مجله تاپ‌ناز‌

معرفی سریال نفوذی (خلاصه داستان، بیوگرافی بازیگران و حواشی این سریال ترکی)

تاپ ناز 45

سریال نفوذی از آثار معروف سینمای ترکیه است که طی چند سال گذشته چندین‌بار از شبکه‌های ماهواره‌ای پخش شده و در میان ایرانیان نیز بسیار معروف و محبوب است. ما نیز در این بخش از سایت ادبی و هنری تاپ ناز قصد داریم نگاهی کامل بر این سریال داشته و آن را به شما دوستان معرفی کنیم؛ پس اگر قصد شروع این سریال را دارید، در ادامه با تاپ ناز هراه شوید.

داستان این سریال درباره چیست؟

داستان این سریال درباره چیست؟

وقتی برادر سارپ (چائاتای اولوسوی)، امید (آراس بولوت اینملی) ناپدید می شود و همه فکر می کنند که او مرده است مادرش افسرده می شود و به خاطرات عزیز از دست رفته اش چنگ می زند.

سارپ خودش را مقصر گم کردن برادرش می داند و همیشه خودش را برای این موضوع سرزنش می کند. او همیشه میخواسته تا یک افسر پلیس شود تا شاید با این کار بتواند روح خود را آرام کند.

او با اشتیاق فراوان به آکادمی پلیس می پیوندد ولی در روز فارغ التحصیلی از آکادمی پلیس، سارپ بر روی یوسف، مسئول دایره ضد قاچاق و جرایم سازمان یافته اسلحه می کشد. او فورا دستگیر شده و از آکادمی اخراج می شود و به زندان می افتد، جایی که او وارد بُعدی جدید از زندگی اش می شود که هیچوقت آن را نمی شناخته است. در این دنیای جدید و تاریک، بزرگترین دشمن سارپ، مرت خواهد بود.

سارپ پس از آزادی از زندان برخلاف میل مادرش به جلال (چتین تکیندور) که یک گانگستر است می پیوندد و شروع به کار کردن برای او می کند. اگرچه معلوم می شود که سارپ به عنوان مامور مخفی پلیس وارد گروه جلال شده و برای مافوقش یوسف جاسوسی می کند.

در عین حال مرت که در آکادمی پلیس همکلاس سارپ هم بوده است پس از فارغ التحصیلی برای مافوقش یوسف شروع به کار می کند.

مرت در خیابان ها بدون هیچ خانوداه ای بزرگ شده و جلال به او پناه داده و از وی مراقبت کرده است.

جلال از مرت خواسته تا به عنوان یک جاسوس دو جانبه عمل کند و وارد نیروی پلیس شود تا برای او جاسوسی کند و به او اطلاعات دهد.

بالاخره هم مرت و هم سارپ از وجود یک فرد نفوذی در گروه خود مطلع شده و هر دوی آنها برای یافتن آن فرد بدون مشخص شدن هویت خودشان تلاش می کنند.

در عین حال همینطور که سارپ درگیر دنیای جلال می شود متوجه احساسات عمیقش در مورد دختر تحت حمایت جلال، ملک (بنسو سورال) می شود. ملک دختری است که در زمان کودکی در خیابان گدایی می کرده و توسط جلال از خیابان ها نجات یافته و توسط او بزرگ شده است…

بازیگران و شخصیت‌های سریال نفوذی

چاغاتای اولوسوی در نقش سارپ

چاغاتای اولوسوی در نقش سارپ

سارپ ییلماز در کودکی برادر کوچکتر خود را گم کرد و در جوانی بعنوان پلیس مخفی با هدف نابودی باند جلال بابا و یافتن امید(برادرش) به این باند نفوذ می‌کند، اما همه فکر می‌کنند او توسط رئیس جرایم سازمان یافته(یوسف) از پلیس اخراج شده است. او پسر فسون و متین ییلماز است. در زمانی که به باند جلال بابا نفوذ می‌کند عاشق ملک دختر جلال می‌شود.

بازیگر این نقش چاغاتای اولوسوی است. چاغاتای اولوسوی بازیگر، مدل و خواننده اهل ترکیه است.

چاغاتای اولوسوی حرفه بازیگری را با بازی در مجموعه تلویزیونی فریح شروع کرد. در سال2016 ، اولوسوی به عنوان چهره تبلیغاتی برند پوشاک کالینز در ترکیه معرفی شد و در اولین فیلم تبلیغاتی‌اش با تیلور هیل مدل ویکتوریا سیکرت در آگهی تبلیغاتی این برند به نام Bize Uyar (به ما هشدار میده) هم بازی شد.

مطلب مشابه: بیوگرافی آراس بولوت اینملی بازیگر مطرح ترکی و در مورد روابط عاشقانه اش!

آراس بولوت اینملی در نقش مرت

آراس بولوت اینملی در نقش مرت

مرت کاراداع/ امید ییلماز برادر گمشده سارپ که جلال بابا با هدف و نقشه قبلی او را بزرگ کرده و کاملا خود را جای سرپرست واقعی او جا زده است. او بعنوان جاسوس جلال بابا در دستگاه جرائم سازمان یافته نفوذ می‌کند. او هیچ آگاهی از گذشته خود به واسطه خاطرات تلخش ندارد. به مرور و در جریان داستان با فسون(مادرش) و ایلم(دوست کودکی‌اش) آشنا می‌شود. در قسمت آخر به ایلم درخواست می‌دهد.

بازیگر این نقش آراس بولوت است. آراس بولوت اینملی بازیگر و مدل اهل ترکیه است. وی از سال 2009 میلادی تاکنون مشغول به فعالیت بوده‌است.

اینملی از ابتدای کارش تاکنون افتخارات متعددی را برای بازیگری خود کسب کرده‌است. او دارای 2 جوایز پروانه طلایی و جی‌کیو چندین جایزه معتبر از ترکیه و کره جنوبی شده‌است. به خاطر بازی در فیلم سینمایی معجزه در سلول شماره 7 در سال 2019 که رکورد بی‌نظیر پرتماشاگرترین فیلم ترکیه را شکست چندین جایزه معتبر را از آن خود کرد.

چتین تکیندور در نقش جمال

چتین تکیندور در نقش جمال

جلال دومان قدرتمند ترین رییس مافیا ترکیه است. هیچ‌کس حریف او نمی‌شود. عامل کشته شدن متین(پدر سارپ)، گم شدن مرت(برادر سارپ)، و کشته شدن بسیاری دیگر . افراد او بسیار به وی وابسته هستند و او را جلال بابا می‌نامند!

بازیگر این نقش چتین تکیندور است. چتین تکیندور هنرپیشه اهل ترکیه است. وی متولد شهر سیواس است. این هنرمند در زمینه تئاتر در هنرستانی در آنکارا تحصیل نمود و پس از آن در زمینه بازیگری در دانشگاه‌های «Hacettepe» و دانشگاه بیلکنت تحصیل کرد. از فیلم‌هایی که وی در آن نقش داشته‌است می‌توان به ، کارادایی ، عاصی و پدرم و پسرم اشاره کرد.

مصطفی اوغورلو در نقش یوسف

مصطفی اوغورلو در نقش یوسف

یوسف کایا افسر پلیس، رییس سازمان جرایم سازمان یافته. مدیر سارپ و مرت. همه تلاشش را می‌کند تا جلال بابا را به زندان بفرستد. او بخاطر دفاع از سارپ جانش را از دست می‌دهد.

بازیگر این نقش مصطفی اوغورلو است. مصطفی اوغورلو بازیگر اهل ترکیه است. وی از سال 1984 میلادی تاکنون مشغول فعالیت بوده‌است. او در سریال نفوذی در نقش مدیر یوسف و در شاهماران به ایفای نقش پرداخت.

بنسو سورال در نقش ملک

بنسو سورال در نقش ملک

ملک دومان دختر واقعی جلال بابا که تا جوانی از واقعی بودن آن هیچ خبری نداشت! مادرش به دست جلال بابا کشته شد و در روند داستان عاشق سارپ شد.در قسمت 31 زمانی که متوجه برادر بودن مرت و سارپ شده بود، قبل از گفتن خبر به دست دشمن جلال به اشتباه کشته شد!

بازیگر این نقش بنسو است. بنسو سورال بازیگر و مدل اهل ترکیه است. او خواهر کوچک‌تر بازیگر ترک هانده سورال است. وی همچنین هنوز در حال تحصیل در رشته گرافیک در دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه مرمره است. او حرفه بازیگری را با حمایت خواهرش هانده سورال که یک بازیگر است آغاز کرد. وی برای اولین بار او با مجموعه تلویزیونی «جدایی راه» در صفحه تلویزیون ظاهر شد.

بنسو در فیلم مست عشق به کارگردانی حسن فتحی در کنار شهاب حسینی، پارسا پیروزفر، ابراهیم چلیکول، سلما ارگچ، هانده ارچل، بوراک توزکوپاران و بوران کوزوم و حسام منظور به هنرنمایی پرداخته است. در ادامه بیوگرافی بنسو سورال وی در نقش مریم خاتون بازی کرده است.

سورال از تجربه بازی در نقش مریم فیلم «مست عشق» گفته است: «برای من یک تجربه متفاوت بود و نقش یک شخصیت متفاوت را بازی کردم. خیلی هیجان داشتم. تا حالا این مدل نقش را بازی نکرده بودم.»

مطلب مشابه: معرفی فیلم مست عشق (فیلم مشترک ایران و ترکیه با بازی هانده ارچل؛ از حواشی تا نقد تند مسعود فراستی)

نهال کولداش در نقش فسون

 نهال کولداش در نقش فسون

فسون ییلماز مادر سارپ و امید. مدتها از دست سارپ بدلیل حضور در باند جلال و اخراج از دستگاه یوسف ناراحت بود. اما زمانی که متوجه علت حضور سارپ در باند جلال شد دلش آرام گرفت و از او پنهانی حمایت کرد.

بازیگر این نقش نهال است. نهال جیران کولداش بازیگر اهل ترکیه است. از فیلم‌ها یا برنامه‌های تلویزیونی که وی در آن نقش داشته‌است می‌توان به اکثریت، اسب وحشی، نفوذی، و زمستان سخت اشاره کرد.

داملا جولبای در نقش ایلم آیدین

داملا جولبای در نقش ایلم آیدین

ایلم آیدین دختر عموی سارپ و مرت/امید، معشوقه امید است که به عنوان خبرنگار کار می‌کند. بازیگر این نقش داملا است. داملا جولبای بازیگر اهل ترکیه است. وی از سال 2014 میلادی تاکنون مشغول فعالیت بوده‌است.

این بازیگر درباره آرزوهای خود در سینما گفته است: من یکی اط طرفداران پدرو آلمودوار (کارگردان) اسپانیایی هستم و بزرگترین آرزویم اینست که روزی در فیلم او بازی کنم و شاید اسکار بگیرم.

اخیر من در تلاش برای بهبود زبان انگلیسی خود ، معلم خصوصی گرفتم چون در حال حاضر انگیزه زیادی برای یادگیری دارمبازیگری برای من اصلا رویای کودکی نبود ، صادقانه بگویم آن زمان آرزوهای من بیشتر شامل رفتن به پارک های تفریحی بود.

اما بیاد دارم بعد از دیدن فیلم و سریال ها جلوی آینه می نشستم و تقلید می کردم اما بصورت جدی با تئاتر مدرسه از دوران دبیرستان شروع کردم.

رضا کجااغلو در نقش داوود

رضا کجااغلو در نقش داوود

داوود وفادارترین آدم جلال، عاشق ملک تا آخر داستان مخالف افکار و حرکات سارپ بود. تا اینکه زمانی که امید توسط جلال زندانی شد خودکشی کرد و جای او را به سارپ لو نداد!

بازیگر این نقش رضا است. رضا کجااوغلو هنرپیشه اهل ترکیه است. وی در بسیاری از فیلم های برتر ترکیه همچون کوزی گونی .کارادایی.نفوذی. ایزل و گودال ایفای نقش کرده و کارنامه طلایی را از خود با بازی در چنین سریال هایی به جای گذاشته است. وی را به عنوان بازیگر طلایی نقش مکمل در سریال های ترکیه ای می نامند …..

او درباره بازیگری و آروزهای خود در این عرصه چنین گفته است: بازی کردن در کارهای پر از امید و موفقیت را دوست دارم ، به کارم علاقه مندم چراکه باعث آزادی من میشود.

بعضی وقت ها خسته میشویم اما بعد از چند ماه میگوییم کاش برویم سرصحنه و کار بکنیم ! کارم باعث تفریح من استتئاتر زندگی من است و دوست دارم در پیشرفت تئاتر کشور نقش موثر ایفا کنم و وقتی پیر شدم فردی باشم که به عنوان تئاثیرگذار تئاتر و زندگی دیگران یاد شوم. رضا کوجااوغلو از «گنجو ارکال» ، «فرهان شنسوی» و «تونجل کورتیز» بعنوان افراد مهم عرصه بازیگری یاد می کند و آثار آنها را بیادمانی می شمارد.

ییلدیری شاهینلر در نقش اسد آلیاناک

ییلدیری شاهینلر در نقش اسد آلیاناک

اسد آلیاناک مردی دو رو و دنبال پول و سرمایه. هرجا که به سودش باشد حاضر می‌شود. در روند داستان شاهد خواهیم بود که بارها به سارپ، جلال، قدرت، کنستانتینی و… پشت کرده است و یا همراه بوده است!

کارگردان سریال نفوذی کیست؟

کارگردان سریال نفوذی کیست؟

کارگردان اصلی این سریال اولوچ بایراکتار است. ولوچ بایراکتار (بیرق‌دار) کارگردان سریال‌های ترکی است. او در سال 2001 از رشته رادیو، تلویزیون و سینما دانشکده ارتباطات دانشگاه اجه فارغ‌التحصیل شد.

وی به عنوان دستیار کارگردان در مجموعه تلویزیونی “Şaşıfelek Çıkmazı” که در سال 2000 از شبکه تی‌آرتی 1 و به کارگردانی چاعان ایرماک پخش شد، وارد صنعت سریال‌های تلویزیونی شد.

سپس در سال 2002، به عنوان دستیار کارگردان در مجموعه تلویزیونی “سقوط عبدالحمید” به کارگردانی ضیاء اوزتان کار کرد.

نفوذی اقتباسی از مارتین اسکورسیزی

شاید برای شما جالب باشد تا بدانید که سریال نفوذی در اصل اقتباسی از فیلم رفتگان مارتین اسکورسیزی است. رفتگان یا جدامانده یک فیلم جنایی به کارگردانی مارتین اسکورسیزی و با بازی لئوناردو دی‌کاپریو، مت دیمون، مارک والبرگ و جک نیکلسون است که برنده چهار جایزه اسکار بهترین فیلم سال 2006 از هفتاد و نهمین دوره جوایز اسکار شده‌است: بهترین کارگردانی، بهترین فیلم، بهترین تدوین (تلما شونمیکر) و بهترین فیلمنامه اقتباسی (ویلیام موناهان). به علاوه مارک والبرگ نیز نامزد بهترین بازیگر نقش مکمل مرد بود.

داستان این فیلم نیز دقیقا مثل نفوذی است: یکی از مأموران اداره پلیس شهر بوستون به اسم بیلی کاستیگان از سوی دو تن از فرماندهانش یعنی کاپیتان کوئینان و سرجوخه دیگنام مأموریت پیدا می‌کند تا به صورت ناشناس در تشکیلات یک باند گانگستری بسیار مهم و خطرناک که رهبری آن برعهده فردی به اسم فرانک کاستلو است نفوذ نماید تا خبرهای آنجا را به اداره پلیس منتقل کند.

از سوی دیگر یکی از افراد مهم و وفادار به کاستلو به اسم کالین سالیوان به عنوان یک پلیس به اداره پلیس شهر می‌پیوندد تا برای کاستلو خبرچینی کند.

پس از گذشت مدتی از این اتفاقات بیلی پی می‌برد که گانگسترها یک جاسوس در اداره پلیس دارند و کالین نیز از سوی دیگر متوجه می‌شود فردی در تشکیلات آن‌ها برای اداره پلیس جاسوسی می‌کند. با این وجود کالین و بیلی از مأموریت و هویت واقعی همدیگر اطلاعی ندارند و هر کدام در تلاشند تا هر چه زودتر فرد جاسوس را بدام بیندازند.

سخن پایانی

ممنون که تا آخر همراه تاپ ناز بودید. ما امروز و در این مقاله سعی کردیم تا درباره سریال نفوذی نوشته و آن را به صورت کامل به شما عزیزان معرفی کنیم. اگر قصد تماشای این اثر را دارید؛ امیدواریم اطلاعات نوشته شده در این مقاله به درد شما بخورد.

مطالب مشابه را ببینید!