گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
مجله تاپ ناز / آماده حذف / مرسی پیام تبریک «بشار أسد» را نپذیرفت

مرسی پیام تبریک «بشار أسد» را نپذیرفت

به گزارش شیعه آنلاین، اخبار رسیده از قاهره پایتخت مصر حاکی از آن است که «محمد مرسی» رئیس جمهور جدید مصر که نامزد جنبش اخوان المسلمین در انتخابات اخیر بوده، پیام تبریک «بشار أسد» رئیس جمهور سوریه را نپذیرفت.

گفته می شود مرسی پس از رد این پیام تبریک که از طریق تلگراف برای رئیس جمهور جدید مصر ارسال گردید، طی اظهاراتی گفت: ما حکومت فعلی سوریه را قانونی و نماینده مردم نمی دانیم بلکه “ارتش آزاد سوریه” نماینده قانونی مردم سوریه هستند!

در همین حال گفته می شود رئیس جمهور جدید مصر دستور داده که به هیچ وجه تصویر وی و یا پلاکاردهایی برای اعلام پیام تبریک به وی را در اماکن مختلف و اداره های دولتی نصب نکنند زیرا این کار هزینه دارد لذا بهتر است این هزینه در جای دیگری خرج شود.

از سوی دیگر صفحه «محمد مرسی» در سایت اجتماعی فیسبوک اعلام کرد که رئیس جمهور جدید مصر قصد دارد حقوق ماهیانه خود را به طور کامل به کشورش هدیه بدهد.

در خبری دیگر آمده که “عبدالله” فرزند پنجم «محمد مرسی» که آخرین فرزند وی است، طی اظهاراتی خطاب به پدرش هشدار داده که “اگر از مسیر انقلاب خارج شود، خود او اولیس کسی خواهد بود که علیه وی قیام می کند و در برابرش خواهد ایستاد”.

اما پیروزی مرسی واکنش و خوشحالی شدید “جمعیت عمل اسلامی اردن” که شاخه سیاسی جنبش اخوان المسلمین این کشور به شمار می رود را نیز در پی داشته و در همین راستا «حمزه منصور» دبیرکل این جمعیت طی اظهاراتی پیروزی مرسی را آغاز عصر و دوره ای جدید در خاورمیانه خواند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *