مجله تاپ‌ناز‌

قهوه فرانسه | آموزش طرز تهیه قهوه فرانسه نوشیدنی معروف و خوش طعم

روش تهیه قهوه فرانسه خیلی راحت است و می توانید با درست کردن این نوع قهوه یک نوشیدنی ملایم و غلیظ بسیار خوشمزه داشته باشید.

قهوه یک نوشیدنی گرم است که در ایران هم انواع آن مانند قهوه ترک، قهوه عربی، قهوه با شیر و قهوه فرانسه اشاره کرد. قهوه فرانسه بسیار خوشمزه است و با روش های مختلفی هم تهیه می شود.

طرز تهیه فرانسه

وقتی که آب در حال جوشیدن بود دانه های قهوه را بسابید و بهتر است نسبت قهوه به آبی که درون فرنچ پرس می ریزید یک به ده باشید یعنی به ازای 300 میلی لیتر آب از سی گرم قهوه استفاده کنید.

در این مرحله از روش تهیه قهوه فرانسه حالا قهوه را بسابید و در فرنچ پرس بریزید سپس دو برابر مقدار قهوه به آن اب داغ اضافه کنید یعنی اگر سی گرم قهوه دارید در ابتدا 60 میلی لیتر آب به آن اضافه کنید، باید دقت کنید که آب داغ باشد و نباید آب به نقطه جوش رسیده باشد.

حالا با قاشق چوبی خیلی آرام هم بزنید و سی ثانیه صبر کنید تا قهوه از هم باز شود و باقی آب را که قرار بود به نسبت یک به ده باشد را به آن اضافه کنید و در فرنچ پرس بگذارید ولی تا زمانی که قهوه کاملا دم نکشیده است صافی فرنچ پرس را به پایین فشار ندهید و پس از 4 دقیقه قهوه فرانسه آماده است وفیلتر را به ارامی به پایین فشار دهید که پرس به آن پرس کردن می گویند، حالا می توانید از طعم این قهوه لذت ببرید.

قهوه فرانسه

نکات

اگر فیلتر براحتی و با سرعت پایین رفت این یعنی آسیاب دانه قهوه شما درشت است و اگر پیستون خیلی سفت بود یعنی آسیاب درشت تری نیاز دارید.

اگر دانه های قهوه سابیده می خرید باید دقت کنید که دانه های خیلی ریز سابیده نشده باشند زیرا هم از توری دستگاه عبور می کنند و هم عبور می کنند و هم باعث تلخ شده قهوه تان می شود.

قهوه فرانسه

روش تهیه قهوه فرانسه با قهوه ساز

در طرز تهیه این نوع قهوه با دستگاه قهوه سا باید در ابتدا محفظه را با کمی اب مورد نیاز که فلتر و سرد شده باشد پر کنید، روی بیشتر مخزن ها نشانگری وجود دارد که برای هر تعداد فنجان حجم مناسب آب را مشخص می کند.

حالا قهوه را بسابید و به مقدار مورد نایز خود در مخزن قهوه ساز که معمولا در فسمت بالاس دستگاه قرار دارد بریزید.

بعضی از دستگاه ها در محفظه فیلتری فلزی دارند ولی اگر دستگاه شما این فیلتر را نداشت از یک فیلتر کاغذی استفاده کنید و باید دقت کنید که دانه های قهوه نباید به صورت درشت سابیده شوند و هر چه ریزتر باشند غلظت قهوه بیشتر می شود و همانطور که گفتیم مقدار قهوه و آب باید به نسبت یک به ده باشد.

 مطلب پیشنهادی: ◘ قهوه اسپرسوقهوه ترکقهوه پرتقالی

امیدواریم از طعم قهوه فرانسه لذت ببرید.

مطالب مشابه را ببینید!