مجله تاپ‌ناز‌

معصومه رحمانی ؛ بیوگرافی زندگی شخصی و عکس های معصومه رحمانی و همسرش

photo 2024 03 11 18 00 04

بیوگرافی معصومه رحمانی بازیگر زن ایرانی

معصومه رحمانی متولد سال 1365 است. او بازیگر سینام، تلویزیون و تئاتر است و از دوران کودکی وارد این عرصه شده است و یک برادر و یک خواهر بزرگتر از خودش دارد.

از فیلم های برجسته وی می توان به ابد و یک روز اشاره کرد که در نقش سمیه ظاهر شد.  فیلم ابد و یک روز یکی از فیلم های پرفروش در ایران بود.

معصومه رحمانی

ورود به دنیای هنر

بصورت جدی فعالیت خود را از سال ۱۳۷۹ وقتی ۱۸ ساله بود با تئاتر شروع کرد، در تمام این سالها تمرکز اصلی اش روی تئاتر بود و این حضور اولویت زندگی هنری اش می باشد. نکته مهم بازیگری ام در تئاتر بدست آوردن تجربیات جدید و متفاوت است، یک بازیگر باید جهان بینی خاص خودش در کنار نقش شناسی و جامعه شناسی را هم مد نظر قرار بدهد

شروع فعالیت بازیگری

این بازیگر از اواخر سال 75 وارد عرصه هنر شده است و در تئاتر و سریال های مختلف ایفای نقش کرده است.

بازی در نقش یک دختر پایین‌شهری در نمایش (یوبیتسومه) زن رمانتیک و پراحساس در نمایش «قیطریه» و زن کارگر نمایش «سینماهای من» جزو کارهای شاخص بازیگری رحمانی محسوب می‌شود.

جدیدترین نقش او به تازگی در سریال شرایط خاص است که به همراه کامبیز دیرباز و بهرام افشاری نقش اجرا میکنند.

» همچنین بخوانید : بیوگرافی نوش آفرین طوسی و بیوگرافی مهتاب شیروانی و بیوگرافی ساناز طاری

معصومه رحمانی

افتخارات و امتیازات

جایزهٔ جشنوارهٔ بین‌المللی تئاتر فجر برای برترین بازیگری زن و علت این ارجای نقش لیلا در فیلم ابد و یک روز بود و به همین منضور نامزد دریفت جایزه شد.و در فیلم هایی مثل شکوه تنهایی ، ترانه ‌های قدیمی، شب سال نو و هامون و باز نوشتن در تاریکی و بیداری در خواب هزار من حضور فعال و تاثیر گذاری داشته است.

علاقه شدید معصومه رحمانی به تئاتر

برای من همه‌چیز به تئاتر ختم می‌شود. البته در سینما هم حضور متفاوتی داشتم و به نظرم سینما هم جذابیت خاص خودش را دارد. من نزدیک به یک دهه است که حضور مستمر در تئاتر دارم و این پیشرفتی که اشاره کردید ماحصل این حضور تداوم دار است. هیچ‌وقت نخواسته‌ام در یک قالب ظاهر شوم و در کارم درجا بزنم. دوست ندارم به هر قیمتی بازیگر باشم و نقش‌های خنثی و تکراری بازی کنم.

آیا او ازدواج کرده است؟

معصومی رحمانی در اسفند ۹۴ ازدواج کرده و متاهل می باشد

معصومه رحمانی

هدفم شهرت و ثروت نیست

از زمان شروu بایگری نه به دنبال ثروت بودم نه کسب شهرت از این حرفه، بلکه فقط به هنر بازیگری فکر می کردم و با خودم می گفتم که در این راه همواره باید در مسیری یادگیری قرار بگیریم نمی گویم بازیگر درستی هستم اما هدفم بر مبنای درستی بوده است

معصومه رحمانی
معصومه رحمانی
معصومه رحمانی

مطالب مشابه را ببینید!