لباس مرد آهنی واقعا تولید می شود! +عکس

حتی اگر به فیلم‌های سینمایی پر زرق و برق و کامیکی چون آیرون من علاقه نداشته باشید، نمی‌توانید کتمان کنید که از لباس این مرد خوش‌فکر خوشتان نیامده است. ارتش آمریکا حالا می‌خواهد نمونه واقعی این لباس‌ها را برای سربازان خود تولید کند!

زمانی که فیلم مرد آهنی یا همان Iron Man بر روی پرده‌های سینما ظاهر شد، عده بسیاری را نه یک دل که صد دل عاشق خود کرد. علاوه بر شخصیت بی‌نظیری که با هنرنمایی رابرت داونی جونیور به بهترین شکل ارائه می‌شد، لباس آیرون من بیش از همه‌چیز در فیلم خودنمایی می‌کرد.

لباس مرد آهنی واقعا تولید می شود


اما به نظر این تنها ما نبودیم که دلباخته فیلم و لباس آیرون من شدیم و ارتش آمریکا نیز طبق معمول به این لباس علاقه‌مند شده است. طبق گزارشی که اخیرا منتشر شده، ارتش آمریکا قصد دارد برای سربازان خود لباس‌های مشابه با لباس ویژه آیرون من تولید کند. بر اساس این طرح که با نام TALOS شناخته می‌شود، لباس مدنظر باید دارای اسلحه باشد، ضدگلوله باشد، از اعضا و جوارح حیاتی بدن بیشترین حفاظت، کنترل و مراقبت را داشته باشد، افزایش‌دهنده قوت، استحکام بدن و حتی درک انسان از محیط اطراف نیز باشد.

لباس مرد آهنی واقعا تولید می شود

برای نیل به چنین اهداف بلندپروازانه‌ای ارتش ایالات‌متحده از شرکت‌های مطرح بخش خصوصی این کشور چون لاکهید مارتین، جنرال داینامیکس و ریتیان دعوت کرده تا سهمی در این پروژه داشته باشند.

لباس مرد آهنی واقعا تولید می شود

اما این‌ها تنها شرکت‌های حاضر در پروژه TALOS نبوده و شرکت‌های کوچک‌تری نیز در این پروژه دخیل خواهند بود. یکی از این شرکت‌ها لگسی افکت می‌باشد که طراحی و تولید لباس مخصوص آیرون من را بر عهده داشته است. این کمپانی حالا در طراحی و پرینت سه‌بعدی این پروژه با ارتش آمریکا همکاری خواهد داشت. البته لگسی افکت نیز در این پروژه از کمک یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدکننده پوشش و اسکلت‌بندی‌های خارجی (Exoskeleton) به نام اکسو بیونیکس بهره می‌برد.

لباس مرد آهنی واقعا تولید می شود

در حال حاضر که پروژه در مراحل ابتدایی خود قرار دارد، شرکت‌های ذکرشده در حال بررسی انواع متدها و الگوهای موجود برای عملکرد لباس هستند. یکی از آن‌ها کشتی‌گیران سومو را مورد ارزیابی قرار می‌دهد تا متوجه شوند که چگونه علیرغم وزن زیاد کشتی‌گیران این ورزش، امکان حرکت سریع برای آن‌ها مهیاست. یکی دیگر از شرکت‌ها نیز ساختمان بدنی حشره‌ها را آنالیز می‌کند تا درک و الهام‌گیری بهتری از نحوه مقاومت و توانایی‌های آن‌ها داشته باشد.

لباس مرد آهنی واقعا تولید می شود

این لباس در حال حاضر تولید نشده، اما در صورت موفقیت TALOS تخمین زده می‌شود که وزن نهایی چیزی حدود 400 پاوند باشد که 365 پاوند آن تنها شامل باتری‌های مورد نیاز برای لباس خواهد بود. وزنی بسیار قابل‌توجه که شنیدن جزئیات تحمل آن کنجکاوی هر کسی را برمی‌انگیزد.

بودجه کنونی این پروژه تاکنون 10 میلیون دلار بوده و ارتش ایالات‌متحده برنامه‌ریزی‌هایی برای تولید این لباس تا سال 2018 دارد.

 

مطالب مشابه را ببینید!