بیوگرافی مژده جمال‌ زاده بازیگر کانادایی افغانستانی +تصاویر

زندگینامه مژده جمال زاده + عکس های مژده جمال زاده

Mozhdah Jamalzadah

مژده جمال‌زاده

مژده جمال‌ زاده خواننده، مدل و بازیگر کانادایی افغانستانی متولد ۷ دسامبر ۱۹۸۵ در کابل افغانستان می‌باشد.

مژده جمال‌زاده

 مژده جمال‌ زاده در ۵ سالگی به همراه والدینش به کانادا مهاجرت کرد و در بریتیش کلمبیا کانادا بزرگ شد. تحصیلاتش را در رشته روزنامه‌نگاری تلویزیونی درانستيتو تکنولوژى بریتیش کلمبیا به پایان رسانید و از سال ۲۰۰۷ تاکنون در زمینه موسیقی فعالیت دارد.

مژده جمال‌زاده

مژده جمال‌زاده که بیشتر با نام مژده شناخته می‌شود در مارس ۲۰۱۰ توسط کاخ سفید در واشینگتن دی. سی. برای روز جهانی زن دعوت شد و یکی از آهنگ‌های محبوب خویش را با نام «دختر افغان» را برای رئیس‌جمهور باراک اوباما و مهمانانش اجرا کرد.

او تاکنون برای مجله‌های فشن ویک، کازموپالیتن و مجله زن آسیایی به عنوان مدل کار کرده‌است. مژده جمال‌زاده نمایش تلویزیونی منحصر به فرد مخصوص به خودش را در تلویزیون ۱ با نام «مژده» دارد که با گفتگوهای مختلف در مورد موسیقی، جامعه و مردم و دعوت هنرمندان همراه است. او همچنین اخیرا قراردادی دوساله را همراه با ناشری آمریکایی برای آلبوم بعدی‌اش که تماما انگلیسی خواهد بود به امضاء رسانیده‌است.

مژده جمال‌ زاده

بازیگری

او به جز خوانندگی بازیگری هم کرده است و در سال 2009 در فیلم برف سرخ ایفای نقش نموده است. او چندین تجربه کوتاه بازیگری دیگر هم داشته است .

کارها

مژده جمال‌زاده تاکنون آلبوم مشخصی نشر نکرده اما درصدد نشر اولین آلبومش به زبان انگلیسی می‌باشد. او تاکنون تک‌آهنگ‌ها و ویدئوکلیپ‌های زیادی را به زبان‌های فارسی و انگلیسی نشر نموده‌است. برجسته‌ترین ویدئوکلیپ‌های او شامل «عشق من» (به انگلیسی: My Love) به زبان‌های انگلیسی و فارسی محصول ۲۰۰۹، «دختر افغان»، «بیا با هم» (همراه با وحید بیار)، «خانوم گل» (به همراه کامی صدرایی)،، «دیگر اشکم مریز» و «شیربچه افغان» می‌باشند.

مژده جمال‌ زاده

مژده تاکنون در چندین فیلم هالیوود نیز نقش کوچکی را بر عهده داشته‌است. آخرین آنها بازی نقش کوچکی در چهار شگفت‌انگیز ۲ بوده‌است. او در حال حاضر در افغانستان زندگی می‌کند.

شروع فعالیت موسیقی

او فعالیت موسیقی را پس از دانشگاه از سال 2007 و در سن بیست و دو سالگی شروع کرد ولی در ابتدا هیچ علاقه ای به موسقی و فعالیت خوانندگی نداشت.

اجرا روبروی رئیس جمهور آمریکا

این خواننده زن نخستین زن افغان بود که توانست در سن بیست و پنج سالگی و در سال 2010 در کاخ سفید در روز جهانی زن روبروی باراک اوباما بخواند.

 

 

مژده جمال‌ زاده

ترانه‌ها

ویدئوکلیپ‌ها
سالنامتوضیحات
۲۰۰۸دختر افغانبرنده جایزه بهترین آهنگ سال
۲۰۰۹عشق منانگلیسی و فارسی
۲۰۰۹شیربچه افغان
۲۰۰۹خانوم گلبه همراه کامی صدرایی
۲۰۰۹اگر توبه همراه کامی صدرایی
به افتخار هنرمند فقید احمد ظاهر
۲۰۱۰بیا با همبه همراه وحید بیار
تک‌آهنگ‌ها
سالنامتوضیحات
۲۰۰۷قسم به چشماتهمراه با کامی صدرایی
۲۰۱۰دیگر اشکم مریز
۲۰۱۰همه چیز
Everything
(انگلیسی)

جوایز

جوایز
سالاعطا کنندهتوضیحاتنتیجه
۲۰۰۸جایزه تلویزیون نوربهترین خواننده زن جدیدبرنده
۲۰۰۸سومین جوایز سالانه ای‌تی‌ان در سان‌فرانسیسکوبهترین مدل زن جدیدنامزد شد
۲۰۰۹چهارمین جوایز سالانه ای‌تی‌ان در هامبورگبهترین آهنگ آرام سالبرنده

مژده جمال‌ زاده مژده جمال‌ زاده مژده جمال‌ زاده

مطالب مشابه را ببینید!