مجله تاپ‌ناز‌

لیست وسایل حمام عروس + نکته های حساس در خرید

لیست وسایل حمام عروس + نکته های حساس در خرید

تهیه جهیزیه، بخشی هیجان‌انگیز اما گاهی پرچالش از مراسم ازدواج است. برای اطمینان از یک تجربه خرید بی‌دردسر و موثر، بسیار مهم است که با یک برنامه‌ریزی دقیق و فهرستی از وسایل ضروری پیش بروید، به‌خصوص زمانی که صحبت از خرید لوازم حمام می‌شود. از حوله‌های نرم و راحت گرفته تا مواردی مانند لیف، صابون، شامپو و پادری، هر‌کدام از این آیتم‌ها نقش مهمی در راحتی و زیبایی حمام شما ایفا می‌کنند. اگر در خرید وسایل حمام به دنبال راهنمایی هستید، این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا با اصلی‌ترین وسایل آشنا شوید و نکات مهمی را برای یک خرید هوشمندانه در نظر بگیرید.

حوله‌های لوکس؛ انتخابی که از آن پشیمان نمی‌شوید

زمانی‌ که صحبت از لیست وسایل حمام به میان می‌آید، سرویس حوله عروس در صدر جدول قرار می‌گیرد. حوله‌ها در انواع استخری، پتویی و تن‌پوش تولید می‌شوند که معمولا عروس خانم‌ها مدل تن‌پوش را انتخاب می‌کنند. حوله‌های تن‌پوش از ترکیب موادی همچون میکروفیبر و پشم یا پنبه و پلی‌استر تولید می‌شوند. همین موضوع عامل اصلی تفاوت قیمت در سرویس حوله عروس و داماد است. همچنین بعضی از ست‌ها همراه با دمپایی‌های حوله‌ای و حوله‌های کوچک دست و صورت به فروش می‌رسند که این مسئله نیز باعث تفاوت در قیمت حوله تن پوش زنانه و مردانه با حوله‌های ساده استخری می‌شود.

لیست وسایل حمام عروس + نکته های حساس در خرید

پرده حمام؛ ترکیبی از حریم خصوصی و زیبایی

علاوه‌بر سرویس حوله عروس، پرده حمام نیز انتخابی عالی به‌ شمار می‌رود. پرده‌ حمام علاوه‌بر آنکه فضا را جذاب‌ و با‌نشاط نشان می‌دهد، برای جدا کردن دوش از وان یا رختکن گزینه‌ای مناسب است؛ پس اگر حمام بزرگی دارید، از پرده‌ها که در دو جنس برزنتی و پلاستیکی تولید می‌شوند، کمک بگیرید. 

پادری؛ گرما و نرمی زیر پای شماست!

یکی دیگر از وسایل مهم سرویس حمامو دستشویی عروس، پادری است. پادری‌ها تنوع بسیار بالایی دارند. شما می‌توانید این محصولات را در جنس‌های پلاستیکی، فوم، پشمی یا حتی حوله‌ای پیدا کنید؛ البته یادتان باشد که بهترین گزینه، جنسی است که قابلیت جذب بالای آب را داشته باشد. علاوه‌بر‌ این، بهتر است به تناسب رنگ پادری با سایر المان‌های منزل نیز توجه کنید. به‌عنوان‌مثال اگر در حمام به سمت پذیرایی باز می‌شود، پادری را با‌توجه‌به هارمونی اتاق پذیرایی بخرید.

لوازم ضروری حمام عروس؛ از شامپو تا لیف

فهرست وسایل حمام ممکن است در نگاه اول طولانی و دلهره‌آور به نظر برسد. با‌این‌حال تمرکز روی وسایل ضروری فرآیند را بسیار ساده‌ خواهد کرد. قفسه‌های حمام، به‌عنوان مثال، از جمله مهم‌ترین وسایلی هستند که باید در اولویت قرار گیرند. این قفسه‌ها به نگهداری و سازماندهی وسایلی مانند شامپو، صابون و لیف کمک می‌کنند. 

همچنین برای انتخاب حوله نیز به دنبال جنس‌هایی باشید که نرمی و جذب بالایی دارند، مانند حوله‌های پنبه‌ای مصری یا ترک. در انتخاب لوازمی مانند شامپو و صابون، سعی کنید محصولاتی با ترکیبات طبیعی و بدون مواد شیمیایی سخت انتخاب کنید تا هم به سلامت پوست و موی شما کمک کند و هم به حفظ محیط زیست بیانجامد. همچنین، انتخاب یک پادری با‌کیفیت و ضد‌لغزش از حوادث احتمالی در حمام جلوگیری می‌کند و امنیت را افزایش می‌دهد. 

نکات طلایی در خرید وسایل حمام عروس؛ مواردی که باید بدانید 

در زمان خرید وسایل حمام، زیاده‌روی نکنید! اگر حمام کوچکی دارید، پرده کاربرد چندانی برایتان نخواهد داشت؛ بنابراین بهتر است تمرکز را روی وسایل مهم‌تر بگذارید. به‌عنوان‌مثال اگر روتین پوستی خاصی دارید، قفسه‌های حمام برای نگهداری از ملزومات مربوط به روتینتان در صدر لیست قرار می‌گیرند. پس بهتر است بعد از تهیه حوله، قفسه وسایل و پادری، وسایلی را بخرید که بیشترین نیاز را به آن‌ها دارید. علاوه‌بر این، شما می‌توانید برای دوچندان کردن زیبایی فضا، از عود و شمع استفاده کنید. شمع‌های وارمر بهترین گزینه‌ هستند. بهتر است با‌توجه‌به هارمونی رنگی حمامتان، شمع‌ها را انتخاب کنید.

لیست وسایل حمام عروس + نکته های حساس در خرید

حوله؛ اصلی‌ترین وسیله در لیست حمام عروس

در این مقاله با لیست وسایل حمام عروس آشنا شدیم. در بین وسایل متنوعی که وجود دارد، حوله، اصلی‌ترین نیاز هر حمام است. این وسیله مصرفی بوده و در طولانی‌مدت کنار شما خواهد بود. پس بهتر است با دقت و وسواس بیشتر جنس و نوع آن را انتخاب کنید. علاوه‌بر حوله، قفسه‌ها برای نگهداری از شامپو، لیف، صابون یا تیغ اصلاح بسیار کاربرد دارند. حتی از قفسه‌ها می‌توان برای نگهداری از حوله داخل حمام استفاده کرد. بدین شکل دیگر نگران جای آن در زمان حمام کردن نخواهید بود.

مطالب مشابه را ببینید!