مجله تاپ‌ناز‌

لیست مهندسین مشاور رتبه 1

لیست مهندسین مشاور رتبه 1، یک منبع اساسی برای یافتن شرکت‌هایی است که در حوزه‌های گوناگون توانایی ارائه راهنمایی‌های مناسب را دارند. برای ورود به چنین فهرست خاصی، شرکت‌ها عموماً با چالش‌های گسترده‌ای روبرو می‌شوند تا بتوانند این موضوع را به اثبات برسانند که در بالاترین سطح ممکن قرار دارند. تفاوتی ندارد که شرکت مربوطه چه ساختاری داشته باشد، زیرا رسیدن به این رتبه به عنوان یک هدف متعالی شناخته می‌شود و باید در اولویت اصلی شما قرار بگیرد.

این نوع رتبه‌بندی از سوی کارشناسان مختلف به عنوان دشوارترین روش رتبه‌بندی از نظر صلاحیت ارائه مشاوره شناخته می‌شود. به همین دلیل است که جهت طی کردن مراحل مختلف مربوط به آن، نیازمند کسب اطلاعات متنوعی هستید. با ما همراه شوید تا شما را به طور کامل با این امر آشنا کنیم و بر دانش‌تان بیفزاییم.

لیست مهندسین مشاور رتبه 1

چطور می‌توان به این فهرست وارد شد؟

همان‌طور که بیان کردیم، ورود به لیست مهندسین مشاور رتبه 1 تنها محدود به یک سری شرکت‌های محدود نیست. تمامی شرکت‌های سهامی و با مسئولیت محدود نیز می‌توانند در این حوزه اقدامات لازم را انجام دهند. دستیابی به بهترین رتبه زمانی ممکن می‌شود که قسمت‌های گوناگون یک شرکت توانایی‌های مناسب خود را به اثبات برسانند و مشخص شود که هر بخش به شکلی حرفه‌ای فعالیت خود را ادامه می‌دهد.

ثبت شرکت

اولین شرطی که در این زمینه باید به آن اشاره کنیم، ثبت کردن شرکت است. در واقع همه شرکت‌هایی که قصد ورود به لیست مذکور را دارند باید به صورت قانونی به ثبت رسیده باشند،‌ در غیر این صورت حتی امکان بررسی شرایط آن‌ها نیز وجود ندارد. دومین شرط نیز به دریافت کد اقتصادی و کد بیمه دفتر مرکزی ارتباط دارد. این کدها معمولاً پس از ثبت کردن شرکت قابل دریافت هستند.

ذکر این نکته لازم است که کلیه شرکت‌های متقاضی باید مواردی همچون مدیریت طرح و همچنین روند ارائه مشاوره توسط تیم خود را به شکلی دقیق و حساب‌ شده تشریح کنند. همین امر ساده تأثیر به سزایی در روند رتبه‌بندی دارد و نباید از آن چشم‌پوشی کرد. طبیعتاً شرکت‌هایی که دارای شرایط مناسبی باشند،‌ شاهد بررسی شدن رتبه خود خواهند بود. به طور کلی، رتبه‌بندی یا گرید، نوعی معیار صلاحیت‌گذاری بر اساس استانداردهای تعریف شده است و در صورت داشتن شرایط لازم محدودیتی در رسیدن به درجات بالا برای شما وجود ندارد.

شروط مربوط به مدیران جهت کسب رتبه 1 مهندسین مشاور

عدم نیاز به کسب رتبه‌های پیشین

مورد دیگری که در زمینه ورود به لیست مهندسین مشاور رتبه 1 باید به آن اشاره کنیم،‌ عدم نیاز به کسب رتبه‌های قبلی است. بسیاری بر این تصور هستند که برای رسیدن به رتبه یک حتماً باید ابتدا به رتبه ۳ یا رتبه ۲ دست پیدا کنند و سپس به سمت رتبه ۱ بروند. خوشبختانه می‌توان گفت که این تصور اگرچه به نظر حقیقی به نظر می‌رسد، اما کاملاً نادرست است.

جالب‌ آن است که شرکت‌هایی که در گذشته فاقد رتبه بوده‌اند نیز این امکان را در اختیار دارند که در صورت داشتن شرایط لازم به رتبه ۱ برسند و محدودیتی در این رابطه وجود ندارد. همین موضوع، منجر به ایجاد یک موقعیت طلایی برای شرکت تازه‌ تأسیس شما می‌شود که باید از آن نهایت استفاده را ببرید؛ البته این امر تنها با یاری گرفتن از متخصصان حرفه‌ای امکان‌پذیر است.

عدم محدودیت در تخصص‌های گوناگون

لیست مهندسین مشاور رتبه 1 محدودیتی از نظر تخصص ندارد. به عنوان مثال، اگر بخش خاصی از شما به رتبه مدنظر دست یافته است، مانعی برای دست‌یابی بخش‌های دیگر نخواهد بود. چنین امری وقتی اهمیت پیدا می‌‌کند که یک شرکت با زیرشاخه‌های گوناگون در اختیار داشته باشید و بخواهید که به لیست مشاور رتبه یک وارد شوید.

علاوه بر تخصص، پایه‌های گوناگون موجود در هر شرکت نیز توانایی رسیدن به رتبه ۱ را دارند. امروزه برخی از بزرگ‌ترین شرکت‌های مهندسی سرمایه عظیمی را در همین رابطه به کار گرفته‌اند تا هم بر اعتبار خود بیفزایند و هم در آينده پرسنل موفق‌تری را در اختیار داشته باشند.

شروط مربوط به سهامداران جهت کسب رتبه 1 مهندسین مشاور

شروط مربوط به مدیران جهت کسب رتبه ۱ مهندسین مشاور

شرایط وارد شدن به لیست مهندسین مشاور رتبه 1 کمی پیچیده است و این موضوع احتمالاً شما را در ابتدای کار سردرگم می‌کند. نخستین امری که باید به آن توجه داشته باشید، شروط تعیین شده برای مدیران است. در واقع اگر مدیران شرکت مدنظر این شروط را برآورده کنند، امکان کسب رتبه ۱ به شکل چشم‌گیری افزایش پیدا می‌کند که خود امری حیاتی است.

شرط اول، داشتن مدرک کارشناسی برای مدیر شرکت محسوب می‌شود. علاوه بر این، وی نباید به صورت نیمه وقت یا پاره وقت به فعالیت در شرکت ادامه دهد، بلکه باید تمام وقت به عنوان مدیر شرکت مشغول به کار باشد. در واقع باید گفت که تنها شرکت مربوطه باید بیمه‌کننده نهایی مدیر شناخته شود.

شروط مربوط به سهامداران جهت کسب رتبه ۱ مهندسین مشاور

اگر قصد ورود به لیست مهندسین مشاور رتبه 1 را دارید، لازم است که شروط تعیین شده برای اعضای هیئت مدیره و سهامداران و سایر را نیز به خوبی مورد بررسی قرار دهید. از جمله این شروط می‌توانیم به مدرک تحصیلی اعضای هیئت مدیره اشاره کنیم که بر اساس آن، تمامی این افراد باید مدرک دانشگاهی خود را ارائه کنند. البته لازم است که مدرک مدنظر با فعالیت کلی آن‌ها در شرکت هماهنگ باشد. سهامداران بالا رده شرکت‌های خصوصی نیز نباید جزو کارکنان دولت باشند، بنابراین،‌ جهت دریافت رتبه یک علاوه بر مدیران، وضعیت این دو قشر نیز به خوبی نظارت می‌شود.

شروط مربوط به کارمندان جهت کسب رتبه 1 مهندسین مشاور

شروط تعیین شده برای کارمندان

لیست مهندسین مشاور رتبه 1 مشمول شرکت‌هایی است که از کارمندان برتر بهره می‌برند. در واقع حتی کارمندان نیز باید شروط مشخصی را مدنظر خود قرار دهند تا فرایند ورود شرکت به لیست مهندسین مشاور تسهیل شود. کارمندان هر شرکت در سه دسته‌بندی مختلف جای دارند که عبارت‌اند از: سرگروه‌ها، پرسنل فنی و سایر کارکنان.

افرادی که جزو هر یک از این سه بخش هستند باید دارای مدرک تحصیلی متناسب با شغل خود باشند. این موضوع موجب می‌شود تا میزان امتیاز تخصیص داده شده به هر قسمت افزایش یابد و در نهایت شاهد دستیابی به رتبه برتر باشیم. علاوه بر این، لازم است که پرسنل بخش اول و دوم یعنی سرگروه‌ها و پرسنل فنی دارای قرارداد کاری تمام‌ وقت باشند. این موضوع در رابطه با شرکت‌های پیمانکاری نیز صدق می‌کند. حتی اگر دارای شرکت پیمانکاری هستید باید در اسرع وقت نسبت به اخذ رتبه پیمانکاری خود اقدام به عمل آورید.

اهمیت بحث تجربه کاری

شرکت‌هایی که در لیست مهندسین مشاور رتبه 1 قرار می‌‌گیرند از اعضایی تشکیل شده‌اند که در حوزه فعالیت خود بیشترین میزان تجربه کاری را دارند. این امر به قدری ارزشمند است که می‌توان آن مهم‌‌ترین فاکتور موجود جهت وارد شدن به چنین فهرستی دانست. سازمان برنامه و بودجه مرجع اساسی جهت بررسی سابقه کار است.

اهمیت بحث تجربه کاری در کسب رتبه 1 مهندسین مشاور

امتیازهای مربوط به ساختارهای مدیریتی

دستیابی به امتیازهای گوناگون همان امری است که موجب می‌شود تا یک شرکت در فهرست مهندسین مشاور رتبه ۱ جای بگیرد و بسیاری از شرکت ها جهت تامین مهندس امتیاز آور به دنبال آن ها باشند. حتی ساختار مدیریتی شرکت نیز در این زمینه نقش دارد و بهبود آن می‌تواند منجر به افزایش امتیاز شما شود. احتمالاً می‌پرسید که به چه نحو می‌توان امتیاز تخصیص داده شده به این بخش را بیشتر کرد؟

در پاسخ باید به مواردی همچون برگزاری دوره‌های آموزشی و همچنین به کارگیری نرم‌افزاری مرتبط با فعالیت شرکت اشاره کنیم. علاوه بر این، برخورداری از یک طرح اقتصادی صحیح و همچنین عضو شدن در سازمان‌های گوناگون جهانی می‌تواند در این زمینه واقعاً تأثیرگذار باشد. حتی چاپ کردن کتاب توسط اعضای هیئت ‌مدیره نیز امتیاز مختص به خود را دارد.

البته نباید فراموش کرد که حتی فعالیت مربوط به کارکنان نیز می‌تواند امتیازهای مختلفی را به همراه داشته باشد. به عنوان نمونه، ثبت کردن اختراعات مختلف تحت نظر شرکت به عنوان یک گزینه مهم در نظر گرفته می‌شود که می‌توان به آن اتکا کرد تا دسترسی به بالاترین رتبه‌ها ممکن شود.

مدارکی که به آن نیاز دارید

به منظور ورود به لیست مهندسین مشاور رتبه 1 لازم است که مدارک مشخصی توسط شرکت ارائه شوند. این مدارک خود به بخش‌های متنوعی تقسیم‌‌بندی می‌شوند و بسته به ساختار شرکت ممکن است متفاوت باشند. اولین مورد، اساسنامه است. گزینه دیگری که باید به آن اشاره کنیم، تقاضانامه و آخرین صورت جلسه شرکت محسوب می‌شود.

در کنار این موارد، اجاره نامه مربوط به دفتر مرکزی و همچنین روزنامه‌های رسمی شرکت که در پانزده سال آخر به چاپ رسیده‌اند نیز باید ارائه شوند. چنانچه شرکت در سال‌های گذشته به رتبه ۲ یا ۳ رسیده باشد، باید مدارک مربوط به این رتبه‌‌ها را نیز در اختیار داشته باشد. البته طبیعتاً شرکت‌هایی که به این رتبه‌ها دست نیافته باشند، نیازی به انجام چنین فعالیتی ندارند و لازم نیست که مدرک مشخصی را ارائه کنند.

مشاوره جهت ورود به لیست برترین مهندسین مشاور

مشاوره جهت ورود به لیست برترین مهندسین مشاور

امروزه بزرگ‌ترین شرکت‌های موجود در کشور نیز در تلاش هستند تا خود را به بالاترین رتبه در حوزه کاری خود برسانند. این امر تنها زمانی تحقق می‌یابد که از پس مراحل متعددی بگذرید و توانایی‌های مشخصی را احراز کنید. با دستیابی به یک نتیجه مناسب، شرکت شما نیز می‌تواند به لیست مهندسین مشاور رتبه 1 وارد شود. بهترین روشی که در این زمینه باید به سراغ‌ آن بروید، کمک گرفتن از کارشناسان و متخصصان هلدینگ پارسه است. این شرکت با سال‌ها تجربه در رابطه با رتبه‌بندی شرکت‌های مختلف،‌ آمادگی کامل جهت ارائه خدمات گوناگون به شما را دارد.

مطالب مشابه را ببینید!