مجله تاپ‌ناز‌

معرفی و آشنایی با مساجد استانبول در تور ها

بسیاری از گردشگران و توریست هایی که با تور استانبول به این شهر سفر می کنند به دنبال بازدید از بهترین و مشهورترین مساجد استانبول هستند. از مهمترین و پر بازید ترین مساجد استانبول می توان به مسجد فاتح، مسجد دلمه باغچه، مسجد شاهزاده و مسجد اورتاکوی اشاره داشت.

 

آیا شما نیز به دنبال اسامی مساجد استانبول در تور استانبول هستید؟ آیا می دانید معروف ترین مساجد استانبول کدام ها هستند؟ از شما دعوت می شود که این مقاله را تا پایان همراهی کنید و اطلاعات بسیار ارزنده ای را به دست بیاورید. شهر استانبول یکی از زیباترین شهرهای جهان بوده که سالانه میلیون ها گردشگر از این شهر بازدید کرده و توانسته است در کوتاه ترین زمان پیشرفت بسیار خوبی را در صنعت گردشگری داشته باشد. استانبول را با داشتن آثار تاریخی و مساجد های قدیمی آن می شناسند که از مهمترین مساجد استانبول می توان به موارد زیر اشاره نمود:

–         مسجد اورتاکوی

–         مسجد شاهزاده

–         مسجد ایوب سلطان

–         مسجد فاتح

–         مسجد دلمه باغچه

هر کدام از مساجد استانبول با داشتن قدمت و معماری بی نظیر خود توانسته است توجه بسیاری از گردشگران را به سوی خود جذب کند که در ادامه مقاله نیز سعی بر آن داریم تا در مورد هر یک از مساجد استانبول توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم.

معرفی و آشنایی با مساجد استانبول در تور ها

مسجد اورتاکوی:

به گزارش سفر باتو ، مسجد اورتاکوی که به مسجد مجیدیه نیز معروف می باشد از متفاوت ترین مساجد استانبول بوده و سبک معماری به کار رفته در آن نیز گونیک می باشد. بسیاری از گردشگران و مسافرانی که از تنگه بسفر بازدید می کنند می توانند به راحتی از مسجد اورتاکوی نیز بازدید داشته باشند. این مسجد تنها مکانی است که فرهنگ شرق و غرب شهر استانبول را به نمایش می گذارد و از این رو دارای اهمیت بسیار ویژه ای در میان مردم استانبول می باشد.  آخرین تعمیراتی که در این مجسد صورت گرفته است مربوط به سال 2014 بوده و در نمای بیرونی آن از بهترین و مرغوب ترین سنگ های مرمری استفاده شده است که این امر سبب زیباتر شده مسجد مذکور در میان سایر مساجد استانبول است.

معرفی و آشنایی با مساجد استانبول در تور ها

مسجد شاهزاده: مساجد استانبول

از دیگر مساجد استانبول می توان به مسجد شاهزاده بنایی که به یاد پسر سلطان سلیمان اول است، اشاره کرد. این مسجد در سال 1543 بنا شده است و معمار بزرگ و معروف این مسجد، معمار سینان بوده که از مشهورترین معماران تاریخی کشور ترکیه به شمار می آید. سلطان سلیمان برای یادبود فرزند خود که در سن جوانی درگذشت این مسجد را بنا کرد و در آن زمان مسجد مذکور یکی از باشکوه ترین و بی نظیرترین مساجد این شهر بوده و هم اکنون نیز با داشتن زیبایی های منحصر به فرد خود توانسته است در لیست مشهورترین و معروف ترین مساجد استانبول واقع شود و توجه بسیاری از گردشگران و توریست ها را به سوی خود جلب کند. محوطه ساخت این مسجد را مدرسه و عمارت ها ی مختلف تشکیلی داده بود که با تخریب آنها این مسجد باشکوه بنا گردید و دارای یک باغ بسیار زیبا و بزرگی نیز می باشد که منظره بی نظیری را به وجود آورده است.

معرفی و آشنایی با مساجد استانبول در تور ها

مسجد ایوب سلطان:

یکی از زیباترین مساجد استانبول که شاید اسم آن را تا کنون کمتر شنیده اید، مسجد ایوب سلطان می باشد که در ورودی تنگه بسفر واقع شده است و در میان مردم استانبول از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بنا به روایات های مختلف ایوب سلطان یکی از یاران نزدیک پیامبر (ص) می باشد و نام این مسجد را نیز بر اساس این روایت ها انتخاب کرده اند که به همین جهت نیز مسجد ایوب سلطان از محبوبیت بسیار زیادی در میان مردم ترکیه برخوردار است. در میان مردم ترکیه مسجد ایوب سلطان یکی از مهمترین مکان های مقدس بعد از مکه، مدینه، اورشلیم بوده و بسیاری از مردم این کشور برای اجابت دعاها و نذرهای خود به سوی این مسجد روانه می شوند. طراحی و معماری به کار رفته در این مسجد نیز بسیار متفاوت تر از سایر مساجد استانبول می باشد. اگر شما نیز قصد بازدید از زیباتری مسجد شهر استانبول را دارید می توانید مسجد ایوب سلطان را در اولویت های خود قرار داده و لحظات بسیار معنوی را در این مکان تجربه کنید.

معرفی و آشنایی با مساجد استانبول در تور ها

مسجد فاتح

مسجد فاتح:

از دیگر مهمترین مساجد استانبول می توان به مسجد فاتح اشاره نمود که یکی از منحصر به فرد ترین و زیباترین مساجد استانبول نیز به شمار می آید و سالانه میلیون ها نمازگزار در این مسجد نماز به پا کرده و در برخی از روز های سال نیز مراسم های مختلف در این مکان اجرا می شود که گردشگران و توریست ها نیز می توانند در این مراسم ها شرکت داشته باشند. مسجد فاتح در لیست محبوب ترین مساجد استانبول قرار گرفته است و این مسجد در سال 1771 از دوباره بازسازی شد و به شکل امروزی خود درآمد. امروزه بسیاری از مجریان برگزار کننده تور استانبول سعی بر آن دارند تا بازدید از مسجد فاتح را در اولویت های برنامه های بازدیدی خود قرار دهند. شما نیز می توانید با سفر خود به استانبول از این مسجد بازدید نموده و به طراحی و معماری بی نظیر آن پی ببرید. ناگفته نماند که سال ساخت این مسجد به 1463 میلادی بر می گردد که با این امر مسجد فاتح یکی از قدیمی ترین مساجد استانبول می باشد.

معرفی و آشنایی با مساجد استانبول در تور ها

مسجد دلمه باغچه:

مسجد دلمه باغچه از دیگر معروف ترین و دیدنی ترین مساجد استانبول می باشد که معماری حاکم بر این مسجد نئوکلاسیک و امپریالیستی بوده و قسمت بزرگی از کاخ دلمه باغچه را به خود اختصاص داده است. توجه داشته باشید که زیبایی و جذابیت حاکم بر این مسجد به قدری زیاد می باشد که سالانه میلیون ها گردشگر و توریست از این مسجد بازدید می کنند و لحظات بسیار معنوی را در این مکان سپری کرده و نهایت لذت را برای خود به ارمغان می آورند. توجه داشته باشید که مسجد مذکور توسط سلطان عبدامشید ساخته شده است و در ساخت این مسجد به نکات بسیار ظریفی توجه شده است که هر بیننده ای از بازدید این مسجد شگفت زده شده و به زیبایی هنر اسلامی پی می برند. اگر شما نیز قصد بازدید از مساجد استانبول را دارید می توانید مسجد دلمه باغچه را در اولویت های بازدید خود قرار دهید. امروزه گردشگران با رزرو تور استانبول می توانند از مساجد استانبول در بهترین زمان ممکن بازدید داشته باشند. / پایان رپورتاژ آگهی /

 

 

مطالب مشابه را ببینید!