مجله تاپ‌ناز‌

ماساژ صورت جایگزینی برای بوتاکس

ماساژ صورت جایگزینی برای بوتاکس

اگر ماساژ صورت به طور منظم انجام شود، می‌تواند جایگزینی برای بوتاکس ارائه ‌دهد. از افتادگی پوست جلوگیری می‌کند، باعث جوان‌سازی و جذب مواد مغذی موجود در سرم و روغن صورت می‌شود.

گنجاندن روش‌های مناسب ماساژ صورت در برنامه روزانه مراقبت از پوست می‌تواند نه تنها در بهبود درخشندگی بلکه در داشتن صورتی محکم و بدون چین و چروک یک راز باشد. متخصصین پوست، در وهله اول، اذعان می‌کنند که ورز دادن پوست باعث بهبود گردش خون می‌شود. اکسیژن بیشتری جذب می‌کند و به دنبال آن مواد مغذی بیشتری را دریافت می‌کند. آن‌ها می‌گویند، روش‌های خاصی می‌تواند خطوط اخم پیشانی را صاف کرده و استرس و سردرد را کاهش دهد. که به نوبه خود می‌تواند اخم و چین و چروک‌های ناشی از آن را به حداقل برساند.

 

 

وقت آن است که رازهای ماساژ مؤثر صورت را بیاموزید!

تحریک سریع بافت‌ها، صورت شما را دوباره زنده می‌کند و به ارتقا پوست سالم کمک می‌کند. شما مزایای آن را در چهره‌ای درخشان و صاف خواهید دید. متخصصان توصیه می‌کنند از فرصت استفاده کنید و ماساژ صورت خود را با خرید روغن ماساژ، شروع کنید. ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید دقیقاً کدام روش‌های ماساژ صورت را برای داشتن درخشان‌ترین پوست استفاده کنید.

 

ماساژ صورت، یک “میکرو تمرین” است.

ماساژ صورت چیزی نیست جز کار روی عضلاتی که مسئول انعطاف‌پذیری پوست هستند. فقط در صورت انجام منظم، نتایج مطلوبی را ایجاد می‌کند. اگر تمرین را فراموش کنید، پوست استحکام خود را از دست می‌دهد. این عضلات هستند که نوعی داربست برای پوست ایجاد می‌کنند. آن‌ها نه تنها مسئول ایجاد حالت‌های چهره بلکه همچنین مدل‌سازی صورت هستند. همچنین عضلات به تنش پوست کمک می‌کنند. اگر عضلات صورت قوی باشند، هیچ گونه چین و چروکی در صورت وجود نخواهد داشت.

 

ماساژ صورت چه فایدهای دارد؟

 

باید دانست که در سن 25 سالگی تولید کلاژن و الاستین کند می‌شود. این دو نوع پروتئین مسئول حفظ انعطاف‌پذیری پوست هستند. همچنین به نظر می‌رسد ماساژ صورت تمرین خوبی برای سلول‌های پوستی است (که این دو پروتئین را تولید می‌کنند) زیرا گردش خون در پوست را بهبود می‌بخشد، جذب مواد مغذی را تسهیل می‌کند و فرایندهای خودآفرینی پوست را تحریک می‌کند.

این تمرین باید توسط هر کسی انجام شود که وقت تمایل به انجام آن را داشته باشد. و یافتن وقت برای ماساژ صورت بهترین کاری است که می‌توان انجام داد. زیرا وقتی به طور منظم انجام می‌شود (بدون توجه به روش آن):

  • به اکسیژن‌رسانی و تغذیه پوست کمک می‌کند.
  • تخلیه مایعات لنفاوی را تشویق می‌کند و گردش خون در پوست را افزایش می‌دهد.
  • پوست را سفت و لطیف می‌کند، چین و چروک‌ها را نرم می‌کند.
  • از شُل شدن پوست جلوگیری کرده و روند پیری را به تأخیر می‌اندازد.
  • در دفع سموم نقش دارد.
  • لایه‌برداری سلول‌های مرده پوست را تسریع می‌کند و پوست را صاف می‌کند.
  • پوست را روشن و برجسته می‌کند.

 

روش صحیح دادن مرحله به مرحله ماساژ صورت

روش‌های مختلفی برای انجام ماساژ صورت وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. بنابراین، بهتر است یک تکنیک ماساژ را با مدت زمان خالی که در اختیار داریم و مشخصاً نیازهایی که می‌خواهیم برآورده کنیم، مطابقت دهیم. اگر مبتدی هستید که فکر می‌کنید چگونه صورت و گردن را به روش صحیح ماساژ دهید، با چند قانون ساده آشنا شوید.

 

چند بار باید صورت را ماساژ دهید؟

اساسی‌ترین مسئله‌ای که باید به خاطر بسپارید، ماساژ دادن هر روز است. بهتر است اگر دو بار در روز انجام می‌شود صبح و عصر باشد. زمان اختصاص داده شده به این روش زیبایی برابر است با 5 دقیقه برای هر جلسه به طور جداگانه. اگر نمی‌خواهید در این 5 دقیقه خود را خسته کنید، می توانید آن را با لذت همراه کنید: روغن ماساژ خود را انتخاب کنید، برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود را روشن کنید و هنگام تماشای آن صورت خود را ماساژ دهید.

 

چه محصولاتی برای مراقبت از پوست انتخاب کنید؟

پیشنهاد می‌شود ترکیبی از ماساژ صورت و استفاده از محصولات مراقبت از پوست باشد. این بسیار مفید است زیرا ماساژ اثرات ایجاد شده توسط محصولات مراقبت از پوست را افزایش می‌دهد. نفوذ مواد مغذی را تسهیل می‌کند و آن‌ها را به عمیق‌ترین لایه‌های پوست منتقل می‌کند. همچنین، وقتی این مواد روی صورت پخش می‌شوند، ماساژ را تسهیل می‌کنند زیرا نه تنها به انگشتان شما کمک می‌کند تا به راحتی روی پوست سُر بخورند بلکه از تحریکات پوستی نیز جلوگیری می‌کنند. روغن‌های زیبایی طبیعی نه روغن‌های اساسی بلکه فقط روغن‌های سرد فشرده، تصفیه نشده و 100٪ آلی مانند روغن آرنیکا، روغن بادام شیرین، روغن آووکادو و روغن لیمو می‌توانند به عنوان بهترین انتخاب در نظر گرفته شوند.

ماساژ صورت جایگزینی برای بوتاکس

چگونه می‌توان صورت، گردن و رخ را ماساژ داد؟

  • مانند هر تمرین خوب، ماساژ صورت نیز باید با گرم کردن شروع شود. در آغاز، فقط چند حرکت ماساژ آرام کافی است. حرکت انگشتان خود را از گردن به سمت بالا، از خط فک به گونه‌ها و سپس از یک شقیقه از یک طرف پیشانی شروع کنید تا به شقیقه دیگر برسید. این برای تحریک گردش خون در پوست صورت کافی است.

 

  • مرحله دیگر ماساژ مناسب صورت است که تمرکز شما روی فشار دادن قسمت‌های مناسب صورت است. با برجستگی های ابرو و موارد دیگر به سمت شقیقه ها که باید با حرکت دورانی ماساژ داده شوند، شروع کنید. سپس، به نواحی پوست چشم بروید که حرکات شما باید ملایم باشد و کاملاً شبیه لک زدن ظریف پوست (با نوک انگشتان) باشد. سپس، به سمت چانه، گونه، پیشانی و … بروید.

 

  • آخرین مرحله، مرحله آرامش بخشی است که منجر به تسکین، آرامش و پایان کل ماساژ می‌شود. این مرحله نوازش آهسته پوست صورت و گردن است. با قسمت پایین گردن شروع کنید و تا رسیدن به پیشانی به سمت بالا حرکت کنید.

 

صورت را با چه ابزاری ماساژ دهیم؟

بدیهی است که ساده‌ترین کار ماساژ با دستان است. نیازی به استفاده از لوازم جانبی اضافی نیست. بنابراین تقریباً در هر زمان که بخواهید می‌توان آن را انجام داد. آنچه مهم است، هنگام استفاده از دستان خود، کنترل قدرت فشاری که به پوست وارد می‌کنید و روش ماساژ دادن قسمت‌های انتخاب شده صورت برای شما آسان‌تر است.

با این وجود، اگر مایل به ماساژ دادن صورت خود با کمک لوازم جانبی مخصوص ماساژ هستید، در اینجا سنگ ماساژ را به شما معرفی می‌کنیم.

اگر شما به دنبال از بین بردن چروک‌های پوستی خود هستید مراحل ذکر شده در بالا را توسط سنگ و روغن ماساژ انجام ‌دهید. بجای استفاده صرف از دستان‌تان از سنگ مخصوص ماساژ نیز استفاده کنید. ابتدا به پوست خود روغن بزنید و حرکات انجام شده در تصویر بالا را توسط سنگ انجام دهید. به دلیل اینکه سنگ‌ها از دل طبیعت هستند انرژی مثبت در دامن طبیعت را نیز به بدن شما منتقل می‌کنند.

 

کلام آخر

ماساژ صورت که به طور مرتب انجام می‌شود یک درمان زیبایی است که هر یک از خانم‌ها باید امتحان کنند. بهتر است به جای اینکه در رؤیای داشتن پوستی زیبا و جوان باشید، این موضوع را خود به دست بگیرید. برای داشتن کمی آرامش و بخش عظیمی از لذت محض، از ابرازر نیز استفاده کنید. شما همچنین باید این روش درمانی جایگزین را به عنوان استراتژی جدید ضد پیری خود در نظر بگیرید. بزرگترین دارایی ماساژ صورت این واقعیت است که کاملاً طبیعی و تقریباً رایگان است.

 

 

مطالب مشابه را ببینید!