مجله تاپ‌ناز‌

آموزش مراحل بافت شال گردن مارپیچ بسیار زیبا

بافت یکی از هنرهای ویژه است و نتیجه آن هم کاربردی است. اگر به هنر بافتنی علاقه دارید تا پایان این مطلب همراه ما باشید تا با آموزش بافت شال گردن مارپیچ یک شال گردن زیبا داشته باشید.

بافت شال گردن مارپیچ اسان است. این شال گردن ها باعث می شوند که استایل جذابی داشته باشید. این نوع بافتن ها با تیپ های اسپرت ست می شود و اگر تیپ انتخابی شما اسپرت است در ادامه نحوه بافت این شال را به شما آموزش می دهیم.

 آموزش بافت شال گردن مارپیچ شیک

لباس های بافت به همه افراد می آید و اگر تیپ شما اسپرت باشد استایل شما را دگرگون می کند و زیبایی به آن می بخشد. بافت شال گردن مارپیچی ساده است و کافی است یک سری نکات را در موقع بافت رعایت کنید تا بافت شما یک دست شود و زیبایی خود را حفظ کند.

آموزش مراحل بافت شال گردن مارپیچ بسیار زیبا

مراحل بافت

برای بافت این شال گردن در ابتدا باید 6 دانه بافت را از زیر رفته و دو عدد بعدی را از رو بروید. این کار باید تا آخر تکرار شود و وقتی که به انتها رسید مانند قبل همان طور زیر و رو ببافید. باید دقت داشته باشید به اندازه ای که می خواهید پیچ بافت بلند شود باید آن را ادامه دهید. برای پیچ های شش تایی نباید کمتر از 6 رج ببافید.

در مرحله ای که می خواهید پیچ بیندازید باید روی کار باشید و ابتدا باید 6 دانه ای که از رو بافته شده است را از میل خارج کنید و سه تا از بافت ها را به میل سمت راست و سه تای دیگر آن را از پشت به میل سمت چپ وارد نمایید.

در این جا سه تا از بافت ها را با جای سه تای دیگر عوض می کنید و در این بین حواستان باشد تا بافت ها شکافته نشوند و از دستتان در نرود زیرا تمام زحمات شما به هدر خواهد رفت.

فراموش نکنید که سه تای دومی که به میل راست وارد شده بود را به میل چپ برگردانید و آن ها را از زیر ببافید. این کار را تا انتهای بافت خود تکرار کنید.

در مرحله بعدی باید بافتی که در حال بافتن آن بودید را دوباره تکرار کنید. یعنی شش عدد را زیر ببافید و دو عدد دیگر را رو ببافید و این کار را تا چند رج ادامه داده و اگر دوست دارید باز هم پیج بیندازید بهتر است این کار را تکرار کرده تا پیج های شما زیاد تر شوند.

توجه نمایید که این نوع بافت به دقت و حوصله بسیار زیادی نیاز دارد. بنابراین بهتر است برای این که بافتی تمیز داشته باشید تمام دقت و حوصله خود را به خرج داده و هر جایی که خسته شدیدی بافتن را رها کنید.

این توصیه را به شما می کنیمآموزش بافت پاپوش قلاب بافی + تصاویر از پاپوش های شیک قلاب بافی شده زیبا که کار را با انگیزه و رغبت انجام دهید زیر در غیر این صورت، نتیجه کار مطلوب نیست.

مطالب مشابه را ببینید!