مجله تاپ‌ناز‌

مدیریت هزینه در سفر به ترکیه

مدیریت هزینه در سفر به ترکیه

مدیریت هزینه در سفر به ترکیه

سفر هزینه دارد، قبل از سفر باید هزینه‌های سفر استانبول را حساب و کتاب کنیم. اگر هزینه‌های سفر را برآورد نکنیم، هزینه‌های سفر حسابی بالا می‌رود. قبل از شروع محاسبه هزینه‌های سفر باید گفت که هزینه‌های سفر به دو قسمت هزینه‌های قبل از سفر و در زمان سفر تقسیم می‌شود. پس قبل از خرید بلیط استانبول تهران چارتر هزینه سفر را حساب می­کنیم.

هزینه‌های قبل از سفر

وقتی صحبت از هزینه‌های سفر می‌شود؛ ماجرای هزینه‌های سفر به کشورهای خارج متفاوت است. قبل از سفر به ترکیه باید درخواست پاسپورت بدهید، عوارض خروج از کشور را بپردازید. کارهای ضروری قبل از سفر را بشمارید. چهار یا پنج کار ضروری را باید قبل از سفر انجام بدهید. هزینه‌های قبل از سفر شامل هزینه‌های زیر است:

_ هزینه صدور و تمدید پاسپورت

_ هزینه در خواست هتل

_ هزینه خرید بلیط استانبول تهران چارتر

_ هزینه پرداخت عوارض خروج از کشور

در واقع این هزینه‌ها روی کیفیت سفر تاثیر می‌گذارد، پس باید به‌دقت این هزینه ها را محاسبه و بپردازید. در ادامه هریک از هزینه‌های بالا را محاسبه می‌کنیم.

هزینه‌های قبل از سفر

هزینه صدور و تمدید پاسپورت

احتمالا زیاد نام پاسپورت یا گذرنامه را شنیده‌اید. گذرنامه مجوز خروج از کشور است، شما با گذرنامه از کشور خارج می‌شوید. اما میان گذرنامه و ویزا تفاوتی وجود دارد، گاهی افراد این دو را باهم اشتباه می‌گیرند. درواقع پاسپورت مجوز خروج از کشور خودمان و ویزا مهر تایید ورود به کشور مقصد است.

شاید بتوانیم در خواست صدور گذرنامه را اولین قدم سفر بدانیم. اگر هنوز پاسپورت را درخواست نداده اید؛ به پلیس + 10 برای درخواست پاسپورت بروید. البته یادتان باشد که برای سفر به استانبول نیازی به درخواست ویزا ندارید. هزینه صدور گذرنامه در سال 1402 453 هزار تومان اعلام شد، در جدول زیر جزییات هزینه صدور گذرنامه را می‌بینید.

جزیبات هزینه گذرنامههزینه
عوارض شهرداری20 هزار تومان
هزینه چاپ گذرنامه200 هزار تومان
عکس21 هزار تومان
احراز هویت50 هزار تومان
هزینه ارائه خدمات161 هزار تومان

هزینه در خواست هتل

استانبول هتل‌های متفاوتی از پنج‌ستاره گرفته تا یک ستاره دارد. هتل‌ها در استانبول براساس درجه امتیاز، امکانات و موقعیت قیمت‌های متفاوتی دارند. شما می‌توانید بر اساس بودجه‌ای که برای رزرو هتل در سفر استانبول پیش‌بینی کرده‌اید از سایت یا پلتفرم علی‌بابا هتل استانبول را رزرو کنید.

هزینه خرید بلیط استانبول تهران چارتر

انتخاب شما در سفر استانبول، اتوبوس یا هواپیما است؟ مسیر‌های دسترسی متفاوتی پیش رو دارید. بودجه سفر را در نظر بگیرید، مناسب‌ترین مسیر را پیدا کنید. شاید الان بیندیشید که ارزان‌ترین مسیر دسترسی به استانبول ماشین شخصی است. اما وقتی به هزینه‌های این مسیر توجه کنید، اتوبوس را به‌عنوان ارزان‌ترین وسیله سفر برمی­گزینید. اما در مسیر جاده‌ای اتوبوس از کدام شهرها عبور می‌کنیم؟

اتوبوس

قبل از هر موردی باید گفت که در سفر استانبول با اتوبوس‌راه طولانی را در پیش دارید. البته علت طولانی مسیر زمینی بررسی گذرنامه است که ساعت‌های طولانی را برای بررسی گذرنامه در مرز می‌مانید. هزینه سفر با اتوبوس یکسان نیست، به زمان سفر بستگی دارد.

هزینه صدور و تمدید پاسپورت

قطار

در سفر با قطار اولین ایستگاه راه‌آهن تهران و تبریز است، در مسیر از ایستگاهای کویری و سرسبز شهر‌ها عبور می‌کنید به ایستگاه قطار وان می‌رسید. در ادامه مسیر با اتوبوس یا قطار سریع‌السیر به استانبول می‌روید. البته بعد از کرونا سفر با قطار از برنامه ریلی حذف شد. پس گزینه سفر با قطار به استانبول را فراموش کنید.

ماشین شخصی

قبل از اینکه تصمیم بگیرید با ماشین شخصی به استانبول سفر کنید. هزینه ترجمه گواهی‌نامه، ترجمه پلاک و… را بسنجید. هزینه سفر به استانبول با ماشین شخصی مناسب بودجه شما است؟ پس سفر به استانبول را ماشین شخصی شروع کنید.

هواپیما

بدون شک راحت‌ترین مسیر سفر به استانبول هواپیما است. بلیط استانبول تهران چارتر را می‌توانید از مقصد شهر‌های مشهد، تهران و تبریز بخرید. هزینه سفر با هواپیما قابل‌پیش‌بینی نیست، در زمان‌های مختلف سال متفاوت است.

هزینه‌های طول سفر استانبول

از جزیبات هزینه سفر خبر دارید؟ اولین نکته ای که باید در نظر بگیرید واحد پول ترکیه لیر است. قبل از سفر بخشی از پولتان را به لیر و قسمت دیگر را به دلار تبدیل کنید. هزینه سفر به استانبول شامل هزینه‌های زیر است:

_ هزینه خرید غذا و رستوران گردی

_ هزینه استفاده از چرخ‌دستی در فرودگاه

_ هزینه بلیط ورود به جاهای دیدنی

برای مدیریت بهتر هزینه‌های سفر به استانبول؛ جزیبات هزینه سفر به استانبول را یادداشت کنید.

هزینه خرید غذا و رستوران گردی

در سفر در پس‌کوچه‌های استانبول قدم بزنید، رستوران‌های لوکس و معمولی را ‌ببینید. اما گاهی کیفیت غذا خوب را در رستوران‌های لوکس پیدا نمی‌کنید. پیشنهاد می‌کنیم طعم خوشمزه غذا ترکی را در رستوران‌های محلی امتحان کنید.

_ هزینه استفاده از چرخ‌دستی در فرودگاه

اگر مسیر هواپیما را برای سفر انتخاب کرده‌اید؛ در فرودگاه برای استفاده از چرخ‌دستی باید پنج لیر بپردازید.

هزینه بلیط ورود به جاهای دیدنی

استانبول شهر تاریخ و طبیعت است. در سفر استانبول کنار جنگل کمپ بزنید یا در مسجد ایا صفویه عکاسی کنید. در زیر نرخ بلیط به جاهای دیدنی استانبول را می‌بینید.

_ ایا صفویه (100 لیر)

_ برج گالاتا (100 لیر)

چطور هزینه سفر را مدیریت کنیم؟

در زیر راهکارهای را برای مدیریت هزینه سفر استانبول به شما پیشنهاد می‌کنیم:

_ خرید بلیط استانبول تهران چارتر

_ رزرو هتل قبل از سفر

_ تجربه تفریحات ارزان یا رایگان استانبول

اول مدیریت، بعد شروع سفر

قبل از اینکه بلیط استانبول تهران چارتر را بخرید، هزینه‌های سفر به استانبول را محاسبه و مدیریت کنید.

مطالب مشابه را ببینید!