مجله تاپ‌ناز‌

ماندگاری ژل پروفایلو چه قدر است؟

پروفایلو محصولی بسیار کارآمد و پرطرفدار برای تحریک کلاژن سازی پوست و ایجاد جوانی و طراوت پوست است که در مراکز زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با بالا رفتن سن، خاصیت ارتجاعی و کشسانی پوست کاهش یافته و خطوط متعددی بر ظاهر پوست ایجاد می‌شود که چهره را چندین سال پیرتر نشان می‌دهد. ژل پروفایلو قابل تزریق به نواحی مختلف صورت بوده که در جلسه ای کوتاه انجام می‌شود و نتیجه ای ماندگار و چندین ساله برای فرد رقم می‌زند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این ژل و عوامل موثر بر ماندگاری آن، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

ماندگاری ژل پروفایلو

پروفایلو چیست؟

پروفایلو یک نوع فیلر پرطرفدار است که برای افزایش حجم و شکل دهی به بینی، لب‌ها، چانه و دیگر مناطق صورت استفاده می‌شود. این ژل معمولاً حاوی موادی مانند اسید هیالورونیک است که غیرقابل حل در آب بوده و در مناطق مورد نظر، تغییر فرم موقت را ایجاد می‌کند. با افزایش سن، عوامل موثر در پیری بر چهره تاثیر بسیار زیادی گذاشته که امروزه پروفایلو به تولید کلاژن و الاستین و همچنین جوانسازی پوست نیز کمک می‌کند. این ماده به طور فوق العاده ای طراوت و شادابی را به پوست شما بازگردانده و زیباجویان معمولا بهبود چشمگیر و قابل توجهی را تجربه خواهند کرد.

چه افرادی کاندیدای پروفایلو هستند؟

تزریق ژل پروفایلو برای برخی افراد از گزینه های زیبایی بسیار مناسب خواهد بود اما این در حالی است که شاید این تکنیک برای بعضی اشخاص مناسب نباشد. پروفایلو برای شما مناسب است اگر:

·         از شکل و باریکی لب های خود راضی نیستید.

·         خواستار اصلاح فرم بینی هستید.

·         خط اخم شما عمیق است و چهره شما را خشمگین نمایش می‌دهد.

·         چین و چروک های ریز و درشت نمایان بر سطح پوست دارید.

·         اگر که برای ایجاد جوانی و زیبایی صورت خود تکنیک غیر جراحی را می‌پسندید.

برای تشخیص و راهنمایی بیشتر در این زمینه که آیا پروفایلو برای شما مناسب است یا خیر، می‌توانید از بهترین متخصصین در کلینیک زیبایی مهرافروز مشاوره بگیرید و سپس برای انجام این تکنیک، تصمیم لازم را اتخاذ نمایید.

ماندگاری ژل پروفایلو

مراقبت های بعد از تزریق ژل پروفایلو

نکات ضروری مربوط به مراقبت بعد از تزریق پروفایلو دارای اهمیت بسیار است زیرا رعایت این موارد تاثیر بسیار زیادی بر ماندگاری نتیجه و حفظ ظاهری اولیه دارد. در ادامه برخی از این مراقبت ها را نام می‌بریم.

·         پس از تزریق ژل پروفایلو، باید سعی کنید تا حد امکان منطقه مورد نظر را با دست لمس نکنید تا از حرکت مواد و مخاطره‌ی احتمالی با عفونت و یا التهاب جلوگیری شود.

·         استفاده از یخ یا کمپرس سرد به مدت چند دقیقه پس از تزریق می‌تواند به کاهش ورم و درد کمک کند. در نظر داشته باشید که در ساعت های اولیه کمپرس یخ را به طور مستقیم بر روی پوست ناحیه مورد نظر قرار ندهید.

·         داروهای ضد التهابی یا دیگر داروها برای کاهش درد، ورم یا التهابات را به موقع استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که به دقت دستورالعمل‌های مربوطه را دنبال کنید و بیش از اندازه این دارو ها را مصرف نکنید.

·         پوست در محدوده تزریق نیاز به مراقبت خاصی دارد. پیروی از دستورالعمل‌های پزشک برای شستشو و مراقبت از پوست بسیار مهم است تا عفونت و یا مشکلات دیگری ایجاد نشود.

با این روش ها ماندگاری ژل پروفایلو را افزایش دهید

تکنیک های مختلفی برای افزایش ماندگاری و دوام پروفایلو وجود دارد که معمولا توسط متخصصین بعد از انجام تزریقات زیبایی، اعلام می‌گردد. برای طولانی تر شدن نتیجه این تکنیک، روش های زیر را انجام دهید.

·         در نظر داشته باشید که انتخاب برند معتبر ژل پروفایلو دوام بیشتری را برای شما رقم خواهد زد. ژل‌هایی که حاوی اسید هیالورونیک با مولکول‌های بزرگتر و پایدارتر هستند، معمولاً ماندگاری بیشتری دارند.

·         بعد از تزریق پروفایلو، در معرض نور مستقیم خوسرشید قرار نگیرید و یا به جلسات سولاریوم نروید تا ماندگاری آن را افزایش دهید.

·         برای افزایش دوام و ماندگاری باید به مراجعه دقیق و منظم جلسات ترمیمی توجه کنید تا بدن این بافت را بهتر بپذیرد و کمتر جذب کند.  

·         حفظ رطوبت در ناحیه تزریق شده از این مواد، موجب طولانی تر شدن مدت دوام آن خواهد شد. بنابراین در طول روز مقدار آب کافی بنوشید تا پروفایلو مقدار مناسبی را جذب کند و حجم دهی و برجستگی خوبی ایجاد کند.

ماندگاری ژل پروفایلو

تاثیر رژیم غذایی بر ماندگاری ژل پروفایلو

رژیم غذایی تأثیر مستقیمی بر ماندگاری ژل پروفایلو دارد که اکثریت افراد به آن‌ها توجهی ندارند. در کلینیک زیبایی مهرافروز، به رعایت نکات در مورد تغذیه بعد از تزریق ژل پروفایلو تاکید داشته و مواردی را که زیباجو باید بداند، ذکر می‌کنند.

·         مصرف آب کافی به حفظ رطوبت پوست و حجیم ماندن فیلر کمک می‌کند.

·         مواد غذاییی مانند میوه‌ها، سبزیجات، مغزها و گیاهان خشک که حاوی آنتی‌اکسیدان‌های قوی مانند ویتامین C و E هستند، به حفظ سلامت پوست و ماندگاری ژل پروفایلو کمک می‌کنند.

·         مصرف مواد غذایی غنی از قند و چربی‌های اشباع، به افزایش التهابات و کاهش سلامت پوست منجر می‌شود که این موضوع، کاهش ماندگاری ژل پروفایلو را منجر می‌شود.

نتیجه گیری

تزریق ژل پروفایلو دارای محدودیت خاصی نیست و افرادی که دارای نواقص ظاهری، خطوط اخم یا خنده و یا پیری پوست و موارد دیگر هستند نیز می‌توانند از این تکنیک بهره ببرند. برای کسب نتیجه بهتر و ماندگار باید به فاصله 45 روز ترمیم های اولیه را انجام دهید و سپس بهبود کیفیت پوست به طور طبیعی را مشاهده کنید. اگر برند معتبری برای انجام این تکنیک استفاده نشود، نتایج حاصل مورد پسند نبوده و بسیار سریع از بین می‌رود، بنابراین حتما در کلینیک زیبایی معتبر به انجام آن بپردازید.

مطالب مشابه را ببینید!