لحظات دیدنی و به‌یاد ماندنی اسکار ۲۰۱۲

اولین لحظه احساسی اسکار ۲۰۱۲ وقتی بود که اوکتاویا اسپنسر جایزه بازیگر زن نقش مکمل را گرفت. او که زبانش بند آمده بود و اشک می‌ریخت، گفت: «حالا نه، تو را به خدا حالا نه… الانه که غش کنم. دنیا ازت متشکرم!»

اسکار 2012

خبرآنلاین نوشت : هشتاد و چهارمین دوره جوایز اسکار لحظات به یادماندنی متعددی داشت.موفقیت «جدایی نادر از سیمین» ساخته اصغر فرهادی و اولین اسکار برای ایران شاید مهم‌ترین لحظه مراسم اسکار ۲۰۱۲ برای ما بود، اما این مراسم لحظات جالب دیگری نیز داشت.

آنچه می‌خوانید خلاصه‌ای از گفته‌ها و لحظه‌های به‌یادماندنی مراسم اسکار ۲۰۱۲ است که از میان انتخاب‌های نشریات مختلف مثل واشنگتن پست و آسوشیتدپرس برگزیده شده است.

 

* «رنگو» به کارگردانی گور وربینسکی برنده جایزه اسکار بهترین فیلم بلند انیمیشن شد. گور وربیسنکی، پس از دریافت اسکار گفت: «خیلی‌ها از من می‌پرسند این فیلم برای بچه‌ها است؟ من هم می‌گویم این فیلم را چندتا آدم بزرگ ساختند که داشتند همش مثل بچه‌ها تو سروکله هم می‌زدند.»

 

*کریستوفر پلامر برای «تازه‌کارها» اسکار بهترین بازیگر مرد مکمل را برد. پلامر پس از گفتن جایزه رو به مجسمه اسکار در دست خود گفت: «رفیق تو فقط دو سال از من بزرگتر هستی، این همه سال کجا بودی؟ … از همسرم الین، که سال‌هاست کنار من است تشکر می‌کنم. الین تو شایسته جایزه نوبل صبح هستی چون هر روز صبح مرا از مشکلی نجات می‌دهی.

 

جرج کلونی و کریستوفر پلامر

 

*وودی آلن برای «نیمه‌شب در پاریس» اسکار بهترین فیلمنامه غیر اقتباسی را گرفت. وودی آلن ۷۶ ساله از سال ۱۹۸۷ تاکنون جایزه اسکار نبرده بود، اما این مسئله هم باعث نشد که او در مراسم اسکار حضور پیدا کند. نویسنده و کارگردان دوست‌داشتنی سینما اصلا از حضور در مراسم اسکار خوشش نمی‌آید.

 

*میشل هازاناویسیوس برای «هنرمند» جایزه بهترین کارگردانی اسکار  را دریافت کرد. هازاناویسیوس پس از گرفتن جایزه گفت: «می‌خواهم از یوگی، سگِ بازیگر فیلم تشکر کنم. فکر کنم اصلا برایش مهم نیست و اصلا نمی‌فهمد چه می‌گویم. خیلی بازیگر خوبی نیستی اما ممنونم.» او در ادامه رو به بره‌نیس بژو، بازیگر «هنرمند» و همسرش گفت: «تو منبع الهام فیلم بودی و تو روح فیلم هستی و تو انرژی مثبت فیلم هستی. ممنون که در فیلم بودی و در زندگی من هستی!»

 

*ژان دوژاردن بازیگر فرانسوی برای فیلم صامت «هنرمند» جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد را گرفت. دوژاردن پس از رفتن روی سن گفت: «خیلی بامزه است چون در سال ۱۹۲۹، این داگلاس فربنکس جونیور بود و نه بیلی کریستال که مجری اولین مراسم اسکار بود. بلیت سینما پنج دلار بود و فیلم‌ها کمتر از ۱۵ دقیقه. دوران عوض شده است.» دوژاردن سپس به فرانسوی فریاد زد: «لعنتی! عالیه! ممنون! معرکه است! خیلی ممنون از شماها!»

ژان دوژاردن (راست) و میشل هازاناویسیوس

 

ژان دوژاردن (راست) و میشل هازاناویسیوس

 

* مریل استریپ برای «بانوی آهنین» جایزه اسکار بهترین بازیگر زن را گرفت. استریپ پس از دریافت جایزه از دستان کالین فرث با چشم‌هایی اشک‌بار به شوخی گفت: «وقت اسم خود را شنیدم گفتم الان نیمی از آمریکا می‌گویند بی‌خیال، باز هم او… اما چه اهمیتی دارد!» استریپ در پشت صحنه اسکار به خبرنگارها گفت: «انتظار این جایزه را نداشتم و هیجان‌زده هستم. می‌دانم مردم دچار «استریپ‌زدگی» شده‌اند. دوباره حس کردم کودک هستم. اولین باری که اسکار بردم بچه بودم و همان موقع اصلا دو تا از رقیب‌های امشب من به دنیا نیامده بودند!»

 

* اولین لحظه احساسی اسکار ۲۰۱۲ وقتی بود که اوکتاویا اسپنسر جایزه بازیگر زن نقش مکمل را گرفت. او که زبانش بند آمده بود و اشک می‌ریخت، گفت: «حالا نه، تو را به خدا حالا نه… الانه که غش کنم. دنیا ازت متشکرم!»

 

*ساشا بارون کوهن

*ساشا بارون کوهن، کمدینی که با شوخی‌های گستاخانه‌اش و فیلم «بورات» شهرت دارد با گریم فیلم جدیدش «دیکتاتور» روی فرش قرمز ظاهر شد.

مطالب مشابه را ببینید!