مبلمان اداری خارجی بخریم یا ایرانی؟

مبلمان اداری خارجی بخریم یا ایرانی؟

خرید مبلمان اداری اصلی ترین چالش پیش روی مدیران در مراحل راه اندازی شرکت است. به خصوص زمانی که باید در میان خرید محصولات ایرانی و خارجی تصمیم بگیرند.

مبلمان اداری ایرانی یا خارجی؟ کدام یک بهتر است؟

در خرید مبلمان اداری با برندهای مختلفی روبرو خواهید شد. برخی از این برندها ایرانی و برخی دیگر ساخت کشورهای خارجی هستند. احتمالاً در زمان خرید با چالش خرید محصولات ایرانی یا خارجی مواجه خواهید شد. با مقایسه منطقی این دسته از محصولات، شما نیز خریدی ساده و بدون دردسر را تجربه خواهید کرد.

سطح استاندارد بودن مبلمان اداری ایرانی و خارجی

مهم ترین بحث در خرید مبلمان اداری، میزان استاندارد و ارگونومیک بودن آن هاست. چرا که کارکرد صحیح یک ست اداری، تا حد قابل توجهی به میزان استاندارد بودن آن ها گره خورده است. اگر مبلمان با رعایت استانداردهای ارگونومیک ساخته شده باشد، استفاده از آن برای کارمندان ساده تر خواهد بود.

خوشبختانه امروزه مبلمان های اداری ایرانی که توسط برندهای معتبر طراحی و تولید می شوند، همگی از استانداردهای ارگونومیک برخوردارند. ناگفته نماند که این برندها رعایت اصول ارگونومیک را از برندهای مطرح خارجی آموخته اند. اما این بدین معنا نیست که کلیه مبلمان های خارجی از استانداردهای ارگونومیک بهره مند هستند.

متأسفانه نمونه های فیک و بی کیفیتی که توسط برندهای چینی ساخته می شوند، بدون توجه به ساختار طبیعی بدن ساخته می شوند. می توان نتیجه گرفت، اگر سراغ برندهای مطرح ایرانی و خارجی بروید، دیگر دغدغه ای از بابت غیر استاندارد بودن مبلمان نخواهید داشت. چرا که هر دو در تلاشند تا قوانین ارگونومیک را به طور کامل به اجرا دربیاورند.

قیت مصرف کننده مبلمان اداری ایرانی و خارجی

شاید تصور می کنید بالا بودن قیمت مبلمان اداری خارجی به جهت بالا بودن سطح کیفیت آن است. اما در این خصوص باید بدانید حتی نمونه های ایرانی و خارجی مشابه از نظر کیفیت، تفاوت قیمت بسیاری دارند. پیداست که محصولات خارجی به واسطه پرداخت هزینه های گمرک، هزینه زیادی دارد. در حالی که مبلمان اداری ایرانی با استراتژی های منطقی قیمت گذاری شده و عرضه می شود.

پس اگر به دنبال انجام یک خرید مقرون به صرفه و هوشمندانه هستید، سراغ مبلمان های خارجی نروید. بلکه از برندهای مطرح ایرانی یک ست اداری ارگونومیک و خوش قیمت تهیه کنید. معمولاً برندهای معتبر ایرانی با در نظر داشن چند فاکتور مهم قیمت مبلمان اداری را تعیین می کنند. از جمله:

  • کیفیت متریال به کاررفته
  • شکل و طرح ظاهری مبلمان
  • ابعاد
  • میزان رعایت قوانین ارگونومیک
  • قابلیت های خاص و ویژه مبلمان
مبلمان اداری خارجی بخریم یا ایرانی؟

زیبایی ظاهری در مبلمان اداری ایرانی و خارجی

شاید تا دهه های قبل، مبلمان های ایرانی از نظر ظاهری در رتبه های پایینی قرار داشتند، اما به لطف تکنولوژی های نوین، هم اکنون مبلمان های ایرانی در شکل و شمایلی مشابه با ست اداری خارجی تولید و عرضه می شوند. تا جایی که گاهی نمی توان تفاوت میان آن ها را تشخیص داد. الته ناگفته نماند هنوز هم بسیاری از تولیدکنندگان با در نظر داشتن طرح های خارجی اقدام به طراحی شکل ظاهری مبلمان می کنند.

اما از آنجایی که این برندها قیمت کمتری برای محصولات خود در نظر می گیرند، باز هم بسیاری از مدیران به خرید مبلمان اداری ایرانی مایل ترند. چرا که با هزینه کم همان میزان کیفیت و همان شکل ظاهری را دریافت می کنند. شما نیز اگر تصمیم به خرید مبلمان اداری زیبا با ظاهری جذاب و خاص دارید، آن را از chidemanbartar.com تهیه کنید.

دوام و ماندگاری مبلمان اداری خارجی یا ایرانی

برای عموم مدیران موضوع ماندگاری و دوام مبلمان اهمیت زیادی دارد. کاملاً طبیعی است. متأسفانه هنوز هم فرهنگ استفاده از لوازم خارجی در کشور ما رایج است. با این تصور که مبلمان اداری خارجی دوام و استحکام بالایی دارند. به واقع این حرف درست است. برندهایی همچون Hermanmiller.com مبلمان هایی با دوام و ماندگار عرضه می کنند.

اما این بدین معنا نیست که برندهای ایرانی در ساخت مبلمان اداری مستحکم ناتوانند. بسیاری از برندهای ایرانی هم اکنون تکنولوژی ساخت مواد اولیه مستحکم را در اختیار دارند. آن ها نیز می توانند یک ست اداری کاملاً مقاوم و ایمن را تولید و عرضه کنند. اگر به برندهای ایرانی اعتماد کنید، می توانید با قیمت مناسب، یک ست اداری مستحکم و ایمن در برابر ضربه، فشار، استهلاک و … تهیه کنید.

مبلمان اداری خارجی بخریم یا ایرانی؟

تنوع در طرح، رنگ و متریال در مبلمان اداری ایرانی و خارجی

آخرین آیتمی که در خرید مبلمان اداری مورد توجه قرار می گیرد، تنوع آن است. مشخصاً تنوع محصولات ایرانی به جهت حضور تولیدکننده در کشور، بسیار بالاست. در حالی که مبلمان های خارجی در تعداد کم، طرح های محدود و رنگبندی مشخص، وارد کشور می شوند. پس اگر طرح و شکل خاصی از مبلمان را در ذهن دارید، باید قید خرید محصولات خارجی را بزنید و آن را در بین تولیدکنندگان برتر ایرانی جستجو کنید.

جالب است بدانید که شما می توانید از طرح و نقش مبلمان هایی که توسط برندهای برتر خارجی همچون steelcase.com ایده گرفته و سفارش ساخت آن را به برندهای ایرانی دهید. اگرچه در خرید سفارشی مبلمان اداری هزینه بیشتری پرداخت می کنید، اما مطمئن باشید این هزینه در مقایسه با قیمت اصلی مبلمان های خارجی، بسیار کمتر خواهد بود.

سخن پایانی

خرید از برندهای ایرانی یا خارجی، اصلی ترین دغدغه مدیران در حین خرید مبلمان اداری است. در این مطلب به مقایسه منطقی میان محصولات ایرانی و خارجی پرداختیم. همانطور که متوجه شدید، خرید از برندهای معتبر ایرانی در مقایسه با برندهای خارجی، مقرون به صرفه و هوشمندانه تر است.

مطالب مشابه را ببینید!