مجله تاپ‌ناز‌

با اصول انتخاب مانتو برای مصاحبه شغلی آشنا شوید (اهمیت پوشش مناسب براس استخدام)

با اصول انتخاب مانتو برای مصاحبه شغلی آشنا شوید (اهمیت پوشش مناسب براس استخدام)

مانتو از اصلی‌ ترین اجزاء استایل خانم‌ ها می‌ باشد. خانم‌ ها باید سعی کنند برای هر موقعیت و مکانی که در آن حضور می‌ یابند مانتوی مناسبی بر تن داشته باشند. مانتوها دارای انواع و مدل‌ های گوناگونی هستند که هر کدام برای مکان خاصی مناسب هستند.

خانم‌ ها باید بتوانند مانتوی مناسب هر مکان را تشخیص داده و از آن برای تاثیرگذاری بیشتر استفاده کنند. احتمالاً شمایی که این مقاله را می‌ خوانید برای یک شغل رزومه ارسال کرده‌ اید و اکنون به مصاحبه شغلی دعوت شده‌ اید اما نمی‌ دانید باید چه لباسی بپوشید که برازنده این مصاحبه باشد.

حتماً برایتان پیش آمده است که ندانید چه لباسی را برای مصاحبه بپوشید. برند و ظاهر لباس و حتی رنگ آن می‌ تواند برای مصاحبه تاثیرگذار باشد. ما به شما می‌ گوییم بیشتر کارفرمایان تصمیم خود را بر این اساس می‌ گیرند. تقریباً تمام انسان‌ ها بر اساس ظاهر دیگران تصمیم می‌ گیرند.

اعتماد به نفس، برخورد و تیپ افراد می‌ تواند تعیین کننده انتخاب آن ها برای شغل مورد نظر باشد. بنابراین بهتر است خانم‌ ها لباسی بپوشند که بتوانند کارفرمای خود را تحت تاثیر قرار بدهند‌. خانم ها برای یافتن پاسخ به این سوال که برای مصاحبه شغلی چه مانتویی بپوشند بهتر است تا انتهای مقاله مطالعه شود.

اصول انتخاب مانتو برای مصاحبه شغلی

مانتو برای مصاحبه شغلی

مهم ترین لباس برای خانم‌ ها مانتو می‌ باشد. مانتو تاثیر زیادی نیز در ظاهر و استایل خانم‌ ها دارد. در مصاحبه‌ های شغلی ظاهر و لباس افراد تاثیر بسزایی بر روی انتخاب آن ها دارد. پس لازم است که خانم‌ ها برای مصاحبه شغلی با دقت بیشتری لباس های خود را انتخاب کنند. تا به دلیل نامناسب بودن ظاهرشان در مصاحبه رد نشوند.

اگر در لحظه ورود یک خانم به اتاق مصاحبه ظاهر و لباسش ایرادات اساسی داشته باشد کارفرما ۱۰ ثانیه زمان برای تصمیم درباره رد کردن او را دارد. خانم‌ هایی که برای یک شغل مصمم هستند و می‌ خواهند حتماً در مصاحبه آن قبول شوند بهتر است تمام نکاتی را که باید درباره مانتو و لباس خود بدانند را مطالعه کنند و مانتویی مناسب برای مصاحبه شغلی انتخاب کرده و بپوشند.

اهمیت پوشش در مصاحبه

مصاحبه اولین دیدار مصاحبه کننده و کارفرما می‌ باشد. بنابراین بسیار مهم است که مصاحبه کننده ظاهر و پوششی داشته باشد که بتواند نظر کارفرما را به خود جلب کند. نوع ظاهر و پوشش بیانگر شخصیت و خورد انسان‌ ها می‌ باشد.

مغز انسان به این صورت است که در چند ثانیه ابتدایی به صورت ناخودآگاه مخاطب را از لحاظ ظاهری ارزیابی می‌ کند. بنابراین یک خانم در مصاحبه باید بپذیرد که او نیز از این قاعده مستثنا نیست و باید با بهترین ظاهر و وضعیت در روز مصاحبه حاضر شود.

مطلب مشابه: رفع چروک لباس بدون استفاده از اتو + روش های کاربردی صاف کردن لباس

چه مانتویی برای مصاحبه شغلی مناسب است؟

مانتو برای مصاحبه شغلی

مانتوهایی که برای مصاحبه شغلی مناسب هستند باید دارای یک سری اصول و نکات خاص باشند. در ادامه مقاله این اصول و نکات به صورت دقیق و مفصل توضیح داده شده‌ اند.

انتخاب رنگ مناسب

بسیار مهم است که برای یک مصاحبه شغلی خانم‌ ها مانتویی با رنگ مناسب انتخاب کنند. رنگ در ظاهر و استایل همه افراد علی الخصوص خانم‌ ها تاثیر بسیاری دارد. رنگ‌ هایی مانند مشکی سفید طوسی خنثی هستند و برای انتخاب مانتو برای چنین زمانی بسیار عالی به نظر می‌ رسند. اما خانم‌ ها برای مصاحبه شغلی نیاز دارند مقداری با خلاقیت بیشتری لباس بپوشند تا جذاب‌ تر به نظر بیایند.

رنگ‌ هایی مانند بنفش و زرد نیز برای این مصاحبات بسیار مناسب می‌ باشند. پوشیدن مانتوی بنفش باعث می‌ شود که خانم خاص تر و جذاب‌ تر دیده شود. همچنین رنگ زرد آرام بخش است و باعث می‌ شود کارفرما نسبت به این خانم خوشبین‌ تر فکر کند.

از پوشیدن مانتوهای به رنگ جیغ اجتناب شود

انتخاب مانتو در رنگ‌ های جیغ باعث می‌ شود که خانم جدی به نظر نرسد و بسیار غیر حرفه‌ ای دیده شود. رنگ قرمز معمولاً برای خانم‌ ها نشان دهنده قدرت می‌ باشد. این موضوع موجب می‌ شود که کارفرما او را سرکش ببیند. بنابراین رنگ‌ های جیغی مانند قرمز نمی‌ توانند انتخاب مناسبی برای مصاحبه باشند.

مانتو با رنگ آبی

آبی یکی از بهترین رنگ‌ ها برای یک مصاحبه شغلی می‌ باشد. انتخاب رنگ آبی می‌ تواند افراد را در موقعیت شغلی به موفقیت برساند. تحقیقاتی در این مورد صورت گرفت در این تحقیقات نشان داده شد که آبی برای مصاحبه‌ ها بسیار تاثیرگذار است. همچنین افرادی که در یک محیط شلوغ و پر استرس کار می‌ کنند می‌ توانند با پوشیدن رنگ آبی استرس خود را کاهش دهند و آرامش بیشتری را به خود و اطرافیانشان القا کنند.

رنگ آبی برای محیط‌ های شلوغ پر سر و صدا انتخاب بسیار مناسبی می‌ باشد. این رنگ می‌ تواند اعتماد به نفس خانم را در هنگام مصاحبه بالا ببرد. در نتیجه احتمال اینکه او را در مصاحبه قبول کنند بسیار بیشتر می‌ شود. انتخاب یک مانتوی سرمه‌ ای یا مقنعه سرمه‌ ای می‌ تواند به کارفرما حفظ صداقت بیشتری را القا کند و احتمال قبول شدن مصاحبه کننده را بالا ببرد.

انتخاب مانتو هایی با مدل‌ های ساده‌ تر

در بازار نوع‌ های مختلف و بسیار متفاوت و گسترده‌ ای از مانتوها وجود دارد. برای چنین مصاحبه‌ هایی بهتر است خانم‌ ها مانتویی بپوشند که مدل‌ های عجیب و غریبی ندارند. مانتو هایی که دارای طرح‌ های شلوغ و عجیب غریب هستند برای این مصاحبات اصلاً مناسب نیستند. کفش‌ های تق تقی و مانتوهای طرح‌ دار پیام‌ های بسیاری برای کارفرما دارند که هیچ کدام از آن ها خوب نیستند‌.

البته اگر خانم‌ ها لباسی دارند که با پوشیدن آن احساس خوبی می‌ کنند و اعتماد به نفسشان بالا می‌ رود همان را بپوشند. اما بسیار مهم است که به مدل آن و نوشته‌ های روی آن کاملاً توجه کنند. مانتوهایی که دارای ظاهری شیک‌ تر و ساده‌ تر هستند برای این مصاحبه‌ ها بسیار مناسب می‌ باشند.

به اندازه مانتو توجه شود

مانتو برای مصاحبه شغلی

مانتویی که برای مصاحبه شغلی انتخاب می‌ شود باید دارای سایزی مناسب باشد. این مانتوها نباید خیلی تنگ یا خیلی گشاد باشند. لباس‌ هایی که برجستگی اندام را کاملاً مشخص می‌ کنند اصلاً برای یک مصاحبه شغلی مناسب نیستند. بهتر است مانتوی انتخاب شده اندازه و بزرگی آن به حدی باشد که خانم در آن احساس راحتی کند.

مانتو باید به گونه‌ ای باشد که در زمان نشستن لازم نباشد که خانم شکمش را تو بدهد یا آستین‌ هایش را بالا و پایین کند. مانتوهای گشاد یا لش که امروزه بسیار ترند هستند اگرچه بسیار زیبا می‌ باشند اما ظاهری رسمی ندارند و برای مصاحبه انتخاب مناسبی نیستند.

مانتوهای رسمی

مانتوهای رسمی انتخاب بسیار خوبی برای مصاحبه هستند. خانم‌ هایی که عادت دارند لباس‌ های راحت بپوشند لازم است که جلسه مصاحبه را کمی به خودشان سخت گرفته و مطابق محل کاری که رزومه فرستاده اند لباس بپوشند. مانتوهایی که خیلی راحت هستند غیر رسمی به نظر می‌ آیند و دارای پیام‌ های بسیاری برای کارفرما هستند.

یکی از این پیام‌ ها این است که این خانم زیاد اهل جدیت در کار نیست و نمی‌ تواند قوانین را رعایت کند. همچنین نشان دهنده این هستند که این خانم آداب معاشرت در محیط کاری را نمی‌ داند پس بهتر است به محیط شرکت نیز توجه شود. اگر محیط شرکت خیلی رسمی است خانمی که برای مصاحبه می‌ رود باید خیلی رسمی لباس بپوشد.

انتخاب هماهنگ

لباس‌هایی که یک خانم برای مصاحبه شغلی انتخاب می‌ کند باید با هم هماهنگ باشند. به این صورت که مانتویی که انتخاب می‌ کند باید با سایر لباس‌ ها هماهنگ باشد و دارای تناسب خاصی باشد. لباس‌ های هماهنگ و دارای تناسب باعث می‌ شود که او ظاهری جذاب‌ تر و بهتر داشته باشد. هماهنگ بودن لباس‌ ها افراد را منظم‌ تر نشان می‌ دهد‌.

تمیز بودن لباس‌ های انتخاب شده

در یک مصاحبه شغلی هیچ چیز مهم‌ تر از تمیز بودن لباس‌ها نمی‌ باشد. در این مصاحبه‌ ها هیچ چیزی بدتر از این نیست که یک خانم مانتوی کثیف و کهنه به تن داشته باشد. اگر مانتوی انتخابی قابل پوشیدن است و رنگ و روی آن مناسب است حتماً قبل از مصاحبه شغلی باید شسته شود و لکه‌ ای بر روی آن باقی نماند. علاوه بر این حتی خانم‌ هایی که احساس می‌ کنند لباسشان کاملاً تمیز است قبل از رفتن به مصاحبه یک بار آن را بشویند. تا مطمئن شوند از آن بوی عرق و بوی ناخوشایندی به مشام نمی‌ رسد.

مانتو باید مرتب و اتو کشیده باشد

هر اندازه که یک خانم برای مصاحبه شغلی در مورد انتخاب مانتویش حساسیت به خرج دهد اما مانتو چروک باشد باز هم کارفرما او را از روی ظاهرش قضاوت می‌ کند. در این زمان کارفرما از روی ظاهر این خانم متوجه می‌ شود که این خانم قرار نیست کارهایش را به درستی انجام دهد. پس بسیار مهم است که در زمان مراجعه برای مصاحبه لباس‌ ها مرتب و کاملاً اتو کشیده باشند.

تحقیق کنید

قبل از انتخاب مانتو و لباس مورد نظر برای مصاحبه بهتر است در مورد شرکت مورد نظر کمی تحقیق شود. در زمان‌ های گذشته طبق قانون سازمان‌ ها و ادارات دولتی در روز مصاحبه آقایان با کت و شلوار رسمی و خانم‌ ها با مقنعه و مانتوی اداری مکان مصاحبه حضور می‌ یافتند. اما با گذشت زمان و ایجاد شرکت‌ های خصوصی سختگیری‌ هایی که در مورد پوشش بود کمتر از قبل شد.

اکنون کارکنان بسیاری از شرکت‌ ها با لباس‌ های راحت‌ تر و امروزی‌ تر به محل کار خود می‌ روند. با توجه به این موضوع لازم نیست که خانم‌ ها حتماً مانتوی رسمی در روز مصاحبه بپوشند.

آن ها می‌ توانند کمی در مورد شرکتی که برای آن رزومه فرستاده‌ اند تحقیق کنند. در این تحقیق متوجه می‌ شوند که شرکت مورد نظر چه سبک و تیپ خانم‌ هایی را برای همکاری قبول می‌ کند. اگرچه امروزه هم برخی از شرکت‌ها پوشش محیط کار بسیار اهمیت می‌ دهند.

در صورتی که یک خانم نمی‌ داند برای مصاحبه شغلی چه لباسی بپوشد و هیچ گونه ایده‌ ای به ذهنش نمی‌ رسد بهترین کار این است که در مورد شرکت مورد نظر کمی تحقیق کند. برای این تحقیق می‌ توان به وب سایت شرکت یا شبکه‌های اجتماعی که مربوط به آن شرکت هستند مراجعه کرد.

مطلب مشابه: لباس بادی چیست | کاربرد، انواع و روش های ست کردن لباس بادی

مانتو متناسب با شرکت مورد نظر انتخاب شود

مانتو برای مصاحبه شغلی

برای انتخاب لباس برای مصاحبه‌ هایی شغلی هیچ گونه فرمول خاصی وجود ندارد. پوشیدن مانتوی کوتاه و شلوار جین برای یک محیط اداری دولتی بسیار عجیب است. اما به همان اندازه پوشیدن کت و شلوار رسمی برای یک محیط کاری خصوصی و صمیمی عجیب می‌ باشد.

در صورتی که یک خانم نتوانست هیچگونه اطلاعاتی از فرهنگ سازمانی مجموعه‌ ای که برای آن رزومه ارسال کرده است پیدا کند. بهترین راه این است که رایج‌ ترین و متداول‌ ترین نوع پوشش خود را برای مصاحبه انتخاب کرده و آن را بپوشد.

از قوانین رسمی‌ تر باشید

در صورتی که در مورد شرکت مورد نظر تحقیقات به عمل آمد و خانم متوجه شد که این شرکت به کارمندان خود اجازه می‌ دهد لباس‌ های غیر رسمی و راحتی بپوشند. باز هم بهتر است ین خانم کمی رسمی‌ تر در محل مصاحبه حاضر شود.

به تعریف ساده‌ تر بهتر است تا زمانی که این خانم کار را نگرفته و در این شغل استخدام نشده است لباس‌ های راحتی خود را در کمد نگه دارد. تا بتواند رسمی‌ تر و جدی‌ تر به نظر برسد.

مانتویی بپوشید که اعتماد به نفستان را بالا ببرد

در کنار تمام باید و نبایدهایی که برای لباس مناسب مصاحبه شغلی گفته شد بهتر است خانم‌ ها لباسی را بپوشند که در آن احساس اعتماد به نفس داشته باشند. داشتن اعتماد به نفس بر روی مصاحبه و حرف زدن افراد بسیار تاثیر گذار است. بنابراین بهتر است لباسی انتخاب شود که این ویژگی را در خانم برجسته‌ تر کند.

استفاده از عطر و ادکلن برای خوشبو کردن مانتو

برای جلسه مصاحبه بسیار مهم است که از یک عطر یا ادکلن خوشبو استفاده شود. اما مهمتر از آن این است که یک خانم لازم نیست برای جلسه مصاحبه با عطر خود دوش بگیرد. ادکلن‌ ها زمانی مطبوع و دوست داشتنی هستند که بوی معتدلی داشته باشند. به مشام رسیدن یک بوی معتدل می‌ تواند برای کارفرما بسیار خوشایند باشد.

خانم‌ ها باید این نکته را به یاد داشته باشند که آن ها یک انسان هستند و قرار نیست نقش یک گلدان خوشبو را ایفا کنند. بهتر است خانم‌ ها در اندازه مقدار عطری که به خود می‌ زنند دقت کنند.

همچنین آن ها باید مواظب باشند که عطر بر روی مانتوی آن ها لک ایجاد نکند. برخی از عطرها نیز بر روی پارچه تاثیر و ماندگاری ندارند. این ادکلن‌ ها باید بر روی پوست اسپری شوند و با ترکیب چربی پوست بوی ماندگارتری را ایجاد می‌ کنند.

مطلب مشابه: پاک کردن لکه عطر از لباس با استفاده از ترفندهای کاربردی و ساده

مطالب مشابه را ببینید!