مجله تاپ‌ناز‌

مدل های بستن بند کفش کتانی + آموزش چند مدل ساده و زیبا

اگر نمی دانید که بند کفش خود را چگونه باید گره بزنید و قادر به بستن بند کفش خود نیستید و بیش از یکی دو مدل هم بلد نیستید، پس در این مطلب با ما همراه باشید، تا مدل های مختلف بستن بند کفش را به شما آموزش بدهیم.

کفش کتانس و اسپرت به دلیل راحت بودت بودن، بسیار مورد استفاده قرار می گیرد که اگر شما با مدل های مختلف بند کفش خود را ببندید، باعث زیباتر شدن این کفش ها می شویدو با استفاده از بندهای رنگی هم می توانید خیلی ساده رنگ کفش هایتان را با رنگ شلوار، کیف، جوراب و دیگر اکسسوری هایتن ست کنید.

مدل بستن بند کفش کتانی و اسپرت

گره مخفی، گره ضربدری، گره پاپیونی، گره موازی، گره با بندهای رنگی و … از انواع مدل های بستن بند کفش هستند و هر کدام از این مدل ها را می توان برای انواع کفش اسپرت و کتانی استفاده کرد. برای جلوه و تناسب بیشتر کفش بهتر است این مدل گره ها را روی کفش های کتانی و اسپرت ساده پیاده کنید.

 

گره ضربدری

این نوع گره بسیار رایج است و برای بستن انواع کفش اسپرت و کتانی استفاده می شود، این مدل گره حتی برای کفش آکسفورد و کفش قیصری بند دار هم به کار گرفته می شود.

برای بستن بند کفش با این روش باید بند را از سوراخ دوم روی کفش و از قسمت بالا رد کنید و آن را در ردیف سوراخ های مقابل و از پنجمین سوراخ بیرون بیاورید، این شیوره را به ترتیب برای سوراخ های بعدی کفش هم انجام دهید، که در نهایت نتیجه کار شما در این مرحله باید 3 خط مورب بر روی کفش ایچاد کند.

در ادامه باید بند کفش را از زیر نخستین سوراخ کفش در قسمت پایین و در ردیف سوراخ های مقابل آن عبور بدهید.

پس از انجام این کار، ادامه بند کفش را از قسمت پایین سوراخ چهارم و در ردیف مقابل رد کنید، سپس به همین طریق و به شکل مورب و حالت زیر و رو این عمل را انجام دهید. حال دو سر بند را از زیر اولین سوراخ بالای کفش بیرون بیاورید و به حالت پاپیونی آن را ببندید.

مدل بستن کفش کتانی

بستن بند کفش با گره مخفی:

یکی دیگر از مدل های بستن بند کفش، روش گره مخفی می باشد، که برای بستن این گره باید بند را از داخل سوراخ دوم عبور دهید، قسمت بند زیرین را رها کنید و قسمت بالایی بند را داخل سوراخ کفش ردیف مقابل قرار دهید، این عمل را به حالت یکی در میان از سوراخ های کفش عبور دهید. بند زیرین را نیز به همان ترتیب از بین سوراخ های خالی کفش رد کنید و زمانی که به سوراخ سوم روی کفش در قسمت بالا رسیدید، انتهای آن را ببندید(گره بزنید).

مدل بستن کفش کتانی

گره با بندهای رنگی:

دو بند با رنگ های متضاد و متناسب با رنگ کفش به دلخواه انتخاب کنید(به عنوان مثال بند کفش سبز و آبی). سپس بند کفش سبز را از داخل حفره دوم کفش عبور بدهید و از سوراخ سوم همان ردیف سوراخ های کفش خارج کنید، بعد ادامه بند را از قسمت رویی حفره سوم ردیف مقابل رد کنید و از قسمت زیرین سوراخ پنجم در همان ردیف سوراخ های کفش عبور دهید، سپس از سوراخ انتهای همان ردیف رد نماید و در آخر از داخل سوراخ انتهای ردیف مقابل عبور بدهید و اضافه بند سبز رنگ را به وسیله قیچی برش بزنید.

بند کفش آبی رنگ را به همان ترتیبی که بند سبز رنگ را از داخل سوراخ ها عبور دادید، روی کفش پیاده کنید. البته بند آبی رنگ را باید از میان حفرهای خالی ردیف مقابل هر سوراخ کفش که بند سبز داخل آن ها قرار گرفته است، عبور داده شود و در نهایت ادامه بند آبی را درحفره انتهای کفش قرار دهید و اضافه بند را نیز برش بزنید و انتهای بند سبز رنگ و آبی را به هم گره بزنید، به صورتی که گره در قسمت زیرین لبه کفش پنهان شود.

مدل بستن کفش کتانی

مدل های دیگری نیز برای بستن بند کفش وجود دارد، که در ادامه می توانید از این نمونه ها دیدن کنید و با کمی دقت و با حوصله این مدل ها را روی کفش پیاده نمایید.

 

مدل بستن کفش کتانی

مدل بستن کفش کتانی

مدل بستن کفش کتانی مدل بستن کفش کتانی

مدل بستن کفش کتانی

مدل بستن کفش کتانی

مدل بستن کفش کتانی

مدل بستن کفش کتانی

مطالب مشابه را ببینید!