مربی کشتی در مورد سالتوی نوروزی می گوید

بناء
 سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی معتقد است با نتایجی که کشتی فرنگی در المپیک تا به حال گرفته است و مدال‌هایی که می‌تواند در 2 وزن باقیمانده بگیرد سقف آرزوهایش که هیچ، سرش به آسمان سائیده می‌شود.
محمد بنا در گفت‌وگو با فارس در مورد موفقیت‌های تیمش در بازی‌های المپیک گفت: نوروزی 5 دور کشتی گرفت که با کسب مدال طلا نتیجه تمام استقامت‌ها و زحمت‌هایش را گرفت؛ امید در این سال‌ها خیلی زحمت کشیده است. نمی‌دانید شب گذشته امید برای رسیدن به سر وزن چه حالی داشت و حتی خیلی‌ها فکر می‌کردند که نتواند کشتی بگیرد.
* نوروزی به کم قانع نیست و همواره به بیشترین فکر می‌کند
وی ادامه داد: امید فعل خواستن را که در وجودش بود صرف کرد. نوروزی کشتی‌گیر مغروری است؛ هیچ موقع به کم قانع نیست و همواره به بیشترین فکر می‌کند. خدا هم کمکش کرد تا با شایستگی صاحب مدال طلا شود این مدال را به خودش، خانواده‌اش و چمیانی مربی سازنده‌اش تبریک می‌گوید.
* در جوانی کسی نتوانست به من سالتو بزند، اما امید در پیری زد
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی درباره شوخی امید نوروزی در پایان مسابقه فینال و اینکه آیا این اجرای فن هماهنگ شده بود گفت: من می‌خواستم بغلش کنم، گفتم چه کار می‌کنی، گفت اجازه بده یک سالتو بزنم؛ من هم اجازه دادم و بعد گفتم در جوانی کسی به من نتوانست سالتو بزند، اما تو در پیری من این کار را انجام دادی!
بنا تصریح کرد: این مدال با زحمات خودش و خانواده‌اش به دست آمد. البته اعضای کادر فنی و فدراسیون کشتی هم خیلی زحمت کشیده بودند. این مدال متعلق به تمام مردم ایران است چون می‌دانم با این مدال واقعا خوشحال شدند.
وی ادامه داد: امیدوارم امروز باز هم 2 بار دیگر دل مردم را شاد کنیم. رضایی قرعه خوبی دارد البته در المپیک قرعه بد و خوب نداریم. اگر به مسابقات وزن 84 کیلو نگاه کنیم می‌‌بینیم که چه اتفاقی در این وزن رخ داده است. در سنگین وزن هم همه یکدیگر را بردند و نامداران این وزن ناکام‌ ماندند.
* موفقیت‌های کشتی فرنگی برای جهانیان باورکردنی نیست
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی افزود: قبلاً هم گفته‌ام که المپیک جای شگفتی‌ها است. مربیان کشورهای دیگر این پیروزی‌ها را به ما تبریک می‌گویند. برای جهانیان باورنکردنی است که ایران صاحب 2 مدال طلای المپیک در کشتی فرنگی شود.
* بازهم مدال می‌خواهم
بنا در پاسخ به این سوال که پیش از سفر به لندن امید زیادی به درخشش در المپیک داشتید، آیا با کسب این 2 طلا انتظارتان برآورده شده است؟ گفت: در تهران هم گفتم که می‌رویم قهرمان المپیک شویم و دنبال طلسم شکنی با یک مدال نیستیم؛ بیشتر از این مدال می‌خواستم و می‌خواهم. در کشتی باباجان‌زاده در حال هدایت نوروزی بودم. بشیر می‌توانست فینالیست شود یا حداقل برنز بگیرد، اما نشد. افتخار بزرگی نصیب کشتی فرنگی شده است که تقدیم به مردم ایران و متعلق به مردم عزیز کشورم است.
* سقف آرزوها که هیچ سرم به آسمان ساییده می‌شود
وی در این خصوص که قبلا در مورد سقف آرزوهایش صحبت کرده بود و اینکه در لندن این سقف را می‌زند، گفت: دارم به این سقف نزدیک می‌شوم. اگر کشتی‌گیر مصری در فینال 84 کیلو روسیه را برده بود قبل از پایان مسابقات جشن قهرمانی المپیک قهرمانی را می‌گرفتیم. خوشبختانه روسیه در وزن 66 کیلوگرم نماینده‌ای ندارد و اگر عبدولی طلای این وزن را بگیرد قهرمان المپیک خواهیم شد. با قرعه‌ای که وی دارد به غیر از طلا برای او متصور نیستم. اگر بتوانیم در روز آخر هم دو مدال خوش‌رنگ بگیریم سقف آرزوها که هیچ بلکه سرم به آسمان ساییده می‌شود.
* حذف حبیب کامم را تلخ کرد
محمد بنا با اشاره به ناکامی اخلاقی گفت: حذف حبیب کامم را تلخ کرد. وی در تاکتیکش اشتباه کرد. خیلی صحبت کرده بودم که در هجومش رو به جلو باشد و به دنبال خسته کردن حریف و اخطار گرفتن از حریف نباشد. شرایط وزن 84 کیلو به هم ریخت و کشتی‌گیرانی که به ایرانی‌ها باخته بودند به مدال رسیدند. دوست داشتم حبیب با مدال المپیک کشتی‌اش را تمام می‌کرد که متاسفانه نشد.
* دیگر کشتی برای من بس است
وی درباره اینکه هنوز هم با وجود این افتخارات برای کناره‌گیری از تیم ملی اصرار دارد گفت: در این سال‌ها واقعاً خسته شدم و به سقف آرزوهایم هم نزدیک شدم. فرنگی‌کاران یک کار رویایی در لندن انجام دادند و فکر کنم کشتی دیگر برای من بس است.
* بدنم دیگر جواب نمی‌دهد
مسئولان ورزش اصرار دارد که شما بمانید و همه از شما حمایت کردند؛ محمد بنا در این باره عنوان کرد: لطف دارند؛ در این 2 روز به ما محبت کردند؛ هم آقای علی‌ابادی، هم دکتر عباسی و هم آقای افشار‌زاده همواره کنار بچه‌ها بودند. این نظر خودم است؛ بدنم دیگر جواب نمی‌دهد؛ نه اینکه قلبم نخواهد قلبم می‌خواهد اما حداقل باید یک سال بدون کشتی زندگی کنم. به زندگی‌ شخصی‌ام برسم؛ به پدرم، به مادرم و دخترم برسم. جوانان شایسته‌ای داریم که می‌توانند راه را ادامه بدهند. کشتی فرنگی هم به این خودباوری رسیده است که بتواند راهش را طی کند.
* محمد بنا فقط به عشق مردم زندگی می‌کند
بهترین مربی کشتی فرنگی جهان گفت: دست همه مردم را می‌بوسم به گفته پیامبر اسلام هیچ چیزی لذت‌بخش‌تر از شادکردن دل مومن نیست. خوشحالم که با تیم کشتی فرنگی و به کمک هم مردم ایران را خوشحال کردیم. انشاء‌الله در این شب‌های عزیز و کنار سفره‌های افطار ما را دعا کنند تا امروز هم خبرهای خوشی به مردم بدهید.
وی در پایان گفت: محمد بنا فقط به عشق مردم زندگی می‌کند وهیچ چیز در دنیا با ارزش‌تر از مردم ایران برای من نیست. عاشقانه مردم و کشورم را دوست دارم و دست تک تک آنها را می‌بوسم.

نوشته های مشابه