مجله تاپ‌ناز‌

معرفی انواع ماسک یخ با تاثیر فوری و عالی

هر کدام از این ماسک های یخ که درا دامه مطلب در مورد آن توضیح می دهیم برای رفع مشکلات پوستی موثر هستند. قبل از استفاده مقدار کمی از یخ را در نقطه ای از پوست خود امتحان کنید تا به آن حساسیت نداشته باشید.

داشتن پوست بدون لکه و جوش برای همیشه سخت است و حس بدی برای فرد ایجاد می کند. طبق تحقیقات معلوم شده که خانم های کره ای دارای پوست شاداب و زیبایی هستند و برای محافظت از پوست خود از ماسک یخ استفاده می کنند. یک تکه یخ ساده می تواند دلیل این راز پوست زیبا و با طراوت باشد. از فواید بی نظیر ماسک یخ می توان به انعطاف پذیری و طراوت پوست، بستن منافذ پوست صورت، سفت شدن، کمک به شفافیت، جلوگیری از چین و چروک، کاهش خستگی و پف صورت، تمیز کردن و جوان شدن پوست اشاره نمود.

ماسک یخ برای زیبایی پوست

استفاده کردن از یخ روی صورت مزایای زیادی دارد که در نهایت می تواند باعث بالا رفتن گردش خون شود. قرار دادن یخ روی صورت باعث افزایش جریان خون می شود و باعث جلوگیری از بروز علائم پیری مانند چین و چروک پوست می شود. با ماساژ هر 3 روز چند تکه یخ روی صورت باعث درخشش طبیعی پوست و از بین بردن آکنه می شوید. با ماساژ یخ روی قسمت هایی که دچار آکنه هستند به کمتر شدن آن کمک خواهید کرد.

چنانچه به صورت مرتب یک تکه یخ را روی جوش ها بمالید، آکنه ها از بین می روند. اگر در موقع استفاده دچار بی حسی پوستی شدید باید کمی صبر کنید و سپس ادامه دهید. با این روش ها می توانید در عرض 2 روز از شر آکنه صورت خلاص شوید.

 

فواید استفاده از ماسک یخ

به منظور از بین بردن آفتاب سوختگی شدید می توانید چند تکه یخ را در پارچه ای نخی قرار دهید و آن را در مناطق آسیب دیده پوست به مدت 3 دقیقه بمالید. در نتیجه با این عمل روی پوست شما دچار خارش می شود و نشان دهنده بهبود آفتاب سوختگی است. بکار بردن ماسک یخ می تواند آرایش را به مدت بیشتری ماندگار کند که به کمک یخ می توان پف چشم را از بین برد. وقتی که یخ ها را در پارچه ای پنبه ای قرار می دهید آن را به زیر چشم بکشید تا پف زیر چشم را نابود کند و سندروم خشکی چشم را درمان می کند.

ماسک یخ به عنوان ماسک منجمد اگر با کمی آب گل سرخ و آب خیار مخلوط گرد می توانید از آن برای رفع چین و چروک و روشن کردن رنگ پوست استفاده کنید. پف ها چشم می تواند با گذاشتن یخ حالت خوب را از بین ببرد که در قدیم با عصاره و آب میوه های مکعبی برای زیبایی پوست به کار می بردند.

البته در این جا راهی که می توان روی پوست تاثیر بگذارد تکه های قاچ کرده میوه را در قالب یخ بگذارید و قالب را پر آب کنید تا یخ بزند بعد روی پوست بمالید تا خواص میوه به پوست برسد. توصیه می شود یخ ها را مستقیما برروی پوست قرار ندهید چون موجب پارگی مویرگ های زیر پوستی می شود. طبق توصیه قطعات یخ را درون پارچه ای لطیف پیچیده و در نهایت آن را روپوست بگذارید. همچنین برای تهیه یخ بهتر است از آمعدنی به جای آب ساده استفاده کنید.

معرفی انواع ماسک یخ با تاثیر فوری و عالی

تهیه انواع یخ های آرایشی

برای آماده کردن ماسک یخ شم نیاز به دانش و مهارتی خاص ندارید. فقط باید قبل از استفاده از ماسک یخ روی پوست خود، آن را تمیز کنید و مواد آرایشی را پاک کرده باشید.

  • یخ آبلیمو:

قالب های یخ را با نصف آبلیمو و نصف آب تصفیه پر کنید و با چند تکه لیمو بگذارید که یخ بزند. سپس یخ ها را روزی دو بار روی پوست قرار دهید و از لطفت پوست خود لذت ببرید.

  • یخ معدنی:

کمی آب معدنی را در قالب های یخ بریزید و بعد از این که یخ زد تکه های یخ را روزی دو بار روی پوست خود قرار دهید. این کار باعث تحریک جریان خون روی پوست شما می شود.

  • یخ آب برنج:

کمی از آب برنج را که در حال جوشیدن است بردارید و پس از سرد شدن درون قالب یخ بریزید. آن را روزی دو بار روی پوست قرار دهید تا تمام لکه های پوستی شما از بین برود.

مطلب پیشنهادی: 8 ماسک برای جوانی صورت + طرز تهیه ماسک های طبیعی برای زیبایی پوست
  • یخ چای سبز:

چای سبز دم کشیده را در قالب های یخ بریزید و بعد از یخ بستن روزی دو بار این قالب های یخ را روی پوست قرار دهید. با ماساژ روی پوست باعث بالا رفتن شادابی و طراوت پوست خود شوید.

  • یخ آب هندوانه:

مقداری از آب هندوانه را داخل قالب های یخ بریزید و بعد از یخ زدن تکه های آن را روزی دو مرتبه روی پوست خود بگذارید و بعد از یک ربع با آب سرد بشویید تا باعث روشنی و شفافیت پوست شوید.

شیوه استفاده از تکه های منجمد

تکه های یخ را مانند حرکات شبیه به ماساژ با نرمی و آرامش روی پوست صورت و گردن بکشید. از فشار دادن زیاد از حد ماسک یخ روی پوست باید اجتناب کنید زیرا باعث آسیب مویرگهای ریز زیر پوست می شوید. از استفاده یخ در قسمت های زیر و اطراف چشم خودداری کنید زیرا این قسمت ها حساس هستند و باید با دقت انجام گیرد. بعد از به کار بردن آن به هیچ عنوان صورت خود را خشک نکنید و بگذارید که به صورت طبیعی خودش خشک شود.  به این شکل که بیشتر منافع از یخ را خواهیم برد و بعد از خشک شدن می توانید از یک مرطوب کننده مناسب استفاده نمایید.

روش درست کردن ماسک با عصاره گیاهی

با دانستن این که چه گیاهی برای پوست شما مناسب است می توانید منفعت این روش را بیشتر کنید. برای پاکسازی پوست چرب که مرتب آکنه میزند از گل های مریم گلی و همیشه بهار و مخلوط آب با گیاه بومادران استفاده کنید. 2 قاشق از گل یا گیاه مورد نظر را با یک لوان آب جوش گرم مخلوط کنید و بگذارید که تا یک ربع در این آب گرم بماند. سپس صبر کنید تا ماده به دست آمده سرد شود و آن را از صافی رد کنید و در آخر در قالب های یخ بریزید و بگذارید که منجمد شود.

نکات مهم این ماسک طبیعی

  • برای به دست آوردن فواید درمانی می توانید از چند نوع گیاه مختلط استفاده نمایید که پس از دم کشیدن در آب جوش و درست کردن یخ آن روی صورت بگذارید. هر ۲ هفته می توانید از ۱ نوع که استفاده کردید با عوض کردن نوع گیاه و استفاده از خواص درمانی هر نوع گیاه مختص به خودش چهره ای جوان تر و زیباتر داشته باشید.
  • اضافه کردن و ترکیب نصف قاشق چای خوری روغن زیتون یا روغن بادام، روغن کنجد، روغن جوانه گندم، روغن آوکادو به آب معدنی یا عصاره گیاهی سرد شده قبل از منجمد شدن می تواند مفید باشد. پیش از آرایش گردن و صورت خود را با این یخ می توانید پاک کنید و از انواع تکه های یخ که پوست را نرم کرده اند و موجب صاف تر شدن آن می شود و برای تغذیه مناسب تر خواهد بود استفاده کنید.
  • اگر پوستی خشک دارید از گیاه جعفری و نعنا و گل بابونه و ترکیب چند گیاه می توانید استفاده نمایید.
  • برای کمتر شدن چروک ها تلاش کنید از چای سبز و سفید و سیاه استفاده نمایید. این گیاه دارای مقدار بالایی از آنتی اکسیدان است که می تواند در کمتر شدن سرعت با روند پیری به شما کمک نماید.
  • با اضافه کردن چند قطره آبلیمو به همراه عصاره گیاهی به ماسک یخ به شما کمک خواهد کرد تا از شر لکه های سیاه روی پوست رهایی پیدا کنید و پوستی درخشان داشته باشید.

مطالب مشابه را ببینید!