لپ تاپ G501 گیمینگ ایسوس با رزولیشن 4K

ایسوس از جدیدترین لپ‌تاپ گیمینگ 4K خود با گرافیک جی‌تی‌اکس 960M رونمایی کرد.

ایسوس از جدیدترین لپ‌تاپ گیمینگ خود با نام G501 رونمایی کرد. این لپ‌تاپ دارای صفحه نمایشی 15 اینچی است و با 20.3 میلی‌متر ضخامت و وزنی 2.04 کیلوگرمی از باریکترین و سبک‌ترین لپ‌تاپ های رده خود محسوب می‌شود.
لپ تاپ G501 گیمینگ ایسوس با رزولیشن 4K

ایسوس اعلام کرده که این لپ‌تاپ برای بازی‌های کامپیوتری بسیار مناسب است و به دلیل وزن کم و ضخامت پایین، کاربران برای حمل آن مشکل کمتری خواهند داشت. علاوه بر این، ایسوس ادعا می‌کند که به لطف تکنولوژی «هایپر کول» (Hyper Cool) به کار رفته در آن یکی از بی‌صداترین گیمینگ های بازار را ارائه کرده است.

در تکنولوژی هایپر کول، از دو فن و یک لوله انتقال گرمای مسی برای حذف گرمای اضافی بدون تولید صدای زیاد استفاده می‌شود. پردازنده مرکزی و پردازنده گرافیکی نیز به شکل جدا خنک می‌شوند تا بازده همچنان افزایش پیدا کند. این قابلیت در گذشته در G751 نیز به کار برده شده بود و نقدهای بسیار مثبتی را دریافت کرد.

اگرچه حضور یک پردازنده اینتل Core i7-4720HQ خیال گیمر را از اجرای بازی‌های روز راحت خواهد کرد، اما بزرگ‌ترین مزیت G501 در گرافیک آن است. این لپ‌تاپ از جدیدترین گرافیک انویدیا به نام جی‌تی‌اکس 960M با حافظه ای 4 گیگابایتی از نوع GDDR5 بهره می‌برد. هدف از تولید این پردازنده توسط انویدیا تولید یک لپ‌تاپ کلاس بازی در یک ضخامت بسیار کمتر است.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این لپ‌تاپ وجود یک رزولوشن 4K در آن است. بازی‌های بسیار کمی از این رزولوشن پشتیبانی می‌کنند، اما به هر حال ورود این رزولوشن‌ها نوید ارائه زودهنگام و بیشتر بازی‌های پشتیبانی‌کننده از این رزولوشن است. هر چند نمی‌توان از مصرف بالای باتری آن در چنین شرایطی نیز صرف‌نظر کرد.

لپ تاپ G501 گیمینگ ایسوس با رزولیشن 4K

ایسوس در کنار G501 از ارائه دو لپ‌تاپ ROG G551 و ROG G751JL با پردازنده‌های جدید نیز خبر داده است. G751JL دارای گرافیک 965M و با دو گیگابایت حافظه و تکنولوژی آورکلاکینگ «توربو مستر» (Turbo Master) است. مدل  G551نیز از این پس با یک گرافیک 960M دو گیگابایتی وارد بازار می‌شود.

G501 از ماه آینده وارد بازارهای فروش خواهد شد.

نوشته های مشابه