مجله تاپ‌ناز‌

لیفت صورت با نخ برای درمان افتادگی؛ مزایا و معایب آن با هزینه ها

لیفت صورت با نخ یکی از روش‌های کم‌تهاجم برای از بین‌بردن چین و چروک و افتادگی در صورت است. لیفت با نخ یک فرآیند درمانی کوتاه‌مدت اما با نتایج نسبتاً ماندگار است. در این روش از زیرجلدی نخ‌های مخصوص بهره گرفته می‌شود. البته نخ‌های لیفت انواع گوناگونی دارند که متخصص پوست و مو با توجه به شرایط هر فرد مناسب‌ترین آن‌ها را انتخاب می‌کند. در ادامه به بررسی کامل لیفیت صورت می‌پردازیم و درنهایت لیفت صورت با نخ را توضیح می‌دهیم، پس تا انتها با ما همراه باشید.

لیفت صورت چیست؟

بطورکلی می‌توان گفت منظور از لیفت صورت، دستکاری در بافت‌های پوست و صورت با هدف زیباترشدن، سفت شدن، کشیده‌شدن و جوان‌ترشدن آن می‌باشد. به عبارت دیگر می‌توان گفت در لیفت سلول‌های مرده و کم‌تحرک و پوست‌های شل‌شده بطورکامل حذف می‌شوند و به این ترتیب پوست کشیده‌تر، شفاف‌تر و جوان‌تر می‌شود.

چرا پوست صورت دچار شل‌شدن و افتادگی می‌شود ؟

بطورکلی بالارفتن سن پوست صورت دچار شل‌شدن و افتادگی می‌شود. البته این امر تنها دلیل شل‌شدن پوست نیست و عوامل دیگری نظیر؛ قرارگرفتن در معرض نور آفتاب بدون ضدآفتاب، استرس، رژیم غذایی نامناسب، عوامل ارثی، شرایط زندگی و… نیز در آن نقش دارند.

اهمیت لیفت صورت و گردن

در حال حاضر لیفت صورت و گردن با اهداف مختلفی انجام می‌گیرد که بطورکلی اصلی‌ترین و مهم‌ترین آن‌ها عبارت است از:

 • از بین‌بردن چربی و آلودگی‌های پوست
 • بهبود زخم‌های پوستی در نواحی مختلف صورت ازجمله اطراف فک و دهان
 • کاهش چربی انباشته‌شده در چانه و گردن
 • از بین‌بردن تیرگی نواحی مختلف صورت و گردن ازجمله چانه
 • سفت و سخت‌شدن پوست
 • بازگشت شادابی و طراوت به پوست صورت
 • از بین‌بردن غبغب
 • از بین‌بردن چین و چروک اطراف دهان، چشم و حتی پیشانی
 • از بین‌بردن چروک‌های سطحی نواحی مختلف صورت و چهره
 • جوان‌سازی چهره و به تبع آن افزایش اعتماد به نفس
 • و…

روش‌های مختلف لیفت صورت

لیفت صورت با نخ برای درمان افتادگی؛ مزایا و معایب آن با هزینه ها

لیفت صورت به روش‌های مختلفی انجام می‌گیرد که رایج‌ترین و محبوب‌ترین آن‌ها عبارت است از:

۱_لیفت صورت با نخ

برای لیفت صورت با نخ درابتدا نواحی موردنظر مشخص و سپس سوراخ‌های بسیار کوچکی بر سطح پوست ایجاد می‌شود. حال سوزن و نخ مخصوص به بافت زیرین وارد می‌شود. در این مرحله نخ درست مانند یک قلاب به بافت پوست گیر می‌کند و آن را بالا می‌کشد.

این نکته را در نظر داشته باشید که برای لیفت صورت با نخ، پزشکان بی‌حسی موضعی در محل موردنظر تزریق می‌کنند و سپس نخ لیفت را به کمک یک سوزن بسیار ریز در پوست قرار می‌دهند.

در لیفت صورت با نخ، پزشک پس از قراردادن نخ لیفت در جای خود شروع به فشاردادن بافت پوست می‌کند. تا به این ترتیب بدون بریدگی و بخیه شکل موردنظر ایجاد شود.

انواع نخ لیفت

لیفت صورت با نخ را به کمک نخ‌های مختلف می‌توان انجام داد که بطورکلی بهترین و آشناترین آن‌ها عبارت است از:

نخ‌های پلی دی اکسانون

این نخ پرکاربردترین نخ لیفت صورت است که بدون شک نام آن را شنیده‌اید؛ چراکه در بخیه‌زدن به فراوانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. پلی دی اکسانون یک ماده‌ی پروتئینی می‌باشد که پس از گذشت سه تا چهار ماه در بدن حل می‌شود. لازم به ذکر است که در طول این بازه زمانی پوست افراد در اطراف نخ، شبکه‌های فیبر کلاژن و الاستین تشکیل می‌دهد.

مطلب مشابه: میکرونیدلینگ؛ هدیه‌ای به پوست از جنس جوانی و زیبایی

نخ‌های مونو

این نخ‌ها نوعی نخ پلی دی اکسانون به شمار می‌آیند که در قسمت‌های مختلف ازجمله خطوط پیشانی، زیر چشم، گوشه لب، بالای لب و گردن با هدف کاهش چین‌وچروک استفاده می‌شوند. این نکته را در نظر داشته باشید که نخ‌های مونو در بهبود گردش خون صورت و تغییر رنگ زیر چشم بسیار موثر می‌باشند.

نخ‌های مونو ۳ الی ۴ ماه در زیر پوست قرار می‌گیرند و پس از گذشت این بازه بطورکامل جذب می‌شوند. البته در طول این چندماه تولید کلاژن و الاستین بطور مداوم تحریک می‌شود و درنهایت خطوط و چین‌وچروک‌ها بطورکامل صاف می‌شوند.

نخ‌های دندانه‌دار(خاردار)

جدیدترین و موثرترین نخ برای انجام لیفت صورت با نخ، نخ خاردار یا دندانه‌دار می‌باشد. همانطور که از نام این نوع نخ لیفت مشخص است، چندین قلاب میکروسکوپی در طول آن چشم می‌خورد که موجب اتصال نخ به درون پوست می‌شود.

خوب است بدانید که آنچه نخ‌های مونو و نخ‌های دندانه‌دار را از یکدیگر متمایز می‌سازد، شکل آن‌ها می‌باشد. به این معنا که با واردکردن نخ‌های مونو، سوزن به سرعت از پوست خارج می‌شود و نخ در زیر پوست می‌ماند. اما در سمت دیگر نخ‌های خاردار چندین قلاب میکروسکوپی در امتداد خود دارند. این نخ‌ها در طول ۶ الی ۸ ماه توسط بدن جذب می‌شوند و حدود ۲ الی ۳ سال دوام می‌آورند.

در روش لیفت صورت با نخ‌های دندانه‌دار، نخ بصورت مستقیم در ناحیه موردنظر قرار می‌گیرد و دیگر نیاز به منگنه‌کردن یا برش برای فشاردادن سوزن وجود ندارد. این نکته را در نظر داشته باشید که در این روش لیفت، تعداد نخ‌های خاردار مورد استفاده به اندازه صورت بیمار بستگی دارد.

مزایای لیفت صورت با نخ

بهره‌گیری از نخ جهت لیفت صورت مزایای مختلفی به همراه دارد که بطورکلی مهم‌ترین و اصلی‌ترین آن‌ها عبارت است از:

 • از بین‌بردن چین و چروک‌های صورت و کاهش اثرات و نشانه‌های پیری
 • ثابت‌ماندن نتیجه نهایی با گذشت زمان یا به عبارت دیگر عدم تأثیر زمان بر نتیجه نهایی
 • بدون عوارض و آسیب جانبی چندان زیاد
 • عدم نیاز به دارو، ژل، پماد و بطورکلی هر نوع دارو پس از انجام لیفت
 • بدون نیاز به ایجاد برش و خراش بر سطح پوست
 • روشن‌شدن رنگ نواحی مختلف سطح پوست ازجمله اطراف چشم
 • بهبود و افزایش سفتی پوست
 • سوزن‌ها و نخ‌های بکاررفته در لیفت صورت با نخ، هیچ ردی در سطح پوست به جای نمی‌گذارند.
 • لیفت صورت با نخ نیاز به هیچ مراقبت و شرایط خاصی ندارد و تمام افراد می‌توانند از آن بهره گیرند.
 • برای افراد بالای ۲۰ سال کاملآ مناسب می‌باشد و هیچ خطری به همراه ندارد.
 • در حال حاضر در کلینیک‌های مختلف و توسط پزشکان بسیاری انجام می‌گیرد.
 • و…

معایب لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ علاوه بر مزایای بسیار معایبی نیز به همراه دارد که از مهم‌ترین و اصلی‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • میزان موفقیت عمل لیفت صورت با نخ برای تمام افراد یکسان نمی‌باشد و بطورکلی برای افرادی که شرایط پوستی مناسبی ندارند، بسیار کم و پایین می‌باشد.
 • لیفت صورت با نخ نمی‌تواند گوشت و چربی اضافی در نواحی مختلف را جمع‌آوری کند و تنها بر ناحیه یا نواحی موردنظر اثر دارد.
 • لیفت صورت با نخ در برخی موارد به اندازه لیفت با جراحی اثرگذار نمی‌باشد و نتایج دلخواه را به همراه نمی‌آورد.
 • و…

اثرات و عوارض جانبی لیفت صورت با نخ

همانطور که گفتیم لیفت صورت با نخ یک درمان کم‌درد و حتی بدون درد به شمار می‌آید. بی‌حسی موضعی و نخ‌های استفاده‌شده در این نوع لیفت بطورمعمول خطرناک نیستند و اثرات جانبی چندانی به همراه ندارند. البته ممکن است که در برخی مواقع نخ‌های لیفت موجب قرمزی، تورم و کبودی بر سطح پوست شوند. این عوارض اصلا نگران‌کننده نیستند و پس از گذشت چندروز بطورکامل از بین می‌روند.

این نکته را فراموش نکنید که در لیفت صورت به کمک نخ هیچ برش و بخیه‌ای ایجاد نمی‌شود. به همین جهت جای زخمی نیز نخواهیم داشت.

مطلب مشابه: با یوگای صورت چهره ای جذاب تر داشته باشید! (حرکات مخصوص زیبایی چهره

هزینه لیفت صورت با نخ

بطورکلی نمی‌توان یک هزینه ثابت برای لیفت صورت با نخ ارائه داد. چراکه این امر به پارامترهای بسیاری ازجمله هزینه دریافتی پزشک، نوع نخ استفاده‌شده، روش انجام لیفت و… وابسته است. برای مثال لیفت صورت با نخ به روش دوبل نتیجه ماندگارتر، بهتر و قیمت بالاتری دارد.

لیفت صورت به روش هایفوتراپی

هایفوتراپی یکی‌دیگر از روش‌های غیرتهاجمی لیفت صورت است که به کمک امواج متمرکز فراصوتی انجام می‌گیرد که شدت فراصوت بالایی دارند. به عبارت دیگر می‌توان گفت در هایفوتراپی سفت‌شدن و کشیدگی پوست با گرمای بیش از حد انجام می‌گیرد. در این نوع لیفت، هدف اصلی سلول‌های لایه‌های زیرین می‌باشند. به همین جهت سطح پوست هیچ آسیبی نمی‌بیند.

برای انجام هایفوتراپی پزشک محل موردنظر را پیش از هرچیزی تمیز می‌کند و بر روی آن بی‌حسی موضعی قرار می‌دهد. حال یک ژل اولتراسوند نظیر ژل لوبریکانت در ناحیه موردنظر زده می‌شود و دستگاه هایفو بر روی پوست قرار می‌گیرد. این دستگاه پالس‌های کوتاهی با شدت و میزان امواج مشخص به سطح موردنظر می‌فرستد.

درنهایت از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مزایای هایفوتراپی می‌توان به تعداد جلسات کم، ماندگاری بالا، جلسات درمانی کوتاه‌مدت و هزینه کم و مقرون به صرفه اشاره کرد.

لیفت صورت به روش اندولیفت

در این نوع لیفت یک لیزر با طول ۱۴۷۰ نانومتر کلاژن‌ها و چربی‌های انباشته زیرپوستی را هدف قرار می‌دهد. اندولیفت نوعی درمان غیرتهاجمی به شمار می‌آید که تأثیرگذاری آن درست به اندازه روش‌های تهاجمی یا جراحی می‌باشد. امروزه از اندولیفت جهت رفع افتادگی و کشیدن پوست نواحی مختلف بدن استفاده می‌شود که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به لگن، گونه، پلک پایین، غبغب، زیرچشم، بازوها، مچ پا، باسن، اطراف دهان، زانو، گردن، دور ناف، خط فک و چانه و… اشاره کرد.

آندولیفت همانند لیفت صورت با نخ عوارض جانبی بسیار کمی به همراه دارد که با انجام مراقبت درست و کافی و رعایت نکات مربوطه می‌توان آن را به حداقل رساند.

در برخی افراد ورود فیبر نوری نازک به بدنشان التهاب یا تورم اندکی ایجاد می‌کند. این عارضه پس از گذشت یک بازه زمانی کوتاه‌مدت بطورکامل بهبود می‌یابد.

لیفت صورت به روش میکرونیدلینگ

در این نوع لیفت میکرونیدل‌های استریل وظیفه تحریک سلول‌های پوست و وادار آن‌ها به تولید کلاژن بیش‌تر را برعهده دارند. این روش. لیفت را امروزه با نام درمان القایی کلاژن معرفی می‌کنند. جالب است بدانید که میکرونیدلینگ جهت بهبود افتادگی‌های شدید پوستی هیچ کاربردی ندارد. اما برای درمان مشکلات و چین و چروک‌های سطحی بسیار مناسب و کاربردی می‌باشد.

مطلب مشابه: ماسک سیب برای پوست + آموزش طرز تهیه 7 نوع ماسک سیر برای زیبایی پوست

مزایای بهره‌گیری از میکرونیدلینگ

انجام لیفت صورت به روش میکرونیدلینگ مزایای مختلفی به همراه دارد که مهم‌ترین و اصلی‌ترین آن‌ها عبارت است از:

کاهش چین و چروک‌های سطحی و عمیق

مطابق با نظر برخی پزشکان و متخصصان پوست، میکرونیدلینگ بهترین و قدرتمندترین روش برای جلوگیری از پیری پوست و به عبارت دقیق‌تر جلوگیری از بروز چین و چروک در سطح پوست می‌باشد. به کمک این روش می‌توان تنها در چند جلسه خطوط ریز و چروک‌های عمقی نواحی مختلف پوست ازجمله خطوط پیشانی را از بین برد. میکرونیدلینگ ماندگاری بسیار بالا و طولانی‌مدت نیز دارد.

بهبود جای جوش و آکنه

یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از میکرونیدلینگ، بهبود جای جوش و آکنه می‌باشد. سوزن‌های ۱.۵ میلی‌متری این روش برای از بین‌بردن هرگونه زخم ناشی از جوش مناسب می‌باشند. البته اگر این زخم‌ها شدیدتر و عمیق‌تر باشند، از سوزن‌های بلندتری استفاده می‌شود.

بهبود آسیب‌های ناشی از آفتاب

میکرونیدلینگ با تحریک کلاژن سازی در پوست، اثرات و آسیب‌های ناشی از آفتاب ازجمله تغییر رنگ را تا حد بسیار زیادی بهبود می‌بخشد.

کاهش روند پیری پوست

مهم‌ترین و اصلی‌ترین مزیت میکرونیدلینگ، صاف‌کردن و اصلاح کامل پوست‌های آسیب‌دیده می‌باشد. این نوع لیفت پوست‌های مسن را نیز به خوبی تغذیه و ترمیم می‌کند و به این ترتیب روند پیری را در آن‌ها کاهش می‌دهد.

کوچک‌شدن منافذ پوست

بسیاری از افراد گمان می‌کنند که میکرونیدلینگ موجب بزرگ‌تر شدن روزنه‌های سطح پوست می‌شود. جالب است بدانید که در حقیقت این نوع لیفت با تحریک ساخت کلاژن موجب پرشدن و کشیده‌شدن حفره‌های سطح پوست می‌شود.

لیفت صورت به روش میکرودرم ابریژن

این روش همانند لیفت صورت با نخ یک روش درمانی غیرتهاجمی برای جوان‌سازی پوست به شمار می‌آید. در میکرودرم ابریژن دستگاه‌هایی مخصوص و مکانیکی در ابتدا تراش‌های سطحی و کنترل‌شده بر روی پوست ایجاد می‌کنند و سپس شروع به مکیدن و لایه‌برداری سلول‌های مرده می‌کنند.

خوب است بدانید که پوست از یک لایه سطحی به نام اپیدرم و یک لایه در زیر آن به نام درم تشکیل می‌شود. اپیدرم خود به چند طبقه تقسیم می‌شود که سطحی‌ترین آن‌ها، شاخی می‌باشد. در این لایه سلول‌های مرده و کراتینه‌شده به فراوانی مشاهده می‌شود.

سلول‌های پوست بطورکلی از پایین‌ترین و آخرین طبقه اپیدرم شروع به اضافه‌شدن می‌کنند و با افزایش عمر به طبقات بالا انتقال می‌یابند. درنهایت نیز در لایه شاخی به شکل سلول‌های مرده کنده می‌شوند و از بین می‌روند.

میکرودرم یک روش بدون درد و با میزان ریسک پایین است که به سرعت روی پوست اثر می‌کند و موجب روشن‌تر شدن و کشیده‌تر شدن آن می‌شود.

از میکرودرم ابریژن می‌توان با هدف سفت‌شدن پوست، کنترل چربی پوست، افزایش تأثیر داروهای مختلف، کاهش حساسیت پوست، تسریع فرآیند بازسازی پوست، از بین‌بردن لک‌های بارداری، رفع لک‌های پیری، بهبود کک‌ومک حاصل از اشعه‌های خورشید، کوچک‌کردن منافذ پوست، از بین‌بردن تاتو، خال‌کوبی، جوش سرسیاه، چروک گردن، بهبود رنگ پوست، از بین‌بردن جوش‌های ناشی از آبله مرغان و دیگر مشکلات پوستی مشابه بهره گرفت.

لیفت صورت به روش RF فرکشنال

این نوع لیفت ترکیبی از دو روش جداگانه می‌باشد و با هدف ایجاد حالت ارتجاعی و احیای شادابی و طراوت پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عبارت دقیق‌تر می‌توان گفت در این روش امواج رادیوفریکوئنسی و میکرونی با یکدیگر ترکیب می‌شوند تا به این ترتیب پوست جوان‌تر شود.

برای انجام RF فرکشنال ابتدا امواج فریکوئنسی موجب تحریک سلول‌های پوستی و ساخت کلاژن بیش‌تر در آن‌ها می‌شوند. حال افتادگی‌های صورت برطرف شده و پوست سفت‌تر می‌شود. در این مرحله امواج میکرونیدلینگ وارد عمل شده و جای جوش و آکنه و کک‌ومک و بطورکلی هرگونه عارضه پوستی را از بین می‌برند.

درنهایت این نکته را فراموش نکنید که RF فرکشنال یک درمان غیرتهاجمی به شمار می‌آید که برای تمام افراد و با هر سن و سالی مناسب است. این نوع لیفت اگر به درستی و با رعایت نکات مربوطه انجام گیرد، تا ۵ سال نیاز به ترمیم ندارد.

لیفت صورت به روش آتیوا

آتیوا یک نوع لیفت غیرتهاجمی و کن عارضه به شمار می‌آید که ناهمواری‌های سطح پوست را در سریع‌ترین زمان ممکن از بین می‌برد. آتیوا را می‌توان نوعی RF فرکشنال به شمار آورد که از طریق اعمال گرمای کنترل‌شده به لایه‌های زیرین پوست موجب افزایش سنتز کلاژن در آن‌ها می‌شود. این نوع لیفت بطورمعمول در یک جلسه انجام می‌پذیرد.

لیفت صورت با تزریق بوتاکس

لیفت صورت با بوتاکس یا مزوبوتاکس، آشناترین نوع لیفت است که بدون شک نام آن را شنیده‌اید. برای انجام این نوع لیفت مقدار بسیار کمی بوتاکس رقیق‌شده را بصورت مستقیم به درون پوست تزریق می‌کنند تا به این ترتیب افزایش تحریک کلاژن و سفتی پوست رخ دهد. از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مزایای لیفت با بوتاکس می‌توان به کوچک‌ترشدن منافذ سطح پوست، صاف و یکدست‌شدن بافت پوست، لاغرتر نشان‌دادن قسمت پایینی صورت و بطورکلی جوان‌تر و بانشاط‌تر نشان‌دادن صورت اشاره کرد.

خوب است بدانید که تزریق بوتولینوم یا همان بوتاکس در برخی افراد حساسیت به همراه دارد. به همین جهت باید هر شش ماه یکبار نسبت به ترمیم آن اقدام نمایند.

لیفت صورت با تزریق ژل

پیش از هرچیزی این نکته را در نظر داشته باشید که ژل و بوتاکس یکسان نمی‌باشند و تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. از مهم‌ترین نقاط صورت برای تزریق ژل می‌توان به شقیقه، خط خنده، خط اشکی، گونه، خط پیشانی، دور چشم و فک و زاویه فک اشاره کرد.

تزریق ژل یک روش غیرتهاجمی و بی‌خطر می‌باشد که شما می‌توانید نتیجه نهایی‌ آن را همانند لیفت صورت با نخ به سرعت مشاهده نمایید.

لیفت و رفع افتادگی صورت به کمک ژل یک روش دائمی نمی‌باشد و با گذشت زمان حجم تزریق ژل کاهش می‌یابد. بطورکلی ماندگاری ژل با توجه به مواد تزریق‌شده از شش ماه تا یک سال و نیم متغیر می‌باشد.

لیفت صورت با اکسنت

این روش بسیار مشابه با RF فرکشنال می‌باشد. اما با این تفاوت که در آن از حرارت جهت آب‌شدن چربی‌های انباشته‌شده و تحریک و سنتز کلاژن بهره گرفته می‌شود. جالب است بدانید که این روش لیفت برای افرادی که با کاهش وزن دچار افتادگی پوست می‌شوند کاملاً مناسب و موثر می‌باشد.

لیفت صورت با کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی از دیگر روش‌های لیفت صورت به شمار می‌آید که با هدف رفع شل‌شدگی و افتادگی پوست، بهبود تیرگی پوست، رفع تیرگی دور چشم، رفع ترک‌های پوستی، درمان جای جوش، زخم و آکنه و از بین‌بردن چین و چروک‌های پوستی انجام می‌گیرد.

برای انجام لیفت صورت با کربوکسی تراپی یک مقدار مشخص و کنترل‌شده از گاز کربن دی اکسید به ناحیه موردنظر ارسال می‌کنند. با تجمع این گاز مغز درمی‌یابد که ناحیه موردنظر با کمبود اکسیژن مواجه است و باید جریان خون و اکسیژن‌رسانی آن را افزایش دهد. درنتیجه این امر متابولیسم بدن و سنتز کلاژن افزایش می‌یابد و به این ترتیب پوست ترمیم می‌شود.

لازم به ذکر است که کربوکسی تراپی به ۴ تا ۸ جلسه برای درمان نیاز دارد و بین هر جلسه با جلسه بعدی آن نیز باید ۲ تا ۴ هفته فاصله باشد. این نوع لیفت همچنین هر ۴ تا ۶ ماه نیز نیاز به ترمیم دارد.

مطلب مشابه: انواع ماسک گشنیز | فواید سبزی گشنیز برای درمان زیبایی پوست و درمان لک ها

پیش از لیفت صورت با نخ باید چه کرد؟

پیش از انجام لیفت صورت با نخ حتماً پزشکی را انتخاب کنید که به وی اعتماد کامل دارید. یک هفته پیش از جراحی نیز طبق تجویز متخصص خود، یک رژیم غذایی سالم داشته باشید.

داروهای حاوی ایبوپروفن و آسپرین نیز تا حدامکان استفاده نکنید. چراکه این داروها موجب کبودی می‌شوند.

درنهایت بیمار باید پیش از لیفت صورت با نخ مصرف سیگار و بطورکلی نیکوتین را کنار بگذارید. چراکه در اینصورت مراحل بهبودی با تأخیر مواجه خواهد شد.

مراقبت‌های پس از عمل لیفت صورت با نخ

پیش از هرچیزی این نکته را در نظر داشته باشید که ۲۴ ساعت پس از عمل لیفت صورت شما می‌توانید فعالیت‌های عادی خود را از سر گیرید. کمپرس‌های یخ و حرارتی را نیز نباید بصورت مستقیم بر روی صورت خود قرار دهید. چراکه در اینصورت بافت تشکیل‌شده روی پوست از بین خواهد رفت.

پس از انجام لیفت صورت با نخ فعالیت‌هایی که فشارخون شما را افزایش می‌دهند تا حدامکان انجام ندهید. تمرینات فیزیکی خود را نیز می‌توانید ۳ هفته پس از عمل جراحی از سر گیرید.

جمع‌بندی

در مطالب فوق به بررسی کامل و دقیق لیفت صورت با نخ پرداختیم و دیگر روش‌های لیفت صورت را بیان کردیم. همانطور که گفتیم لیفت صورت با نخ یکی از روش‌های کم‌تهاجم برای از بین‌بردن چین و چروک و افتادگی در صورت است. لیفت با نخ یک فرآیند درمانی کوتاه‌مدت اما با نتایج نسبتاً ماندگار است. در این روش از زیرجلدی نخ‌های مخصوص بهره گرفته می‌شود. البته نخ‌های لیفت انواع گوناگونی دارند که متخصص پوست و مو با توجه به شرایط هر فرد مناسب‌ترین آن‌ها را انتخاب می‌کند.

لیفت صورت با نخ یک درمان کم‌درد و حتی بدون درد به شمار می‌آید. بی‌حسی موضعی و نخ‌های استفاده‌شده در این نوع لیفت بطورمعمول خطرناک نیستند و اثرات جانبی چندانی به همراه ندارند. البته ممکن است که در برخی مواقع نخ‌های لیفت موجب قرمزی، تورم و کبودی بر سطح پوست شوند. این عوارض اصلا نگران‌کننده نیستند و پس از گذشت چندروز بطورکامل از بین می‌روند.

درنهایت این نکته را فراموش نکنید که در لیفت صورت به کمک نخ هیچ برش و بخیه‌ای ایجاد نمی‌شود. به همین جهت جای زخمی نیز نخواهیم داشت.

مطالب مشابه را ببینید!