مجله تاپ‌ناز‌

لیفت بازو (براکیوپلاستی) و رفع افتادگی و شل شدگی پوست با 3 روش مناسب

خیلی از افراد بر اثر بالا رفتن سن، نوسان وزن و نیروی گرانش، دچار افتادگی پوست در امتداد بازوی داخلی خود می شوند. جراحی لیفت بازو یا براکیوپلاستی می تواند این مشکلات ناخوشایند را از بازوی فوقانی رفع کند و باعث بهبود زیبایی شما در آن بخش گردد.

لیفت بازو

افتادگی و شل شدگی پوست در ناحیه بازوها به دلایل مختلفی ایجاد می شود. کاهش وزن شدید، پیر شدن و بعضی از بیماری ها می توانند باعث بروز این مشکل گردند. در افراد جوان تر می توان این مشکل را تا حد زیادی با ورزش کردن از بین برد. در افراد مسن تر که پوستشان خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده است، ورزش زیاد نتیجه بخش نیست. به همین دلیل توصیه پزشکان به این افراد لیفت بازو می باشد.با لیفت بازو، پوست شل و افتاده از بین می رود و دستان فرد تناسب و زیبایی خود را به دست می آورد.

بعضی از افراد به دلیلی شایعاتی که در مورد لیفت شنیده اند ممکن است انجام آن را به تاخیر بیندازند. شایعاتی مانند فلج شدن دست، ایجاد عفونت یا حساسیت های پوستی، بازگشت دوباره افتادگی حتی بدتر از قبل می تواند باعث نگرانی فرد گردد.

نکته مهم این است که تا وقتی افراد آگاهی کافی در مورد موضوعی نداشته باشند، هر چیزی را در مورد آن باور می کنند. در ادامه اطلاعات مورد نیاز و کامل در مورد لیفت بازو را در اخیتار شما قرار داده ایم. اگر قصد انجام دادن این کار را دارید ولی شایعات مانع شما شده اند تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

لیفت بازو چیست ؟

با بالا رفتن سن پوست بعضی از نواحی بدن خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و به آرامی شل و افتاده می شود. این مشکل باعث می شود که فرم طبیعی اندام ها به مرور از بین برود و به همین دلیل روش هایی برای حذف پوشت شل شده و چربی های اضافه زیر پوست به وجود آمده است که لیفت بازو یکی از آنها می باشد. لیفت بازو روشی است که برای حذف پوست و چربی اضافه زیر بازو انجام می شود. با استفاده از این روش می توان پوست های موسوم به بال خفاش را از بین برد و شکل طبیعی بازو را باز به آنها برگرداند.

مهم‌ترین ویژگی افرادی که کاندید لیفت بازو هستند، برخورداری از سلامت عمومی می باشد. به همین دلیل پزشک پیش از انجام لیفت بازو به خصوص با روش جراحی آزمایشاتی از شخص داوطلب می گیرد و او را به صورت کامل معاینه می کند. کاندیدای مناسب برای لیفت بازو شخصی می باشد که پوست شل و افتاده در زیر بازوهایش داشته باشد. این افتادگی ممکن است به دلایل مختلف ایجاد شده باشد. پزشک با معاینه شخص بهترین روش را برای لیفت بازوی او انتخاب می کند.

مطلب مشابه: درمان افتادگی پوست + بهترین ماسک های طبیعی برای سفت کردن پوست شل

افرادی که اضافه وزن زیاد دارند، کاندید خوبی برای لیفت بازو نیستند. پوست این افراد خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده است. حجم چربی زیر پوستی در فرد دارای اضافه وزن بالا زیاد است و نمی توان با روش های لیفت آنها را از بین برد. لیفت بازو روشی برای لاغر کردن بازو یا از بین بردن چربی های اضافه نمی باشد. به همین دلیل بهتر است که این افراد در ابتدا وزن خود را کم کنند و سپس برای برداشتن پوست اضافه اطراف بازو اقدام کنند. علاوه بر این افرادی که به صورت مرتب تغییر وزن دارند هم نمی توانند لیفت بازو را انجام بدهند. زیرا  که تغییر وزن خود باعث تغییر حالت ارتجاعی پوست می شود و آن را شل می کند. اثرات لیفت بازو بعد از مدتی از بین می روند.

لیفت بازو (براکیوپلاستی) و رفع افتادگی و شل شدگی پوست با 3 روش مناسب

لیفت بازو با نخ

در صورتی که فرد به بیماری پوستی خاصی مبتلا باشد یا در انعقاد و ترمیم زخم اختلالات داشته باشد، پزشک لیفت بازو به خصوص با روش جراحی را برای او انجام نخواهد داد. لیفت بازو برای افرادی که برای مدت زیادی دخانیات و الکل مصرف می کنند مناسب نیست زیرا که مصرف این مواد جریان خون را مختل می کند و بروز نتایج لیفت را به تاخیر می اندازد. به جز این موارد هر فرد دیگری با سلامت عمومی و افتادگی پوست در این ناحیه، می تواند برای لیفت بازو اقدام کند.

در این روش هیچ نوع برشی روی بازو ایجاد نمی شود و نیاز به برداشتن پوست اضافه نمی باشد. برای لیفت بازو با نخ از نخ های PDO که شبیه به نخ های بخیه قابل جذب می باشند، استفاده می شود. پزشک بعد از مشخص کردن محل های ورود و خروج نخ ها، آنها را از طریق سوزن هایی نازک و ظریف وارد پوست می کند و به سوی بالا می کشد. این نخ بافت های پوست را تحریک می کنند و با سرعت بخشیدن به روند تولید کلاژن باعث رفع افتادگی و سفت تر شدن بازوها می شوند.

نخ های استفاده در لیفت بازو با بدن سازگار هستند و معمولا دو ماه بعد از لیفت به صورت کامل جذب می شوند. این موضوع به این معنی نمی باشد که اثرات این روش تنها دو ماه ماندگاری دارد و در واقع بعد از جذب نخ ها اثرات کشیدگی بازوها همچنان باقی می ماند و با تحریک تولید کلاژن فرم بازو و استجکام آن همچنان می ماند. این اثرات معمولا تا یک تا دو سال باقی می مانند و بعد از این مدت نیاز به ترمیم مجدد آن وجود دارد.

از آنجایی که نتایج لیفت بازو با نخ در مقایسه با روش های دیگر برای مدت کوتاه تری باقی می مانند، می توان آن را برای افرادی که تا به حال لیفت بازو انجام نداده اند مناسب دانست. این افراد می توانند با این روش نتایج لیفت بازو را بررسی کرده و سپس برای استفاده از روش های دائمی تصمیم گیری نمایند. این روش را می توان برای رفع افتادگی های جزیی و متوسط در ناحیه بازوها مناسب دانست.

مطلب مشابه: جلوگیری از شل شدن پوست با استفاده از 9 نکته طلایی

لیفت بازو (براکیوپلاستی) و رفع افتادگی و شل شدگی پوست با 3 روش مناسب

لیفت بازو با لیزر

در این روش که یکی از روش های غیر تهاجمی برای لیفت بازو می باشد، از اشعه لیزر رفع کردن افتادگی و ایجاد کشش در پوست استفاده می شود. لیفت بازو با لیزر شامل دو مرحله است. در مرحله نخست با استفاده از لیزر بافت های پوست گرم شده و نرم می شوند. این گرم شدن می تواند تولید کلاژن را در پوست بیشتر کند و باعث بازسازی پوست شود. در مرحله دوم با استفاده از اشعه دیگری روند کلاژن سازی تسریع می شود و بعد از مدتی پوست به صورت کامل کشیده می شود.

در لیفت بازو با لیزر نیاز به استفاده از بی حسی موضعی یا بیهوشی نیست. زیرا که شخص رد این روش دردی را حس نمی کند و فقط ممکن است کمی احساس گرما داشته باشد. به همین دلیل شخص می تواند بعد از لیفت با لیزر خیلی سریع به فعالیت های روزانه اش بپردازد. طول مدت جلسات در این روش بین 30 تا 40 دقیقه می باشد ولی برای اثربخشی آن به بیش از یک جلسه نیاز می باشد. پزشک تعداد جلسات لیفت بازو با لیزر را بسته به شرایط شخص مشخص می کند.

نتایج این روش تقریبا مشابه جراحی است و برای مدتی طولانی باقی می ماند. این روش مناسب افرادی می باشد که افتادگی یا چین و چروک جزیی یا متوسط در بازوهای خود دارند. نمی توان آن را برای افراد با افتادگی های شدید یا پوست های شل و اویزان در زیر بازو به کار برد. خانم هایی که به تازگی زایمان کرده اند یا افرادی که از جراحی ترس دارند، می توانند کاندید خوبی برای لیفت بازو یا لیزر باشند. دوره نقاهت کوتاه و عوارض کم از دلایل محبوبیت این روش می باشد.

لیفت بازو با جراحی یا براکیوپلاستی

براکیوپلاستی یکی از روش های دائی برای رفع کردن پوست شل و افتاده در زیر بازو می باشد. افرادی که دچار افتادگی پوست در این ناحیه می باشند، می توانند با استفاده از جراحی این افتادگی را به صورت کامل رفع کنند. ناحیه عمل در این روش از زیر بغل تا آرنج می باشد. پزشک متخصص چربی های این منطقه را بر می دارد و در نهایت بازوهای فرد بسیار زیبا می شود.

جراحی در بیمارستان و بسته به تصمیم پزشک با بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام می گیرد. این جراحی بین 1 تا 3 ساعت طول می کشد و نیاز به بستری شدن در بیمارستان ندارد. بیمار باید یک تا دو هفته در منزل استراحت کند تا عوارض به صورت کامل رفع شود و نتایج جراحی به صورت آرام ظاهر شوند.

بسته به میزان افتادگی بازو، نوع پوست و سن بیمار محل برش ها و گستردگی آنها متفاوت است. پزشک در جلسات مشاوره قبل از عمل بیمار را به صورت کامل معاینه می کند و نواحی برش را دقیقا مشخص می کند. در موقع جراحی خطوط برش ظریق و نازکی در این نواحی ایجاد می شود و بافت های پوست از محل برش ها کشیده می شوند. بعد از اینکه افتادگی به صورت کامل رفع شد، پوست های اضافه برداشته می شوند و محل برش ها بخیه زده می شود. بسته به گستردگی برش ممکن است که پزشک برای تخلیه خون ابه و ترشح ها لوله هایی را درون آنها قرار بدهد یا به اصطلاح آنها را زهکشی نماید. این لوله ها معمولا دو روز بعد از جراحی خارج می شوند. ولی در این مدت باید تمیز نگه داشته شوند تا زخم های جراحی عفونت نکنند.

بعد از طی شدن دوباره نقاهت نتایج کم کم خود را نشان می دهند. چند ماهی طول می کشد تا نتایج جراحی لیفت بازو به صورت کامل تثبیت شوند ولی این نتایج معمولا تا آخر عمر باقی می مانن. زمان ماندگاری اثرات لیفت بازو بسته به نوع پوست افراد، سبک زندگی و سن داوطلب متفاوت است. افزایش سن باز هم تاثیر خود را روی بازوهای فرد داوطلب می گذارد. ولی شدت آن پیش از انجام لیفت نخواهد بود. اگر فرد بعد از جراحی مصرف سیگار، قلیان، الکل و غذاهای چرب را از سر بگیرد، ماندگاری اثرات آن کمتر می شود.

روش های جراجی لیفت بازو بسته به برش های ایجاد شده روی بازوها متفاوت است. این برش ها دارای 3 شکل عمده برش داخلی یا پشت بازو، برش زیر بغل با برش گسترده می باشد. بسته به میزان افتادگی در بازوها و ناحیه آن جراح برش متفاوتی را انتخاب می کند. این برش ها معمولا در جایی از بازو که دیده نمی شود ایجاد می شوند. ولی جای آنها بعد از مدتی به صورت کامل رفع می شود و به سختی قابل تشخیص می باشد.

مطلب مشابه: ماسک سفت کننده پوست | ماسک های عالی برای سفت کردن پوست شل

لیفت بازو (براکیوپلاستی) و رفع افتادگی و شل شدگی پوست با 3 روش مناسب

مزایای لیفت بازو

هدف اصلی از لیفت بازو جوانسازی و فرم دادن به بازو می باشد. با این روش بازوهای فرد خوش فرم تر و جذاب تر می شود و ماهیچه های آن هم سفت تر می شوند. علاوه بر این افتادگی های زیر بازو به صورت کامل از بین می روند و خطوط آن مشخص تر می شوند.

با این عمل می توان اثرات افزایش سن را از میان برد و پوست بازو را صاف و یکدست نمود. روش های مختلف لیفت بازو می توانند برای درمان کردن افتادگی های عمق پوست هم استفاده شوند. در روش های جدید پزشک لایه های عمیق تر پوست را هم می کشد. با این کار می توان به بازوها فرم داد و ساختارهای زیرین و ظاهری بازو را ترمیم نمود.

معایب و عوارض لیفت بازو

در صورتی که لیفت بازو را در کلینیک معتبر انجام بدهید، عارضه خطرناک یا طولانی مدتی را تجربه نمی کنید. عوارض این روش چند روز بعد از لیفت به صورت کامل رفع می شوند و نتایج آن بعد از برطرف شدن عوارض واضح تر می شود. زمانی که جراجی لیفت بازو را انجام می دهید، ممکن است عوارض تا یکی دو هفته بعد از عمل هم باقی بمانند.
قرمزی، تورم، درد جزئی، کبودی و التهاب از رایج‌ترین عوارض پس از لیفت بازو است. علاوه بر این‌ها ممکن است فرد تا زمان از بین رفتن اثرات داروهای بی‌حسی یا بیهوشی کمی احساس کرختی و خستگی داشته باشد. حالت تهوع، سرگیجه و سردرد نیز از عوارض معمول پس از لیفت بازو با جراحی هستند. این عوارض تا زمانی که طولانی نشده و خفیف هستند، خطرناک نخواهند بود. در صورت طولانی شدن عوارض یا شدت گرفتن آن‌ها حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

مطلب مشابه: آموزش تمرین ورزشی برای رفع شل شدگی و افتادگی پوست بازو

توصیه و مراقبت ها

 • حتما در جلسات مشاوره سوالات خود را از پزشک پرسیده و درباره شرایط جسمی و انتظارات خود با او صحبت کنید.
 • از دو هفته قبل از لیفت مصرف داروها و مواد غذایی شل کننده خون را متوقف کنید.
 • از یک ماه قبل از لیفت از مصرف سیگار، قلیان و الکل خودداری کنید.
 • تا دو هفته پس از لیفت مصرف داروها مواد غذایی شل کننده خون را شروع نکنید.
 • از انجام فعالیت‌های سنگین ورزشی و بلند کردن اجسام با وزن بالا خودداری کنید.
 • از انجام فعالیت‌هایی که باعث کشش بازوها می‌شوند دوری کنید.
 • درصورتی‌که پزشک برای شما دارویی تجویز کرده، آن‌ها را سر وقت مصرف کنید.
 • تا چند هفته ابتدایی پس از لیفت به‌طور مرتب برای معاینات بعدی به پزشک مراجعه کنید.
 • درصورتی‌که احساس درد داشتید، از مسکن‌های دوز پایین تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.
 • حداقل تا یک هفته پس از لیفت از پوشیدن لباس‌های تنگ خودداری کنید.

ورزش می‌تواند باعث لیفت بازو شود ؟

ورزش  قط می تواند باعث سفت تر شدن ماهیچه ها و فرم دهی به بازو شود. ولی با استفاده از این روش به صورت قطع نمی تواند پوست شل شده و افتاده که خاصیت ارتجاعی را از دست داده را بهبود داد. باید گفت که اگر از روش های لیفت بازو در کنار ورزش استفاده کنید، نتیجه بهتری می گیرید.

چه زمانی می‌توان نتایج لیفت بازو را مشاهده کرد ؟

از لیفت بازو با هر روشی می توان نتایج آن را مشاهده نمود. ولی این نتایج وقتی قابل لمس است و احساس خوشایندی در فرد ایجاد می کند که عوارض به صورت کامل رفت شده باشند. بعد از لیفت بازو با روش های مختلف بازوها تورم دارند و ملتهب می شوند. بعد از رفع کامل ورم نتایج مشهود است و بازوهای شما به بازوهایی خوش فرم و جذب تبدیل می شوند.

آیا با استفاده از لیفت بازو می‌توان بازوها را لاغر کرده و چربی‌های آن‌ها را از بین برد ؟

خیر. لیفت بازو فقط به منظور سفت کردن بازو و برداشتن پوست شل و افتاده می باشد. در این روش نمی توان چربی های اضافه بازو را از بین برد. اگر می خواهید بازوهای خود را لاغرتر کنید، می تواند این مورد با پزشک خود در میان بگذارید. پزشک می تواند لیفت بازو را با روش های لاغری ترکیب کند و شما ره همه نتایج دلخواه برساند.

گونه می‌توان روش مناسب برای لیفت بازو را انتخاب کرد ؟

مختلفی معاینه می کند و بهتری روش را به او توصیه می کند. برای افراد مسن با افتادگی های بیش از حد، جراحی مناسب می باشد. ولی اگر شخصی به هر دلیل نتواند با نخواهد جراجی را انجام بدهد. می توان از دیگر روش های لیفت بازو استفاده کرد.

مطالب مشابه را ببینید!