مجله تاپ‌ناز‌

در مورد مزایای استفاده (idm) بیشتر بدانید

در مورد مزایای استفاده (idm) بیشتر بدانید

برنامه (IDM) یا (Internet Download Manager) را باید یکی از بهترین و جذاب‌ ترین برنامه‌ها جهت مدیریت دانلودها در کامپیوتر و گوشی‌های اندرویدی دانست. مزایای (idm) سبب شده تا بسیاری افراد آن را روی کامپیوتر یا گوشی خود نصب کنند تا بتوانند کار دانلود فایل‌های مختلف را حتی در زمانی که اینترنت سرعت بالایی ندارد، به راحتی انجام دهند.

مزایای بالای استفاده از (IDM) سبب شده تا این مطلب را به این موضوع اختصاص دهیم. با ما تا انتها همراه باشید تا با مزایای (idm) آشنا شوید.

برنامه (idm) چیست؟

اگر تا کنون از برنامه (IDM) استفاده نکرده‌ اید، باید بدانید که فرصت استفاده از یکی از جذاب ترین برنامه‌ها برای مدیریت دانلودهای خود را از دست داده اید. این برنامه را باید به عنوان بهترین برنامه مدیریت دانلود در ویندوز و حتی گوشی‌های اندرویدی معرفی کرد. کارایی بالا و مزایای بسیار این برنامه سبب شده تا بسیاری افراد اقدام به خرید لایسنس (IDM) کنند تا بتوانند به تمام ویژگی‌های آن دسترسی داشته باشند.

معرفی مزایای (IDM)

همان‌طور که گفتیم استفاده از برنامه (IDM) مزایای فراوانی را به همراه دارد. در ادامه به برخی از مهم ترین مزایای (Idm) اشاره خواهیم کرد.

 افزایش سرعت دانلود

اولین مزیت استفاده از (idm) افزایش سرعت دانلود است. شاید این سؤال در ذهن برخی افراد به وجود آید که یک برنامه چگونه می‌تواند سرعت دانلود را افزایش دهد. باید بدانید که نرم افزار اینترنت دانلود منیجر با بخش کردن فایل‌ها به تکه‌های متفاوت باعث افزایش سرعت دانلود می‌شود. بسیاری از سرورها در اینترنت، دانلود برای هر کانکشن را محدود می‌کنند.

به عنوان مثال شما قصد دارید یک فایل را از سروری دریافت کنید که محدودیت سرعت آن برای هر کانکشن 500 کیلو بایت است در حالی که سرعت اینترنت شما 3 مگابایت است. برنامه (IDM) با چند تکه کردن فایل و دانلود آن‌ها به صورت مجزا می‌تواند این محدودیت را دور بزند و سرعت دانلود را افزایش دهد.

قابلیت توقف و ادامه دانلود

یکی دیگر از قابلیت‌های جذاب برنامه اینترنت دانلود منیجر قابلیت توقف و ادامه دادن دانلود در زمان مناسب است. به عنوان مثال شما در حال دانلود یک فایل سنگین و حجیم هستید، اما باید برای کاری به بیرون از خانه بروید و یا کامپیوتر خود را خاموش کنید، در این زمان می‌توانید گزینه توقف دانلود موجود در برنامه (IDM) را انتخاب کنید.

پس از آن زمانی که می‌توانستید کار دانلود فایل مورد نظر خود را از همان جایی که متوقف شده بود ادامه دهید. همین مورد را باید یکی از بزرگ‌ ترین مزایای (idm) دانست. مخصوصاً در ایران که سرعت اینترنت آن‌قدر بالا نیست که بتوان فایل‌های سنگین و حجیم را به راحتی دریافت کرد.

زمان ‌بندی برای دانلود فایل‌ها

از دیگر مزایای (idm) قابلیت زمان بندی برای دانلود فایل‌ها در زمان‌های مناسب است. به عنوان مثال افرادی که ترافیک شبانه دارند و می‌خواهند از آن برای دانلود فایل‌های مختلف خود استفاده کنند، می‌توانند از این قابلیت به بهترین شکل سود ببرند.

برای این کار تنها لازم است که در منو (idm) ساعت شروع دانلود و فایل‌هایی را مشخص کنند که قصد دارند دانلود کنند و در آن زمان کامپیوتر آن‌ها روشن باشد. به همین سادگی آن‌ها می‌توانند از این ترافیک شبانه به بهترین شکل استفاده کنند.

محدود کردن سرعت دانلود

برنامه اینترنت دانلود منیجر علاوه بر این که می‌تواند برای دانلود از تمام پهنای باند اینترنت شما استفاده کند، می‌تواند سرعت آن را محدود هم کند. فرض کنید که شما قصد دارید یک فایل را دانلود کنید اما در همان زمان نیاز دارید در اینترنت کارهای متفاوتی را نیز انجام دهید.

انجام این دو کار به صورت همزمان بدون استفاده از اینترنت دانلود منیجر باعث کندی روند باز شدن صفحات و بروز مشکلات بسیاری خواهد شد. اما با استفاده از قابلیت‌ها و مزایای (idm) می‌توانید سرعت دانلود را کاهش دهید تا کار خود را به راحتی و با سرعت بالا انجام دهید و سپس با برداشتن این محدودیت، کار دانلود خود را ادامه دهید.

خرید idm اورجینال

دانلود راحت از سایت‌ها

باید بدانید که برنامه اینترنت دانلود منیجر با تمام مرورگرهای موجود هماهنگ است و می‌توان آن را روی آن‌ها فعال کرد. این کار سبب می‌شود که دانلود فایل‌های مختلف از طرق صفحات متفاوت به راحتی امکان پذیر باشد. تنها لازم است که روی گزینه دانلود موجود در آن سایت‌ها کلیک کنید تا پنجره برنامه (IDM) باز شود و شما بتوانید آن‌ها را دانلود کنید.

همچنین یکی دیگر از مزایای (idm) قابلیت دانلود ویدیو، فایل صوتی و موسیقی از سایت‌هایی است که شما قابلیت دانلود از طریق آن‌ها را ندارید. از مهم ترین سایت‌هایی که با استفاده از اینترنت دانلود منیجر می‌توان از آن کار دانلود فایل‌های مختلف را انجام داد، یوتیوب است.

افراد به صورت عادی نمی‌توانند ویدیوهای موجود در یوتیوب را دانلود کنند اما این کار با استفاده از (idm) نه تنها امکان پذیر است بلکه فرآیندی بسیار ساده و راحت نیز دارد.

ایجاد صف دانلود

یکی دیگر از مزایای (idm)، قابلیت ایجاد صف دانلود است. زمانی که افراد تصمیم دارند چندین فایل متفاوت را از اینترنت دانلود کنند، می‌توانند از این قابلیت به بهترین شکل استفاده کنند. اگر شما اقدام به دانلود تمام این فایل‌ها به صورت یکجا کنید، زمان دانلود افزایش پیدا می‌کند.

این قابلیت اینترنت دانلود منیجر این کار را به شکلی دیگر انجام می‌دهد. شما یک لیست از فایل‌های مد نظر خود درست می‌کنید و این برنامه به صورت خودکار پس از پایان دانلود یک فایل، دانلود فایل بعدی را شروع خواهد کرد.

مدیریت فایل‌ها

علاوه بر این که فایل‌های دانلود شده توسط اینترنت دانلود منیجر در چند دسته بندی تقسیم می‌شوند، می‌توان آن‌ها را به راحتی بر اساس مواردی مانند زمان دانلود، حجم و بسیاری موارد دیگر از طریق خود برنامه به سادگی پیدا کرد. همین امر سبب می‌شود که دسترسی به فایل‌های دانلود شده بسیار ساده تر باشد.

سایر مزایای (idm)

علاوه بر موارد گفته شده، استفاده از اینترنت دانلود منیجر، مزایای دیگری نیز به همراه دارد. این مزایا شامل موارد زیر می‌شود.

  • قابلیت (Drag and Drop) لینک‌ها در اینترنت دانلود منیجر
  • امکان دانلود کامل یک سایت از اینترنت
  • پشتیبانی از چندین زبان متفاوت مانند زبان فارسی
  • دانلود ساده و آسان
  • جلوگیری از دانلود برخی فایل‌ها بدون اجازه از سایت‌های متفاوت
مزایای استفاده از idm

خرید لایسنس برنامه (idm)

باید بدانید که برای استفاده از برنامه (idm) شما نیاز به خرید لایسنس آن دارید. در صورتی که کار فعال سازی این برنامه را به درستی انجام ندهید، پس از مدتی این برنامه ارائه سرویس و خدمات به شما را متوقف خواهد کرد. برای خرید لایسنس (IDM) اورجینال و با قیمت مناسب می‌توانید از خدمات مجموعه بنیان سافت استفاده کنید.

جمع‌بندی

  • برنامه (idm) را باید قدرتمندترین برنامه برای مدیریت دانلود در ویندوز دانست.
  • مزایای (idm) سبب شده تا افراد بسیاری اقدام به استفاده از این برنامه کنند.
  • از مهم ترین مزایای استفاده از اینترنت دانلود منیجر می‌توان به استفاده از تمام پهنای باند، قابلیت کاهش سرعت دانلود، ایجاد صف دانلود، مدیریت راحت فایل‌ها و دانلود از سایت‌های متفاوت اشاره کرد.
  • برای خرید لایسنس (idm) می‌توانید از خدمات مجموعه بنیان سافت استفاده کنید تا این لایسنس را به صورت اورجینال و با قیمت مناسب خریداری کنید.

مطالب مشابه را ببینید!