مجله تاپ‌ناز‌

مدل های خط چشم بالدار + آموزش کشیدن این نوع خط چشم زیبا

در این بخش تصاویر مدل های خط چشم بالدار را مشاهده می کنید و همچنین آموزش کشیدن این نوع خط چشم زیبا را هم در ادامه آورده ایم. با کمک این مدل خط چشم، حذابیت شما بسیار بیشتر خواهد شد.

خط چشم بالدار یکی از انواع مدل های خط چشم پرطفدار است که برای خانم ها بسیار جذابیت دارد و برای هر رده سنی هم مناسب است. برای کشیدن این نوع خط چشم در ابتدا به فرم چشم خود توجه کنید و سپس وسایل مورد نیاز برای کشیدن این نوع خط چشم را فراهم کنید.

آموزش کشیدن خط چشم بالدار به صورت مرحله به مرحله

آرایش چشم تاثیر زیادی بر زیبایی و جذابیت ظاهری زنان دارد و به همین دلیل بهتر است در موقع میکاپ چشم های خود در انتخاب مدل خط چشم و سایه چشم حساسیت لازم را داشته باشید. خ چشم ها در انواع و مدل های مخنلف مانند خط چشم گربه ای و … موجود هستند که انتخاب هر کدام از این مدل ها به فرم چشم و سلیقه شخصی شما ربط دارد. در ادامه نحوه کشیدن خط چشم بالدار را به صورت مرحله به مرحله در اختیار شما قرار داده ایم که امیدواریم مورد پسند شما قرار بگیرند.

مدل های خط چشم بالدار

مراحل کشیدن خط چشم بالدار زیبا

خط چشم بالدار یکی از سبک های محبوب میان خانم ها است و برای داشتن مهارت بیشتر در زمینه کشیدن این نوع خط چشم شما نیاز به تمرین و تکرار دارید تا بتوانید این مدل خط چشم را تمرین کنید تا بتوانید این مدل خط چشم را براحتی بکشید و جذابیت ظاهری چشم های خود را افزایش دهید. مراحل کشیدن این نوع خط چشم عبارت است از:

مدل های خط چشم بالدار

کشیدن خط چشم بالدار بسیار زیبا

۱. ابتدا توجه داشته باشید که باید اندازه و شکل خط چشم با فرم چشم های شما مطابقت و همخوانی داشته باشد سپس مدل سایه چشم را انتخاب نمایید و مراحل زیرسازی میکاپ چشم را انجام دهید و به کمک رنگ هایی مناسب اقدام به کشیدن سایه چشم کنید.

۲. برای کشیدن خط چشم بالدار ابتدا باید شکل کلی خط چشم را ایجاد نمایید که بهتر است این کار را به کمک مداد چشم انجام دهید سپس به کمک خط چشم مایع آن را کامل نمایید.

۳. در صورت تمایل می توانید به زیر چشم هایتان یک چسب نواری بچسبانید یا از یک تکه مقوا استفاده نمایید و آن را به صورت اریب زیر چشم ها قرار دهید تا بتوانید این مدل خط چشم را به زیبایی و بدون هیچگونه عیبی بکشید.

۴. خط چشم پلک بالا را از گوشه داخلی چشم هایتان بکشید و آن را در امتداد پلک بالا ادامه بدهید تا به گوشه خارجی چشم هایتان برسید. توجه داشته باشید که هر چقدر به سمت انتهایی چشم بروید خط چشم را باید به تدریج پهن تر نمایید و به انتهای خط چشم که رسیدید موازی با کاغذ یا چسبی که زده اید خط چشم را به سمت بالا ببرید.

بخوانید: خط چشم گربه ای | آموزش کشیدن خط چشم گربه ای در 6 مرحله

مدل های خط چشم بالدار

مدل های شیک و زیبا خط چشم بالدار

۵. در این مرحله نوبت به کشیدن بال می رسد که باید از انتهای خط چشم به ابتدا یا میانه خط چشم وصل نمایید که در این صورت خطی ایجاد می شود که فضای ایجاد شده بین دو خط بالا و پایین را باید بعد از وصل کردن دو سر پر نمایید. در صورت تمایل می توانید خط چشم را مقداری پهن تر نمایید و دنباله آن را هم بیشتر کنید که به سلیقه خودتان بستگی دارد.

۶. مژه هایتان را به کمک فرمژه فر دهید سپس آن ها را ریمل بزنید در صورت تمایل می توانید گوشه داخلی چشم هایتان را به کمک سایه رنگ نقره ای یا سفید یا هایلایتر روشن نمایید. توجه داشته باشید که این کار باعث می شود خط چشم شما دنباله دار بولد و مشخص شود.

مدل های خط چشم بالدار

نکات طلایی که باید بدانید

۱. در صورت تمایل می توانید از مداد یا خودکار یا هر نوع شی صاف دیگر استفاده نمایید و به کمک روشی که ذکر شد برای کشیدن بال صاف اقدام نمایید.

۲. خط چشم برای هر دو چشم باید به صورت کاملا متقارن کشیده شود که می توانید این کار را با دقت زیاد و تمرین فراوان انجام دهید همچنین در هنگام کشیدن این نوع خط چشم باید صبر و حوصله زیادی داشته باشید.

۳. اگر در هنگام کشیدن خط چشم اشتباه کردید می توانید گوش پاک کنی را به وازلین آغشته نمایید و قسمت اشتباه یا لکه های ایجاد شده بر اثر خط چشم را به کمک وازلین و به آرامی پاک نمایید همچنین می توانید برای پوشاندن نواقص از کانسیلر با جنس خامه ای استفاده نمایید.

مدل های خط چشم بالدار

خط چشم زیبای بالدار برای خانم های جذاب

۴. خط چشم ها دارای سه نوع مایع و مدادی و ژل می باشند که در هنگام انتخاب نوع آن ها باید مراقب باشید. خط چشم های مایع و ژل روی پلک چشم ها برجسته تر می باشند و اگر شما مبتدی هستید ممکن است کار با آن ها برایتان دشوار باشد. خط چشم های مدادی می توانند خط چشم را ملایم و به صورت دقیق تر بکشند و شما می توانید در زمان کشیدن خط چشم آن ها را به خوبی کنترل نمایید بنابراین این نوع خط چشم ها برای افراد مبتدی انتخابی مناسب و ایده آل محسوب می شوند.

۵. بهتر است بعد از استفاده از مرطوب کننده و سایه چشم ابتدا خط چشم خود را بکشید سپس زیر چشم هایتان را کانسیلر بزنید و به کمک یک کرم پودر مات کننده آرایش چشم هایتان را تکمیل نمایید تا اگر نقصی وجود دارد با این روش بتوانید آن را به راحتی برطرف نمایید.

مدل های خط چشم بالدار

۶. قبل از کشیدن خط چشم بالدار از مطابقت و همخوانی آن با فرم چشم هایتان مطمئن شوید سپس از این مدل خط چشم برای میکاپ چشم های خود استفاده نمایید.

۷. برای کشیدن این نوع خط چشم می توانید از خط چشم های رنگی نظیر خط چشم سرمه ای و قهوه ای و … استفاده نمایید که در این صورت بهتر است رنگ خط چشم با رنگ چشم ها و رنگ سایه مطابقت و همخوانی داشته باشد.

مدل های خط چشم بالدار

در این بخش با مراحل کشیدن خط چشم بالدار و نکات طلایی برای کشیدن این مدل خط چشم آشنا شدید و امیدواریم که با توجه به مراحلی که گفته شد، خط چشمی بسیار زیبا کشیده باشید و میکاپی بدون نقص داشته باشید.

مطالب مشابه را ببینید!