مجله تاپ‌ناز‌

معرفی سریال خاندان اژدها House of the Dragon (خلاصه داستان، بیوگرافی بازیگران و حواشی این سریال)

تاپ ناز 26

سریال خاندان اژدها به عنوان اولین اسپین آف از سریال محبوب گیم آف ترونز بر روی پرده رفته و خیلی زود توانست مخاطبین را مجذوب فضای جذاب و جدی خود بکند. حال که فصل دوم این سریال پخش شده است، ما نیز در تاپ ناز قصد داریم این سریال جذاب را به شما دوستان معرفی کنیم. با ما باشید.

داستان سریال خاندان اژدها درباره چیست؟

داستان سریال خاندان اژدها درباره چیست؟

در زمان سلطنت جیهاریس تارگرین، پادشاه پیشین، تراژدی‌های مرگباری جان دو پسر بزرگ او، شاهزاده‌ها ایمون و بِئلون را گرفت و خط جانشینی بلاتکلیف ماند.

شورایی بزرگ برای انتخاب حاکم آینده وستروس تشکیل می‌شود. نوه‌های پادشاه جیهاریس، پرنسس رینیس تارگرین، و پسر عموی کوچکتر رینیس یعنی پرنس ویسریس تارگرین نامزدهای این انتخابات هستند.

طبق قانون وستروسی، وارث مذکر علیرغم تاریخ تولد، بر مؤنث ارجعیت دارد و ویسریس به عنوان ولیعهد برگزیده می‌شود. نه سال بعد، پادشاهیِ ویسریس یکم در معرض خطری از «تری‌آرچی» (اتحادی سه‌نفره از شهرهای آزاد اِسوس) که به دنبال به دست آوردن منطقه استپ‌استونز هستند قرار می‌گیرد.

ویسریس همچنین باید وحشیگری برادر کوچکترش دیمون در مقام فرمانده نگهبانان کینگز لندینگ را تحت کنترل دربیاورد. ویسریس و همسرش ملکه اِما در انتظار به دنیا آمدن پسرشان هستند و مسابقاتی برای جشن گرفتن ترتیب داده شده‌است.

در طول این رویداد، سِر کریستون کول در مبارزه‌ای پرنس دیمون را شکست می‌دهد و در همین حین ملکه اِما و پسرش هنگام زایمان می‌میرند. در شب بعد از مراسم سوزاندن ملکه و پسر پادشاه، دیمون به میخانه‌ای می‌رود، و در آنجا پسر پادشاه را «ولیعهد یک روزه» می‌نامد. این خبر به اُتو های‌تاور و سپس به پادشاه می‌رسد.

دست پادشاه، سِر اُتو های‌تاور، که پیشینه درگیری و تنفر از دیمون، برادر پادشاه را دارد، و مخالف جدی جانشینی دیمون است، پیشنهاد می‌کند که تنها فرزند زنده ویسریس یعنی پرنسس رینیرای نوجوان، وارث تخت آهنین نامیده شود. ویسریس پس از تبعید دیمون، رینیرا را وارث خود می‌نامد.

شش ماه پس از نامگذاریِ رینیرا به عنوان وارث، دیمون، دراگون‌استون را اشغال کرده‌است که توسط هزاران نگهبان وفادار شنل طلایی حمایت می‌شود.

در همین حال، شاهزاده دریاسالار کراگاس درهار، معروف به «کرَب فیدر»، به دستور تری‌آرچی، استپ‌استونز را تهدید می‌کند. شورای کوچک، پادشاه ویسریس را تحت فشار قرار می‌دهد تا برای ادامه نسل سلطنتی خود مجدداً ازدواج کند، که وضعیت جانشینی رینیرا را به خطر می‌اندازد. پیشنهاد رینیرا برای نشان‌دادن قدرت در برابر کراگاس رَد می‌شود، و او به انتخاب یک شوالیه جدید برای کینگز گارد تنزل می‌یابد.

او سِر کریستون را بدون توجه به عدم حمایت سیاسیِ او، برای تجربه رزمی‌اش انتخاب می‌کند. در همین حال آلیسنت های‌تاور به اصرار پدرش به آرامش‌دادن به پادشاه ویسریس ادامه می‌دهد، لرد کورلیس ولاریون، همسر پرنسس رینیس، به دختر دوازده ساله خود، لِنا، پیشنهاد ازدواج با پادشاه را می‌دهد.

دیمون یک تخم اژدها را دزدیده‌است تا ویسریس را به یک درگیری در دراگون‌استون تشویق کند، اما اُتو های‌تاور به جای او می‌رود.

در حالی که که یک خون‌ریزی در حال وقوع است، رینیرا با اژدهای خود، سیراکس، به دراگون‌استون پرواز می‌کند و تخم را از دیمون به‌طور مسالمت‌آمیز پس می‌گیرد.

نافرمانی او، پادشاه را خشمگین می‌کند و باعث بحثی صمیمانه در مورد ملکه اِما و ازدواج مجدد او می‌شود. در نهایت، ویسریس اعلام می‌کند که با آلیسنت ازدواج خواهد کرد، که هم رینیرا و هم کورلیس را شوکه کرده و خشمگین می‌کند. کورلیس به دنبال دیمون برای تشکیل یک اتحاد است.

داستان فصل دوم سریال خاندان اژدها

داستان فصل دوم سریال خاندان اژدها

اگر فصل اول سریال خاندان اژدها را تماشا کرده‌اید حتما به خاطر دارید که رنیرا تلاش داشت تا از وقوع جنگ جلوگیری کند. اما به نظر می‌رسد در فصل دوم دیگری خبری از این موضوع نیست و شاهد ماجراهایی دیگر خواهیم بود.

در انتهای فصل اول خاندان اژها، پسر دوم رنیرا کشته می‌شود و همین موضوع می‌تواند فصل دوم House of The Dragon را وارد ماجراهایی جذاب کند. باید صبر کنیم تا ببینیم رنیرا برای انتقام خون پسرش دست به چه اقدامی می‌زند.

همزمان با این اتفاق جیس به ایری و وینترفل سفر کرد و در ابتدا جین ارن را در ایری ملاقات کرد سپس به وینترفل رفت تا کرگن استارک را ملاقات کند. باید گفت که در فصل دوم سریال خاندان اژدها باید منتظر فصل حضور پررنگ برادران کارگیل هم باشیم.

هنوز مشخص نیست چه ماجراهایی را قرار است در فصل دوم House of The Dragon ببینیم؛ اما رایان کوندال، مجری سریال، به هالیوود ریپورتر گفت: «که شخصیت‌های جدید بسیاری به داستان اضافه خواهند شد؛ همه شخصیت‌های مورد علاقه شما به زودی در سریال توطئه می‌کنند، ارتش جمع می‌کنند و سوار بر اژدهایان خود به نبرد می‌روند. در فصل دوم سریال خاندان اژدها، پنج اژدها جدید هم به داستان اضافه خواهد شد.»

بازیگران و شخصیت های این سریال

پدی کانسیداین در نقش پادشاه ویسریس تارگرین یکم

پدی کانسیداین در نقش پادشاه ویسریس تارگرین یکم

پاتریک جرج کانسیداین بازیگر، کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس انگلیسی است. او غالباً با فیلم‌ساز شین مدوز همکاری داشته‌است و در اوایل دهه 2000 با بازی در فیلم‌های مستقل به شهرت رسید. او جوایز مختلفی از قبیل دو جایزه فیلم بفتا و یک شیر نقره‌ای کسب کرده‌است.

او در نقش ویسریس حضور دارد. پنجمین پادشاه هفت پادشاهی. ویسریس که به عنوان «مردی خونگرم، مهربان و شایسته» شناخته می‌شود، توسط شورایی از لردها به عنوان جانشین پدربزرگش، جهریس تارگرین یکم، به عنوان پادشاه انتخاب شد.

ویسریس بزرگ‌ترین فرزندِ پسرِ دوم پادشاه جهریس، یعنی شاهزاده بئلون تارگرین و خواهر و همسرش پرنسس آلیسا تارگرین است.

مطلب مشابه: معرفی سریال حشاشین | روایتی ناقص از زندگی ببر کوهستان حسن صباح

مت اسمیت در نقش شاهزاده دیمون تارگرین

مت اسمیت در نقش شاهزاده دیمون تارگرین

متیو رابرت اسمیت بازیگر انگلیسی است. او در ابتدا اشتیاق داشت که بازیکن حرفه‌ای فوتبال شود، اما مهره‌کافت باعث شد تا ورزش را کنار بگذارد.

او به عضویت تئاتر ملی جوانان درآمد و نویسندگی و نمایش را در دانشگاه شرق انگلستان مطالعه کرد. او با نمایش‌های گوناگونی مانند قتل در کلیسای جامع و شنا با کوسه‌ها به روی صحنه رفت.

او در نقش دیمون حضور دارد. وارث مقدر تخت آهنین، او برادر کوچکتر پادشاه ویسریس، نوه پادشاه جهریس و عموی پرنسس رینیرا است. او همچنین یک جنگجوی سرسخت و یک اژدهاسوار با تجربه است و سوار بر اژدهای خود «کاراکسیس پرواز می‌کند.

اولیویا کوک در نقش لیدی/ملکه آلیسنت های‌تاور

اولیویا کوک در نقش لیدی/ملکه آلیسنت های‌تاور

اُلیویا کِیت کوک بازیگر و صداپیشه انگلیسی است. او بین سال‌های 2013 تا 2017 در مجموعه تلویزیونی ترسناک و مهیج شبکه ای‌اندئی با عنوان متل بیتس در نقش اِما دیکودی ایفای نقش کرده است.

کوک همچنین در فیلم‌هایی نظیر ویجا (2014)، سیگنال (2014)، من و ارل و دختر در حال مرگ (2015)، تروبردز (2017)، بازیکن شماره یک آماده (2018)، مجموعه تلویزیونی عشق امروزی (2019) و در انیمیشن آتش‌دل (2021) و مجموعه تلویزیونی خاندان اژدها (2022) به ایفای نقش پرداخته است.

او در نقش ملکه لیدی حضور دارد. ندیمه و بهترین دوست پرنسس رینیرا در دوران جوانی، و بعدها همسر دوم پادشاه ویسریس تارگرین. او دختر سِر آتو های‌تاور است، و در رِد کیپ، بخشی از حلقه درونی پادشاه بزرگ شده و به عنوان خوش‌منظرترین زن در هفت پادشاهی شناخته می‌شود.

اما دآرسی در نقش پرنسس رینیرا تارگرین

اما دآرسی در نقش پرنسس رینیرا تارگرین

اما زیا دآرسی بازیگر انگلیسی است. او در سریال‌هایی مانند جویندگان حقیقت و عشق سفر بازی کرده‌است. اِما دآرسی در آموزشگاه هنر راسکین دانشگاه آکسفورد در رشته هنرهای زیبا دانش آموخته است. دآرسی همچنین در تئاترهای نمایشی مانند رومئو و ژولیت و بوته آزمایش بازی کرده است.

او در نقش فرزند اول پاشاه ویسریس و وارث بلافصل حضور دارد؛ نخستین و تنها فرزند بازمانده ویسریس و ملکه اِما آرین. از او در دوران جوانی‌اش به عنوان «خوشیِ قلمرو» ستایش می‌شد، و سوار بر اژدهای جوان خود، «سایرکس» پرواز می‌کند.

ایو بست در نقش پرنسس رینیس تارگرین

ایو بست در نقش پرنسس رینیس تارگرین

ایو بست یک هنرپیشه اهل بریتانیا است. از فیلم‌ها یا برنامه‌های تلویزیونی که وی در آن نقش داشته است می‌توان به سخنرانی پادشاه و خاندان اژدها اشاره کرد. البته لازم به ذکر است که او از بازیگران سریال خاندان اژدهاست. او دختر عموی پادشاه ویسریس تارگرین و همسر لرد کورلیس ولاریون. رینیس تنها فرزند شاهزاده ایمون تارگرین، وارث فقید و بزرگ‌ترین پسر پادشاه جهریس تارگرین، و جوسلین باراتیون، خواهر ناتنیِ جهریس است.

او که به عنوان «ملکه‌ای که هرگز نبود» شناخته می‌شود، زمانی کاندیدای جانشینی پدربزرگش، پادشاه جهریس، به عنوان فرمانروای هفت پادشاهی بود، اما به دلیل جنسیتش به نفع پسر عموی کوچکترش ویسریس کنار گذاشته شد. او یک اژدهاسوار قدرتمند است که سوار بر اژدهای خود، «ملیس»، پرواز می‌کند.

بازیگران اضافه شده به فصل دوم

در 24 آوریل 2023، گیل رنکین، سایمون راسل بیل، فردی فاکس و ابوبکر سلیم به ترتیب برای بازی در نقش‌های آلیس ریورز، سر سایمون استرانگ، سر گوین های‌تاور و آلین از هال به بازیگران فصل دوم پیوستند.

هزینه گزاف ساخت سریال خاندان اژدها

هزینه گزاف ساخت سریال خاندان اژدها

طبق گزارش ورایتی، هر قسمت از خاندان اژدها کمتر از 20 میلیون دلار هزینه دارد. در مقایسه با سریال مادر خود، بازی تاج‌وتخت حدود 100 میلیون دلار در هر فصل هزینه داشت که هر قسمت آن در فصل‌های اول تا پنجم با نزدیک به 6 میلیون دلار آغاز شد، و هزینه هر قسمت برای فصل‌های ششم و هفتم حدود 10 میلیون دلار و هر قسمت در فصل هشتم و آخر آن حدود 15 میلیون دلار برآورد شد، که سود آن در مجموع 285 میلیون دلار تا فصل هشتم ارزیابی شده‌است.

 بودجه کلیِ تولید فصل اول خاندان اژدها نزدیک به 200 میلیون دلار برآورد شده‌است، در حالی که بودجه بازاریابیِ آن طبق ددلاین هالیوود بیش از 100 میلیون دلار بوده‌است که قابل مقایسه با بودجه بازاریابی برای یک فیلم تئاتری گسترده‌است.

نقدها و نمرات

در وبسایت بازبینی‌خوانی راتن تومیتوز، 93٪ از 858 بررسی منتقدین مثبت است و این سریال میانگینِ امتیاز 8/10 را در اختیار دارد. اجماع این وب‌سایت چنین می‌نویسد: «خاندان اژدها که دوره‌ای از صلحِ ضعیف را با تمرکز وحشیانه—البته به اختصار—پوشش می‌دهد، پیش‌درآمدی چشمگیر و نمونه‌ای از فتنه دربار است که سلف خود را متمایز کرده‌است.»

این سریال در متاکریتیک، که از میانگین وزنی استفاده می‌کند، بر اساس نظر 43 منتقد امتیاز 69 از 100 را کسب کرده که نشان‌گر «نقدهای عموماً مطلوب» است.

مطلب مشابه: معرفی سریال Shōgun + داستان و بازیگران این سریال حماسی و خاص

نقد فصل دوم سریال خاندان اژدها

نقد فصل دوم سریال خاندان اژدها

فصل دوم سریال «خاندان اژدها» با تغییرات و بازنویسی‌ها و همچنین توضیح بیشتر درباره رویدادهای جنجالی و همچنین عمیق شدن در روح و روان شخصیت‌های اصلی توانسته توجه خواننده‌های کتاب‌ها را به خودش جلب کند.

این فصل از سریال پر از پیچش‌های غیرمنتظره است که شامل توطئه‌های شگفت‌انگیز، جفت شدن شخصیت‌ها و همچنین موارد ظاهری است. باید گفت که فصل دوم سریال «خاندان اژدها» به گونه‌ای شکوفا شده که سریال «بازی تاج و تخت» نمی‌توانست.

دن جولین: فصل دوم سریال «خاندان اژدها» نسبت به فصل اول سریال پیشرفت مطمئن و ظریفی داشته و توانسته بازیگران و کاراکترها را در موقعیت‌های خودش مستقر کند. شاید این سریال هنوز به اندازه سریال «بازی تاج و تخت» ماجراجویی نباشد اما درام شخصی و سیاسی آن مثل همیشه تند است.

بن تراورز: تا اینجای کار، فصل دوم سریال «خاندان اژدها» برای فرار از تله‌های خودش کار سختی در پیش دارد. طرح داستانی به جلو پیش می‌رود اما کاراکترها روی مواردی تمرکز می‌کنند که ما قبلا دیده‌ایم. پیشرفت‌های جدید در هر کدام از طرفین نتوانسته حس کنجکاوی ما را افزایش بدهد.

رکورد شکستن آمار بینندگان

یک روز پس از پخش اولین قسمت سریال هوس آف دراگون، اچ‌بی‌او گفت که این قسمت در اولین شب نمایش آن توسط حدود 10 میلیون بیننده در ایالات متحده دیده شده‌است که بالاترین تعداد بیننده در یک روز در تاریخ این سرویس بوده‌است.

چهار روز بعد با اعلام تمدید برای فصل دوم، این شبکه گفت که تا آن زمان قسمت اول در ایالات متحده توسط بیش از 20 میلیون بیننده تماشا شده‌است.

تعداد مخاطبان در طول اولین نمایش باعث شد که اچ‌بی‌او مکس برای برخی از کاربران، به ویژه کسانی که از دستگاه‌های آمازون فایر تی‌وی استفاده می‌کنند، از کار بیفتد.

پلت‌فرم دان‌دتکتور 3700 مورد از پاسخ ندادن این برنامه را گزارش کرد. همچنین گزارش‌هایی از مشکلات پخش گسترده در سرویس شریک کانادایی یعنی کریو وجود دارد. به گفته نیلسن، این قسمت در روز اول اکران 327 میلیون دقیقه در شبکه اچ‌بی‌او مکس در ایالات متحده بیننده داشته‌است.

در همین حال، «سامبا تی‌وی» اعلام کرد که 4.8 میلیون خانواده آمریکایی این قسمت را در چهار روز نخست تماشا کردند.

«ویپ مدیا» که داده‌های 22 میلیون بیننده در سراسر جهان را از برنامه «تی‌وی تایم» خود دنبال می‌کند، اظهار داشت که این نخستین نمایشی است که بیشترین تعداد بازدید را در تاریخ نرم‌افزار آن‌ها بر پایه تعداد بینندگان طی سه روز اولیه داشته‌است.

پس از یک هفته در دسترس‌بودن، تعداد بینندگان در ایالات متحده در تمام پلتفرم‌ها به نزدیک به 25 میلیون افزایش یافت.

فصل دوم سریال House of the Dragon چند قسمت خواهد بود؟

فصل دوم سریال House of the Dragon چند قسمت خواهد بود؟

خالق سری یعنی جرج ار. ار. مارتین اعتقاد دارد که برای روایت کامل رقص اژدهایان، سریال خاندان اژدها باید در 4 فصل تولید شده که هر کدام از آنها 10 قسمت داشته باشند.

با توجه به استقبال بالای طرفداران می‌توان به این نتیجه رسید که شبکه HBO بودجه کافی برای تولید 10 قسمت را در اختیار سازندگان سریال قرار خواهد داد. البته شایعاتی مبنی بر کاهش تعداد قسمت‌های این فصل سریال به عدد 8 به گوش می‌رسید که احتمال وقوع آن بسیار پایین است.

سخن پایانی

ممنون که تا آخر همراه تاپ ناز بودید. ما امروز و در این مقاله سعی کردیم تا درباره سریال خاندان اژدها نوشته و آن را به صورت کامل به شما عزیزان معرفی کنیم. اگر قصد تماشای این اثر را دارید؛ امیدواریم اطلاعات نوشته شده در این مقاله به درد شما بخورد.

مطالب مشابه را ببینید!