مجله تاپ‌ناز‌

لاغری با رابطه جنسی | تاثیر آمیزش جنسی بر متابولیسم و کاهش وزن

شاید جالب باشد بدانید که لاغری با رابطه جنسی ممکن است. آمیزش جنسی می تواند روی متابولیسم تاثیر بگذارد و تا حدی باعث کاهش وزن شما شود. سکس می تواند میزان چربی سوزی و متابولیسم را افزایش دهد و روشی ساده برای کاهش وزن است.

رابطه جنسی فقط پیوند بین دو جسم نیست، بلکه روح و روان انسان هم به دلیل برانگیخته شدن احساسات در موقع آمیز درگیر می شود. در این مطلب 4 روش که راهی آسان برای رسیدن به لاغری هستند را بررسی می کنیم.

رابطه زناشویی چه تاثیری بر تناسب اندام دارد؟

رابطه جنسی با هسمر می تواند باعث چربی سوزی، کالری سوزی و کاهش میل به مصرف کربوهیدرات و چربی ها شود و به همین دلیل می تواند باعث کاهش وزن شود.

سرعت بیشتر چربی سوزی با رابطه زناشویی و معاشقه

شاید بعضی از افراد تعجب کنند از اینکه رابطه جنسی می تواند باعث چربی سوزی شود. این افراد می خواهند در مورد تاثیر رابطه زناشویی بر وزن و این که چطور می توان با سکس چربی سوزی کرد بیشتر بدانند.

شما با کار کردن و انحام فعالیت های ورزشی و … در طول روز می نمی توانید به تناسب اندام دلخواه خود برسید. زیرا قبل از اینکه رژیم بگیرید یا باری انجام تمرینات ورزشی برنامه ریزی داشته باشید، باید ساعت خواب خود را تنظیم کنید.

رابطه جنسی به شما کمک می کند که خوابی آرام و عمیق داشته باشید. رابطه جنسی سطح هورمون اکسی توسین که هورمون عشق نام دارد را در بدن افزایش می دهد.

یک غوش عاشقانه و آرامش بخش می تواند ترشح اکسی توسین را در بدن بیشتر کند و همین باعث تنظیم خواب شما می شود. تنظیم زمان خواب به مقدار قابل توجهی در میزان کالری سوزی برای رسیدن به اندام متناسب تاثیر می گذارد.

تاثیر رابطه زناشویی بر وزن از لحاظ روحی

رابطه جنسی با همسر باعث می شود که افراد مختلف تصور بهتری در مورد شکل ظاهری بدن خود داشته باشند. با وجود رابطه جنسی مناسب، فرد به رضایت قلبی در مورد خودش دست پیدا می کند و اعتماد به نفس او چند برابر می شود. در حقیقت به عنوان یکی از نکات مهم فواید رابطه جنسی برای مردان و فواید رابطه جنسی برای خانم ها می تواند به خویشتن دوستی اشاره کرد.

داشتن رابطه جنسی منظم باعث می شود که فرد با بدن خود آشتی کند و آنگونه که هست، خودش را دوست داشته باشد. این خویشتن دوستی باعث می شود که افراد مختلف مخصوصا خانم ها اعتماد به نفس بیشتری برای برررسی جنبه های مختلف زندگی داشته باشند و کمتر روی وضعیت بدنی که دارند متمرکز شوند.

در مورد تاثیر رابطه زناشویی بر وزن باید بدانید که سکس فقط باعث دوست داشتن بدن و خویشتن دوستی نمی وشدو زندگی را به طور کامل تحت تاثیر قرار می دهد.

افرادی که با بدن خود آشتی کرده اند و آن را طوری که هست پذیرفته اند، بهتر می توانند برای هدف کاهش وزن و رسیدن به تناسب انذام تلاش کنند.
شما به این موضوع که اندام شما هم با لباس و هم بدون لباس زیبا باشد، نیاز ندارید و همین که شریک زندگی خود را با داشتن بدنی زیبا و سالم غافلگیر کنید باعث می شود که برنامه غذایی و تغذیه خود را مناسب نگه دارید و با آرامش خاطر بیشتری برای رسیدن به تناسب اندام و سلامتی حرکت کنید.
لاغری با رابطه جنسی

میزان کالری سوزی با آمیزش جنسی

کاهش وزن با سکس برای شما این امکان را فراهم می کند که بدون انجام دادن تمیرن های روزشی سخت بتوانید به مقدار زیادی چربی های انباشته شده از درون بدن کالری بسوزانید. با دراز کشیدن در کنار همسر خود و تماشای برنامه تلویزیونی با هم می توانید در هر ساعت در حدود 70 کالری بسوزانید.

اگر رابطه جنسی شما 25 دققه طول بکشد با این تصور که حدود 10 دقیقه پیش نوازی کرده اید و 15 دقیقه هم برای رابطه صرف شده است مقدار مصرف کلری در یک زن با وزن 150 پوند، به 88 کالری و برای یک مرد با وزن 180 پوند به 106 کالری می رسد.

این مقدار کالری سوزی مانند این است شما در حدود 10 دقیقه روی دوچرخه ثابت نشسته اید و با سرعت متوسط رکاب زده اید.

اگر می خواهید که کالری سوزی شما در هنگام آمیزش جنسی بیشتر شوید باید هیجان رابطه را بیشتر کنید. هیجان رابطه هم باعث تحریک شدن بیشتر زن و مرد می شود و لذت رابطه را برای دو طرف بیشتر می کند و باعث می شود که کالری سوزی تا چند برابر بیشتر از یک رابطه آرام افزایش پیدا کند و فرد خیلی سریع تر به تناسب اندام برسد.

کم شدن میل به خوردن کربوهیدرات و غذاهای چرب با رابطه جنسی

یکی از موارد تاثیرگذار در رابطه زناشویی بر وزن کاهش مقدار کربوهیدرات ها و غذاهای چرب است. وقتی که شما استرس دارید، هورمونی به نام کورتیزول در بدن ترشح می شود. کورتیزول به هورمون استرس و اضطراب هم شناخته می شود. این هورمون بعد ترشح باعث می شود که میل شما به خوردن غذاهای حاوی کربوهیدرات و غذاهای چرب در بدن تا چند برابر افزایش پیدا کند. به همین دلیل است که افرادی که مدام استرس دارند دارای اضافه وزن هستند و نمی توانند به تناسب اندام دلخواه برسند.

رابطه جنسی به شما کمک می کند که همیشه آرامش داشته باشد و فشار خون شما در حد نرمال باقی بماند، پس سطح ترشح هورمون کورتیزول کنترل می شود و شما می توانید هر روز لاغرتر شوید.

مطالب مشابه را ببینید!