مجله تاپ‌ناز‌

ماسک پوست موز برای زیبایی پوست و طرز تهیه این ماسک عالی

ماسک پوست موز دارای انواع مختلف است که هر کدام عملکردهای خاصی دارند و در این مطلب اطلاعات کاملی در مورد ماسک پوست موز را آماده کرده ایم.

موز خواص زیادی دارد ولی افراد از فواید پوست آن، ممکن است اطلاعات کامل را نداشته باشند و آن را به راحتی دور بیندازند ولی ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها و مواد معدنی که در پوست موز موجود است برای زیبایی و سلامت مفید است و کاربردهای مختلفی برای پاکسازی و زیبایی پوست صورت دارد.

ماسک پوست موز

موز میوه استوایی است و در مناطق گرمسیر رشد می کند. استفاده از میوه موز به عنوان ماسک امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است و همین باعث شده است که افراد موز را به رژیم غذایی خود اضافه کنند.

پوست موز دارای انواع ویتامین های B و B12 ، منیزیم و پتاسیم است و آنتی اکسیدانی مفید به نام لوتین هم دارد که با رادیکال های آزاد مبارزه می کند و از پوست در مقابل سرطان و اسیب های خورشیدی محافظت می کند. دیگر آنزیم ها و اسیدهای چرب موجود در پوست موز هم به آن خواص ضد التهابی برای تسکین و بهود خارش پوست می دهند.

موزه میوه ای خوشمزه و مقوی است  که در تمام سنین طرفدار دارد ولی باید تاثیرات عالی آن بر سلامتی و زیبایی پوست را هم در نظر داشت. پوست موز به دلیل اشتن ویتامین های مختلف باعث مرطوب نگه داشتن پوست و محافظت از آن در مقابل رادیکال های آزاد می شود و لک را درمان می کند. پوست موز در از بین بردن لکه های تیره صورت ناشی از نور آفتاب، سفید شدن دندان و جلوگیری و کاهش چی و چروک هم موثر است و به همین دلیل می تواند غذایی کامل باشد.

 

استفاده از پوست موز برای کاهش چین و چروک

آنتی اکسیدان های موجود در ماسک پوست موز می تواند باعث از بین رفتن رادیکال های آزاد و جلوگیری از پیری زودرس و کاهش چین و چروک پوست شود. مواد مغذی پوست موز در تولید سلول های سالم پوست مفید است و مواد معدنی مورد نیاز را برای پوست فراهم می کند.

موارد مورد نیاز و طرز تهیه:

 • پوست موز یک عدد

برای این روش پوست موز را نصف کنید و سپس روی صورت، دندان، پوست و قسمت های چروکیده پوست به ویژه گوشه های چشم و پیشانی بمالید. توصیه می شود که سطوح پوست را به مدت 10 دقیقه با پوست موز ماساژ دهید و وپوست موز را وقتی که به رنگ قهوه ای در آمد عوض کنید. بعد از تمام شدن این کار اجازه دهید که مواد روی صورت به صورت کامل خشک شود و بعد از گذشت 4 الی 5 ساعت اقدام به شستشو کنید. پیشنهاد می شود که هر روز از این روش استفاده کنید تا خطوط صورت ناپدید شوند و بافت پوست بهبود پیدا کند.

ماسک پوست موز

استفاده از پوست موز برای رفع پف چشم

چشم های پف آلود می تواند باعث شوند خسته به نظر برسید، پتاسیمی که در پوست موز وجود دارد می تواند پف و حلقه های تیزه زیر چشم را کمتر کند. می توانید از آلوئه ورا هم در ترکیب استفاده کنید زیرا برای سفت کردن پوست زیر چشم مفید است و پوست را خنک می کند.

موارد مورد نیاز و طرز تهیه:

 • پوست موز یک عدد
 • ژل آلوئه ورا یک قاشق چایخوری

در ابتدا باید از یک چاقوی تیز برای جدا نمودن بخش فیبری درون پوست موز استفاده کنید. یک قاشق چای خوری ژل آلوئه ورا را در کاسه ای بریزید و سپس هر دو ماده را با هم ترکیب کنید. می توانید از یک توپ پنبه ای برای استفاده از ماده روی پشم خود استفاده کنید و سپس چشمتان را ببندید و به مدت 15 دقیقه استراحت نمایید. پس از گذشت این مدت زمان چشم را با آب سرد بشویید و سریع خشک کنید.

 

استفاده از پوست موز برای رفع زگیل

زگیل تومورهای خوش خیم و بی خطری است که توسط ویروس پاپیلوم انسانی ایجاد می شود ولی از لحاظ علمی هیچ روشی برای درمان آن وجود ندارد ولی بسیاری از مردن برای از بین بردن آن، از پوست موز استفاده می کنند. پوست موز دارای اسید سالیسیلیک است که خاضیت ضد میکروبی دارد و باعث از بین رفتن ویروس زگیل می شود و آنزیم های موجود در آن باعث التیام سریع پوست می شود. برای افزایش اثربخشی موز برای پوست صورت، دندان ها و پوست می توانید از روغن درخت چای هم استفاده کنید زیرا روغن درخت چای یک ماده ضد میکروبی عالی است که با آن می توانید از شر زگیل خلاص شوید.

موارد مورد نیاز و دستورالعمل تهیه:

 • پوست موز
 • روغن اسانس درخت چای ۲ الی ۳ قطره
 • نوار پزشکی

برای استفاده کردن از این روش باید تکه ای موز را بیرون بیاورید و 2 الی 3 قطره از روغن درخت چای را به کنار پوست موز بریزید و آن را روی موضع در طول شب قرار بدهید و با نوار پزشکی ببندید.

 

استفاده از پوست موز برای سفیدی صورت:

همچنین پوست موز به طور عمومی برای به دست آوردن رنگ سفیدتر استفاده می شود و به خاطر مقدار بالای پتاسیمی که دارد به پوست درخشندگی می دهد. برای استفاده از این روش بایستی پوست موز را با شیر، بلغور جودوسر و مقداری شکر ترکیب کنید. همچنین این شیر دارای اسید لاکتیک است و به حل کردن سلول های مرده و ناخالصی ها کمک می کند. بلغور نیز پوست را به آرامی تمیز کرده و وساپونین موجود در جودوسر درصد تغییر رنگ آن را کاهش می دهد.

موارد مورد نیاز و دستورالعمل تهیه:

 • پوست موز ۱ عدد
 • شکر یک قاشق سوپ خوری
 • جودوسر یک چهار فنجان
 • شیر به اندازه کافی که حالت خمیر را تشکیل دهد

در ابتدا بایستی از یک چاقوی تیز برای بیرون ریختن داخل پوست یک موز استفاده کنید و سپس آن را درون یک کاسه جمع کنید. سپس یک چهارم جودوسر و شکر را به موز ها اضافه نمایید و سپس شیر را به منظور خمیری شدن ترکیب بیافزایید. می توانید از یک قاشق برای ترکیب کردن تمام مواد استفاده کنید و سپس با استفاده از یک برس برای مالیدن ترکیب به دست آمده به صورت و گردن خود استفاده نمایید. توصیه می شود که حدود ۱۵ دقیقه اجازه دهید روی پوست بماند و سپس با آب ولرم بشویید. می توانید از این روش یک مرتبه در طول هفته استفاده نمایید.

 

استفاده از پوست موز برای رفع لکه های پوستی

بهتر است بدانید که پوست موز می تواند لک های تیره و تجمع رنگدانه ها در بافت های پوستی را کاهش دهد و همچنین آنتی اکسیدان ها موجود در پوست موز از آسیب ماوراء بنفش محافظت کرده و اسید های چرب پوست را تغذیه می کند. دقت داشته باشید که ویتامین ب ۱۲ در پوست موز به بازسازی سلول های سالم پوست و کاهش لکه ها روی سطوح آن کمک خواهد کرد.

موارد مورد نیاز و طرز تهیه:

 • موز یک عدد

برای انجام این روش بایستی بخشی از پوست موز را خرد کنید و قسمت داخلی آن را روی پوست صورت خود بمالید. به مالیدن حرکات دایره ای ادامه دهید تا وقتی که پوست به رنگ قهوه ای دربیاید و به مدت زمان ۳۰ دقیقه صبر کنید تا پوست شما تمام مواد مغذی را جذب کند و سپس پوست را با آب گرم شستشو دهید و هچنین می توانید به منظور نتیجه ایده آل تر هر سه روز یک مرتبه تکرار نمایید.

استفاده از پوست موز برای رفع خال های گوشتی

با وجود اینکه امروزه خال های کوچک به عنوان یک علامت زیبایی در نظر گرفته می شوند و تمام خال های گوشتی یکسان هستند اما اگر شما یکی از آن ها را روی صورت یا گردن خود دارید و باعث آزار شما شده می توانید از ماسک پوست موز به منظور از بین بردن آن استفاده نمایید. به صراحت می توان گفت که آنتی اکسیدان های موجود در پوست موز می تواند به خشک کردن خال کمک کند و برای افزایش کارایی آن می توانید ابتدا پوست موز را در سرکه سب خیس کنید زیرا سرکه سیب پوست را می سوزاند و موجب افتادن خالتان خواهد شد.

موارد مورد نیاز و طرز تهیه:

 • پوست موز
 • سرکه سیب

برای استفاده از این روش بایستی کمی سرکه سیب را درون کاسه بریزید و یک پوست موز را به مدت یک دقیقه درون آن خیس کنید. حال می توانید پوست خیس شده را روی خال بگذارید و پس از گذشت یک ساعت بردارید. می توانید آن را با بانداژ ایمن کنید که ممکن است ابتدا کمی سوزش ایجاد کند اما پس از چند ثانیه رفع خواهد شد. توصیه می شود به منظور رسیدن به نتیجه دلخواه این کار را هر روز به مدت یک ماه انجام دهید.

 

استفاده از پوست موز برای درمان آکنه

چنانچه وجود آکنه روی صورتتان یک نگرانی دائمی است پیشنهاد می شود استفاده از ماسک پوست موز را امتحان کنید زیرا پوست موز به طور معجزه آسایی کار می کند و نه تنها آن را درمان می کند بلکه آثار ناشی از آکنه را نیز از بین خواهد برد. پوست موز در واقع یک ضدالتهاب است که قرمزی و التهاب را در سطوح پوست کاهش می دهد و مقدار بالای ویتامین نیز به بازسازی پوست و کاهش آثار آکنه کمک می کند.

موارد مورد نیاز و طرز تهیه:

 • پوست موز یک عدد

در ابتدا بایستی پوست موز را نصف کرده و به آرامی قسمت داخلی آن را به مدت ۱۰ دقیقه روی پوست خود بمالید. چنانچه پوست موز قهوه ای شد آن را با یک پوست تازه جایگزین کنید. پس از اتمام کار اجازه دهید باقیمانده مواد روی پوست به صورت کامل خشک شود و سپس اقدام به شستشو نمایید. توصیه می شود که پوستتان را با آب سرد بشویید و سپس خشک نمایید. برای رسیدن به نتیجه دلخواه می توانید به مدت یک هفته هر روز از این روش استفاده نمایید.

 

مطالب مشابه را ببینید!