مجله تاپ‌ناز‌

مصرف قهوه با معده خالی + خوردن قهوه به صورت ناشتا چه مضراتی دارد؟

مصرف قهوه با معده خالی

قهوه نوشیدنی بسیار محبوبی است که بیشتر افراد طعمش را دوست دارند و ممکن است مانند چای در اول صبح بنوشند. مصرف قهوه با معده خال و به صورت ناشتا به دلیل داشتن آنتی اکسیدان های زیاد وقتی که با معهده خالی استفاده می شود باعث بالا رفتن اسید معده و ترشح اسید هیدروکلریک می شود.

یکی از اشتباهات بزگی که مردم انجام می دهند خوردن قهوه ناشتا و با شکم خالی است و یکی از نکاتی که در رابطه با مصرف قهوه باید بدانید و به آن عمل کنید این است که نباید قهوه را در صبح خیلی زود و با معده خالی استفاده کرد زیرا می تواند مشکلاتی برای سلامت ایجاد کند.

مصرف قهوه به صورت ناشتا و با معده خالی چه مضراتی دارد؟

قهوه برای بدن بسیار خواص دارد ولی باید بدانید که برای حفظ سلامتی باید این نوشیدنی خوشمزه را در زمان مناسبی استفاده کرد. وقتی که قهوه را به صورت ناشتا مصرف می کنید باعث می شود که مقدار اسید معده بالا برود و پوش محافظ معده دچار آسیب شود و در نتیجه معده درد و مشکلات گوارشی مانند سوزش و سوء هاضمه پیش می آید.

خوردن قهوه به صورت ناشتا می تواند عوارض جدی برای سلامت دستگاه گوارش داشته باشد. تنها عارضه خوردن قهوه با معده خالی روی دستگاه گوارش نیست بلکه می تواند خلق و خوی فرد را هم تغییر بدهد و باعث آشفتگی فرد شود که به دنبال آن در فرد علائم اضطراب و تپش قلب و ناتوانی در تمرکز دیده می شود.

مضرات مصرف قهوه در ناشتا می تواند الگوی خواب روزانه و شبانه فرد را به هم بزند. وقتی که از خوابی بیدار می شود هورمون هایی که مربوط به هوشیاری و نشاط شما هستند با مصرف قهوه به مقدار زیادی از آن کاسته می شود زیرا قهوه مستقیم روی آن تاثیر می گذارد. نوشیدن ناشتای ان می تواند باعث خواب آلودگی شما شود و در واقع هیچ نقشی در هوشیاری شما نخواهد داشت.

اگر باید حتما به صورت ناشتا، قهوه میل کنید پس بهتر است قبل از خوردن آن کمی شیر میل کنید.

مطلب پیشنهادی: قهوه اسپرسو | قهوه اسپرسو چیست و چه ویژگیها و خواصی دارد؟

مصرف قهوه با معده خالی

نکات مهم در مورد مصرف قهوه

  • مصرف قهوه ناشتا به هوشیار شدن شما هیچ کمکی نمی کند.
  • به جز ساعات صبح در ساعات خاص دیگری هم نباید قهوه مصرف کرد مصلا 12 تا 2 هر و 5 نیم تا 6 نیم عصر.
  • بهترین موقع برای میل کردن قهوه پس از وعده غذایی است.
  • بهتر است تا 6 ساعت قبل از خوابیدن قهوه مصرف نککنید.
  • بهترین موقع برای مصرف قهوه 10 تا 12 صبح و 2 تا 5 عصر است.

مطالب مشابه را ببینید!