قیمت تخمه کدو و پراید یکسان شد!

تخمه کدو

قیمت تخمه کدو و پراید یکسان شد!

رئیس دولت در هفته‌ای که گذشت بالاخره نسبت به افزایش نجومی قیمت خودرو انتقاد کرد.

محمود احمدی‌نژاد در حالی دو شرکت خودروسازی داخلی را که چند دهه بدون هیچ گونه رقیبی اتومبیل‌های بی‌کیف و ارابه‌های مرگ را برای ملت وفادار ایران تولید می‌کنند و با قیمتی چند برابر خودروهای روز دنیا به مردم تحمیل می‌کنند، مورد خطاب قرار داد و آنان را مسبب اصلی گرانی‌های نجومی خواند که به عنوان رئیس دولت و انتقاد از یک مجموعه دولتی انسان را یاد این مثل معروف انداخت که خود گویی و … .

به گزارش افکارنیوز، رئیس دولت در ادامه گفت‌وگوی تلویزیونی خود که مثل همیشه با سوالات خنثی و واقعا مردمی! مجری همراه بود خطاب به خودروسازان گفت: بالاخره خودرو کیلویی چند؟!

هر چند در آن زمان واقعا از قیمت کیلویی خودرو در بازار آزاد و دولتی خبری در دست نبود اما کودکان هم دیگر می‌دانستند که هر کیلو پسته بیش از 50 و تخمه کدو بیش از 20 هزار تومان در بازار معامله می‌شوند و اگر قرار بود کیلویی قیمت یک جنس بالا و پایین شود نظیر آجیل، تخمه کدو، گوشت، مرغ و غیره زیاد هستند که داد مردم را در آورده‌اند. مردمی که یک روز در نماز جمعه گفتند: پیاز و موز یه قیمته … !

اما اظهارات محمود احمدی‌نژاد از همان ابتدا محافل گرمی برای دست به دست شدن پیامک و جمع و تفریق کردن در ماشین‌های حساب به وجود آورد. به عنوان مثال برخی رسانه‌ها فردای این گفت‌وگو اعلام کردند که قیمت پراید در بازار آزاد هم‌اکنون کیلویی 23500 تومان معامله می‌شود و گران‌ترین خودرو با رقمی بالغ بر 80 هزار تومان در هر کیلو هم‌اکنون در اختیار علاقه‌مندان قرار دارد.

اما انتقادات محمود احمدی‌نژاد از همان ساعت 8 صبح فردا با استقبال مواجه شد چرا که وزیر صنعت در اقدامی طوفانی از دستور خود به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان برای بازنگری در قیمت خودروها خبر داد!

دو شرکت خودروسازی نیز در صبر تمام و کمال عنوان داشتند که به دنبال راه‌کارهایی برای بازنگری در قیمت‌ها هستند.

گرچه لحن و ادبیات وزیر صعنت و مسئولان دو شرکت خودروسازی این تصور را در انسان ایجاد می‌کرد که در حال شنیدن مذاکرات 5+1 و ایران هستیم چرا که با ادبیاتی دیپلماتیک در پی راه حلی برای بازنگری در قیمت‌ها بودند (البته اینکه هنوز هستند معلوم نیست!) اما در هر صورت بعد از چند روز هنوز در بازار خودرو اتفاقی نیافتاده و قیمت خودرو در هر کیلو باز رشد داشته است.

مطالب مشابه را ببینید!