مجله تاپ‌ناز‌

معرفی 23 هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال

معرفی 23 هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال

در حال حاضر، بیش از 50% از کسب‌وکارهای دیجیتال از وجود هوش مصنوعی‌ها مطلع هستند و سعی می‌کنند از این تکنولوژی جدید استفاده کنند. درست است که این ابزارهای جدید توانایی بهبود سرعت و عملکرد کسب‌وکارتان را دارند؛ اما نکته‌ی اصلی اینجاست که تعداد ابزارهای معرفی‌شده هر روز بیشتر می‌شود. همین موضوع، انتخاب هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال را سخت‌تر می‌کند. در این متن، 23 ابزار کاربردی برای بخش‌های مختلف کسب‌وکار شما معرفی شده است. با خواندن و بررسی این ابزارها مسیرتان را برای انتخاب پیدا می‌کنید.

بخش‌بندی و آنالیز مخاطب

در هر کسب‌وکاری تعداد بی‌شماری از مخاطبان وجود دارند که باید دسته‌بندی و هدف‌گذاری شوند. قطعاً دسته‌بندی داده‌های مربوط به این دسته، آنالیز داده‌های جمع‌آوری‌شده و شناخت دسته‌های مختلف مخاطبان کار راحتی نیست. البته این سختی مربوط به زمان قبل از هوش مصنوعی بود! حالا هوش مصنوعی‌های زیر به شما کمک می‌کنند تا این کار را راحت‌تر انجام دهید:

IBM Watson Marketing

این هوش مصنوعی با مخاطبان وارد گفت‌وگو و چت می‌شود. از این طریق می‌تواند در هر مرحله از سفر مشتری، مخاطبان شما را شناسایی و دسته‌بندی کند.

Adobe Sensei

شاید تعجب کنید اگر بدانید ادوبی هم یک هوش مصنوعی در این زمینه دارد! مزیت این هوش مصنوعی با بقیه‌ی هوش مصنوعی‌ها آنالیز و دسته‌بندی مخاطب در تولید محتواست. برای مثال، فرض کنید شما یک آژانس دیجیتال مارکتینگ هستید. محتواهایی با هوش مصنوعی ادوبی تولید می‌کنید. Adobe Sensei به شما این امکان را می‌دهد که مخاطبان محتواهای تولیدشده را به‌طور کامل آنالیز و بررسی کنید.

Peak.ai

این هوش مصنوعی را هم می‌توان به عنوان یکی از بهترین هوش‌ مصنوعی‌ها در این زمینه معرفی کرد. کار Peak.ai به این شکل است که تمام اطلاعات مخاطبان را از منابع مختلف جمع می‌کند. سپس به آنالیز تمام داده‌ها مشغول می‌شود.

تولید محتوا

مگر بدون تولید محتوا مستمر و قدرتمند می‌توان در فضای بازاریابی دیجیتال دوام آورد؟ تولید محتوا با هوش مصنوعی بسیار راحت‌تر از قبل شده است. شما می‌توانید انواع محتواها را با استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی تولید کنید.

هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال برای تولید متن

محتوای متنی قدم اول برای تولید بسیاری از محتواهای دیگر است. هوش مصنوعی‌های متعددی در برداشتن این قدم اول به شما کمک خواهند کرد. مشهورترین آن‌ها ChatGPT است. از نسخه‌ی رایگان آن‌ هم می‌توانید برای نوشتن متن‌های مختلف کمک بگیرید. CopyAI و Gemini از دیگر هوش مصنوعی‌هایی هستند که در مسیر سرچ و نوشتن به شما یاری خواهند رساند.

هوش مصنوعی‌های تولید تصویر

Midjourney مشهورترین و قدرتمندترین هوش مصنوعی تولید تصویر محسوب می‌شود. تنها عیب این هوش مصنوعی رایگان‌نبودن آن است. Leonardo یکی دیگر از ابزار تولید تصویر به شمار می‌آید. از دیگر ابزارهای رایگان برای ساخت محتوای تصویری به Dall-E3 می‌توان اشاره کرد.

معرفی 23 هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال

هوش مصنوعی‌های تولید ویدیو

در حال حاضر، در جلسات مشاوره دیجیتال مارکتینگ، مشاوران زیادی روی ساخت ویدیو برای رشد کسب‌وکار تأکید می‌کنند. این قالب ویژه، می‌تواند نسل‌هایی مثل نسل Z را مجذوب خود سازد. در نسخه رایگان Pika قادر به ساختن ویدیوهای 4 ثانیه‌ای رئال هستید. اگر نسخه‌ی غیر رایگان این هوش مصنوعی را خریداری کنید، امکان ساخت ویدیوهای طولانی‌تر هم به شما می‌دهد. Runway از دیگر هوش مصنوعی‌های کاربردی در ساخت ویدیو است. تصاویر و سناریو را به Runway بدهید و خروجی موردنظرتان را دریافت کنید. از جدیدترین هوش مصنوعی‌ها در این زمینه می‌توان به Sora و رقیب قدرتمندش Veo اشاره کرد. این دو هوش مصنوعی می‌توانند به تصاویر یکپارچه با توجه به پرامپت شما حرکت بدهید.

هوش مصنوعی‌های تولید محتوا صوتی

پادکست، قالب محتوایی دیگری است که شما را در مسیر بازاریابی دیجتال رشد می‌دهد. در زمان ساخت پادکست، برای تبدیل متن به صوت، هوش مصنوعی Descript پیشنهاد می‌شود. اگر می‌خواهید موزیک بسازید یا افکت صوتی به پادکست خود اضافه کنید؛ از Mubert کمک بگیرید. در انتها اگر قصد ادیت و حذف نویزهای اضافی پادکست را دارید؛ ابزار Adobe Podcast بهترین پیشنهاد است.

تحقیق کلمه کلیدی و سئو

بدون کمک‌گرفتن از سئو، محتوای شما جایگاه لینک اول گوگل‌شدن را در خواب خود هم نمی‌بیند! هوش مصنوعی‌ها زیر چاله‌های سئو را برای‌تان پر می‌کنند.

Surfer SEO

این ابزار در هنگام کار روی سئو خدمات زیادی به شما می‌دهد. یکی از این خدمات، قدرت بالا در شناسایی کلمات کلیدی است. از خدمات دیگر این هوش مصنوعی می‌توان به شناسایی کلمات برای قرار دادن لینک‌های داخلی اشاره کرد. به این صورت که Surfer SEO کلمات متن شما را بررسی می‌کند. اگر کلمه‌ای وجود داشته باشد که ایجاد انکرتکست از طریق آن وجود داشته باشد؛ به شما اطلاع خواهد داد.

Diib

این هوش مصنوعی یکی از ابزارهای کارآمد در بررسی رقباست. به‌علاوه، اگر در یافتن ایده برای تولید محتوا مشکل دارید؛ از این هوش مصنوعی کمک بگیرید. از طرفی، درصورت وجود یک مشکل در سایت شما چه از نظر فنی و چه از نظر سرعت، Diib به شما اطلاع خواهد داد.

NeuronWriter

فرض کنید قصد تولید محتوای متنی سئوشده با موضوع دیجیتال برندینگ چیست را دارید. همان‌طور که از نام این هوش مصنوعی هم پیداست، با خیال راحت نوشتن محتوا را برعهده‌اش بگذارید! NeuronWriter ابزار دانایی است که به شما توصیه‌های خوبی درباره‌ی پیوندهای داخلی می‌دهد. بررسی رقبا قدرتمند و یافتن سایت‌های خوب در صنعت شما از دیگر خدماتی است که برای شما فراهم می‌کند.

تبلیغات با استفاده از هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال

در چند وقت اخیر برندهای بزرگ، از هوش مصنوعی برای طراحی تبلیغات خود استفاده کردند. AdCreative.ai یکی از آن هوش مصنوعی‌های بسیار کاربردی در این زمینه است. با استفاده از این ابزار بنرهای تبلیغاتی موفقی بسازید. سوای این موضوع، اگر می‌خواهید متن‌های تبلیغاتی بنویسید یا تصاویر دقیق‌تری خلق کنید؛ از ابزارهای معرفی‌شده در قسمت تولید محتوای متنی و تصویری کمک بگیرید. تبلیغ فورد با کمک هوش مصنوعی را در زیر می‌بینید.

معرفی 23 هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال

سوشال لیستینگ

شما برای فهم بهتر نظر و احساس مخاطب درباره‌ی خودتان، برگزاری کمپین‌های تأثیرگذار و تحقیقات بازار به ابزار سوشال لیستینگ، نیاز اساسی دارید. هوش مصنوعی‌های معرفی‌شده در ادامه‌ی متن، این کار را برای‌تان راحت‌تر می‌کنند.

Brand24

این هوش مصنوعی اطلاعات را جمع‌آوری، تحلیل و در قالب یک گزارش کامل ارائه می‌دهد. جالب اینجاست که Brand24 قابلیت تحلیل احساس و روابط بین مخاطبان مختلف را دارد.

Hootsuite Insights

این ابزار، تمام پلتفرم‌های آنلاین و شبکه‌های اجتماعی شما را زیر عینک ریزبین خودش قرار می‌دهد. به همین دلیل توانایی یک آنالیز و گزارش کامل را در یک مکان به شما دارد.

Sprout Social

اگر به هر دلیلی سوشال مدیا شما در حال گذر از یک بحران یا مشکل باشد؛ با کمک این ابزار توانایی بیشتر در حل آن مشکل را پیدا می‌کنید. Sprout Social هم قادر به ارائه‌ی گزارش دقیق و رصد شبکه‌های اجتماعی شماست.

انتخاب کاربری‌ترین هوش مصنوعی‌های برای کسب‌وکارتان

در متن بالا 23 هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال برای کسب‌وکار شما معرفی شد؛ اما نکته‌ی مهم اینجاست که ممکن است شما به همه‌ی این ابزارها در لحظه نیازی نداشته باشید! باید بتوانید با توجه به کسب‌وکارتان، از بین ابزارهای گوناگون بررسی و انتخاب کنید. از طرفی، گاهی قیمت زیادی این ابزارها برای شما مشکل‌ساز خواهد شد. پس باید از قبل بدانید که می‌خواهید دست روی خرید و استفاده از کدامیک بگذارید. آژانس دیجیتال مارکتینگ و مشاوره راژکس به شما در شناخت دقیق مسیر کسب‌وکارتان کمک می‌کند. در جلسات مشاوره متوجه خلاها و ابزارهای کاربردی برای پرکردن مشکلات کسب‌وکار دیجیتال‌تان خواهید شد. به این شکل نیازی به آزمون و خطا و صرفه هزینه‌ در مکان‌های غلط نخواهید داشت.

مطالب مشابه را ببینید!