معرفی 10 کشور دنیا که کمترین میزان گردشگر را دارند +تصاویر

آشنایی با ده کشوری که کمترین میزان گردشگر و توریست را دارند

معمولا در انتخاب مقصد گردشگری ویژگی‌هایی مثل داشتن اماکن تاریخی، طبیعت زیبا، غذاهای محلی خاص و… در نظر گرفته می‌شوند ولی اگر هدفتان مسافرتی کاملا منحصربه‌فرد است، شاید سفر به کشورهایی که تابه‌حال افراد معدودی از آن‌ها بازدید کرده‌اند، برایتان جذاب باشد. البته بهتر است بدانید که این کشورها به دلایلی نظیر فعالیت گروه‌های تروریستی، شرایط محیطی نامساعد و خشونت اجتماعی کم بازدید هستند.

در این ۱۰ کشور کم بازدید باید خطر جنگ‌های داخلی، خشونت‌های فرقه‌ای و خیابانی، آلودگی‌های زیست‌محیطی را به جان خریده و از جذابیت‌های گردشگری متعارف مثل رستوران‌های درجه‌یک یا هتل‌های لوکس نیز چشم‌پوشی کنید و فقط به دنبال ماجراجویی و لذت از روبرو شدن با خطرهای ناشناخته باشید.

نائورو (Nauru)

معرفی 10 کشور دنیا که کمترین میزان گردشگر را دارند +تصاویر

این کشور جزیره‌ای کوچک در اقیانوس آرام با ۲۰۰ بازدیدکننده در سال، کوچک‌ترین جمهوری دنیا به شمار می‌آید و فقط ۲۱ کیلومترمربع وسعت و ۹۳۷۸ نفر جمعیت دارد. بیشتر فضای جزیره را معدن‌های فسفات اشغال کرده‌اند و هیچ جذابیتی در آن دیده نمی‌شود. برای خروج از این کشور تنها یک خط هوایی رسمی وجود دارد.

کشور کم بازدید نائورو1

دلایل بازدید

تنها دلیل مسافرت به این کشور، خلیج آن است که در محاصره‌ی صخره‌های مرجانی قرار دارد و محل مناسبی برای ماهیگیری و اسنورکلینگ (غواصی سطحی) به شمار می‌آید.

سومالی

کشور کم بازدید سومالی

به دلیل هرج‌ومرج، آشوب، درگیری‌های خشونت‌بار، جنگ‌های قبیله‌ای، جنایت و احتمال بالای حمله تروریستی سالانه فقط ۵۰۰ نفر از این کشور در شاخ آفریقا بازدید می‌کنند که البته وجود همین تعداد نیز تعجب‌آور است. این کشور قانون و حکومت فراگیری ندارد و گروه‌های افراطی و جنایتکار بدون ترس از مجازات می‌توانند به گردشگران حمله کنند.

کشور کم بازدید سومالی1

دلایل بازدید

اخیرا حکومت سومالی اقداماتی برای ایجاد ثبات در پایتخت انجام داده و شهر موگادیشو برای گردشگران نسبتا امن است. در گوشه و کنار این شهر می‌توان سوژه‌هایی برای سرگرمی پیدا کرد ولی مطمئنا سفر به سومالی تجربه‌ای خاطره‌انگیز و رؤیایی نیست.

تووالا (Tuvalu)

کشور کم بازدید تووالا

تووالا یک جزیره‌ی دورافتاده و کوچک در اقیانوس آرام جنوبی است و پیش‌بینی می‌شود که گرم شدن جهانی کره زمین و بالا آمدن سطح آب اقیانوس‌ها، ابتدا این کشور کم بازدید را به زیر آب خواهد برد. تنها راه مسافرت به تووالا استفاده از یک خط هوایی گران‌قیمت در فیجی است و سالانه ۱۲۰۰ نفر از آن بازدید می‌کنند.

کشور کم بازدید تووالا1

دلایل بازدید

دوستداران اسنورکلینگ مطمئنا از غواصی در تالاب‌های فوق‌العاده و چشم‌نواز تووالا لذت خواهند برد ولی همه‌ی جذابیت این جزیره در همین مورد خلاصه می‌شود و نمی‌توان هیچ سرگرمی دیگری در آن پیدا کرد.

کیریباتی (Kiribati)

کشور کم بازدید کیریباتی

با نگاهی به نقشه‌ی این کشور به‌راحتی می‌توان فهمید که چرا سفر به آن بسیار دشوار است. جزیره‌ی کیریباتی یک خشکی بسیار کوچک و غیرقابل تشخیص در وسط اقیانوسی عظیم است. پیدا کردن این کشور بدون دانستن محل دقیق آن عملا غیرممکن است ولی بااین‌حال در سال ۴۷۰۰ نفر از آن بازدید می‌کنند.

کشور کم بازدید کیریباتی1

دلایل بازدید

این کشور دارای ۳۲ جزیره‌ی مرجانی است که در شعاع ۸۰۰ کیلومترمربعی آن پراکنده شده‌اند و ۱۰۰ هزار نفر در این جزیره‌ها سکونت می‌کنند. کیریباتی به‌عنوان یکی از بهترین مناطق ماهیگیری و غواصی در تمام دنیا شناخته می‌شود.

جزایر مارشال

کشور کم بازدید مارشال

این کشور واقع در اقیانوس آرام شمالی، از ۱۱۵۶ جزیره‌ی مرجانی تشکیل شده است و ۶۸ هزار نفر جمعیت دارد. جمهوری جزایر مارشال در کنار دورافتاده بودن و مشکلات ارتباطی با سایر نقاط دنیا، به دلیل انجام آزمایش‌های اتمی کمتر موردتوجه گردشگران قرار می‌گیرد و در هرسال فقط ۵۰۰۰ گردشگر از آن بازدید می‌کنند.

کشور کم بازدید مارشال1

دلایل بازدید

این کشور همه‌ی جذابیت‌های شناخته‌شده‌ی اقیانوس آرام را دارد؛ ازجمله تالاب‌های فیروزه‌ای‌رنگ مسحورکننده مملو از صخره‌های مرجانی و محل‌های مناسب برای غواصی. بزرگ‌ترین زیستگاه محافظت‌شده‌ی کوسه‌ها در دنیا نیز در جزایر مارشال قرار دارد.

گینه‌ی استوایی

کشور کم بازدید گینه

گردشگران غیر آمریکایی برای رفتن به این کشور کوچک به ویزا نیاز دارند. مراحل دریافت ویزای توریستی گینه‌ی استوایی بسیار زمان‌بر است و گردشگران ندرتا به آن تن می‌دهند. این کشور سالانه ۶۰۰۰ بازدیدکننده دارد.

کشور کم بازدید گینه1

دلایل بازدید

گینه‌ی استوایی تنها کشور اسپانیایی‌زبان آفریقایی است و بازدید از آن تجربه‌ای کاملا غیرمعمول و جالب خواهد بود.

ترکمنستان

کشور کم بازدید ترکمنستان

مردم این کشور رفتاری دوستانه و دعوت‌کننده با گردشگران ندارند. به‌عنوان‌مثال مراحل اخذ ویزای آن به شکلی طراحی شده‌ که نهایتا باعث ناامیدی و انصراف متقاضیان می‌شود. سالانه فقط ۶۰۰۰ نفر موفق به دریافت ویزای ترکمنستان می‌شوند.

کشور کم بازدید ترکمنستان1

دلایل بازدید

ترکمنستان طبیعتی نفس‌گیر و مبهوت‌کننده دارد و مقصد بسیار مناسبی برای طبیعت‌گردی است. دره‌های رنگارنگ، دشت‌های ماسه‌ی سیاه و غذاهایی بی‌نظیر هیجان و لذت گشت‌وگذار در این کشور را چند برابر می‌کنند. پر بازدیدترین مناطق ترکمنستان غار اصحاب کهف (Kov-Ata) با یک دریاچه‌ی جادویی در انتهای آن که به دلیل خواص درمانی آبش شهرت دارد، دروازه‌ی دوزخ (خروجی یک میدان گاز طبیعی)، ویرانه‌های شهر باستانی مرو و فلات دایناسورها در منطقه‌ی کویتن داغ است.

سائوتومه و پرنسیپ (Sao Tome & Principe)

کشور کم بازدید سائوتومه

این کشور کوچک واقع در خلیج غربی آفریقای مرکزی که از دو جزیره‌ی حاصل از فعالیت‌های آتش‌فشانی تشکیل شده، بسیار دورافتاده است و معمولا صلح و آرامش در آن دیده نمی‌شود.

کشور کم بازدید سائوتومه1

دلایل بازدید

سائوتومه و پرنسیپ دارای سواحل چشم‌نواز و کوه‌های زیبا است که برای کوهنوردی سبک و عکس‌برداری مناسب هستند. غذاهای خیابانی این کشور نیز ارزش امتحان کردن دارند. این کشور سالانه ۸۰۰۰ نفر بازدیدکننده دارد.

کومور

کشور کم بازدید کومور

عقاید مذهبی افراطی مانع اصلی حضور گردشگران در این کشور است. علاوه بر این بیماری‌هایی مثل مالاریا به شکل گسترده‌ای در کومور شیوع دارند و حتی هتل‌های لوکس آن نیز از این مشکل در امان نیستند.

دلایل بازدید

کشور کم بازدید کومور1

کومور دارای خط ساحلی زیبا، غذاهای دریایی لذیذ و بازارهایی پرجنب‌وجوش است و اهالی کومور نیز رفتاری بسیار دوستانه دارند. سالانه ۱۵ هزار گردشگر از کومور بازدید می‌کنند.

افغانستان

کشور کم بازدید افغانستان

نام افغانستان یادآور جنگ، ترور، القاعده، طالبان و … است و گردشگران تمایلی برای بازدید از آن ندارند بااین‌وجود هرسال حدود ۱۷۵۰۰ نفر به این کشور مسافرت می‌کنند.

دلایل بازدید

کشور کم بازدید افغانستان1

افغانستان دارای طبیعتی قابل‌توجه و متنوع است که دشت‌ها و کویرهای وسیع یا کوه‌های پوشیده از برف آن برای عاشقان طبیعت جذابیت زیادی دارند. این کشور بحران‌زده یکی از غنی‌ترین پیشینه‌های فرهنگی دنیا را دارد و در سراسر آن معابد بودائی و سازه‌های مذهبی مثل منار جام متعلق به قرن ۱۲ میلادی به چشم می‌خورد. منار جام یکی از آثار باستانی جهانی تحت نظر یونسکو است.

کجارو

نوشته های مشابه