مجله تاپ‌ناز‌

مکان های جالب در تور ایتالیا،اسپانیا و فرانسه که باید دیدن کرد

تالار سنت جان فلورانس در تور ایتالیا

این تالار در روبه روی کلیسای جامع فلورانس قرار دارد و جزو قدیمی ترین تالار های این شهر محسوب می شود. طراحی  درب های این تالار را وبیزانو (Pisano) و گیبرتی (Ghiberti)، انجام داده اند که  جنس این درب ها از برنز هستند و سبک این تالار مربوط به اوایل مسیحیت و رمانسک است.درب های این تالار به حدی زیبا است که می توان گفت در هیچ جای دنیا درب های برنز با این دقت و ظرافت یافت نمیشود. ساخت این درها 30 سال طول کشیده است.(بین سال های 1425 الی 1452)

مکان های جالب در تور ایتالیا،اسپانیا و فرانسه که باید دیدن کرد

جالب ترین بنا در داخل این تالار موزاییک‌ هایی است که در قسمت سقف آن دیده می شود که مسیح و روز قیامت را به تصویر کشیده است. طراحی این سقف میان قرن 13 و 14 میلادی توسط چیمابوئه (Cimabue) و کوپو دی مارکو والدو (Coppo di Marcovaldo) انجام شده است.با تور ایتالیا سفر کنید تا از دیدن این بناها لذت ببرید.

بنای سن جیووانی جزو قدیمی ترین ساختمان های موجود در شهر فلورانس است. این ساختمان مطعلق به 70 سال پیش است. و ساختن این بنا 70 سال طول کشید. طراحی لایه ی بیرونی دروازه ی آن از ۶ بخش به شکل مکعب است که آن ها شامل سبک های هنری گوتیک هستند.

تصاویری از روایا متفاوت، در درون هر یک از این مکعب ها کشیده شده است. از لحاظ هنر و ظرافت بسیار فوق العاده است و جزو ماندگارترین آثار این هنرمند به حساب می آید. با تور ایتالیا که به این شهر آمدید خودتان از نزدیک شاهد این همه زیبایی می شوید.

این بنا به حدی زیبا است که میکل آنجلو (Michelangelo) که جزو هنرمندهای معروف و اسطوره ای این شهر به حساب می آید. گفته است که این دروازه به حدی فوق العاده است که می توانیم آن را دروازه ی بهشت بنامیم.

کلیسای جامع فلورانس

کلیسای جامع فلورانس (Florence Cathedral) یا همان باسیلیکای سانتا ماریا دل فیوره، جزو شاهکار های موجود در معماری گوتیک ایتالیایی محسوب می شود.

اولین موردی که توجه گردشگران را به خود جذب می کند رنگارنگ بودن گنبد زیبای این بنا است. طراحی و معماری این کلیسا بر عهده ی آرنولفو دی کامبیو (Arnolfo di Cambio) در سال 1296 بوده و طراحی گنبد آن کار فیلیپو برونلسکی (Filippo Brunelleschi) در سال 1436 میلادی است.

بسیار از آثار های هنری زیبا را شما می توانید در این مکان ببینید از جمله این آثار؛ نقاشی دیواری دو سواره ‌نظام که در این مکان قرار دارد. همچنین با بالا رفتن از پله های آن به مکانی می رسید که می توانید تمام شهر را زیر پای خود ببینید. با تور ایتالیا که به این مکان رفتید خستگی را کنار بگذارید و حتما تا بالای آن بروید.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

جاذبه های شگفت انگیز در تور اسپانیا

مکان های جالب در تور ایتالیا،اسپانیا و فرانسه که باید دیدن کرد

موزه ریل مازینو

عده ی بسیاری از گردشگران به آثار تاریخی علاقه دارند لذا موزه ی ریل مازینو دو مورسیا به آن ها پیشنهاد می شود. شما می توانید با تور اسپانیا از تک تک این آثار لذت ببرید و به تماشای ظریف کاری ها، مجسمه ها و نقاشی ها بپردازید. کاشی کاری های موزه بی نظیر است و ساختمان پنجره های منحصر به فردی دارد. همینطور می تونید از رستوران موجود در فضای بخشی از موزه استفاده کنید.

از فواره های زیبای رود گلوریا دو اسپانا و مجسمه های آن لذت ببرید. تور اسپانیا سام سیر این کار را برای شما آسان کرده است. اگر به میدان لاس فلورس رفتید به صرف شام بپردازید و از استراحت در آن جا لذت ببرید. اگر به غذاهای اسپانیایی علاقه دارید می توانید بهترین ها را در این رستوران سفارش دهید. از داشتن یک وعده ی غذایی در این میدان غافل نشوید. رستوران های بسیاری در میدان وجود دارند که می توانید از آن ها استفاده کنید. در اطراف آن جا جاذبه های دیگری من جمله کلیسا وجود دارد که با تور اسپانیا می توانید برای بازدید بروید. این میدان هنگام ظهر خلوت تر از بعد از ظهر می باشد.

دسترسی از سه شهر مهم اسپانیا به مورسیا

مورسیا شهری کوچک است که در بخش جنوب شرقی این کشور قرار دارد. اگر از فرودگاه خارج شدید و هیچ اتوبوسی را نیافتید حتما از تاکسی استفاده کنید. زیرا تنها سه اتوبوس از فرودگاه تا مرکز شهر وجود دارد. نکته ی دیگر آن که نمی توانید از طریق پرواز از مالاگا به مورسیا بروید.

چطور از مادرید به مورسیا بروید

با قطار و اتوبوس

با تور اسپانیا می توانید از مادرید به مورسیا بروید. روزانه 4-3 قطار از مادرید به مورسیا و بالعکس  وجود دارد. برای استفاده کردن از قطار باید به ایستگاه آتوچا مراجعه کنید.

اگر بخواهید از اتوبوس استفاده کنید که حدود چهار ساعت و نیم تا شش ساعت و نیم در راه هستید. هزینه ی اتوبوس ها در مقایسه با قطار کم تر است و برای رفتن به آن جا باید به ایستگاه مندز آلوارو مراجعه کنید.

با ماشین

اگر از ماشین شخصی برای رفتن به مورسیا استفاده کنید حدود 4 ساعت زمان سپری می شود. مسیر مادرید به اسپانیا خیلی زیبا نیست. اگر می خواهید از ماشین شخصی استفاده کنید از مسیر کوئنسا بروید که با وجود زمان بیشتر ارزش دارد.

چطور از بارسلونا به مورسیا بروید

با اتوبوس، قطار و ماشین

قطار از بارسلونا به مورسیا هفت ساعت در راه است. برای طی کردن این مسیر باقطار باید به ایستگاه بارسلونا سنتس بروید. اگر از اتوبوس استفاده کنید حدود نه ساعت طول خواهید کشید که بدین منظور می بایست به ایستگاه بارسلونا نورد و سنتس بروید. آژانس هواپیمایی سام سیر تور اسپانیا را برای شما فراهم کرده است تا بتوانید از جاذبه های مورسیا لذت ببرید. رانندگی با ماشین حدود شش ساعت به طول می انجامد. برای این کار از جاده ی the AP-7 road استفاده کنید.

چطور از مالاگا به مورسیا بروید

با اتوبوس و قطار

اگر بخواهید با اتوبوس این مسیر را طی کنید حدود شش ساعت در راه خواهید بود. قطاری به طور مستقیم در این مسیر وجود ندارد. اگر از ماشین شخصی استفاده کنید حدود چهار ساعت طول می کشد.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

جاذبه های شگفت انگیز در تور فرانسه

مکان های جالب در تور ایتالیا،اسپانیا و فرانسه که باید دیدن کرد

جیورنی | Giverny

هر کسی با دیدن جیورنی درست مثل نقاش امپرسیونیست فرانسوی (کلود) عاشق آن می شود. کلود بعد از دیدن این مکان به آنجا مهاجرت کرد و باغ های با شکوهی را در آنجا به وجود آورد. یکی از دلایلی که گردشگران به این محل می آیند وجود نیلوفر های آبی است. با تور فرانسه که سفر کردید می توانید بعد از دیدن خونه و باغ به موزه امپرسیونیست موجود در باغ بروید و از این ژانر به خصوص هنری لذت ببرید. کلیسای با شکوه و تاریخی  Sainte-Radegondeکه مطعلق به قرن 11 میلادی است نیز در این منطقه است و در آن مونت نیز دفن گردیده است.

هونفلور | Honfleur

این شهر در بندر سین (Seine) واقع شده است و بسیار زیبا است  و جزو یکی از مهمترین مراکز تجارت دریایی محسوب می شود. در جلوی درب خانه های موجود در این شهر لوح های وجود دارد که بر روی /ان نقاش های باستانی شده است. بعد از اینکه توسط تور فرانسه به این مکتن سفر کردید حتما از بزرگترین کلیسای چوبی موجود در فرانسه دیدن کنید.( سنت کاترین اسم این کلیسا است.) جاذبه ی دیگر آن دو انبار است که بسیار قدیمی است که از آن برای حفظ ماهی ها استفاده می کردند.

بایوکس | Bayeux

موزه بایکوس در قرن اول ساخته شده است. در ان تابلویی وجود دارد که 70 متر طول دارد و صحنه از حمله ویلیام به انگلستان را به تصویذ کشیده است. اگر با تور فرانسه سفر کردید حتما از این تابلو شگفت انگیز دیدن کنید. در این مکان قبرهای 4 هزار سرباز کشته شده نیز وجود دارد که بیشتر آن ها سربازان انگلیسی هستند. کلیسای گوتیک نوتردام که در سال 1077 ساخته شده نیز در این مکان قرار دارد.

ساحل روز دی | D-Day Beaches

ساحلی تاریخی است که برخی از خرابی های آثار جنگ هنوز در آن وجود دارد که در آن گورستان های جنگی، یادبودها و موزه ها یی وجود دارد که جزو جاذبه های این منطقه به شمار می آیند و مردم زیادی به وسیله ی تور فرانسه به این ساحل می آیند.

اترتات | Etretat

این شهر بسیار با شکوه و زیبا است زیرا که در آن صخره های سفید رنگی وجود دارند که طبیعتی خاص به جود آورده اند. یکی از این صخره ها به شکل مخروطی است که ارتفاعش 80 متر است. یک چشم انداز فوق العاده در این منطقه وجود دارد که با تور فرانسه که به اینجا سفر کردید حتما از بالای تپه ها به کلیسای نوتردام نگاه کنید و از این چشم انداز لذت ببرید. در این مکان برای آخرین بار در سال 1927 پرنده ی سفید رنگ که همان هواپیما است دیده شده.

فرانسه از جاذبه های بسیار زیادی برخوردار است بنابراین حتما با تور فرانسه به این مکان زیبا سفر کنید. / پایان رپورتاژ آگهی /

مطالب مشابه را ببینید!