مجله تاپ‌ناز‌

لیفت شقیقه چیست؟ مزایا، معایب و ماندگاری این عمل زیبایی

بیشتر افراد مخصوصاً خانم ها از افتادگی پوست در ناحیه چشم،ابرو و شقیقه رنج می برند؛ با افزایش سن و تجمع چربی ها پوست به مرور نسبت به دوره جوانی افتاده تر می شود به همین دلیل اکثر افراد برای جوانسازی و زیبایی پوست خود به سراغ عمل لیفت شقیقه می روند.

با افزایش سن ابتدا افتادگی پوست در ناحیه ابرو و سپس در ناحیه چشم رخ می دهد؛بیشتر پزشکان،عمل زیبایی لیفت شقیقه را موفقیت آمیز می دانند و کمتر پزشکی است که در مورد عمل لیفت شقیقه شکست خورده باشد.

این عمل زیبایی باعث لیفت همزمان دو ناحیه چشم و ابرو می شود و افتادگی پوست،چین و چروک و تجمع چربی را به صورت کامل در این نواحی از بین می برند، در ادامه مقاله قصد داریم به چیستی،مزایا،معایب و ماندگاری لیفت شقیقه بپردازیم پس با ما همراه باشید.

لیفت شقیقه چیست؟ مزایا، معایب و ماندگاری این عمل زیبایی

لیفت شقیقه

همانطور که در مقدمه مقاله ذکر کردیم،عمل زیبایی لیفت شقیقه برای از بین بردن تجمع چربی، چین و چروک و افتادگی پوست در نواحی چشم و ابرو است، این عمل زیبایی برای افرادی که به دلیل افزایش سن از افتادگی پوست رنج می برند کاربرد فراوانی دارد؛ عمل لیفت شقیقه به جوانسازی و زیبایی کمک فراوانی می کند.

برخی از مراجعانی که خواستار عمل لیفت شقیقه هستند سن و سال کمی دارند، اینگونه افراد جراحی لیفت شقیقه را نه برای جوانسازی بلکه برای زیبایی انجام می دهند،در هر دو صورت پزشک جراح فرد را معاینه و در صورتی که نیاز به عمل جراحی باشد، آن را انجام میدهد.

یکی از مزایای عمل لیفت شقیقه نسبت به سایر عمل های زیبایی،بازگشت سریع زیباجو به روال طبیعی و عادی زندگی است، این عمل با بی حسی موضعی و بدون هیچ گونه علائم حاد در صورت انجام می شود.

مزایای عمل لیفت شقیقه

از آنجایی که با چیستی لیفت شقیقه آشنایی کامل پیدا کرده اید،احتمالاً بتوانید به راحتی مزایای این عمل زیبایی را در ذهن خود تداعی کنید،عمل لیفت شقیقه اصولاً در سنین بالا و برای از بین بردن افتادگی پوست، رفع چین و چروک و همچنین در سنین پایین برای ایجاد تغییر در حالت چشم و ابرو انجام می شود؛ در ادامه مقاله با مزایای عمل لیفت شقیقه همراه شما هستیم.

1-عمل لیفت شقیقه برخلاف سایر روش های زیبایی مانند بوتاکس دائمی بوده و نیاز به تمدید دوره ای ندارد،همچنین زیبا جو حالت عادی و طبیعی صورت خود را برعکس سایر روش ها همچون بوتاکس از دست نمی دهد.

2-عمل لیفت شقیقه باعث رفع چین و چروک های ناحیه ابرو و چشم می شود که برای افراد مسن و افرادی که دچار افتادگی پوست شده اند، مناسب است.

3-عمل لیفت شقیقه تغییرات خاصی را در امتداد خط ابرو به وجود آورده و باعث بازگردانی قوس به ابروها می شود، به همین دلیل زیبایی را به چهره افراد باز می گرداند.

4-عمل لیفت شقیقه تاثیرات کمی در افتادگی پلک بالا می گذارد.

مطلب مشابه: عوارض لیفت صورت با نخ و مزایایی که این روش زیبایی دارد

لیفت شقیقه چیست؟ مزایا، معایب و ماندگاری این عمل زیبایی

معایب عمل لیفت شقیقه

جالب است بدانید اگر در هنگام انتخاب پزشک جراح برای انجام عمل لیفت شقیقه دقت لازم را داشته باشید تا حد زیادی از معایب این عمل می کاهید، معایب این عمل تا حدود زیادی به پزشک جراح از نظر تخصص، تجربه و مهارت بستگی دارد؛ به همین خاطر اگر یک پزشک جراح مجرب و با تجربه را انتخاب نمایید تا میزان زیادی از نگرانی شما کاسته می شود.

با این حال برخی از معایبی که تاکنون برای این عمل ذکر شده است عبارتند از ایجاد گودی و فرورفتگی در ناحیه ابرو،خستگی و تاری دید در ناحیه چشم،آسیب به عصب های حسی ناحیه شقیقه و عدم همسانی و تقارن ابروها و …اشاره کرد.

ماندگاری عمل لیفت شقیقه

به صورت کلی ماندگاری عمل لیفت شقیقه زیاد است اما نمی توان به صورت تخصصی در ارتباط با ماندگاری این عمل اظهار نظر کرد، زیرا ماندگاری عمل لیفت شقیقه در افراد مختلف با توجه به نوع پوست، روند پیری، سبک زندگی و… متفاوت است.با این حال از آنجایی که ماندگاری عمل لیفت شقیقه زیاد است آن را جزو جراحی‌هایی که با ماندگاری دائمی یاد می کند، قرار می دهند.

عمل لیفت شقیقه برای چه افرادی مناسب است؟

قطعا زمانی که زیبا جو برای انجام عمل لیفت شقیقه به پزشک جراح مراجعه می‌کند، پزشک بررسی مورد نظر را انجام داده و بهترین راهکار برای از بین بردن چین و چروک و افتادگی پوست را به زیباجو پیشنهاد می کند،با این حال افرادی که در ادامه مقاله ذکر خواهیم کرد بهترین گزینه برای انجام عمل لیفت شقیقه هستند، این افراد عبارتند از:

1-افرادی که به دلیل افزایش سن دچار چین و چروک و افتادگی پوست در ناحیه شقیقه شده اند؛لازم به ذکر است که این عمل جراحی محدودیت سنی خاصی ندارد،اما بهتر است افراد زیر ۲۲ سال این عمل را انجام ندهند زیرا ماندگاری عمل لیفت شقیقه در این افراد متغیر است.

2-افرادی که بر اثر ژنتیک و به صورت ارثی در ناحیه شقیقه دچار افتادگی پوست هستند.

3-افرادی که به دنبال از بین بردن چین و چروک و افتادگی پوست پیشانی خود نیستند، یا قصد رفع چروک پیشانی با استفاده از سایر روش ها نظیر بوتاکس و … را دارند.

4-افرادی که با انجام عمل لیفت شقیقه به دنبال لیفت کامل ابرو نیستند، زیرا در صورت انجام عمل لیفت شقیقه تنها انتها یا دم ابرو لیفت شده و به سمت بالا کشیده می شود.

5-افرادی که دارای بیمار های زمینه‌ای و خاص نیستند و می توانند به راحتی عمل لیفت شقیقه را انجام داده و نتایج ماندگار آن را در صورت خود ببینند.

مطلب مشابه: بالا کشیدن سینه و جراحی لیفت سینه چه عوارضی دارد؟

لیفت شقیقه چیست؟ مزایا، معایب و ماندگاری این عمل زیبایی

محدودیت سنی لیفت شقیقه

همانگونه که قبل‌تر در این مقاله اشاره شد، عمل لیفت شقیقه محدودیت سنی ندارد اما از آنجایی که افراد زیر ۲۲ سال روند تکامل پوستشان به اتمام نرسیده است، اگر عمل لیفت شقیقه را انجام دهند نتیجه دلخواه و دائمی را نمی گیرند به همین دلیل پیشنهاد می شود که افراد تا بعد از تکامل پوست شان صبر کرده و سپس عمل لیفت شقیقه را انجام دهند.

با این حالا عمل لیفت شقیقه برای افرادی که دچار افتادگی پوست و چین و چروک در نواحی چشم و ابرو شده اند و همچنین افرادی که به دلایل ژنتیکی دچار افتادگی چشم و ابرو هستند انجام می شود؛پیشنهاد می‌شود افرادی که به صورت ژنتیکی دچار افتادگی پوست در نواحی چشم و ابرو هستند تا سن ۲۴ سالگی صبر کرده و سپس لیفت شقیقه را انجام دهند تا نتیجه بهتری بگیرند.

رفع عیوب با لیفت شقیقه

در این بخش از مقاله قصد داریم به برخی از عیوب چهره که با لیفت شقیقه رفع می شود بپردازیم، احتمالا تاکنون با برخی از این عیوب آشنا شده باشید؛ در این قسمت قصد داریم به صورت اختصاصی به این عیوب بپردازیم.

افتادگی در ناحیه ابرو:

افرادی که به صورت ژنتیکی ابرو های افتاده ای دارند یا بر اثر افزایش سن حالت طبیعی ابروهای خود را از دست داده اند، می توانند با انجام عمل لیفت شقیقه ابروهای خود را لیفت کرده و به حالت عادی و طبیعی خود برگردانند؛ این عمل جذابیت و زیبایی خاصی را به ابرو های شما بخشیده و چهره شما را جوان تر می کند.

افتادگی در ناحیه چشم:

برخی از اشخاص به صورت ژنتیکی چشم هایی با حالت افتاده یا بدون حالت دارند، برخی از افراد نیز به دلیل افزایش سن و افتادگی پوست دچار این مشکل می شود؛ هرچند که با استفاده از برخی راهکارهای زیبایی و آرایشی می توان این مشکل را به صورت موقت حل کرد اما اگر به دنبال یک راهکار دائمی برای حالت دادن به چشم ها و رفع افتادگی چشم هستید، می توانید عمل لیفت شقیقه را انجام دهید.

رفع چین و چروک و جوانسازی:

با انجام عمل لیفت شقیقه نه‌تنها افراد باعث لیفت و حالت دهی به چشم و ابرو می شوند،بلکه با عمل لیفت شقیقه چین و چروک های اطراف ناحیه چشم و ابرو نیز از بین می‌رود و به همین خاطر افراد با انجام این عمل جذابیت و جوانی پوست خود را دوباره به دست می آورند.

مطلب مشابه: اطلاعات مفید در مورد لیفت بینی دائمی + مزایا و معایب این روش زیبایی بینی

لیفت شقیقه چیست؟ مزایا، معایب و ماندگاری این عمل زیبایی

روش های لیفت شقیقه

عمل لیفت شقیقه با اندوسکوپ:

آندوسکوپ یکی از وسایلی است که در هنگام عمل لیفت شقیقه به کمک آن برش های کوچکی را در قسمت شقیقه تا میان موهای سر ایجاد می کنندتا پزشک جراح به پوست ناحیه ابرو دسترسی کامل داشته باشد و با استفاده از فیبر نوری و … عمل لیفت شقیقه را انجام دهد.

در این روش پزشک جراح در صورت صلاحدید بخشی از پوست را جدا کرده و حتی امکان دارد بافت اضافی پوست را بردارد، این عمل با بی حسی انجام شده و اکثر افراد زیبا جون از نتیجه آن رضایت داشتند؛؛در این روش نیازی به کوتاهی موی فرد زیباجو یا ایجاد برش های بزرگ نیست.

عمل لیفت شقیقه با جراحی:

عمل لیفت شقیقه با استفاده از جراحی اصولاً برای لیفت پیشانی کاربرد دارد و برای انجام لیفت شقیقه از آندوسکوپ استفاده می شود،اما لازم به ذکر است که در عمل لیفت به وسیله جراحی، فرد زیباجو بیهوش شده و عمل بر روی او صورت می گیرد.

عمل لیفت شقیقه با نخ:

عمل لیفت شقیقه با استفاده از نخ یکی از محبوب‌ترین انواع لیفت شقیقه است، در این روش از نخ هایی که همچون نخ بخیه قابل جذب هستند استفاده می‌شود که معمولاً بعد از سه سال کاملاً جذب می شوند؛ در این روش بعد از صلاحدید پزشک محل ورود و خروج نخ بر روی صورت مشخص و سپس پماد بی حسی استعمال و نخ ها به کمک سوزن مخصوص وارد پوست و کشیده می شوند.

پس از انجام لیفت شقیقه با استفاده از نخ زخم هایی در ناحیه شقیقه ایجاد شده که بعد از چند روز رفع می شود، بهتر است پس از انجام لیفت با استفاده از نخ چند روز استراحت کنید، اما منعی برای آن وجود ندارد و می توانید به کارهای روزمره خود برسید.

مطلب مشابه: تزریق ژل خط خنده + اطلاعاتی در مورد نحوه تزریق و عوارض ژل خنده

لیفت شقیقه چیست؟ مزایا، معایب و ماندگاری این عمل زیبایی

عمل لیفت شقیقه با پلکسر:

عمل لیفت شقیقه در این روش با استفاده از دستگاهی به نام پلاسما جت انجام می شود،پزشک جراح با استفاده از این دستگاه پوست ناحیه شقیقه را سوزانده و آن را از جامد به گاز تبدیل می کند؛عمل لیفت شقیقه با پلکسر دردناک نیست و سوختگی شدید نیز بر روی پوست ایجاد نمی کند،در این روش لایه زیرین پوست سوزانده و باعث لیفت شقیقه می شود.

انجام لیفت شقیقه توسط پلکسر چندین جلسه به طول می انجامد ولی نتیجه لیفت شقیقه یک هفته بعد از نخستین جلسه مشخص خواهد شد.

عمل لیفت شقیقه با ژل:

در این روش فیلر یا همان ژل توسط سرنگ مخصوصی به نام کانولا ،از سوی ناحیه شقیقه به پوست تزریق می‌شود؛این روش یکی از ساده ترین روش های لیفت شقیقه و کاملاً بی درد است،در این روش میزان استفاده از ژل در افراد مختلف متفاوت است و ممکن است برای رسیدن به نتیجه دلخواه میزان زیادی ژل مورد نیاز باشد.

عمل لیفت شقیقه  با SMAS:

اگر افتادگی پوست و چین و چروک در سطح متوسطی باشد از این روش برای لیفت شقیقه استفاده می شود، در این روش برش های کوچکی را در لایه میانی پوست به وجود آورده که باعث ماندگار تر شدن این عمل می شود زیرا سطحی ترین لایه زیر پوست در این روش لیفت می شود.

عمل لیفت شقیقه باMACS:

اگر میزان افتادگی و چین و چروک شدید باشد از برش در لایه های عمیق پوست استفاده می شود، این روش بهترین ماندگاری را به پوست های پر چین و چروک می بخشد.

مراحل عمل لیفت شقیقه

در اولین مرحله فرد زیباجو جلسات مشاوره را با پزشک جراح خود می گذراند و سپس سوابق پزشکی ، پوست و داروهای مصرفی زیبا جود توسط پزشک بررسی خواهد شد؛ بهتر است در این مرحله تمام اطلاعاتی که پزشک شما به آن نیاز دارد را در اختیار او قرار دهید، در صورت صلاحدید و نیاز لازم است فرد زیباجو آزمایشاتی را قبل از عمل انجام دهد.

در مرحله دوم وضعیت جسمانی های زیبا جو در روز عمل مورد بررسی قرار می گیرد، بهتر است قبل از عمل لیفت شقیقه ناشتا باشید،این همه با تزریق بی حسی شروع و حدوداً ۲ ساعت به طول می انجامد، پس از آن می توانید بدون نیاز به همراه به منزل خود برگردید اما نمی توانید رانندگی کنید.

مراقبت های لازم بعد از عمل لیفت شقیقه

پس از انجام عمل لیفت شقیقه فرد به سرعت می تواند کارهای روتین و روزمره خود را انجام دهد،فقط ورزشکاران منع انجام ورزش را دارند؛با این حال بهتر است برخی از مراقبت ها را انجام دهید تا عوارض احتمالی را کاهش دهید.

پس از انجام عمل لیفت شقیقه داروهایی که پزشک جراح تجویز کرده را به صورت دقیق مصرف کنید؛ برخی از این داروها برای جلوگیری از دردهای احتمالی و برخی از آن ها برای جلوگیری از عفونت به شما داده می شود، بهتر است تا زمانی که پزشک جراح ذکر کرده به مصرف این داروها ادامه دهید.

پس از انجام عمل تعویض پانسمان از عفونت جلوگیری می کند به همین دلیل بهتر است آن را مرتب تعویض نمایید تا سریعتر بهبود یابید،بعد از دو روز می توانید استحمام کنید اما باید از شامپوی مناسب استفاده نمایید.

بعد از انجام عمل لیفت شقیقه تمرینات ورزشی شدید ممنوع است، حتی بلند شدن به صورت ناگهانی و با شتاب می تواند مضر باشد؛ اما انجام دادن کارهای روزمره داری منع نیست.

برای جلوگیری از کبودی و ورم می‌توانید از کمپرس آب سرد استفاده کنید.

بهتر است بعد از عمل با استفاده از شال و روسری برای بانوان و کلاه مناسب برای آقایان از تابش نور خورشید به زخم ها جلوگیری کنید، کلاه،شال یا روسری را به صورت مرتب بشویید تا باعث عفونت نشود.

بعد از انجام عمل لیفت شقیقه بهتر است به مدت ۱۴ روز به پشت بخوابید، زیرا خوابیدن به شکم و پهلو می تواند برای فرد زیبا جو مضر باشد؛ همچنین بهتر است روبالشتی و ملحفه خود را به صورت مرتب بشویید تا عفونتی در بخیه ایجاد نشود.

مطلب مشابه: تزریق فیلر زیر چشم | نحوه انجام تزریق فیلر زیر چشم و نکات مهو عوارض تزریق

عوارض عمل لیفت شقیقه

1-آسیب پذیری اعصاب ناحیه ابرو که باعث می شود فرد نتواند ابروهای خود را بالا ببرد و ممکن است برای رفع این ایراد نیاز به جراحی مجدد باشد.

2-به دلیل ایجاد زخم بر روی سر ممکن است روی زخم یا اطراف آن دچار ریزش مو شود.

3-عفونت در ناحیه بخیه،سردرد ،سرگیجه، حالت تهوع، احساس درد ،سوزش و قرمزی نیز می‌تواند از عوارض لیفت شقیقه باشد.

4-از دست دادن اعصاب حسی در اطراف برش های ایجاد شده بر روی پوست نیز یکی دیگر از عوارض لیفت کلاسیک می باشد، که به صورت موقت است اما می تواند دائمی نیز باشد.

5-عدم همسانی و تقارن ابروها نیز یکی دیگر از عوارض عمل لیفت شقیقه است.

هزینه لیفت شقیقه

هزینه لیفت شقیقه برای هر فردی متفاوت است اما نسبت به سایر روش ها همچون بوتاکس که موقت است هزینه بیشتری دارد، این عمل تحت پوشش بیمه نیست و هزینه های همچون بیهوشی ، تجربه پزشک و …در آن تاثیر مستقیم دارد.

در سال 1399 هزینه عمل لیفت شقیقه به صورت متوسط بین 8 تا 10 میلیون بود اما امروزه با توجه به بالا رفتن نجومی قیمت ها بهتر است برای آگاه شدن از هزینه ها با پزشکان جراح مشورت نمایید.

در این مقاله سعی کردیم عمل لیفت شقیقه را مورد بررسی قرار دهیم و تمام نکات آن را جز به جز ذکر کردیم تا زیباجویان عزیزی که به دنبال عمل لیفت شقیقه هستند بتوانند بهترین انتخاب را داشته باشند، امیدواریم با مطالعه این مقاله به سوالات ایجاد شده در ذهن شما پاسخ داده باشیم.

مطالب مشابه را ببینید!