مجله تاپ‌ناز‌

ماسک پاکسازی پوست های مرده بدن برای داشتن پوست بدون عیب

در این بخش انواع ماسک پاکسازی پوست های مرده بدن را معرفی کرده ایم که با استفاده از آنها می توانید پوست بدون عیب و شفاف داشته باشید.

ماسک برای پاکسازی پوست های مرده

پوست بدون عیب و درخشان تاثیر زیادی روی ظاهر افراد دارد. امروز ظاهر اهمیت زیادی داشته چون که روی زندگی حرفه ای و روابط افراد تاثیر گذار است. پوست بزرگترین ارگان بدن بوده و به این ترتیب همه میخواهند پوستی زیبا و درخشان داشته باشند. تعداد زیادی از افراد هر سال مبالغ زیادی را برای لایه برداری پوست هزینه می‌کنند تا ظاهری زیبا و جوان داشته باشند.

با این وجود افراد زیادی از پس این هزینه‌ها بر نیامده و نمی توانند به سراغ محصولات شیمیایی یا لایه بردار های موجود در فروشگاه ها بروند. جدا از هزینه، این لایه بردار ها ممکن است دارای برخی مواد مضر باشند که باعث به وجود آمدن عوارض جانبی جبران ناپذیری می شود. همانطور که میدانید طیف گسترده‌ای از محصولات مراقبت از پوست چندان قابل اعتماد نیستند با اینکه به طور گسترده به فروش می رسند. برخی از این محصولات کورتیکوئید را به عنوان یکی از مواد تشکیل دهنده استفاده میکنند که باعث درخشان شدن پوست در همان بار اول می شود اما به تدریج به پوست آسیب وارد می کند.

خطر استفاده از لایه بردارهای شیمیایی

ماسک پاکسازی پوست های مرده بدن برای داشتن پوست بدون عیب

در صورتی که استفاده از این کرم های لایه بردار را متوقف کنید، میفهمید که وضعیت پوست خراب تر شده و به مشکلات پوستی بیشتری هم مثل آلرژی، خارش و سوزش دچار می شوید. در برخی موارد قضیه جدی تر شده و افراد مبتلا به خاطر عوارض جانبی باید به یک متخصص پوست و بیمارستان مراجعه کنند. از سوی دیگر افراد انواع مختلفی از پوست مثل پوست حساس، پوست خشک و پوست چرب دارند که هر کدام از آنها به روش خاص خود برای مراقبت نیاز دارد.

توصیه می‌کنیم از کرم های دارای مواد مرطوب کننده فراوان و روغن زیاد برای پوست چرب استفاده نکنید. چون که این کرم ها منافذ پوست را بسته و باعث توسعه مشکلات پوستی مثل رنگدانه، جوش و آکنه می شوند. همچنین از کرم هایی که اسید دارند برای پوست خشک استفاده نکنید چون باعث خشک تر شدن پوست میشوند.

روش های خانگی پاکسازی پوست های مرده

با این وجود حتماً از مواد طبیعی در دسترس و بدون خطر برای لایه برداری پوست و ماسک برای پاکسازی پوست های مرده خبر دارید. این مواد با کوچک کردن منافذ باز پوست و حذف سلول های مرده پوست در ایجاد پوستی درخشان بسیار موثر هستند. در کنار این موضوع روش‌های طبیعی بسیاری برای پاکسازی پوست های مرده وجود دارد. ایمن ترین و سریع ترین راه پاکسازی سلول های مرده پوست بدن و صورت، به کارگیری روش های خانگی و دیگر تکنیک های موثر طبیعی است. درادامه این مطلب به بررسی انواع ماسک برای پاکسازی پوست های مرده می پردازیم.

مطلب مشابه: ماسک فلفل سیاه | خواص این ماسک برای زبایی | انواع ماسک فلفل سیاه برای صورت

ماسک جوی دوسر و شکر

ماسک پاکسازی پوست های مرده بدن برای داشتن پوست بدون عیب

در صورتی که به دنبال روش های طبیعی جهت حذف سلول های مرده پوست از بدن و صورت تان هستید، توجه ویژه‌ای به اسکراب جوی دوسر و شکر داشته باشید. هم جوی دوسر و هم شکر، اثرات لایه برداری فوق العاده ای دارند. آنها می توانند به صورت طبیعی و موثر سلول های مرده را از بدن و صورت تان حذف کنند بدون اینکه هیچ عارضه جانبی داشته باشند. با استفاده از اسکراب شکر و جو دوسر دیگر شاهد وارد شدن آسیب به پوستتان نیستید.

دستورالعمل تهیه اسکراب جو دوسر و شکر

برای این کار جوی دوسر را برای ۱۰ دقیقه در آب خیس کرده و آن را در کاسه ریخته و با کمی شکر مخلوط کنید. مخلوط کردن این مواد را تا جایی ادامه دهید که حالت خمیری پیدا کنند و بعد آن را روی پوستتان پخش کنید. ماسک را برای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی پوستتان بگذارید. در آخر آن را با آب ولرم بشویید. حواستان باشد که این ماسک را در قسمت دور چشم استفاده نکرده یا آن را به شدت مالش دهید تا جلوی تحریکات پوست و بروز راش گرفته شود.

ماسک روغن گل رز، پنیر و برنج

اسکراب روغن گل رز، پنیر و برنج نه تنها برای حذف سلول های مرده پوست مفید است بلکه پوست را به صورت موثری نرم و هیدراته می‌کند. این ماسک اثرات مرطوب کننده شگفت انگیزی دارد. بعد از به کار بردن این ماسک را روی پوست تان می توانید شاهد تغییرات قابل توجهی روی آن باشد. این اسکراب خاصیت خنثی کردن رادیکال های آزاد که باعث آسیب به سلول پوست میشوند را دارد. اسکراب روغن گل رز، پنیر و برنج برای پوست حساس و خشک نیز مناسب است.

طرز تهیه اسکراب روغن گل رز، پنیر و برنج

اول برنج را آسیاب کنید بعد آرد برنج را به پنیر کرد اضافه کنید. حالا دو قطره روغن گل رز به این ترکیب اضافه کرده و تا به دست آمدن خمیر یکدست و صاف آن را مخلوط کنید. بعد این خمیر را روی صورت پخش کرده و تا وقتی که خشک میشود بگذارید روی صورت بماند. در آخر آن را با آب ولرم بشویید. برای اینکه به نتایج خوبی برسید، نیاز است دو تا سه بار در هفته این روش درمانی را تکرار کنید. این یکی از روش های خوب برای پاکسازی پوست های مرده از بدن و صورت است.

مطلب مشابه: فواید ماسک چای ترش برای پوست + طرز تهیه این ماسک برای زیبایی پوست

روغن زیتون

ماده طبیعی دیگری که برای حذف سلول های مرده پوست می توانید از آن کمک بگیرید، روغن‌زیتون است. برای این کار مقدار روغن زیتون را روی پوست استعمال کرده و برای چند دقیقه آن را به آرامی ماساژ دهید.

روغن زیتون خواص مرطوب کننده شگفت انگیزی دارد. برای همین از روغن زیتون به صورت گسترده‌ای در اهداف آرایشی و درمانی استفاده می کنند. در صورتی که قصد دارید تولید سلول های جدید پوست را تقویت کنید و در این بین پوستی نرم داشته باشید، توصیه می کنیم به جای محصولات شیمیایی از روغن زیتون استفاده کنید.

ماسک پودر چاندان یا چوب صندل

ماسک پاکسازی پوست های مرده بدن برای داشتن پوست بدون عیب

شاید تا الان شنیده باشید که پودر چاندان یا چوب صندل در درمان مشکلات پوستی زیادی استفاده می شود. پودر چاندان یا چوب صندل در کنار خواص درمانی، دارای اثرات تسکین‌دهنده هم هست. پودر چندان یا چوب صندل معمولاً جهت تهیه ماسک های صورتی استفاده می شوند که به نرمی و درخشش پوست به خصوص در فصل تابستان کمک می کنند. از این ماده جهت تمیز کردن ناخالصی هایی مثل آلودگی و چربی از پوست و از بین بردن سلول های مرده پوست استفاده میشود.

روش استفاده از چوب صندل

ترکیب غلیظی از گلاب، آرد نخودچی، شیر، چوب صندل و برنج را آماده کرده و روی پوست تان استعمال کنید. بهتر است به این ترکیب برای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زمان داده و در آخر آن را با آب ولرم بشویید. جهت افزایش خاصیت مرطوب کننده این ماسک، می توانید بعد از استفاده از یک مرطوب کننده مناسب آن را روی پوستتان اعمال کنید.

ترکیب بادام و پودر چاندان

این ماسک به پاکسازی پوست های مرده کمک کرده و باعث می شود که پوستی زیبا و درخشان داشته باشید. برای استفاده از این ماسک، پودر بادام و پودر چاندان را باهم مخلوط کرده و کمی شیر خام به آن اضافه کنید. ترکیب به دست آمده را برای ۲۰ دقیقه روی صورت بگذارید تا پوستتان درخشان شود در آخر آن را با آب ولرم بشویید.

به کارگیری اسکراب های پودر چاندان و چوب صندل یکی از بهترین روش ها جهت از بین بردن سلول های مرده پوست است. توصیه می‌کنیم این ترکیب را برای پوست های خشک استفاده کنید. برای رسیدن به بهترین نتیجه باید این ماسک را هر روز روی پوستتان استعمال کنید.

مطلب مشابه: روش های پاکسازی پوست با ماسک زغال و روش تهیه انواع ماسک

ماسک لب انار

سلول های مرده پوست روی لبها سبب ایجاد ترک و خشکی می شوند. مراقبت از لب ها هم مثل مراقبت از بقیه قسمت های بدن مثل پاها، دست ها و صورت اهمیت دارد. در صورتی که لب را از شر سلول‌های مرده پوست خلاص نکنید، احتمال دارد ترک خورده و تیره بشوند. ماسک طبیعی ساخته شده از دانه های انار می تواند به صورت طبیعی لب های شما را صورتی کند. این ماسک برای رطوبت دادن به لب ها هم مناسب است.

لایه برداری پوست با دانه های انار

به دانه های له شده انار، به مقدار کافی خامه اضافه کنید. همه مواد را خوب مخلوط کرده و ترکیب به دست آمده را روی لب هایتان بمالید. لب ها را به آرامی مالش داده و در آخر آن را با آب ولرم شسته و به شکل ضربه آن را خشک کنید.

برای افزایش مزایای اسکراب لب انار می توانید این گونه عمل کنید که دانه های انار را له کرده و با کمی شکر و عسل مخلوط کنید. به آرامی لبها را ماساژ داده و در آخر اسکراب را با آب شسته و لب ها را به شکل ضرب های خشک کنید. شما باید استفاده از این اسکراب را به صورت دوره ای انجام دهید تا به نتایج دلخواه خود برسید.

ماسک شکلات

همانطور که می دانید شکلات ماده خوراکی بوده که باعث بهبود خلق و خوی شما میشود. با این وجود بسیاری از مردم نمیدانند که از شکلات می توان برای لایه برداری و حذف سلول های مرده پوست استفاده کرد.

طرز تهیه اسکراب شکلات

برای این کار مقداری پودر کاکائو را با کمی آبلیمو مخلوط کرده و به آن گلاب اضافه کنید. مقداری بلغور جوی دوسر را له کرده و با مقدار کافی شکر و عسل به مخلوط اضافه کنید. حالا مواد را تا به دست آمدن خمیری نسبتاً سفت مخلوط کنید. خمیر بدست آمده را روی پوست صورت، آرنج و زانو به آرامی و با حرکات دایره ای شکل ماساژ دهید و در آخر آن را با آب ولرم بشویید.

برای بعضی از افراد ماسک شکلات برای از بین بردن سلول های مرده پوست مفید است اما وقتی که روی پوست صورت اعمال میشود، باعث ایجاد حالت زبری می شود. در این حالت می توانید به این خمیر کمی روغن زیتون اضافه کنید.

مطلب مشابه: استفاده از ماسک توت فرنگی برای داشتن پوست زیبا و جذاب

ماسک برای پاکسازی سلول های مرده پوست خشک

در صورتی که پوستی خشک دارید و ماسکی لایه بردار برای خلاص شدن از شر سلول‌های مرده پوست تان می خواهید، ماسک عسل و روغن آفتابگردان را به شما معرفی می کنیم. ترکیب عسل و روغن آفتابگردان مثل بقیه ماسک های لایه بردار، پوست شما را تحریک یا خشک نمی کند. این قضیه به خاطر خواص مرطوب کننده عسل و روغن آفتابگردان است.

روش استفاده از ماسک روغن آفتابگردان و عسل

یک سفیده تخم مرغ را آماده کرده و آن را با یک قاشق چای خوری عسل و یک قاشق چای خوری روغن آفتابگردان مخلوط کنید. خمیر به دست آمده را روی صورت پخش کرده و بگذارید برای ۲۰ دقیقه بماند. در آخر آن را با آب ولرم شستشو دهید این ماسک را برای به دست آوردن نتایج مطلوب به صورت منظم استفاده کنید.

ماسک برای پاکسازی سلول های مرده پوست چرب

پوست چرب هم مثل پوست خشک، ماسک خانگی مخصوص به خود را داشته که برای از بین بردن سلول های مرده پوست مناسب است. ماسک لایه بردار پوست چرب از آبلیمو، تخم مرغ و عسل تهیه می شود.

برای آماده کردن این ماسک یک سفیده تخم مرغ هم زده شده را با یک قاشق چای خوری آب لیمو و یک قاشق چای خوری عسل مخلوط کرده و خمیر به دست آمده را روی پوست استعمال کنید. برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه به این ماسک پوست فرصت داده و در آخر آن را با آب ولرم بشویید. برای رسیدن به نتایج مطلوب این ماسک را به صورت مرتب استفاده کنید.

مطلب مشابه: ماسک ژلاتین برای زیبایی پوست + طرز تهیه انواع ماسک ترکیبی ژلاتین (topnaz.com)

ماسک  بلغور جوی دوسر و شیر

بلغور جوی دو سر جهت از بین بردن سلول های مرده پوست و پاک کردن ناخالصی ها به صورت گسترده ای استفاده می شود. برای رسیدن به نتایج مطلوب توصیه می کنیم این ماده را با روغن زیتون و شیر مخلوط کنید.

برای تهیه این ماسک باید نصف فنجان شیر را با ۲ قاشق غذاخوری بلغور جوی دو سر مخلوط کرده و آن را تا زمانی که نرم شود بپزید. به آن دو قاشق چای خوری روغن زیتون اضافه کرده و فرصت دهید تا خنک شود. حالا این ماسک را روی صورت پخش کرده و برای ۲۵ تا ۳۰ دقیقه به آن فرصت دهید و سپس آن را با آب ولرم بشویید. ترکیب شیر و بلغور جو دوسر می تواند جلوی پدیدار شدن خطوط ریز و چروک ها را بگیرد.

ماسک صورت رس

استفاده از ماسک خاک رس یکی دیگر از روش های درمان خانگی برای پاکسازی پوست های مرده است. این ماسک به شما کمک میکند تا در زمان کوتاهی پوستی تمیز و روشن داشته باشید.  رس اثرات لایه بردار فوق‌العاده‌ای دارد. زمانی که از خاک رس روی پوستتان استفاده می کنید، به آسانی به اعماق پوست جذب میشود.  رس تاثیر فوق‌العاده‌ای برای از بین بردن سلول های مرده پوست، آلودگی و چربی دارد. در صورتی که به طور مرتب خاک رس را به کار ببرید، پوستی جوان، تمیز و نرم خواهید داشت.

طرز تهیه ماسک خاک رس

برای تهیه این ماسک به چهار قطره روغن معطر درخت چای، یک قاشق غذاخوری بلغور جو دوسر، ۲ قاشق غذاخوری آب و یک قاشق غذاخوری خاک رس بنتونیت نیاز دارید. اول خاک رس بنتونیت را در یک کاسه کوچک با بلغور جو دوسر مخلوط کرده و ۲ قاشق غذاخوری آب به آن اضافه کنید تا خمیری شکل شود. حالا ۴ قطره روغن درخت چای را به ترکیب اضافه کرده و آنها را خوب هم بزنید. این ترکیب را روی پوست مالیده و ۱۵ تا ۲۰ دقیقه به آن زمان دهید تا خشک شود. در آخر صورت خود را با آب ولرم شستشو دهید.

مطلب مشابه: رفع چین و چروک در 7 روز با ماسک سیر و عسل شگفت انگیز

مطالب مشابه را ببینید!