مجله تاپ‌ناز‌

معرفی بهترین انیمه‌های سریالی (لیست انیمه های فوق العاده تماشایی ژاپنی)

تاپ ناز 46

طی ده سال گذشته انیمه به یکی از پر طرفدارین ژانرهای سینما تبدیل شده و آثار بسیار فوق‌العاده‌ای نیز در این مدیوم و ژانر ساخته شده‌اند. ما نیز در این بخش از سایت ادبی و هنری روزانه قصد داریم بهترین انیمه‌های سریالی را به شما دوستان معرفی کنیم. در ادامه با ما باشید.

حمله به تایتان – Attack on Titan

حمله به تایتان - Attack on Titan

قطعا اولین سریال از لیست امروز ما شاهکار اتک آن تایتان است. اثری که نفس مخاطبین را در سینه حبس کرده و به راستی چنان هیجان دارد که قسمت‌ها را پشت سر هم خواهید دید. اتک آن تایتان یک مجموعه مانگایی ژاپنی است که توسط هاجیمه ایسایاما نوشته و طراحی شده‌است. این مجموعه از 9 سپتامبر 2009 در مجله بساتسو شونن منتشر می‌شد و در 21 آوریل 2021 با 34 جلد و 139 قسمت پس از 11 سال به اتمام رسید.

خلاصه داستان این سریال

داستان، حول اِرن یِگِر (Eren Jaeger)، میکاسا اَکِرمَن (Mikasa Ackerman) و دوست این دو با نام آرمین آرلرت (Armin Arlert) می‌گذرد. پس از سقوط دیوار ماریا و شهر شیگانشینا (Shiganshina)توسط تایتان‌ها، مادر اِرن به دست یک تایتان کشته می‌شود و او قسم می‌خورد که انتقام مادرش را از تایتان‌ها بگیرد. او به همراه دوستانش به هنگ اکتشاف(Scout Regiment) ملحق می‌شوند تا تایتان‌ها را از بین ببرند.

دفتر مرگ – Death Note

دفتر مرگ - Death Note

اگر به دنبال یک سریال هیجانی معمایی پلیسی هستید که با تعلیق و هیجان داستان خود را پیش ببرد، بهترین انیمه سریالی برای شما دفترچه مرگ است. اثری که تقریبا بیست سال پیش ساخته شده است اما از چنان کیفیت تصویری و داستانی برخوردار است که می‌شود آن را دید و به شدت لذت برد.

خلاصه داستان این سریال

لایت یاگامی، پسر جوانی که از ظلم و فساد بیزار است، تصادفاً دفتری پیدا می‌کند که رویش نوشته‌شده DEATH NOTE (دفتر مرگ). در صفحه اول دفتر توضیح داده شده که اگر نام شخصی در دفتر نوشته شود آن شخص پس از 40 ثانیه بر اثر حمله قلبی خواهد مرد. لایت در صدد استفاده از دفتر بر می‌آید و شروع به کشتار مجرمین می‌کند، ولی پلیس به مرگ پی در پی مجرمین مشکوک می‌شود و تصمیم می‌گیرد قاتل را پیدا کند.

در همین حین ال که کاراگاهی بسیار باهوش بود تصمیم می‌گیرد که کیرا (لایت) را پیدا کند، اما لایت بخاطر زیرکی و نفوذیی که در سیستم پدرش ایجاد کرده بود توانست نقشه‌های ال را نقشه بر آب کند. اما بالاخره ال به او مشکوک می‌شود و او را بسیار تحت فشار قرار می‌دهید به عنوان مثال: در اتاقش تعداد بسیار زیادی دوربین وصل می‌کند یا با او در مدرسه دیدار می‌کند در این حین لایت تصمیم می‌گیرد به او بپیوندد تا به ال ثابت کند که او کیرا نیست.

وان پیس – One Piece

وان پیس - One Piece

یکی از قدیمی‌ترین و پر قسمت‌ترین انیمه‌های سریالی که قطعا یکی از بهترین و پر طرفدارترین‌ها نیز است، سریال وان پیس نام دارد. وان پیس یک مجموعه تلویزیونی انیمه تولید شده توسط توئی انیمیشن است و از سال 1999 از فوجی تی‌وی پخش می‌شود. این انیمه بر پایه مجموعه مانگا با همین نام اثر ائیچیرو اودا است.

خلاصه داستان این سریال

داستان این مجموعه در مورد مانکی دی. لوفی است، پسری که بدنش به دلیل خوردن ناخواسته میوه شیطانی ویژگی خاصی به دست آورده‌است. او به همراه گروه دزد دریایی خود، به دنبال بزرگ‌ترین گنج دنیا، «وان پیس» می‌گردد تا به پادشاه بعدی دزدان دریایی تبدیل شود. از زمان پخش در ژاپن، تاکنون 1٬073 قسمت پخش شده‌است و بعداً به سایر کشورهای جهان صادر شد.

مطلب مشابه: معرفی انیمه جوجوتسو کایس؛ داستان و شخصیت های این سریال

شیطان کش: کیمتسو نو یائیبا – Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

شیطان کش: کیمتسو نو یائیبا - Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

شیطان کش نسبت به دیگر آثار لیست امروز ما از خشونت کمتری برخوردار است. البته این سریال فضایی به شدت اکشن، انسانی و کمدی محور دارد که مناسب هر نوع مخاطبی است. این سریال هم‌اکنون در فصل چهارم خود است و مخاطبین آن روز به روز در حال افزایش.

خلاصه داستان این سریال

در دوره تایشو ژاپن، تانجیرو کامادو پسری باهوش و مهربان است که همراه با خانواده‌اش در کوه‌ها زندگی می‌کند و از طریق فروش زغال چوب امرار معاش می‌کند. اما همه چیز زمانی که خانواده‌اش توسط شیطان‌ها (اُنی) مورد حمله قرار می‌گیرد، تغییر می‌کند.

تانجیرو و خواهر کوچکترش نزوکو تنها بازماندگان این حادثه هستند. در این بین نزوکو کامادو تبدیل به شیطان می‌شود، اما به‌طور غیرمنتظره نشانه‌هایی از احساسات و تفکر انسانی از خود نشان می‌دهد. تانجیرو به منظور گرفتن انتقام و کمک به خواهرش و یافتن راهی برای تغییر دوباره وی به یک انسان و کشتن موزان، تبدیل به یک شکارچی و شیطان کش می‌شود.

جوجوتسو کایسن – Jujutsu Kaisen

جوجوتسو کایسن - Jujutsu Kaisen

بسیاری از منتقدین صاحب نظر سینما اتفاق نظر دارند که سریال جوجوتسو کایسن جانشینی برای اتک آن تایتان است. اثری به شدت سرگرم‌کننده و اکشن که بی‌شک طرفداران این ژانر را ارضا خواهد کرد.

مجموعه تلویزیونی انیمه جوجوتسو کایسن 47 قسمته تولید شده توسط استودیو ماپا در اکتبر 2020 در شبکه خبری ژاپن به نمایش درآمد. این انیمه از کرانچی‌رول برای پخش جریانی خارج از آسیا و دوبله انگلیسی در نوامبر سال 2020 مجوز دارد.

خلاصه داستان این سریال

یوجی ایتادوری یک دانش آموز دبیرستانی معمولی، با تناسب اندام عالی است که با پدربزرگش در سِندای زندگی می‌کند و قدرت بدنی بالایی دارد. او علی‌رغم استعداد ذاتی اش در ورزش، به دلیل بیزاری از دو و میدانی مرتباً ازپیوستن به تیم مدرسه اش اجتناب می‌کند. درعوض، او تصمیم می‌گیرد تا به کلوپ تحقیقات مخفی بپیوندد، جایی که می‌تواند آرام شود و با سال بالایی‌های خود معاشرت کند و ساعت ۵:۰۰ بعد از ظهر مدرسه را ترک می‌کند و به ملاقات پدربزرگش در بیمارستان می‌رود. در حالی که او در بستر مرگ خود است، پدربزرگش دو نصیحت بزرگ را در درون روح یوجی القا می‌کند – “همیشه به مردم کمک کن” و “در محاصره مردم بمیر”.

ناروتو – Naruto

ناروتو – Naruto

یکی دیگر از خاطره‌انگیزترین و در عین‌ حال بهترین انیمه‌های سریالی ناروتو است. اثری اکشن، درجه یک و در عین حال طولانی که تقریبا بیش از 500 قسمت دارد. علاوه بر مجموعه‌های انیمه، استودیو پیرو تاکنون یازده فیلم سینمایی و چندین اووی‌ای نیز تهیه کرده‌است. با به پایان رسیدن مجموعه مانگا و انیمه، ادامه داستان توسط پسر ناروتو، بوروتو اوزوماکی در بوروتو: ناروتو نسل‌های بعدی دنبال می‌شود که قصد دارد راه خودش را دنبال کند و از اینکه همه از او انتظار دارند که راه پدرش را دنبال کند خسته شده‌است.

خلاصه داستان این سریال

12 سال پیش از شروع داستان، موجودی شرور و افسانه‌ای به نام کیوبی (روباهی غول پیکر با ۹ دم) به کونوها حمله می‌کند. چهارمین هوکاگه با استفاده از یک طلسم و قربانی کردن خود موفق می‌شود کیوبی را داخل بدن ناروتوی تازه به‌دنیا آمده مهر کند.

ناروتو پسری یتیم است و اکثر مردم کونوها او را همان کیوبی می‌بینند و از او تنفر دارند. بنا به فرمان هوکاگه سوم هیچ‌کس حق ندارد در مورد وقایع رخ‌داده مرتبط با حملهٔ کیوبی حرفی بزند؛ برای همین همسالان ناروتو و همچنین خودش چیزی در این مورد نمی‌دانند. با این وجود به‌علت دیدگاه و رفتار بزرگسالان و تأثیر این رفتار بر روی فرزندانشان، ناروتو دوران کودکی خود را بدون هرگونه رابطهٔ صمیمانه و دوستی سپری می‌کند. نتیجه این که ناروتو برای جلب توجه دست به انواع و اقسام شیطنت و خرابکاری می‌زند.

وان پانچ من – One Punch Man

وان پانچ من - One Punch Man

ترکیب کمدی و اکشن همواره در انیمه‌ها جوابگو است و هر اثری در این ژانر معمولا اثر خوبی از آب درمی‌آید. یکی از این آثار که بسیار پر طرفدار و تماشایی است، سریال وان پانچ من نام دارد. مارس 2015 خبر ساخت یک مجموعه تلویزیونی انیمه دوازده قسمتی بر اساس نسخه مانگا توسط استودیو مدهاوس اعلام شد، که از 5 اکتبر تا 21 دسامبر 2015 از شبکه تی‌وی توکیو پخش شد. فصل دوم از مجموعه انیمه نیز توسط استودیو جی.سی. استاف و به کارگردانی چیکارا ساکورایی از آوریل 2019 پخش شد.

خلاصه داستان این سریال

داستان وان پانچ من در کلان‌شهری خیالی به نام «شهر Z» روایت می‌شود و دربارهٔ ابرقهرمانی به نام سایتاما است که به قدری سخت تمرین کرده‌است که به مرور زمان موهای سرش کم‌کم شروع به ریزش کرده و در نهایت به‌طور کامل کچل شده‌است. او می‌تواند بر هر دشمنی تنها با یک مشت غلبه کند، و به دلیل اینکه بسیار قدرتمند است و قادر است به راحتی حریفانش را شکست دهد این قضیه برایش خسته‌کننده شده و به دنبال پیداکردن حریفی قوی‌تر از خود است که بتواند با او مبارزه کند.

بلیچ – Bleach

بلیچ – Bleach

اگر به انیمه دفترچه مرگ علاقه دارید، قطعا انیمه سریالی بلیچ نیز گزینه بسیار مناسبی برای شما نیز هست. اثری تماشایی و به شدت هیجانی که تماشای آن خالی از لطف نیست. دو قسمت اووی‌ای، چهار فیلم بلند پویانمایی، ده تئاتر موزیکال، و بازی‌های ویدئویی متعددی است.

یک فیلم لایو اکشن ژاپنی نیز محصول شرکت برادران وارنر در ژوئیه 2018 در کشور ژاپن به نمایش درآمد. دنباله مجموعه تلویزیونی انیمه نیز که اقتباسی از آخرین آرک داستانی مانگا می‌باشد، در سال 2022 نمایش داده شد.

قسمت‌های مانگای این سری تا سال 2022، بیش از 130 میلیون نسخه در سراسر جهان به فروش رسانده، که آن را به یکی از پرفروش‌ترین مانگاهای تاریخ تبدیل کرده‌است.

خلاصه داستان این سریال

بلیچ ماجراهای پسری دبیرستانی به نام ایچیگو کوروساکی است که توانایی دیدن ارواح را دارد. زندگی وی با برخورد با یک شینیگامی یا خدای مرگ که بر جریان گذر ارواح از دنیای انسان‌ها به دنیای بعد از مرگ نظارت می‌کنند بکلی دگرگون می‌شود. ایچیگو با روکیا کوچیکی که یک شینیگامی و بدنبال یک هولو (یک روح گمگشته شرور) است، برخورد می‌کند.

روکیا در حین نبرد با هولو بسختی مجروح می‌شود و به عنوان راه حل سعی می‌کند تا نیمی از ریاتسو یا نیروی روح خود را به ایچیگو بدهد تا او را قادر به نابودی هولو بسازد ولی در اتفاقی عجیب ایچیگو با گرفتن تقریباً تمامی نیروی روکیا تبدیل به یک شینیگامی می‌شود و…

کیمیاگر تمام‌فلزی – Fullmetal Alchemist

کیمیاگر تمام‌فلزی - Fullmetal Alchemist

یکی دیگر از آثار معروف و قدیمی دنیای انیمه؛ میکیاگر تمام فلزی است. از روی این مانگا یک مجموعه تلویزیونی انیمه 51 قسمتی و دو فیلم سینمایی به نام‌های کیمیاگر تمام‌فلزی فیلم: فاتح شامبالا، و ستاره مقدس میلوس هم توسط استودیوی بونز ساخته شده‌است. یک مجموعه تلویزیونی انیمه 64 قسمتی نیز با عنوان کیمیاگر تمام‌فلزی: برادری به کارگردانی یاسوهیرو ایریه از آوریل 2009 تا ژوئیه 2010 از تلویزیون پخش شد.

خلاصه داستان این سریال

دو برادر به نام‌های اِدوارد و آلفونسو الریک، پس از مرگ مادرشان تصمیم می‌گیرند که وی را با کیمیاگری حیات دوباره ببخشند. به علت «قانون تبادل برابر» در کیمیاگری، آلفونسو کل بدنش و اِدوارد یک پای خود را از دست می‌دهد، و خود فرایند زنده‌سازی نیز با شکست کامل مواجه می‌شود. اِدوارد فداکاری می‌کند و دست راست خود را قربانی کرده تا روح برادر خود را درون یک زره قرار دهد. دو برادر برای بدست آوردن بدن‌های سابقشان، در جستجوی سنگ کیمیاگری روستای محل تولدشان را ترک می‌کنند.

دراگون بال – Dragon Ball

دراگون بال - Dragon Ball

دراگون بال مجموعه تلویزیونی انیمه ژاپنی است که توسط استودیو توئی انیمیشن توسعه یافته است و اقتباسی از 194 فصل نخست مجموعه مانگایی به همین نام اثر آکیرا توریاما به شمار می‌رود. این انیمه سری های مختلفی دارد اما دنباله ی که بیش از همه معتبر است، دراگون بال سوپر است.

خلاصه داستان این فیلم

این مجموعه با پسری جوان دم میمون نما به نام سان گوکو آغاز می شود که با یک دختر نوجوان به نام بولما آشنا می شود.

آنها با هم به یک ماجراجویی می روند تا هفت گوی سری اژدها ( دراگون بال ) را پیدا کنند ، که توانایی احضار اژدها قدرتمندی به نام شنرون را دارند ، که می تواند بزرگترین آرزوی هر کسی که را بر آورده کند.

این سفر منجر به رویارویی با خوکی در حال تغییر شکل به نام اوولونگ ، و همچنین یک راهزن صحرایی به نام یامچا و همراهش پوار می شود که بعدا متحد می شوند.

چی چی ، که سان گوکو ناآگاهانه موافقت ازدواج با او را می کند.

و امپراتور پیلاف ، یک جِن آبی که به دنبال گوی اژدها برای تحقق آرزوی خود برای فرمانروایی جهان است.

مطلب مشابه: انیمیشن های خاطره انگیز دهه 80 (لیست کارتون های خاطره انگیز و جذاب)

چینساو من – Chainsaw Man

چینساو من - Chainsaw Man

یکی از ترسناک‌ترین انیمه‌های سریالی Chainsaw Man است. این مانگا برنده 66 امین جایزه مانگای شوگاکوکان در رده شونن شده‌است. به دلیل داشتن صحنه‌های خشونت‌آمیز، خون و خونریزی بسیار زیاد و کمدی سیاه، از این مانگا بسیار انتقاد شده‌است.

خلاصه داستان این سریال

این داستان در دنیایی جریان دارد که اهریمن‌ها، ناشی از ترس انسان‌ها، باعث آسیب رساندن به انسان‌هایی می‌شوند که درصدد نابودی آن‌ها هستند. انسان همچنین می‌تواند با اهریمن‌ها قرارداد ببندند. دنجی پسری افسرده و جوان است که سعی دارد با فروش چندین عضو از اعضای بدن و کار به عنوان شکارچی اهریمن، بدهی پدر فوت شده خود به یاکوزا را پس دهد.

دنجی همچنین صاحب سگی به نام پوچیتا است که در واقع اهریمنی است که به ارّه برقی شباهت دارد و در کارهایش به دنجی کمک می‌کند. دنجی توسط یاکوزا مأمور کشتن یک اهریمن است، اما متوجه می‌شود که این یک نقشه توسط یاکوزا برای بدست آوردن پول با کشتن دنجی توسط اهریمن‌ها است.

مطالب مشابه را ببینید!