مجله تاپ‌ناز‌

همه چیز در مورد لیزر فوتونا و کاربردهای آن برای زیبایی پوست

همه چیز در مورد لیزر فوتونا و کاربردهای آن برای زیبایی پوست

در روش درمانی لیزر فوتونا Fotona، از دو نوع لیزر اندیاگ و اربیوم برای شفافیت پوست، درمان چین و چروک، افتادگی ‌ها و ناهمواری ‌های پوست استفاده می شود. اشعه لیزری اندیاگ به لایه‌ های عمیق پوست صورت نفوذ کرده و با تحریک آنها، پوست را جوان ‌تر می ‌سازد. لیزر اربیوم برای پوست صورت خاصیت لایه برداری داشته و به رفع سلول‌ های مرده آن کمک بسیار زیادی می ‌کند. ترکیب این دو نوع لیزر با طول موج‌ های متفاوت سبب تاثیرگذاری فوق العاده لیزر فوتونا، بر روی لایه ‌های پوست می ‌شوند.

روش درمانی مورد نظر به دلیل تاثیرگذاری بر روی لایه ‌های عمقی، مخاطی، سطحی و میانی پوست صورت، به عنوان فوتونای 4 بعدی شناخته می ‌شود. این نوع لیزر زیبایی برای رفع موهای کرکی صورت، جوانسازی پوست، رفع لک‌ های پوستی، درمان آکنه، لیفت صورت، درمان جای اسکار، بهبود ساختار پوست و رفع لک‌ های پیری مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مطلب در مورد لیزر فوتونا به طور جامع اطلاعاتی دقیق در اختیار شما قرار می ‌دهیم.

لیزر فوتونا چیست؟

لیزر فوتونا با دو طول موج متفاوت، تمام لایه ‌ها و سطوح پوست صورت شما را پوشش می ‌دهد. به همین خاطر برای رفع تیرگی‌ های پوست، شفاف شدن پوست، رفع چین و چروک و تولید کلاژن از این نوع لیزر استفاده می‌ شود. فناوری مورد نظر با تاثیرگذاری بر روی تمام لایه ‌های پوست، سبب کلاژن ‌سازی، افزایش استحکام پوست و پاکسازی آن شده، بنابراین می ‌توان از آن برای رفع چین و چروک و افزایش لطافت پوست استفاده کرد.

نظرات در مورد لیزر فوتونا

file

در حوزه جوانسازی پوست صورت، یکی از کامل ‌ترین و مجهز ترین دستگاه ‌های ساخته شده، دستگاه لیزر فوتونا است. بر روی دستگاه اورجینال و اصل این نوع لیزر، برنامه ‌های عملکردی و تنظیمات مناسبی در نظر گرفته شده که پزشک با کمک آنها پوست فرد را درمان می کند.

در صورتی که از دستگاه‌ های کپی یا غیر اصل این نوع لیزر، برای فرد استفاده شود، هیچ اثر درمانی بر روی پوست او نمی‌ گذارند. به صورت پیش فرض بر روی دستگاه فوتونا، عملکردی به نام جوانسازی یا لیفت ۴ بعدی پوست صورت مشاهده می ‌شود، معمولاً پزشک با استفاده از آن مشکلات پوستی بیمار را برطرف می‌ سازد.

تمامی افرادی که لیزر فوتونا را بر روی پوست صورت خود انجام داده ‌اند، تغییرات مثبتی را در رفع خطوط ماریونت، ضایعات پوستی صورت و گردن و چین‌ های بینی مشاهده کرده و بسیار راضی بوده ‌اند. نظرسنجی کاملاً معتبری در زمینه تاثیرات این نوع لیزر انجام شده است. نتایج نشان می ‌دهد که این روش درمانی تاثیرات فوق العاده زیادی بر روی عرض چین و چروک، میزان رطوبت پوست، عمق پوست، اندازه منافذ و خاصیت ارتجاعی آن می‌ گذارد.

حدود ۹۰ درصد از کسانی که از این نوع لیزر برای پوست خود استفاده کرده ‌اند، حدود یک ماه بعد متوجه اثرات مثبت آن بر روی پوست خود شده ‌اند. بر اساس نظرات مردم، یکی از موثرترین و بروزترین دستگاه ‌ها برای جوانسازی پوست، کاهش چین و چروک و سفتی صورت، لیزر فتونا است.

کاربردهای لیزر فوتونا چیست؟

از آنجایی که این لیزر تاکنون تاثیرات مثبت بسیار زیادی بر روی پوست صورت افراد گذاشته در نتیجه طرفداران زیادی پیدا کرده است. باید گفت از آن برای برطرف کردن مشکلات مختلف پوستی از آن استفاده می ‌شود. کاربردهای بی ‌نظیر این نوع لیزر شامل موارد زیر هستند:

برطرف شدن افتادگی پوست

از آنجایی که خاصیت ارتجاعی پوست و استحکام آن با افزایش سن کمتر می‌شود، لذا ممکن است متوجه افتادگی آن شوید. با استفاده کردن از لیزر فوتونا، حرارت ایجاد شده با این دستگاه تولید کلاژن در پوست صورت شما را تحریک کرده و افتادگی‌ پوست شما برطرف می‌ شود.

رفع چین و چروک اطراف پوست چشم

پوست ظریف، نازک و حساس اطراف چشم به عنوان اولین ناحیه پوست صورت دچار نشانه‌ های پیری می ‌شود. برای برطرف شدن چین و چروک‌ های پنجه کلاغی در این ناحیه از پوست صورت خود، انجام روش درمانی فوتونا تاثیر بسیار زیادی دارد.

جوانسازی صورت

تمام لکه‌ ها و چین و چروک‌ های پوست صورت شما با این نوع لیزر برطرف شده و صورت تان جوان ‌تر از قبل می ‌شود.‌

رفع جای زخم و بخیه

جای زخم و بخیه باقیمانده بر روی پوست صورت، سبب کاهش زیبایی آن می ‌شوند. برای برطرف شدن جای زخم ‌ها و بخیه‌ های روی پوست صورت خود، می ‌توانید از لیزر فوتونا استفاده کنید، این روش با حرارت کنترل شده و نفوذ در لایه‌ های عمقی پوست صورت شما، التهابات پوست و تمام اسکار باقیمانده بر روی آن را درمان می کند.

استحکام پوست ناحیه گردن

با افزایش سن، چربی نواحی پوست گردن شما از بین رفته و پوست این ناحیه دچار افتادگی می‌ شود. با این لیزر می ‌توانید پوست گردن خود را سفت تر کنید.

رفع ترک ‌های پوستی

بر اثر زایمان، چاقی و لاغری ممکن است رگه‌های سفید یا همان ترک ‌های پوستی بر روی نواحی مختلف بدن شما ایجاد شوند. لیزر درمانی با دستگاه فوتونا تا حدود زیادی ترک ‌های پوستی شما را برطرف می ‌سازد.

رفع افتادگی پلک

برای برطرف شدن افتادگی پلک، با انجام لیزر فوتونا، کلاژن سازی در این ناحیه افزایش پیدا کرده و پوست آن کاملاً لیفت می ‌شود.

مطلب مشابه: دستگاه هیدروفیشیال برای اکسیژن رسانی و زیبایی پوست

مراحل انجام لیزر فوتونا

Woman during a facial massage 2048x1024 1

در سیستم لیزر فوتونا، از دو طول موج برای طیف وسیعی از پوست ‌ها استفاده می ‌شود. این روش درمانی برای پوست در مقایسه با روش‌ های دیگر، عوارض جانبی کمتری داشته و تاثیرات مثبت آن چندین برابر است. مراجعین از روش مورد نظر رضایت بخشی فوق العاده بالایی داشته و از آن به عنوان یک روش درمانی بی‌خطر یاد می ‌کنند. تنظیمات این لیزر برای جوانسازی پوست صورت در چهار مرحله انجام شده که شامل موارد زیر است:

مرحله اول

در نخستین مرحله، لیزر از قسمت داخلی دهان به چروک‌ های اطراف دهان، خطوط بینی و افتادگی پوست گردن و صورت تابیده شده و موجب استحکام آنها می ‌شود.

مرحله دوم

در این مرحله لایه بیرونی پوست صورت شما یا همان اپیدرم مورد هدف قرار گرفته و کلاژن سازی در آن تحریک می ‌شود. در نتیجه این مرحله در رفع بافت ناهموار پوست، خطوط ظریف، علائم پیری پوست نظیر چین و چروک تاثیر بسیار زیادی می‌ گذارد.

مرحله سوم

گرمای دستگاه مورد نظر به اعماق پوست شما نظیر لایه بیرونی و میانی نفوذ می ‌کند. این‌ نوع لیزر برخلاف لیزرهای سنتی، گرمای بیش از حدی به پوست شما وارد نکرده و موجب آسیب آن نمی ‌شود. این لیزر تاثیر کاملاً کنترل شده و ایمنی بدون هیچ گونه آسیب حرارتی در سفت شدن پوست صورت شما دارد.

مرحله چهارم

در این مرحله با طول موج مناسبی از دستگاه، برای برطرف شدن عیوب سطحی پوست و تمام سلول ‌های مرده آن، لایه برداری سبکی انجام می ‌شود. بنابراین با انجام این مرحله پوست شما نسبت به قبل درخشان ‌تر، شفاف‌ تر و صاف‌ تر می ‌شود.‌ این لایه برداری با لیزر فوتونا برخلاف لایه ‌بردارهای شیمیایی، موجب آسیب، قرمزی یا تحریک سطح پوست نمی ‌شود.

ماندگاری لیزر فوتونا چقدر است؟

8 3

آسیب‌ های ایجاد شده بر اثر عوامل محیطی یا نور خورشید بر روی پوست صورت نسبت به سایر نقاط دیگر بدن، بیشتر است. انواع لکه‌ های نمایان شده بر روی صورت، با افزایش سن و استفاده کردن از محصولات نامرغوب تشدید پیدا می ‌کنند. برای برطرف شدن لکه ‌های پوست صورت و افزایش اعتماد به نفس، بهترین روش درمانی استفاده کردن از لیزر فوتونا است. تاثیرگذاری فوق العاده بالای امواج لیزر موردنظر بر روی لایه ‌های مختلف پوست صورت، فراوان بوده و موجب سفتی و استحکام بیشتر آن می شود.

برای کسب بهترین نتیجه از این روش درمانی، باید حداقل سه جلسه تحت درمان لیزر مورد نظر قرار بگیرید. بعد از طی کردن جلسه اول، تمام خاصیت ‌های درمانی این نوع لیزر را بر روی پوست صورت خود مشاهده می ‌کنید، اما به طور کامل تمام نقص ‌های پوست صورت شما با جلسه اول برطرف نمی ‌شوند و نیاز به تمدید این روش است.

با انجام سه جلسه درمانی از این لیز در فاصله ‌های بین ۱۴ الی ۲۱ روز، تغییرات قابل توجهی را بر روی پوست صورت خود خواهید دید. این روش درمانی با سفت کردن پوست مانع چین و چروک و افتادگی آن می‌ شود.

همچنین روش درمانی فوتونا برای پوست صورت شما بیشتر از ۶ ماه ماندگاری دارد. برای حفظ ماندگاری این روش درمانی بر روی پوست صورت خود و تاثیرگذاری بیشتر آن، حتماً باید مراقبت‌ های پوستی را در طی روز انجام داده و سبک زندگی سالمی داشته باشید.

مطلب مشابه: سریع ترین راه جوان‌سازی پوست؛ انواع روش های خوب زیباسازی پوست

هزینه انجام لیزر فوتونا چقدر است؟

با توجه به سطح آسیب ‌های پوستی شما و نوع روش درمانی استفاده شده با این دستگاه، هزینه لیزر فوتونا متفاوت است. جوانسازی و رفع مشکلات پوستی با این نوع لیزر در هر جلسه تقریباً ۳ الی ۴ میلیون تومان برای فرد هزینه دارد.

تعداد جلسات درمانی مورد نیاز لیزر فوتونا

Fotona laser reviews 1

بر اساس عمق چین و چروک، مشکلات پوستی و نوع پوست صورت شما، باید تعداد جلسات درمانی متفاوتی را با لیزر فوتونا انجام دهید. به طور متوسط مشکلات پوست صورت شما با ۳ تا ۴ جلسه برطرف می ‌شوند. فاصله انجام هر جلسه درمانی با این لیزر، باید حدود ۲ الی ۳ هفته باشد.‌ بعد از انجام هر جلسه متوجه می ‌شوید که تغییرات شگفت ‌انگیزی در بافت پوست شما و رنگ آن ایجاد شده است.

حدود یک ماه بعد از انجام لیزر مورد نظر و کامل کردن جلسات درمانی، اثرات آن را بر روی پوست صورت خود مشاهده می‌ کنید. بعد از اتمام آخرین جلسه از این روش درمانی، میزان ماندگاری آن برای شما حدود ۵ الی ۶ ماه است. اگر می ‌خواهید میزان ماندگاری لیزر فوتونا بر روی پوست صورت شما افزایش پیدا کند، باید جلسات درمانی آن را حدود دو بار در طی سال انجام دهید.

مزایای استفاده کردن از لیزر فوتونا

اگر به دنبال مناسب ‌ترین روش برای برطرف کردن لک ‌های صورت و جوانسازی آن هستید، بهترین روش به جای استفاده کردن از پمادها و کرم ‌های درمانی، لیزر موثر فوتونا است که تاثیرگذاری فوق العاده زیادی بر روی لک ‌های صورت و جوانسازی آن دارد. مزیت استفاده کردن از این روش درمانی برای برطرف شدن لکه ‌های صورت، شامل موارد زیر هستند که عبارتند از:

غیر تهاجمی بودن

برای استفاده کردن از این لیزر بر روی پوست صورت فرد، به هیچ گونه جراحی یا بیهوشی احتیاجی نبوده و درد زیادی برای فرد ندارد. پزشک با استفاده کردن از بی‌حسی ‌های موضعی، طول موج ‌های مناسبی از دستگاه را بر روی پوست صورت می ‌تاباند.

دوره نقاهت کوتاه

میزان دوره نقاهت این روش درمانی برای فرد، بسیار کوتاه بوده و بعد از انجام هر جلسه آن به راحتی می ‌تواند فعالیت ‌های روزمره خود را انجام دهد. اما برای بهبود سریعتر پوست صورت و ماندگاری اثرات لیزر، باید بعد از انجام دادن هر جلسه مراقبت ‌هایی را رعایت کند.

زمان کوتاه

انجام هر جلسه درمانی از این لیزر، برای فرد بسیار کوتاه بوده و هر جلسه حدود نیم ساعت طول می ‌کشد.

افزایش خونرسانی

لیزر مورد نظر بر روی نواحی مختلف پوست تابیده شده و موجب افزایش خونرسانی نواحی می ‌شود. بنابراین پوست صورت با افزایش گردش خون تغذیه شده و لک های آن در کوتاه ‌ترین زمان ممکن برطرف می ‌شوند.

لایه برداری

طول موج استفاده شده در لیزر فوتونا، موجب لایه برداری پوست و افزایش شفافیت آن می ‌شود.

عوارض انجام لیزر فوتونا

6d8f206221c3453fa3faf9a9cc035304

مانند سایر روش ‌های پزشکی و زیبایی، درمان ‌های پوستی با لیزر فوتونا نیز برای افراد عوارض جانبی ناچیزی به همراه دارند. احتمال اینکه بعد از انجام این لیزر مواردی همچون زخم، تغییر رنگدانه، ناراحتی پوستی، ورم و قرمزی بسیار نادر بوده و در صورت مشاهده، کاملا موقتی هستند. عوارض جانبی ایجاد شده با این روش درمانی بر روی پوست صورت، بسیار خفیف بوده و به صورت خود به خودی حدود چند روز بعد برطرف می شوند.

جمع‌بندی

ممکن است بر اثر ژنتیک، عوامل محیطی، نور آفتاب یا افزایش سن تغییراتی در پوست صورت خود نظیر چین و چروک پوستی، لکه‌ های تیره، افتادگی پوست یا آکنه‌ های فراوان را شاهد باشید. در صورت مواجهه با هر کدام از این مشکلات پوستی می‌توانید از جدیدترین، بروزترین و کامل ‌ترین دستگاه برای رفع عیوب خود به نام لیزر فوتونا استفاده کنید. لیزر چهار بعدی موردنظر بر روی تمام لایه‌ های پوست صورت شما به شکل عمیق نفوذ کرده و آنها را پوشش می‌ دهد. طول موج ‌های متفاوت و مناسب این دستگاه در افزایش استحکام پوست و جوانسازی صورت شما تاثیر فراوان دارند.

لازم است قبل از انجام دادن این نوع روش درمانی برای پوست خود، مراقبت ‌ها و توصیه ‌هایی را در نظر بگیرید. برای انجام لیزر مورد نظر حتماً کلینیک با سابقه و معتبری را انتخاب کنید. در نظر داشته باشید پزشک شما از مهارت و علم کافی برای استفاده با دستگاه فوتونا برخوردار باشد تا مشکلی برای پوست صورت شما ایجاد نشود. حدود یک الی دو هفته قبل از انجام این لیزر، پوست صورت خود را لایه برداری نکنید و به هیچ عنوان در زیر نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.

مطالب مشابه را ببینید!