مجله تاپ‌ناز‌

مکان های دیدنی اسکاتلند؛ تمام جاذبه های گردشگری و تفریحی این کشور

مکان های دیدنی اسکاتلند؛ تمام جاذبه های گردشگری و تفریحی این کشور

اسکاتلند یکی از زیباترین کشورهای اروپا است که با چشم اندازه‌های ناب و خاصی که دارد برای گردشگران بسیار جذاب و هیجان انگیز می باشد. برخی از جاذبه های دیدنی اسکاتلند مانند بناهای تاریخی و قلعه های بزرگ بر فراز تپه ها و صخره ها نشان دهنده ی شکوه و عظمت تاریخ این سرزمین است.

مکان های دیدنی اسکاتلند؛ تمام جاذبه های گردشگری و تفریحی این کشور

اسکاتلند جنگل های بکر، کوه های زیبا و دریاچه های بی نظیری دارد و چشم اندازهای رویایی این کشور بسیار معروف هستند. این کشور اروپایی و تاریخی به دلیل تاریخ و طبیعت جذابی که دارد، گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. در این مطلب قصد داریم شما را با مکان های زیبا و شگفت انگیز اسکاتلند آشنا کنیم.

مکان های دیدنی اسکاتلند؛ تمام جاذبه های گردشگری و تفریحی این کشور

معرفی بهترین جاهای دیدنی اسکاتلند

اسکاتلند مکان های تفریحی و گردشگری زیاد و متنوعی دارد و انتخاب بهترین جاذبه های آن برای بازدید کار سختی است. بنابراین ما در این جا بهترین جاهای دیدنی این کشور رویایی را به شما عزیزان معرفی می کنیم.

شهر کالراس

شهر کالراس

کالراس یکی از شهرهای کوچک و قدیمی اسکاتلند است که از قرن 17 و 18 به جای مانده است. از دهه ی 1930 میلادی تا امروز، تلاش های زیادی برای نگهداری از این شهر شده است و در فیلم های زیادی از آن به عنوان صحنه فیلم برداری استفاده شده است.

در شهر کالراس معماری های محلی بی نظیری دیده می شود و همچنین زندان جادوگران، سنگ فرش های قدیمی، قلعه ی زیبا و ساختمان شهرداری در آن وجود دارد که در سال 1626 ساخته شده است.

شهر استرلینگ

شهر استرلینگ

استرلینگ یک شهر باستانی و قرون وسطایی در قسمت مرکزی اسکاتلند است و گرگ یکی از حیوانات با ارزش این منطقه محسوب می شود. طبق افسانه های گفته شده، گرگ در زمان گذشته با زوزه کشیدن هنگام حمله ی وایکینگ ها مردم محله را مطلع می کرده و مردم آمادگی دفاع از خانه خود را پیدا می کردند.

شهر استرلینگ

در این شهر قلعه های تاریخی و باستانی زیبایی وجود دارد. در قلعه ی استرلینگ و کلیسای آن، چند پادشاه و ملکه تاج گذاری کرده اند، از جمله ملکه مری که در سال 1557 تاج گذاری کرده است. قدمت قلعه استرلینگ به قرن 12 بر می گردد.

مطلب مشابه: نگاهی به زیبایی های کشور گرجستان + شهر های زیبای گردشگری و مناسبت های خاص

بیلاک نابا

بیلاک نابا

بیلاک نابا یا بیلاخ نابا که به معنی مسیر گله ها است یکی از جاذبه های متفاوت اسکاتلند می باشد. در زمان قدیم، گله داران از این مسیر کوهستانی عبور می کردند تا دام های خود را به بازاری در جنوب برسانند. این گذرگاه که یک مسیر باریک میان بر است، در شبه جزیره ی اپل کراس در منطقه ی هایلندز غربی قرار دارد.

در طول این جاده که از بین کوه هایی به با ارتفاع 625 متر می گذرد، یکی از دیدنی ترین صخره های بریتانیا را خواهید دید. در بالاترین نقطه جاده، دورنمایی زیبا را می بینید و از فراز آن جزیره ی اسکای، روم، مجمع الجزایر بیرونی هیبریدز و بلندی های تپه های وستر راس دیده می شود.

جزیره اسکای

جزیره اسکای

جزیره اسکای بزرگ ترین جزیره داخلی اسکاتلند محسوب می شود که مناظر منحصر به فردی دارد. جنگل ها و کوهستان های زیبا، غارها، دره ها، سواحل شنی و آبشار های زیبا در این منطقه وجود دارند.

جزیره اسکای

در حیات وحش اسکای نیز، حیواناتی مانند عقاب طلایی، سمورهای دریایی، خوک های آبی، گوزن قرمز و حداقل 200 گونه از پرندگان پیدا می شود.

جزایر اورکنی

جزایر اورکنی

جزایر اورکنی از 70 جزیره تشکیل شده است که این جزایر در شمال اسکاتلند قرار دارند و فقط 20 جزیره مسکونی می باشد. جزایر اورکنی فقط 500 سال است که به خاک اسکاتلند ضمیمه شده‌اند و قبلا بخشی از نروژ محسوب می شدند. این ناحیه، مناطق نوسنگی باستانی و محافظت شده خاصی در سراسر اروپا دارد.

جزایر اورکنی

برای نمونه می توان به اثر ما قبل تاریخ، حلقه ی برودگار ( Ring of Brodgar ) اشاره کرد. این دایره ی سنگی در مراسم مختلف مانند مراسم مذهبی و ستاره شناسی به کار می رفته است. پیشنهاد می شود از این بنای تاریخی دیدن کنید.

یکی دیگر از جاذبه های اورکنی، سکونت گاه سنگی به نام اسکارا است که به دوران نو سنگی تعلق دارد و قدمت آن بیش از اهرام مصر و استون هنج می باشد. این بنا همراه با بناهای باستانی دیگر مانند مِیْزْهَوْ، ( گور معبری و آرامگاه حجره ‌ای مربوط به دوران نو سنگی ) در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

مطلب مشابه: مکان های گردشگری اشتوتگارت آلمان + جاهای دیدنی و توریستی به همراه تصاویر این نقاط زیبا

شهر ادینبرا یا ادینبورگ

شهر ادینبرا یا ادینبورگ

شهر ادینبورگ پایتخت کشور اسکاتلند است که در شرق اسکاتلند، در 9 کیلومتری پل معروف فرس آو فورس قرار دارد. در این شهر مکان های تفریحی زیادی برای گردشگران وجود دارد.

شهر ادینبرا یا ادینبورگ

جاذبه هایی مانند قله های معروف، رویال مایل، قلعه ها و قصرهای تاریخی مانند قلعه ی معروف ادینبورگ و کاخ هولی روود و همچنین پل فرس آو فورس که چهارمین پل ریلی معروف بوده است و به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است را می توانید تماشا کنید.

شهر ادینبرا یا ادینبورگ

دریاچه لوک لوموند

دریاچه لوک لوموند

دریاچه ی زیبای لوک لوموند یکی از جاذبه های کشور اسکاتلند است که اغلب به‌عنوان مرز بین منطقه‌ی لولندز و هایلندز در نظر گرفته می‌شود. این دریاچه به خاطر آواز سنتیِ سواحل زیبای لوک لوموند و زمین‌های گلف در ساحل جنوب غربی خود بسیار معروف است. این دریاچه بیش از 30 جزیره دارد و جزیره ی اینکمارین بزرگ ترین جزیره آن و بزرگ ترین جزیره در بین جزایر بریتانیا به شمار می رود.

دریاچه لوک لوموند

دریاچه لوک لوموند بزرگ ترین دریاچه درون مرزی در سراسر بریتانیا محسوب می شود و به دلیل داشتن ماهی قزل آلا، سالمون و ماهی سفید محل مناسبی برای ماهیگیری و ورزش های آبی است و همچنین دارای فضای باز برای کوهنوردی، دوچرخه سواری، کمپ، فروش صنایع دستی محلی، رستوران و بازار کشاورزی می باشد.

مطلب مشابه: 10 شهر زیبای فرانسه و معرفی مناطق گردشگری آنها

شهر گلاسگو

شهر گلاسگو

گلاسگو بزرگ ترین شهر در اسکاتلند می باشد که مهم ترین سازمان های تجاری و فرهنگی کشور مانند اپلای اسکاتلندی، تئاتر ملی و باله ی اسکاتلندی را در خود جای داده است.

شهر گلاسگو

آثار باستانی زیادی در این شهر وجود دارند که می توان به کلیسای جامع گلاسگو، شاهکار قرون وسطی و دیوار باستانی آنتونین اشاره کرد. این دیوار شمالی ترین مرزهای امپراتوری روم را مشخص می کرد و امروزه کمربندی مرکزی اسکاتلند است.

شهر گلاسگو

گردشگران می توانند از موزه ی کلوین گروو، کتابخانه ی میچل، دانشگاه گلاسگو، مرکز علوم گلاسگو و گالری هنری این شهر بازدید کنند و همچنین با قدم زدن به سوی ارتفاعات و تپه های گلاسگو چشم اندازهای زیبای این شهر را تماشا کنند.

دریاچه لاک نس

دریاچه لاک نس

دریاچه لاک نس یکی از معروف ترین جاذبه های دیدنی اسکاتلند محسوب می شود. علت نام گذاری نس برای این دریاچه وجود نس یا هیولاهای دریایی است. دریاچه لاک نس، 37 متر طول دارد و 16 متر از سطح دریا بالاتر است و در ارتفاعات قرار دارد.

دریاچه لاک نس

دریاچه لاک نس دومین دریاچه بزرگ و عمیق ترین دریاچه ی اسکاتلند است و دارای بیشترین آب شیرین نسبت به دریاچه های دیگر انگلستان و ولز می باشد. بیشتر گردشگرانی که به این ناحیه سفر می کنند، به دنبال افسانه های قدیمی دریاچه می باشند. گردشگران می توانند در کنار این دریاچه قدم بزنند و یا از روستاهای قدیمی و زیبای اطراف آن دیدن کنند.

تاریک خانه

تاریک خانه

تاریک خانه یکی از جاذبه های گردشگری اسکاتلند است که 175 سال پیش در این کشور راه اندازی شد. هزار توی آینه ها، گالری جادو و چندین اتاق سرگرمی دیگر که با تخیلات سر و کار دارند، این مکان را به یکی از مفرح ترین جاذبه های گردشگری اسکاتلند تبدیل کرده است.

کارن گورم

کارن گورم

کوهستان های کارن گورم حدود 40 میلیون سال پیش، حتی قبل از آخرین عصر یخبندان شکل گرفتند. این کوهستان ها دارای جنگل های باستانی و پنج قله ی برافراشته ی اسکاتلند مانند بن مکدوی (Ben Macdhui)، براریاک (Braeriach)، کارن تول (Cairn Toul)، اسگور آن لوکِن اوئن (Sgor an Lochain Uaine) و کارن گورم (Cairn Gorm) است.

کارن گورم سردترین و بلندترین ناحیه بریتانیا محسوب می شود و طبیعت بکر آن، کوهنوردان، اسکی بازان و علاقه مندان به تماشای چشم اندازهای مرتفع را به خود جذب می کند. انواع حیوانات کمیاب مانند گوزن قرمز، جغد برفی، عقاب طلایی، سنجاب قرمز، عقاب دریایی و تنها گله ی گوزن های شمالی منطقه در این ناحیه مرکزی اسکاتلند پیدا می شوند.

مطالب مشابه را ببینید!