مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی ماندانا سوری + ماجرای بیماری خطرناک و عکس های این بازیگر

ماندانا سوری

ماندانا سوری یکی از بازیگران ایرانی است که این روزها به دلیل بیماری ام اس حال و روز خوبی ندارد. او یکی از بازیگران طنز کشورمان است که در قهوه تلخ بازی خوب او را دیدیم. در این قسمت بیوگرافی کامل ماندانا سوری و اطلاعات زندگی شخصی و هنری او را می خوانید. همچنین عکس های جدید و تصاویر او و همسرش را هم آماده کرده ایم.

 

بیوگرافی ماندانا سوری

ماندانا سوری بازیگر متولد 6 شهریور ماه سال 1364 در شهر تهران است. او مدرک کارشنای زبان انگلیسی را دارد و بازیگری را از تئاتر شروع کرد و البته این سال ها مقداری کم کار شده است.

ماندانا سوری

شروع بازیگری

در سال 1383 او هم مانند بازیگران معروف دیگر در کلاس های بازیگری سمندریان شرکت کرد و بازیگری را زیر نظر ایشان گذراند و فن بیان را هم زیر نظر میکائیل شهرستانی گذراند.

ماندانا سوری

بازی در سریال مرد دو هزار چهره

از همان سال تا 4 سال بعد در تئاتر مشغول شد و به موفقیت رسید. او پس از موفقیت در تئاتر برای نخستین بار به دعوت مهران مدیری در سریال مرد دو هزار چهره در سال 1388 ایفای نقش کرد.

ماندانا سوری

بازی در سریال قهوه تلخ

اما با بازی در نقش قیصرالسلطنه همسر بابا اتی در سریال شبکه نمایش خانگی قهوه تلخ در سال 1389 توانست به شهرت برسد و خنده را بر لبان ایرانی ها آورد. پس از سریال قهوه تلخ در دیگر آثار مهران مدیری هم حضور داشت.

ماندانا سوری

ابتلا به بیماری ام اس

ماندانا سوری به بیماری ام اس (MS) مبتلا شده است و سال ها درگیر این بیماری است. نخستین بار در روزهای اول بازی د سریال قهوه تلخ متوجه بیماری اش شد. همین بیماری ام اس باعث کم کاری او در این سال ها شده است.

ماندانا سوری

فعالیت خوانندگی و تدریس بازیگری

او در حوزه موسیقی هم فعال است و برای جمع بانوان خوانندگی می کند. او الگوی خوانندگی اش را مهران مدیری و فاطمه معتمدآریا می داند. او به جز خوانندگی و بازیگری، ورکشاپ و تدریس بازیگری هم داشته است.

ماندانا سوری

حمایت از گربه ها

اگر سری به اینستاگرام او زد باشید، عکس های متعددی از گربه های مختلف را می بینید. او یکی از حامیان حیوانات و به خصوص گربه هاست و برای جمع آوری گربه های بی سرپناه بسیار تلاش کرده است.

ماندانا سوری

ازدواج و همسرش

ماندانا سوری هنوز مجرد است و هنوز ازدواج نکرده است. مدتی شایعه شده بود که رامبد جوان ازدواج کرده است که به دلیل تشابه اسمی با ماندانا روحی بود. کمی بعد هم شایعه شد که با رضا یزدانی ازدواج کرده است که این خبر هم درست نبود. او در سال 97 العام کرد که بزودی ازدواج می کند و عاشق شده است.

ماندانا سوری

وضعیت وخیم ماندانا سوری

او به دلیل بیماری ام اس مجبور است که هر هفته یک آمپول آونکس تزریق کند که هزینه آن بیش از 2 میلیون تومان می شود و اگر این دارو مرتب استفاده نشود، وضعیت او وخیم می شود.

یکی از همکلاسی های او در مورد بیماری ماندانا سوری گفته است:

همکلاس سابق من و بازیگری که زمانی خنده به لب های مان آورد، حالا دارد توان حرکت را از دست می دهد و تهیه داروهای ام اس برایش روز به روز دشوارتر می شود

این را می نویسم که در روزهای بعد اگر خدای نکرده خبرهای بدتری رسید، کسی با ادعای بی خبری از وخامت حال او وجدان معذبش را آرام نکند. برای کمک به ماندانا سوری همین حالا هم دیر است …

 

 

مطالب مشابه را ببینید!