.

قرص هزال

هشدار مصرف این قرص

 • مصرف این قرص برای خانم ها در دوران بارداری و شیردهی ممنوع است.
 • افراد مبتلا به بیماری های معده مانند زخم معده، التهاب سیستم گوارش و … با تجویز پزشک این قرص را استفاده کنند.
 • این داروی گیاهی مکمل غذایی است و به منظور درمان، تشخیص و پیشگیری نیست.
 • اگر فرد از داروهای دیگری استفاده می کند، مصرف این قرص با دیگر داروها باید طبق تجویز پزشک باشد.

شرایط نگهداری

دور از کودکان و در جای خنک و خشک آن را نگهداری کنید.

ترکیبات و انواع گیاهان فرآوری شده

ترکیبات  این قرص ها شامل آنتول- تیمول- منتول- لینالیل استات- کارون (I)- کارواکرول- لیمونن (II)- پاراسیمن- گاماترپینن و… می باشد.

همچنین این قرص از گیاهانی نظیر رازیانه، زنیان، بوره ارمنی ،زیره سیاه، مرزن جوش، اشق و سداب فرآوری شده است.

 

روش و زمان مصرف

به مدت 2 تا 3 ماه، روزانه دو عدد قرص مصرف کنید، که باید حدودا نیم ساعت قبل از ناهار و شام استفاده شود.

باید در نظر داشته باشید که کاهش وزن 4 تا 5 کیلو در طول یک ماه می تواند سلامتی فر را به خطر بیندازد. بهتر است قبل از مصرف قرص لاغری با متخصص تغذیه و پزشک مشورت کنید.

 

تداخلات دارویی هزال

مصرف همزمان این قرص با داروهای حساس به نوز مانند تتراسایکلین، داکسی سایکلین، لووفلوکساسین، سیپروفلوکساسین و آمی تریپتیلین می تواند موجب تشدید این عارضه شوند.

همچنین در صورت مصرف دارو های ضد انعقاد خون، دارو هایی با عارضه کبدی، دارو هایی که به وسیله کبد متابولیزه می شوند، دارو های آنتی کولینرژیک مثل ایپراتروپیوم، استروژن ها، تاموکسیفن و کولین استراز مانند نئوستیگمین و پیریدوستگیمین برای کاهش خطر احتمالی این دارو ها لازم است با پزشک یا داروساز مشورت کنید.

در صورتی که از فراورده های گیاهی همچون گل گاو زبان، جیسینگ، علف چای و سیر استفاده میکنید به منظور جلوگیری از تداخلات دارویی با قرصهای هزال باید با پزشک و داروساز مشورت کنید.

 

موارد احتیاط و منع مصرف داروی هزال

 • در صورت هر نوع حساسیت و آلرژی به مصرف هویج، زوفا، ریحان، کرفس، اسطوخودوس، مریم گلی و نیز پونه کوهی احتمال دارد بدن شما گاهی مواقع نسبت به رازیانه و مرزنجوش موجود در این قرصها واکنش نشان داده و دچار حساسیت شوید.
 • در صورت هرگونه ابتلا به بیماری های کبدی، انسداد روده یا دستگاه ادراری، هپاتیت، سنگ صفرا، فشار خون، تشنج، زخم معده، دوازده و خونریزی حتما باید قبل از مصرف این دارو، پزشک خود و یا دکتر داروساز را در جریان قرار دهید.
 • به دلیل مقادیر زیاد رازیانه موجود در این قرصهای لاغری حتما لازم است افراد درای شرایط حساس و مبتلا به بیماری های سرطان سینه و رحم، اندومتریوزیس و فیبروییدرحمی در مصرف این داروها احتیاط بیشتری داشته باشند.
 • مصرف دارو های لاغری هزال برای کودکان کمتر از ۱۲ سال به هیچ وجه توصیه نمی شود.
 • لازم است دو هفته پیش از انجام عمل جراحی با مشورت پزشک، مصرف این دارو را قطع کنید.

مطالب مشابه را ببینید!