مجله تاپ‌ناز‌

لکه های قهوه ای پوست را با محلول خانگی از بین ببرید

لکه های قهوه ای پوست را با محلول خانگی از بین ببرید

لکه های کبدی (لکه پیری) که لکه های قهوه ای رنگ روشن یا تیره ای هستند روی پوست صورت و پشت دست های ظاهر می شوند. اما چگونه این لکه های قهوه ای از بین می روند؟

 

لکه های قهوه ای رنگ پوست را با این محلول از بین ببرید

بدن برای محافظت پوست از اشعه ماورای بنفش نور خورشید رنگ‌دانه ملانین را می‌سازد. یکی از عوارض نور خورشید ایجاد رنگ‌دانه (ملانین) اضافی در پوست است. با گذشت زمان این رنگ‌دانه‌ها زیاد شده و لکه‌های کبدی ایجاد می‌شود که این لکه‌ها در پشت دست، ساعد، صورت و شانه‌ها ایجاد می‌شوند. لکه‌های صاف، قهوه‌ای، سیاه و سفید که اثر نور آفتاب، بارداری و یا در اثر پیری بر روی پوست ایجاد می‌شوند.

لکه‌های کبدی یا پیری البته جای نگرانی ندارند اما اگر متوجه تغییر رنگ آن‌ها شدید، بهتر است آن را با پزشک خود در میان بگذارید. علاوه بر تغییر رنگ، برخی نکات دیگر نیز مهم هستند که در صورت مشاهده آن‌ها بهتر است با پزشک در میان بگذارید: بزرگ شدن لکه‌های کبدی؛ قرمز شدن، خون آمدن، خارش و محکم شدن این لکه‌ها؛ رنگ غیرطبیعی؛ عدم داشتن حاشیه مشخص یا به عبارتی پراکنده شدن نامنظم آن.

 

درمان لکه‌های کبدی قهوه ای

این لکه‌ها معمولا توسط روش انجماد، لیزر، کرم و استفاده از مواد شیمیایی از بین می‌روند. با این حال بهتر است پیش از این موارد از روشی که ما به شما معرفی می‌کنیم، استفاده کنید.
دکتر دوگ ویلن، مولف کتاب کوانتوم پالئو، روشی طبیعی و البته سریع را برای از بین بردن لکه‌های کبدی معرفی کرده است. یک خانم اهل تگزاس آمریکا نیز این روش را امتحان کرده و از نتایج شگفت انگیز آن، نهایت استفاده را برده است.
پیاز حاوی مقادیر فراوان آنتی اکسیدان است که آثار رادیکال‌های آزاد را خنثی می‌کند. در ادامه با روش تهیه این ترکیب طبیعی آشنا خواهید شد.

 

روش تهیه

یک پیاز متوسط را از وسط نصف کرده و به کمک یک هاون آن را کاملا بسائید.
پیاز را در مخلوط کن ریخته و سپس سرکه سیب را به آن اضافه کنید. حواستان باشد که حتما ازسرکه طبیعی استفاده کنید.
این دو ماده را کاملا هم بزنید تا ترکیبی یکدست ایجاد شود.
سپس ترکیب به دست آمده را به کمک پنبه بر روی لکه‌های کبدی بمالانید.
در نهایت نیز به یاد داشته باشید که از کرم ضد آفتاب هنگام خروج از منزل استفاده کنید.

 

مطالب مشابه را ببینید!