مدل سرویس فیروزه + شیک ترین ست فیروزه برای خانم ها

مدل سرویس فیروزه

در این بخش شیک ترین مدل های سرویس فیروزه را مشاهده می کنید. سرویس فیروزه دارای محبوبیت زیادی است و می توانید در مهمانی ها استفاده کنید و بدرخشید.

فیروزه سنگ کاربردی است و برای جواهرات استفاده می شود. فیروزه رنگ ابی آسمانی زیبایی دارد و به شما آرامش هدیه می دهد. یک ست بی نظیر از فیروزه برای خانم ها سخت پسند و خوش سلیقه بسیار گزینه مناسبی است. در این مطلب چندین مدل شیک را مشاهده می کنید

مدل سرویس فیروزه زیبا و شیک

سنگ فیروزه سنگی قدیمی است که برای ساخت جواهران استفاده می شود و از رنگ آبی تا آسمانی دیده می شود. سنگ فیروزه پس از تراش داده شدن به دست فیروزه تراشان در قالب نگین برای سرویس جواهرات مانند گردنبند، گوشواره، انگشتر و … استفاده می شود. خانم های شیک پوش طرفدار این سنگ هستند و آقایان هم از این سنگ استفاده می کنند و در انگشترهای مردانه هم از نگین استفاده می شود.

سنگ فیروزه به جز زیبایی خاصی که دارد، فواید زیادی برای جسم دارد و باعث آرامش درد سر، تقویت کننده گردش خون و تنظیم فشار خون می شود.

✅ مطلب پیشنهادی: اطلاعاتی در مورد فیروزه و خواص این سنگ ارزشمند

نگهداری جواهرات فیروزه

فیروزه کلن حساس است و در نگهداری آن باید دقت کرد تا رنگ و حالت اصلی خود را از دست ندهد که در این صورت از زیبایی آن بسیار کم می شود و ارزش قیمتی آن هم از بین می رود. فیروزه به مواد روغنی حساس است و به دلیل سطح منفذ داری که دارد، مواد روغنی را جذب می کند و به مرور زمان، رنگ آن تغییر پیدا می کند. جواهرات با سنگ فیروزه را از ادکلن، عطر و کرم جدا کنید، به صورت کلی آب داغ، مواد شیمایی و همچنین خراش برای سنگ فیروزه تهدید به حساب می آید.

مواد شوینده هم تاثیر بدی بر آن می گذارد و خانم ها باید موقع شستن دست ها، حتما از دست خود انگشتر را خارج کنند و البته تابش مستقیم نور خورشید هم باعث بخار شدن آب طبیعی موجود در فیروزه می شود و باعث تغییر رنگ آن می شود.

سنگ فیروزه متعلق به نیشابور است، دارای رنگ آبی آسمانی است و اگر به رنگ سبز باشد ارزش آن بالاتر شده و قیمت این سنگ بیشتر می شود.

تشخیص سنگ فیروزه اصل از غیر اصل

فیروزه دارای رطوبت درخشش و جلای خاصی دارد و برای جلا بخشیدن مصنوعی به سنگ، آن را در ماسه مرطوب قرار می دهد. سنگ فیروزه لکه های سفید رنگ ریز روی سطح خود دارد که با چشم دیده نمی شود و از علائم تشخیص ناخالصی آن به حساب می آید رگه های سیاه رنگی که در پشت سنگ وجود دارد دلیل اصل بودن فیروزه نیشابور است.

مدل انگشتر فیروزه زنانه

ست فیروزه شیک

مدل های جواهرات فیروزه

گردنبند و انگشتر فیروزه

ست جواهرات فیروزه برای خانم ها

مدل های جواهرات فیروزه برای خانم های شیک پوش

گردنبند فیروزه طرح گل

گردنبند شیک زنانه

ست فیروزه

مدل گردنبند فیروزه

مدل های ست فیروزه

ست گردنبند فیروزه

مدل های ست فیروزه

ست زنانه فیروزه

مدل های شیک فیروزه

ست دستبند و گوشواره فیروزه

ست های زیبای فیروزه

ست جواهرات فیروزه

ست نقره و گردنبند فیروزه

مطالب مشابه را ببینید!