مجله تاپ‌ناز‌

تکنیک ها فوت و فن های مراقبت از موهای بلند

مراقبت از موی بلند خیلی سخت و پیچیده نیست و می توانید با مطالعه این مقاله با روش های مناسب و ساده برای محافظت از مو آشنا شوید. با وجود اینکه مراقبت از موهای بلند و سالم نگه داشتن آنها ممکن است کمی سخت به نظر برسد ولی این موضوع نباید باعث نگرانی شما شوید و شما می توانید با محصولات مراقبت از مو و ابزارهای حالت دهی مناسب را استفاده کنید و با داشتن رژیم غذایی متعادل به سلامت مو کمک کنید.

اصول مراقبت از موهای بلند

همان گونه که می دانید مراقبت کردن از موهای بلند برای خانم ها بسیار مهم است. مو یکی از عوامل تاثیرگذار در زیبایی افراد است که در نظر خانم ها و آقایان به عنوان یک دارایی شناخته می شود و نیاز است که به خوبی از آن محافظت کنند. ممکن است که نگهداری از موهای بلند که خواسته هر انسانی است مقداری سخت باشد ولی شما با استفاده از راهکارهای ایده ال می توانید موهای بلند و زیبا داشته باشید و این کار سخت را به لذت تبدیل کنید. به صراحت می توان گفت که موی بلند برای بعضی از افراد استایل خوبی را ایجاد می کند ولی مراقبت از آن کمی سخت است و به گونه ای که این موضوع بیشتر برای مردانی اتفاق می افتد که به موی کوتاه عادت دارند و تمایل متری به مراقبت از موی بلند نشان خواهند داد.

به همین دلیل نیاز است که پیش از بلند کردن مو، اصول مراقبت از آنها را بدانید زیرا در بیشتر موارد نگهداری مناسب باعث می شود که موهای بلند شما در عالی ترین حالت ممکن حفظ گردد.

روش های ایده آل برای محافظت از موی بلند

همان گونه که متوجه شدید نگهداری کردن از موی بلند کمی پیچیده و سخت است ولی با این حال در ادامه سعی داریم که با بعضی از روش های مراقبت از موی بلند آشنا شویم:

  • استفاده درست از شانه و برس:

برای مراقبت بهتر از موهای خود از شانه دندانه بزرگ و برس موی با کیفیت استفاده کنید و در موقع بستن موها به جای کش پلاستکی از کش های بافت نرم استفاده کنید.

  • استفاده کمتر از وسایل حالت دهنده مو:

توصیه می شود که ابزار حرارتی حالت دهنده مو را به دقت انتخاب کنید. باید دقت داشته باشید که قرار گرفتن روزانه موها در معرض گرمای زیاد باعث آسیب به موی بلند می شود که به مین دلیل بهتر است در صورت امکان از ابزارهای با کیفیت استفاده کنید.

موقع خرید اتو تخت یا بابلیس حتما دستگاهی را انتخاب کنید که به جای درجه حرارت بالا، متوسط یا پایین دارای درجه حرارت قابل تنظیم باشد که در واقع داشتن این ویژگی به شما امکان می دهد که دما را کنترل کنید. موقع خرید دستگاهی را انتخاب کنید که گرما را به صورت مساوی پخش کند و همچنین اگر برای حالت دادن به مو از ابزار حرارتی استفاده می کنید در ابتدا باید از اسپری محافظ حرارت به موهای خود بزنید تا آسیب کمتری ببینند.

تکنیک ها فوت و فن های مراقبت از موهای بلند

  • شانه زدن موهای پیش از خواب:

در روند مراقبت از موی بلند توصیه می شود که پیش از خواب حتما موها را شنه کنید بدین صورت که ابتدا گره آن را باز کرده و سپس با یک شانه دندانه پهن از سمت ریشه مو به سوی پایین شانه بزنید. با انجام دادن این کار تمام روغن های پوست سر در موها پخش می شود.

  • کوتاه کردن نوک موها:

توصیه می شود که به صورت مرتب نوک موها را کوتاه کنید زیرا کوتاه کردن نوک مو باعث رشد سریع تر آنها می شود و در مواردی از شکنندگی و مجعد شدن مو جلوگیری می کند. بهتر است هر 6 الی 8 هفته، موها را نوک گیری کنید تا انتهای آسیب دیده مو برداشته شود. باید دقت کنید که در صورت انجام دادن این کار فقط نیاز است هر بار تقریبا یک دوم اینچ از مو را کوتاه کنید.

  • شستشوی مناسب:

مو را بر اساس نیازی که دارید شویید زیرا شستن روزانه مو باعث از بین رفتن روغن های طبیعی و مغذی پوست سر می شود. موها برای حفظ سلامت، درخشانی و نرمی نیاز به روغن های کف سر دارند. اگر می خواهید برای شستشو موها از شامپو استفاده کنید می توانید 2 الی 3 بار در طول هفته استفاده کنید.

  • رژیم غذایی مناسب:

رژیم غذایی مناسب هم می تواند روی سلامت مو تاثیر داشته باشد. توصیه می شود که برای درخشندگی، محافظت و تقویت موهای بلند میزان زیادی آب بنوشید و داشتن یک رژیم غذایی غنی از انواع ویتامین ضروری است. موادی مانند انبه، اسفناج، کلم پیچ، سیب زمینی شیرین، آووکادو و سیب دارای انواع ویتامین هستند که باید به صورت مرتب استفاده شوند.

  • خشک کردن موها:

مو را به خوبی خشک کنید و در صورت امکان از سشوار استفاده نکنید و اجازه دهید که موهای شما در معرض هوا خشک شوند. بهتر است با حوله هم مو را خشک نکنید زیرا موقع خشک کردن مو با حوله به کوتیکول آسیب وارد می کنید و باعث وز شدن و شکننده شدن مو می شوید. در اغلب مواقع توصیه می شود برای خشک کردن موهای بلند از حوله های میکروفایبر استفاده نمایید که در مقایسه با حوله های معمولی کمتر آسیب رسان هستند.

تکنیک ها فوت و فن های مراقبت از موهای بلند

  • باز گذاشتن موها:

موها را سعی کنید باز بگذارید. بستن مو به صورت دم ابی با وجود زیبا بودن ممکن است باعث کشیده شدن موها شود و در نهایت باعث ریزش مو می شود. اگر ترجیح می دهید موها را دم اسبی ببندید نباید خیلی محکم این کار را کنید.

  • تغذیه سالم موها:

برای مراقبت کردن از موهای بلند باید محصولات تغذیه ای متناسب با موی خود را انتخاب کنید. موقع انتخاب محصولات تغذیه ای باید برچسب و لیست مواد تشکیل دهنده آن را بخوانید و همیشه محصولی که متناسب با موی شما باشد را تهیه کنید.

توصیه می شود که از خرید محصولات دارای لوریل سولفات، سدیم لورت سولفات و ایروپروپیل الکل هستند به شدت خودداری نمایید و در مقابل به دنبال محصولات حاوی مواد طبیعی مانند روغن آووکادو، عسل و یا شیر نارگیل باشید. به هیچ وجه محصولت جدید را به صورت ناخواسته بر روی موهای خود آزمایش نکنید.

مطالب مشابه را ببینید!