مجله تاپ‌ناز‌

انواع مدل های جا کفشی و تصاویر انواع مدل های آن (راهنمای انتخاب)

انواع مدل های جا کفشی

وجود جاکفشی در خانه به عنوان یک وسیله نظم دهنده بسیار مهم و ضروری است به همین دلیل طرح ها و رنگ های متنوعی دارد. امروزه جا کفشی ها در دو مدل جاکفشی ایستاده و جاکفشی کم ارتفاع ساخته می شوند.

انواع مدل های جا کفشی

معمولا درب ورودی خانه برای محل قرار دادن جاکفشی انتخاب می شود، بنابراین جاکفشی جزو اولین وسایلی است که در هنگام ورود به خانه مشاهده می کنیم پس انتخاب درست آن تاثیر بسیار زیادی در زیبایی دکوراسیون و نظم خانه خواهد داشت.

انواع مدل های جا کفشی

برخی از انواع مدل های جاکفشی:

 • جاکفشی ایستاده یا قدی
 • جاکفشی سه طبقه زمینی
 • جاکفشی سه تکه
 • جاکفشی و جالباسی
 • جاکفشی پایه دار
 • شلف جاکفشی
 • جاکفشی داشبوری یا تاشو
 • جاکفشی دیواری
 • جاکفشی جعبه چوبی
 • جاکفشی کشویی
 • جاکفشی نشیمن دار یا نیمکتی
 • جاکفشی آینه دار
 • جاکفشی زیر تختی
 • جاکفشی پشت دری
مدل جاکفشی

جاکفشی ایستاده یا قدی

مدل جاکفشی

جاکفشی ایستاده یا قدی در بین انواع جاکفشی ها بیشترین طرفدار را دارد. این مدل جاکفشی ها از چند طبقه تشکیل شده اند، ارتفاع بلندی دارند و در انواع مدل های چوبی، فلزی، ام دی اف و پلاستیکی ساخته می شوند.

مطلب مشابه: مدل جالباسی ایستاده و دیواری با طرح های متنوع و بسیار زیبا

مدل جاکفشی

در انتخاب این جاکفشی دقت داشته باشید که دسترسی به طبقات بالا آسان باشد و بدنه ی آن برای تحمل وزن زیاد کفش ها مقاومت کافی را داشته باشد.

مدل جاکفشی

جاکفشی سه طبقه زمینی

مدل جاکفشی

این مدل جاکفشی در کنار درب ورودی خانه قرار می گیرد و کفش ها در طبقات آن چیده می شوند. این نوع جاکفشی برای یک خانواده سه تا چهار نفره مناسب است چون فضا و تعداد طبقات آن برای چیدن کفش ها محدود است.

مدل جاکفشی

جاکفشی و جا لباسی

مدل جاکفشی جالباسی نیز بیشترین تقاضا را دارد. این مدل جاکفشی ها فضای زیادی دارند و با انتخاب رنگ و مدل مناسب آن ها می توان نظم و زیبایی بسیار زیادی در خانه ایجاد کرد.

مدل جاکفشی

جاکفشی پایه دار

جا کفشی پایه دار در سبک های مختلف دکوراسیون استفاده می شود. اگر پایه های آن دارای منبت باشد و درهای نقش دار داشته باشد در دکوراسیون کلاسیک استفاده می شود که معمولا از جنس چوب است. اگر پایه های جاکفشی ساده باشد و درهای آن بدون نقش باشد در دکوراسیون مدرن استفاده می شود که معمولا از جنس ام دی اف است.

مدل جاکفشی

جاکفشی پایه دار برای محیط هایی که رطوبت زیادی دارند یا محیطی که زمینش قرار است مدام شسته و خیس شود و برای افرادی که وسواس دارند بسیار مناسب است چون به راحتی می توان زیر آن را تمیز کرد. پایه برای جاکفشی، عمر و دوام آن را بیشتر می کند.

مدل جاکفشی

شلف جاکفشی

شلف های جاکفشی درب ندارند و شبیه طاقچه هستند. این مدل جاکفشی در ارتفاع پایین نصب می شوند و می توانند به صورت توکار و یا به صورت محرک باشند.

مدل جاکفشی

با توجه به این که چند جفت کفش دارید می توانید تعداد شلف ها و اندازه آن ها را مشخص کنید. هم نوع چوبی و هم نوع فلزی این شلف ها در بازار موجود است و همچنین خودتان هم می توانید با انتخاب چوب مناسب و برش در اندازه های درست، شلف های زیبایی در منزل بسازید.

مدل جاکفشی

جاکفشی داشبوری یا تاشو

جاکفشی های داشبوردی یا تاشو، در دو مدل فلزی و چوبی ساخته می شوند و لوله هایی دارند که باعث می شوند مانند داشبورد قفسه را صاف یا جمع کنید.

مدل جاکفشی

این مدل جاکفشی، برای خانه های کوچک مناسب است و فضای کمی را اشغال می کند. همچنین ظاهر و حالت کفش ها در این نوع جاکفشی حفظ می شود و هیچ گونه فشار و آسیبی به آن ها وارد نمی شود.

مدل جاکفشی

جاکفشی دیواری

جاکفشی دیواری باید از چوب محکم یا فلز باشد. از این مدل جاکفشی بیشتر برای خانه ها یا محیط هایی مانند باشگاه، مهدکودک و آموزشگاه هایی که باید کفش های بیرون با فضای داخل متفاوت باشد مناسب است و معمولا به صورت توکار گذاشته می شود.

مدل جاکفشی

این مدل جاکفشی بسیار بزرگ و جادار است و به راحتی می توان با قرار دادن گل و گیاه با گلدان های زیبا در جاهای خالی آن، محیط را جذاب تر کرد.

مدل جاکفشی

جاکفشی جعبه چوبی

می توانید با کنار هم گذاشتن چند جعبه چوبی، یک جاکفشی زیبا به صورت افقی یا عمودی و در هر شکل و مدلی که می خواهید درست کنید.

مدل جاکفشی

اگر جعبه ها مکعبی شکل باشند می توانید قفسه های یکسان با ارتفاع مناسب داشته باشید. و اگر جعبه ها مکعب مستطیل باشند می توانید بعضی از آن ها را به صورت افقی و بعضی دیگر را به صورت عمودی در کنار هم قرار دهید.

جاکفشی کشویی

مدل جاکفشی

این مدل جاکفشی در مدل ها و سایزهای مختلف ساخته می شود و می توانید آن را در کمدهای لباس هم نصب کنید. با استفاده از جاکفشی کشویی برای برداشتن کفش ها فقط کافی است کشو را باز کنید و کفش خود را بردارید. برای راحت تر بودن این کار، درون ریل های این جاکفشی ها از تعدادی ساچمه استفاده شده است.

جاکفشی نشیمن دار یا نیمکتی

مدل جاکفشی

سطح روی این مدل جاکفشی دارای تشک و بالش است و برای کسانی که تمایل دارند کفش های خود را در حالت نشسته بپوشند انتخاب مناسبی است.

مدل جاکفشی

همچنین برای افراد سالمند و معلول که تعادل کافی برای پوشیدن کفش ندارند نیز مناسب است. جاکفشی نشیمن دار یا نیمکتی ارتفاع کمی دارد، فضای کمی را اشغال می کند و یک جای راحت برای نشستن و پوشیدن کفش دارد.

جاکفشی آینه دار

مدل جاکفشی

جاکفشی های آینه دار هم در طرح های مدرن و شیک و هم در طرح های کلاسیک ساخته می شوند. برای ساخت این مدل جاکفشی از انواع متریال های مختلف مانند چوب، فلز، ام دی اف، هایگلاس و شیشه استفاده می شود.

جاکفشی زیر تختی

مدل جاکفشی

اگر در خانه فضای زیادی برای قرار دادن جاکفشی ندارید می توانید از جاکفشی زیر تختی استفاده کنید. این مدل جاکفشی، مانند یک جعبه است که به چند قسمت تقسیم شده است و استفاده از آن بسیار آسان است.

مدل جاکفشی

جاکفشی زیر تختی در مدل های مختلف و به صورت در دار یا کاور دار در بازار موجود است.

جاکفشی پشت دری

مدل جاکفشی

یکی از مقرون به صرفه ترین جاکفشی ها، جاکفشی پشت دری است. این مدل جاکفشی در دسترس است و به آسانی نصب می شود. جنس این جاکفشی ممکن است پلاستیکی یا پارچه ای باشد اما پس از مدتی احتمالا جیب های آن پاره می شوند به خصوص اگر کفش های پاشنه دار درون آن بگذارید.

مدل جاکفشی

از کیسه های این جاکفشی می توان برای قرار دادن جوراب ها هم استفاده کرد. اگر می خواهید عمر بیشتری داشته باشد می توانید نوع فلزی آن را تهیه کنید.

انواع مدل های جاکفشی

مدل جاکفشی
مدل جاکفشی
مدل جاکفشی
مدل جاکفشی
مدل جاکفشی

مطالب مشابه را ببینید!