مجله تاپ‌ناز‌

بایدها و نبایدها درباره منطقه آزاد تجاری ارس

بایدها و نبایدها درباره منطقه آزاد تجاری ارس

درباره منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس

منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس در شهر جلفا در استان آذربایجان شرقی در شمال غربی ایران قرار گرفته است. بعد از منطقه آزاد کیش می توان منطقه آزاد ارس را از لحاظ توسعه یافتگی به عنوان دومین منطقه آزاد توسعه یافته در نظر گرفت. منطقه جلفا در مرز جمهوری آذربایجان و ارمنستان واقع شده است. منطقه آزاد ارس از شهر تبریز حدود 137 کیلومتر و از تهران حدود 761 کیلومتر فاصله دارد. در منطقه آزاد ارس به مرکزیت شهر جلفا مناطق آزاد تجاری چون جلفا، نوردوز و خداآفرین قرار گرفته است.

شهر جلفا در حاشیه رود ارس قرار گرفته است. رود ارس مرز میان ایران و ارمنستان و جمهوری آذربایجان است. شهر جلفا اقلیمی نسبتاً سرد دارد. منطقه تجاری صنعتی ارس به منظور تشویق به سرمایه گذاری به عنوان منطقه آزاد شناخته شده است و مزایای سرمایه گذاری نظیر تمامی مناطق آزاد را دارد. معافیت مالیاتی، معافیت گمرکی، صادرات، ترانزیت کالای خارجی با کمترین تشریفات، امکان سرمایه گذاری 100 درصدی شرکت های خارجی بدون حضور شرکت های ایرانی و … را برای سرمایه گذاران در این منطقه به همراه خواهد داشت.

منطقه آزاد تجاری جلفا از مناطقی است که خریداران می توانند انواع کالاهای خارجی در حوزه های مختلف را در آنجا خریداری نمایند. ورود کالاهای خارجی به کشور از گمرک انجام می گیرد. از آنجا که گمرک در منطقه  جلفا قرار دارد، فروشندگان پس از ترخیص کالا از گمرک می توانند در همین منطقه کالای خود را به فروش رسانند، لذا از اصیل بودن کالای فروش رفته در این منطقه تا حدود زیادی می توان اطمینان داشت.

بایدها و نبایدها درباره منطقه آزاد تجاری ارس

خرید از منطقه آزاد ارس

به منظور خرید از منطقه آزاد ارس روش های مختلفی وجود دارد. اولین روش مراجعه حضوری در منطقه و خرید مستقیم کالا است. این روش اگرچه مزایایی در بر دارد اما معایبی نیز به دنبال خواهد داشت. برای مثال افرادی که از منطقه دور هستند، می بایست هزینه و زمان زیادی برای رسیدن به منطقه ارس صرف کنند و این هزینه مقرون به صرفه بودن خرید از این منطقه آزاد تجاری را تا حدودی زیر سوال می برد.

راهکار دوم جهت خرید کالا از منطقه تجاری ارس استفاده از پیج و صفحات اینستاگرام است. اگرچه این روش در هزینه رفت و آمد و زمان خریدار صرفه جویی می کند اما به دلیل عدم اطمینان به صفحات اینستاگرامی، خرید کالای اصل و با اصالت از این کالا چندان قابل اطمینان نمی باشد.

شاید بهترین روش خرید از منطقه آزاد ارس بهره مندی از سایت های اینترنتی معتبری چون فروشگاه اینترنتی araskharid است. این فروشگاه آنلاین تا 7 روز اصالت کالای خریداری شده را برای خریداران تضمین می کند. خریداران می توانند با اطمینان کامل از اصالت کالا از این سایت خریداری کرده و بعد از دریافت محصول از روش های مختلف چون اسکن بارکد کالای خریداری شده یا دیگر روش ها می توانند در خصوص اصالت کالا اطمینان حاصل نمایند. در صورت عدم اصالت کالا افرادی که از فروشگاه اینترنتی ارس خرید، خریداری کرده اند می توانند کالای خریداری شده را مرجوع کرده و هزینه پرداختی را دریافت نمایند.

فروشگاه های اینترنتی منطقه ارس

یکی از بهترین فروشگاه های اینترنتی جهت خرید آنلاین از منطقه آزاد ارس فروشگاه اینترنتی ارس خرید است. خریداران می توانند انواع کالا در زمینه های آرایش و زیبایی، مد و پوشاک، سلامت و بهداشت، محصولات غذایی و محصولات خانه و آشپزخانه را از این فروشگاه اینترنتی به صورت آنلاین خریداری کنند.

تحویل سریع کالای خریداری شده، پشتیبانی 24 ساعته فروشگاه اینترنتی ارس خرید، پرداخت امن و راحت اینترنتی، ضمانت اصالت کالا تا 7 روز، ارائه تخفیفات ویژه در خصوص کالاهای مختلف، ارائه امتیاز به خریدارانی که در خصوص کالای خریداری شده یا کالاهایی که هنوز خریداری نکرده اند، به ثبت نظر بپردازند و … همگی از مزایایی است که این فروشگاه اینترنتی برای خریداران خود در نظر گرفته است.

فروشگاه اینترنتی ارس خرید علاوه بر قراردادن کالاهای مختلف با برندهای مختلف که امکان انتخاب را برای خریداران فراهم می آورد، دارای قسمتی به نام مجله ارس خرید است. در این قسمت در حوزه های مختلف به خصوص حوزه های آرایش و زیبایی، سلامت و بهداشت و … مقالاتی کاربردی و مورد استفاده وجود دارد و خریداران پیش از خرید محصولات آرایش و زیبایی می توانند به این قسمت مراجعه کرده و از مقالات کاربردی و مفید این قسمت استفاده نمایند. خرید آنلاین از ارس خرید امکان پیگیری سفارش کالای خریداری شده را برای خریداران از طریق شماره سفارش، موبایل یا ایمیل فراهم می آورد.

از دیگر مزایای رقابتی که ارس خرید برای خریداران خود فراهم می آورد، قرار دادن تخفیفات مختلف و ویژه بر کالاهای متنوع است. اغلب این کالاها که در دسته پیشنهاد شگفت انگیز قرار می گیرند، پس از تخفیف قیمت هایی به مراتب کمتر از قیمت خرده فروشی داشته و خرید آن ها بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

مطالب مشابه را ببینید!