مشخصات 5 تبلت برتر بازار ایران +قیمت

امروزه بسياري از کاربران به دنبال تبلتي هستند که از لحاظ قدرت حرف اول را بزند. در اين بين مدل هاي زيادي به بازار عرضه شده است که اين کار را تا حدودي دشوار مي کند. اما به راستي اگر محدوديت بودجه را کنار بگذاريم بهترين  تبلت ها در بازار کدام هستند؟در ابتدا بايد با واژه هايي آشنا شويد تا به درکي اوليه در مقايسه تبلت ها با يکديگر برسيد.

تراکم پيکسلي: تراکم پيکسلي به تعداد مربع هاي بسيار کوچکي گفته مي شود که در هر 2.5 سانتي متر مربع(يک اينچ) وجود دارد.

پردازنده: به هر اندازه تعداد هسته ها افزايش پيدا کند، قدرت پردازشگر نيز بيشتر مي شود البته اين موضوع تا زماني صدق مي کند که تمام هسته ها با هم کار کنند. به علاوه بايد اين موضوع را مدنظر قرار داد که آيا برنامه  مورد نظر تنها از قدرت اصلي پردازنده (گيگاهرتز) استفاده مي کند يا مي خواهد به صورت هم زمان چند عمل را مورد پردازش قرار دهد چرا که اگر برنامه تنها از قدرت اصلي پردازنده استفاده کند گيگاهرتز بالاتر نتيجه  بهتري را به کاربر ارائه مي دهد اما در رابطه با انجام چند عمل به صورت هم زمان، تعداد هسته بيشتر نتيجه را مطلوب تر مي کند.

اما دررابطه با فرکانس دستگاه ها، هراندازه اين فرکانس بيشتر شود، سرعت نقل و انتقال داده ها نيز افزايش مي يابد. درحال حاضر پردازنده چهار هسته اي Snapdragon 800 با قدرت پردازش 2.3 گيگاهرتز درصدر جدول قرار دارد.

رم: درکنار يک پردازنده قوي بايد نقش رم را نيز مورد توجه قرار داد. اطلاعات و داده هاي مربوط به هر برنامه اي که قصد اجرا شدن دارد، روي رم قرار مي گيرد. دليل انجام اين عمل ايجاد تعادل بين سرعت پردازنده و ديسک سخت است. از آنجا که پردازشگرها سرعت بسيار زيادي دارند و سرعت ديسک هاي سخت نسبت به آن ها پايين است، رم مي تواند با قرارگيري بين اين2 يک تعادل سرعت ايجاد کند. بنابراين مقدار رم در مواقعي که کاربر نياز به اجراي چندين برنامه به طور هم زمان دارد و يا از برنامه هاي پرحجم استفاده مي کند، تأثير بسزايي در سرعت دستگاه مربوطه خواهد داشت.

Apple iPad Air LTE – 32GB

مشخصات 5 تبلت برتر بازار ایران +قیمت

هنگامي که از تبلت خوب صحبت مي کنيم بايد در گزينه هايمان اپل را نيز حتما در نظر بگيريم. يکي از جديدترين مدل هاي شرکت اپل Apple iPad Air Wi-Fi – 32GB است که از سخت  افزار قابل قبولي بهره مي برد. اين تبلت به پردازنده 1.7 گيگاهرتزي دو هسته اي مجهز است که براي سيستم عامل iOSروي دستگاه مناسب به نظر مي رسد. 

اين تبلت به رم يک گيگابايتي مجهز است که در مقايسه با ساير رقبا چندان هم بالا به نظر نمي رسد.وضوح اين تبلت معادل FullHD است و تراکم پيکسلي آن به 264 پيکسل در هر اينچ مي رسد.

در اين ميان بايد توجه داشت که اندازه صفحه نمايش اين تبلت 9.7 اينچ طراحي شده است. به نظر مي رسد اين محصول گزينه اي مناسب براي علاقه مندان اپل باشد در غيراين صورت گزينه هاي بهتري براي انتخاب وجود دارد.

معرفي 5 تبلت برتر جهان (آقای عاملی)

قیمتی که در بازار برای Apple iPad Air LTE – 32GB تعیین شده است 2,209,000 است. که برای تبلتی با این امکانات چندان دور از ذهن به نظر نمی‌رسد. قیمت مدل Apple iPad Air Wi-Fi – 32GB 1,899,000 هزار تومان است.

Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition LTE

معرفي 5 تبلت برتر جهان (آقای عاملی)

يکي از جديدترين و مجهزترين مدل هاي سامسونگ است. مي توان گفت سامسونگ در اين مدل از هيچ امکاناتي کم نگذاشته است. اين تبلت به پردازنده 2.3 گيگاهرتزي چهارهسته اي مجهز است که درحال حاضر قوي تر از اين پردازنده براي گوشي و تبلت ها عرضه نشده است.

به علاوه در کنار اين پردازنده يک رم3 گيگابايتي قرار گرفته است که سبب مي شود دستگاه در اجراي برنامه ها با اختلال رو به رو نشود.

تراکم پيکسلي Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition LTE 299پيکسل در هر اينچ است که اگرچه بهترين محسوب نمي شود اما با توجه به ويژگي هاي سخت افزاري تبلت مي توان آن را تحمل کرد.

اندازه صفحه نمايش اين تبلت 10 اينچ است ودر مجموع مي توان گفت اين محصول در بين تبلت هاي آندرويدي يکي از بهترين گزينه ها براي خريد به حساب مي آيد.

معرفي 5 تبلت برتر جهان (آقای عاملی)

تبلت Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition LTE را در بازار با قیمت تقریبی بالغ بر 1,975,000 تومانمی‌توانید تهیه نمایید. این تبلت را می‌توانید با کمی گشت و گذار در بازار با قیمت‌های مختلف و البته با کارایی‌هایی کمی بیشتر و کمتر با نوسان قیمت مختلف مشاهده کنید.

Asus Google Nexus 7 2 4G – 32GB

معرفي 5 تبلت برتر جهان (آقای عاملی)

نکسوس 7 جديد از لحاظ کيفيت صفحه نمايش از 2 مدل قبلي قدرتمند تر است چرا که تراکم پيکسلي 323 پيکسل در هر اينچ را در اختيار کاربر قرار مي دهد.

گوگل اين مدل را به پردازنده 1.5 گيگاهرتزي چهار هسته اي مجهز کرده است که اگرچه آخرين مدل پردازنده روي دستگاه هاي موجود در بازار نيست اما از پس اجراي تمام برنامه هاي آندرويدي برمي آيد.

درکنار اين پردازنده رم 2گيگابايتي قرار گرفته است که مي تواند پاسخ گوي تمام نيازهاي يک کاربر حرفه اي باشد. در کنار اين ويژگي ها بايد اندازه 7 اينچي اين تبلت را نيز در نظر گرفت. درکل نکسوس 7با توجه به قيمت مناسب از بهترين گزينه ها براي خريد محسوب مي شود.

معرفي 5 تبلت برتر جهان (آقای عاملی)

Asus Google Nexus 7 2 4G – 32GB در بازار دارای قیمت تقریبی 1,250,000 تومان می‌باشد.

Sony Xperia Tablet Z LTE – 16GB

معرفي 5 تبلت برتر جهان (آقای عاملی)

همچون نکسوس 7، Sony Xperia Tablet Z LTE – 16GB نيز از پردازنده 1.5 گيگاهرتزي چهارهسته ايبهره مي برد. سوني براي اين تبلت 2 گيگابايت حافظه رم درنظر گرفته است که مي توان با آن هر برنامه اي را به اجرا درآورد.

متاسفانه اين محصول در زمينه صفحه نمايش عملکرد چندان مناسبي از خود به نمايش نگذاشته است؛ اين موضوع را مي توان از تراکم پيکسلي 224 پيکسل در هر اينچ اين تبلت فهميد. اندازه اين تبلت 10.1 اينچدر نظر گرفته شده است. محصول مذکور در مقايسه با 3 مدل قبلي ضعيف تر است و در عوض قيمت بالايي دارد.

درنتيجه مي توانيد آن را جزو گزينه هاي آخر خود دسته بندي کنيد.

معرفي 5 تبلت برتر جهان (آقای عاملی)

Sony Xperia Tablet Z LTE – 16GB را می‌توانید در بازار با صرف هزینه تقریبی 2,049,000 تومان تهیه و مورد استفاده قرار دهید.

Microsoft Surface 2

معرفي 5 تبلت برتر جهان (آقای عاملی)

Microsoft Surface 2 که از سري تبلت هاي مايکروسافت به شمار مي آيد، به پردازنده 1.7 گيگاهرتزي چهار هسته  اي مجهز است که از قدرت بالايي بهره مي برد.

همچنين اين مدل به رم 2 گيگابايتي مجهز شده است تا بتواند از پس سخت ترين برنامه ها بربيايد. اندازهصفحه نمايش اين تبلت 10.6 اينچ است که در مقايسه با مدل هاي قبلي بزرگ تر به شمار مي آيد.

در مجموع تبلت ويندوزي Microsoft Surface 2 مي تواند يک گزينه خوب براي افرادي باشد که عادت به کار با سيستم عامل ويندوز را دارند.

معرفي 5 تبلت برتر جهان (آقای عاملی)

Microsoft Surface 2 در بازار دارای قیمت تقریبی بالغ بر 3,799,000 تومان می‌باشد. این مدل از تبلت در مدل‌های مختلف و با فاصله قیمتی زیادی است که در اینجا به تعدادی از این‌ها اشاره خواهیم کرد. Microsoft Surface RT 32GB دارای قیمت 2,150,000، Microsoft Surface RT 64GB دارای قیمت 2,450,000، Microsoft Surface Pro 128GB دارای قیمت 3,699,000، Microsoft Surface Pro 2 – 128GB دارای قیمت 4,249,000، Microsoft Surface Pro 2 with Keyboard – 128GB دارای قیمت 4,549,000، Microsoft Surface Pro 2 – 256GB دارای قیمت 5,450,000 است.

جمع بندي:اگر از لحاظ بودجه با مشکلي مواجه نيستيد بهترين گزينه براي شما Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition LTE است در غير اين صورت مي توانيد تبلت جديد گوگل را انتخاب کنيد که باقيمت مناسب ويژگي هاي سخت افزاري مناسبي را در اختيار کاربرانش قرار مي دهد.

مطالب مشابه را ببینید!